PDA

Zobacz pełną wersję : Wybór statywu



Fear
23-12-2010, 21:00
Witam wszystkich. Chciałem was zapytać czy ma ktoś doświadczenia ze statywami sherpa 600r, slik pro dx700 i goldphoto yh 324 + głowica np yh420 z mniej znanych zainteresował mnie również Camrock TXC66 z włókna węglowego ze względu na wagę. Możecie mi wskazać który z tych statywów będzie najstabilniejszy? Czy camcrok będzie najmniej stabilny ze względu na swą wagę?? Ceny statywów od ok 320zł za sherpe do 400 za slika. Zaznaczę, że mam 190cm wzrostu, pucha:d300, najcięższy obiektyw w tej chwili to 17-55 ale planuję zakup 70-200 i 300
Będę serdecznie wdzięczny za pomoc a tymczasem życzę wszystkim zdrowych wesołych świąt.

Greg77
24-12-2010, 10:55
Witam wszystkich. Chciałem was zapytać<--------------->życzę wszystkim zdrowych wesołych świąt.

Slik spokojnie utrzyma ten zestaw;)

Fear
24-12-2010, 12:59
Wydaje mi się, że każdy powinien utrzymać wątpliwości budzi jedynie camcrosc. Kwestia bardziej mojej wygody i lenistwa bo różnica w wadze między najcięższym a najlżejszym z tych trójnogów jest bardzo duża, a przecież ktoś to nosić musi :)

Marcin Borkowski
24-12-2010, 13:37
bierz slika, bardzo fajne statywy

Greg77
24-12-2010, 16:41
Nosic hmmmmm no tak......pamietaj, ze pozadny statyw powinien wazyc!

kux
24-12-2010, 17:04
mam manfrotto 055 PROB

kocham go za stabilność, przeklinam za wagę....
ale dopiero po dłuższym spacerze....
generalnie da się, bo trochę już ze mną zwiedził i to niekoniecznie płaskiego terenu... :)

Fear
25-12-2010, 00:31
Świetny sprzęcik, ale dla mnie niestety prob jest za drogi... Różnica między sherpą a silkiem jest dla mnie już duża. Jako student nie jestem w stanie wydać tak dużo z drugiej strony wiem, że statyw za 150zł może mi się szybko rozlecieć dlatego szukam czegoś pośredniego

Bartek1218
25-12-2010, 12:48
Polecam osobiście Goldphoto. Statywy wykonane bardzo solidnie konstrukcja przypominając Manfrotto. Miałem ostatnio pożyczony takowy od znajomego (nie pamiętam modelu) z głowicą kulową. Statyw naprawdę wysoki ja przy 1,7m miałem jeszcze zapas na kolumnie głowicy tak więc spokojnie. Statyw ma na nóżkach bolce do grząskiego terenu. :D

Fear
25-12-2010, 16:57
Wydaje mi się, że wezmę Goldphoto yh324 z głowicą Phottix KB-1 lub Goldphoto YH420/Fomei MH-010 Boję się tylko, że kulowa mimo pełnej regulacji może się nie sprawdzić w fotografii krajobrazu

Bartek1218
25-12-2010, 20:24
Kolego z tego co słyszałem w rozmowach z doświadczonymi fotografami to głowica kulowa sprawdzi sie na pewno przy 70 - 200 i przy 300 gdy zamocujesz je na statywie tą stopką do mocowania co jest przy obiektywie. Masz wtedy możliwość pełnej i łatwej kontroli :D Przy 17 - 50 może być ona trochę nie wygodna. Na twoim miejscu wybrał bym się np. do Fotojokera i sprawdził która głowica bardziej Ci odpowiada czy ta zwykła czy kulowa. Kupować jej nie musisz (bo i tak w necie taniej :D) a za oglądanie nic nie zapłacisz :D Powodzenia w wyborze.

kewlas
25-12-2010, 20:45
Mam Sherpe 600 fajny stosunek cena - jakość - waga - sztywność , powinien ci wystarzczyć , obciażenie do 3,5 kg więc bierz smiało

retter
26-12-2010, 23:15
@Fear zanim kupisz GP to poczytaj o pękających plastikach, odpadających nogach:)

Tok'Ra
20-01-2011, 22:19
@Fear zanim kupisz GP to poczytaj o pękających plastikach, odpadających nogach:)

Ech, to się przytrafia w każdym statywie. Akurat nogi są robione w tej samej montowni co Manfrotto, więc nie dramatyzujmy. Jedynie jak zauważyłem, w GP na śrubę nogi producent nakręca plastik, a w MF gumę - co wpływa na cenę. Popełniamy więc kompromis, kupujemy gumowe odbijacze do klasycznych drzwi, badamy jakość wcisku nóg w rury, a gdy słaba - poprawić można nawet poxiliną :-). Kluczyk do śrub też można czasami używać. Jak się wie jak to wszystko technicznie działa i nie jest się po polonistyce - to takie nogi nie robią problemów - o czym pisze zadowolony posiadacz GP od kilku lat.