Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Wybór statywu

  1. #1

    Domyślnie Wybór statywu

    Witam wszystkich. Chciałem was zapytać czy ma ktoś doświadczenia ze statywami sherpa 600r, slik pro dx700 i goldphoto yh 324 + głowica np yh420 z mniej znanych zainteresował mnie również Camrock TXC66 z włókna węglowego ze względu na wagę. Możecie mi wskazać który z tych statywów będzie najstabilniejszy? Czy camcrok będzie najmniej stabilny ze względu na swą wagę?? Ceny statywów od ok 320zł za sherpe do 400 za slika. Zaznaczę, że mam 190cm wzrostu, pucha:d300, najcięższy obiektyw w tej chwili to 17-55 ale planuję zakup 70-200 i 300
    Będę serdecznie wdzięczny za pomoc a tymczasem życzę wszystkim zdrowych wesołych świąt.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fear Zobacz posta
    Witam wszystkich. Chciałem was zapytać<--------------->życzę wszystkim zdrowych wesołych świąt.
    Slik spokojnie utrzyma ten zestaw

  3. #3

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że każdy powinien utrzymać wątpliwości budzi jedynie camcrosc. Kwestia bardziej mojej wygody i lenistwa bo różnica w wadze między najcięższym a najlżejszym z tych trójnogów jest bardzo duża, a przecież ktoś to nosić musi

  4. #4

    Domyślnie

    bierz slika, bardzo fajne statywy
    x-pro2 + xt-10 | 23 2.0 + 35 1.4 + 50 2.0 <3
    www.ma-foto.pl

  5. #5

    Domyślnie

    Nosic hmmmmm no tak......pamietaj, ze pozadny statyw powinien wazyc!

  6. #6

    Domyślnie

    mam manfrotto 055 PROB

    kocham go za stabilność, przeklinam za wagę....
    ale dopiero po dłuższym spacerze....
    generalnie da się, bo trochę już ze mną zwiedził i to niekoniecznie płaskiego terenu...
    maniak ciemniowy minoltowy
    ucyfrowiony przy użyciu D300, dopieszczony przy użyciu D500
    trochę lotniczych pstryków na www.waldemarkowalski.pl
    spotter.pl

  7. #7

    Domyślnie

    Świetny sprzęcik, ale dla mnie niestety prob jest za drogi... Różnica między sherpą a silkiem jest dla mnie już duża. Jako student nie jestem w stanie wydać tak dużo z drugiej strony wiem, że statyw za 150zł może mi się szybko rozlecieć dlatego szukam czegoś pośredniego

  8. #8

    Domyślnie

    Polecam osobiście Goldphoto. Statywy wykonane bardzo solidnie konstrukcja przypominając Manfrotto. Miałem ostatnio pożyczony takowy od znajomego (nie pamiętam modelu) z głowicą kulową. Statyw naprawdę wysoki ja przy 1,7m miałem jeszcze zapas na kolumnie głowicy tak więc spokojnie. Statyw ma na nóżkach bolce do grząskiego terenu.
    D60|L100|18 - 55 f3.5 - 5.6G|35 f1.8G|SB700| i sporo chęci

  9. #9

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że wezmę Goldphoto yh324 z głowicą Phottix KB-1 lub Goldphoto YH420/Fomei MH-010 Boję się tylko, że kulowa mimo pełnej regulacji może się nie sprawdzić w fotografii krajobrazu

  10. #10

    Domyślnie

    Kolego z tego co słyszałem w rozmowach z doświadczonymi fotografami to głowica kulowa sprawdzi sie na pewno przy 70 - 200 i przy 300 gdy zamocujesz je na statywie tą stopką do mocowania co jest przy obiektywie. Masz wtedy możliwość pełnej i łatwej kontroli Przy 17 - 50 może być ona trochę nie wygodna. Na twoim miejscu wybrał bym się np. do Fotojokera i sprawdził która głowica bardziej Ci odpowiada czy ta zwykła czy kulowa. Kupować jej nie musisz (bo i tak w necie taniej ) a za oglądanie nic nie zapłacisz Powodzenia w wyborze.
    D60|L100|18 - 55 f3.5 - 5.6G|35 f1.8G|SB700| i sporo chęci

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •