PDA

Zobacz pełną wersję : Statyw



Emilnikon
21-12-2010, 18:51
Chciałbym się dowiedzieć jaki w miarę porządny statyw do 200zł można kupić :), tak żeby był w miarę stabilny i udźwigną Nikona d3000 i zwykły obiektyw 18-55.

jordancity
21-12-2010, 19:14
Z góry przepraszam, że przekroczę nieco twój budżet, ale jeden sklep z Wawy wystawił na allegro Slika 330dx za 235zł. Myślę, że to niezła cena, no i wnioskując po opisie możesz go odebrać osobiście.
Gdzieś w tym dziale jest mój wątek na temat statywów i wiele osób go chwali, sam byłem go ostatnio zobaczyć i w tej cenie wydaje się być rozsądnym wyborem.

p.s. do zestawu o którym piszesz, ten statyw spokojnie powinien wystarczyć.

V@ldis
21-12-2010, 19:17
Witaj
Polecam statyw Velbon Sherpa 600R.

http://www.foto-net.pl/sklep/produkt11889-Velbon-Sherpa-600-RF.html

Sam osobiscie zakupilem taki i jestem bardzo zadowolony. Polecam

jordancity
21-12-2010, 19:22
Witaj
Polecam statyw Velbon Sherpa 600R.

http://www.foto-net.pl/sklep/produkt11889-Velbon-Sherpa-600-RF.html

Sam osobiscie zakupilem taki i jestem bardzo zadowolony. Polecam


faktycznie za 200zł ;)

DonArturo
21-12-2010, 19:42
jest bardzo dobry (używam) - http://allegro.pl/statyw-traveller-compact-pro-hama-i1368645784.html

Emilnikon
21-12-2010, 19:54
Z góry przepraszam, że przekroczę nieco twój budżet, ale jeden sklep z Wawy wystawił na allegro Slika 330dx za 235zł. Myślę, że to niezła cena, no i wnioskując po opisie możesz go odebrać osobiście.
Gdzieś w tym dziale jest mój wątek na temat statywów i wiele osób go chwali, sam byłem go ostatnio zobaczyć i w tej cenie wydaje się być rozsądnym wyborem.

p.s. do zestawu o którym piszesz, ten statyw spokojnie powinien wystarczyć.

A możesz podać dokładny adres sklepu ;), bo tak się składa, że mieszkam blisko Warszawy , to bym podjechał zobaczyć :)

jordancity
21-12-2010, 20:39
A możesz podać dokładny adres sklepu ;), bo tak się składa, że mieszkam blisko Warszawy , to bym podjechał zobaczyć :)

to jest link do ich aukcji:
http://allegro.pl/statyw-slik-pro-330dx-warszawa-pokrowiec-160cm-i1368730816.html

Wojteksw
21-12-2010, 20:47
to jest link do ich aukcji:
http://allegro.pl/statyw-slik-pro-330dx-warszawa-pokrowiec-160cm-i1368730816.html

Super cena, można brać. Dokładają jeszcze pokrowiec. Mam ten statyw i jestem zadowolony.

jordancity
21-12-2010, 21:15
Kurcze chyba sam zrobię sobie prezent na Święta:

http://allegro.pl/statyw-slik-pro-330dx-warszawa-pokrowiec-160cm-i1368730816.html

w tym samym sklepie tylko chyba bez pokrowca w zestawie.

edit: ta cena to chyba statyw bez głowicy. Trochę mnie poniosło, przepraszam ;)

pedro88
21-12-2010, 22:22
faktycznie za 200zł ;)
no troche więcej,ale pamiętaj że kupujesz go na lata, może lepiej opóźnić zakup, dozbierać i być w 100% zadowolonym.
A tak na marginesie,masz jakieś konkretne zastosowanie? podczas jakiego typu zdjęć chcesz go używać? czy po prostu taki uniwersalny
ps. tego velbona też polecam :D

jordancity
21-12-2010, 22:46
nie jestem autorem wątku, więc chyba to nie do końca pytanie do mnie;)

Wiadomo, że lepiej kupić porządny statyw i raz wydać na niego większą kasę. Autor pytał o coś za 200zł więc proponowanie czegoś za 350zł plus ewentualna przesyłki to już przekroczenie budżetu o 100%. Potem rozwija się wątek tasiemiec bo za 350-400zł wybór jest dość spory, ale i tak daleki od ideału.

radwakon
21-12-2010, 22:57
Mnie życie nauczyło, że tanio znaczy drogo w dłuższym okresie czasu. Jeśli chodzi o statywy to warto zaczekać i dołożyć. Mam teraz trzeci statyw z rzędu: pierwszy był tani i był bardzo krótko, drugi był już droższy ale był "identycznym zamiennikiem" i dobrze, że miałem na niego gwarancję, trzeci to Manfrotto i on jest już od kilku lat. Wnioski są proste. Jak bym miał oszczędzać to kupiłbym używkę bardzo dobrej jakości, co zresztą już zostało powiedziane :)

Emilnikon
21-12-2010, 23:17
no troche więcej,ale pamiętaj że kupujesz go na lata, może lepiej opóźnić zakup, dozbierać i być w 100% zadowolonym.
A tak na marginesie,masz jakieś konkretne zastosowanie? podczas jakiego typu zdjęć chcesz go używać? czy po prostu taki uniwersalny
ps. tego velbona też polecam :D

Ja raczej fotografuje przyrodę, krajobrazy i czasami makro :), więc tak chce kupic, bo czasami mi by się przydał ;)
Czyli ten velbon warty kupna ;)

pedro88
21-12-2010, 23:36
nie jestem autorem wątku, więc chyba to nie do końca pytanie do mnie;)

faktycznie,sorka

Kolega pisał, że do Wawy może podjechać,a tego velbona mają za 309zl z mozliwością odbioru osobistego na http://www.e-cyfrowe.pl czy http://fotoklik.pl

Emilnikon, obejrzyj sobie ten filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=r-SlesDdOaY

jordancity
22-12-2010, 00:44
Mnie życie nauczyło, że tanio znaczy drogo w dłuższym okresie czasu. Jeśli chodzi o statywy to warto zaczekać i dołożyć. Mam teraz trzeci statyw z rzędu: pierwszy był tani i był bardzo krótko, drugi był już droższy ale był "identycznym zamiennikiem" i dobrze, że miałem na niego gwarancję, trzeci to Manfrotto i on jest już od kilku lat. Wnioski są proste. Jak bym miał oszczędzać to kupiłbym używkę bardzo dobrej jakości, co zresztą już zostało powiedziane :)

Właśnie poluję na coś ciekawego na forumowej giełdzie, ale na razie cisza :)

Greg77
23-12-2010, 03:52
Ten Slik 330 jest naprawde fajnym statywem w tym budzecie.....
Mam Slika 500DX a 330Dx jest jego mniejszym bratem....jak nie zamierzasz kupowac frotki za 500zl+ to ten slik jest dobra opcja;)

V@ldis
23-12-2010, 11:26
faktycznie za 200zł ;)

Wejdz kolego na strone http://www.cyfrowe.pl/aparaty/velbon-sherpa-600r-i-pokrowiec.html lub podobne i nie kosztuje on 200 PLN. Jest polecany przez wszystkich forumowiczow i nie tylko. Polecam

Przy okazji dla wszystkich

Zdrowych Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

jordancity
24-12-2010, 00:19
[QUOTE=V@ldis;2201168]Wejdz kolego na strone http://www.cyfrowe.pl/aparaty/velbon-sherpa-600r-i-pokrowiec.html lub podobne i nie kosztuje on 200 PLN. Jest polecany przez wszystkich forumowiczow i nie tylko. Polecam

Wiem ile kosztuje ten statyw, chyba nie zrozumiałeś co miałem na myśli. Autor pisał o czymś do 200zł.

jordancity
24-12-2010, 00:21
Ten Slik 330 jest naprawde fajnym statywem w tym budzecie.....
Mam Slika 500DX a 330Dx jest jego mniejszym bratem....jak nie zamierzasz kupowac frotki za 500zl+ to ten slik jest dobra opcja;)

Ta 550tka jest faktycznie dość ciekawa. Jak się sprawy mają jeśli chodzi o dłuższe wędrówki? Te 2,5kg wydaje się dość sporo...w zasadzie to jedyny mankament, który powstrzymał mnie od jego zakupu.

Greg77
24-12-2010, 10:54
Ta 550tka jest faktycznie dość ciekawa. Jak się sprawy mają jeśli chodzi o dłuższe wędrówki? Te 2,5kg wydaje się dość sporo...w zasadzie to jedyny mankament, który powstrzymał mnie od jego zakupu.

Nosze go malo bo zawsze w bagazniku jest:D Jak trzeba to poniose kilka km, sprzet zawsze wazy a na wypad w gory mam lzejszy;)
Jednak jest stabilny a to jest najwazniejsze w statywie...prawda;)

chichot_losu
27-12-2010, 01:19
Dobre statywy robi Triopo. To marka podobna do GoldPhoto, ale ich statywy są podobno bardziej wytrzymałe i mają 180stopniową regulację nóżek. Przydaje się, szczególnie w podróży.
Znajomy ma ten model (http://www.foto-tip.pl/sklep/statyw_triopo_mt_128-p-1777.html) i sobie chwali.
Przejrzyj specyfikację, może i dla ciebie będzie odpowiedni.

jordancity
27-12-2010, 19:15
Nosze go malo bo zawsze w bagazniku jest:D Jak trzeba to poniose kilka km, sprzet zawsze wazy a na wypad w gory mam lzejszy;)
Jednak jest stabilny a to jest najwazniejsze w statywie...prawda;)

Prawda :smile: A ten lżejszy na wypad w góry to jaki model jeśli można spytać?

monikon
28-12-2010, 20:46
Nie bede zakladac nastepnych watkow wiec sie tutaj wcisne :wink:
Jaki statyw mozecie polecic, chodzi mi glownie o manfrotto.
To bedzie moj pierwszy statwy wiec prosze o podpowiedzi i rady. Czym sie kierowac przy zakupie itp..

wpadl mi w oko Manfrotto 055XPROB Aluminum.
co o nim myslicie?

kux
28-12-2010, 21:01
następca 055PROB, który mam i polecam

monikon
29-12-2010, 16:14
Dzieki.
A glowica, jaka polecacie?

markB
29-12-2010, 16:39
Najpierw podaj jaki masz budżet, bo w ciemno to mogę polecić Markinsa Q10 lub Q20, ale zobacz ile kosztuje: https://www.photoproshop.com/product_info.php/manufacturers_id/10/products_id/28?osCsid=dnchtoqgk0sl0mk7qsllf81o90

monikon
29-12-2010, 16:47
No chcilabym sie zmiescic w 300$
No moze ewentulanie do 400 $

markB
29-12-2010, 17:06
Przy takim budżecie to zdecydowanie Markins Q10 + odpowiednia szybkozłączka (zależy od aparatu, http://www.markinsamerica.com/MA5/finder.php) - powinno się zamknąć w $ 400: http://www.markinsamerica.com/MA5/Q10.php?req=Q10SK. Ewentualnie można pomyśleć o głowicy hydrostatycznej Manfrotto: http://www.manfrotto.com/product/8374.31708.22608.0.0/468MGRC2/_/Hydrostatic_Ball_Head_with_RC2_Rapid_Connect_Syste m. Ta chyba kosztuje ok. $ 300 w USA, tyle, że jest cięższa od Markinsa.
No, chyba, ze to jest budżet na wszystko, t. j. statyw + głowica. Wtedy trzeba pomyśleć o czymś tańszym.

monikon
29-12-2010, 17:22
No wlasnie, chodzi mi o calosc. statyw + glowica. Da sie cos fajnego skombinowac w tej cenie, do mojego Nikon D80

Ralfik
30-12-2010, 22:57
Chciałbym się podpiąć pod temat i podpytać o statyw do Nikona D3100. Jestem jeszcze troche zielony w bardziej zaawansowanej fotografi ale od niedawna mam dobry aparat żeby się w tej materi troche rozwinąć i potrzebuję statywu na którym mógłbym zaczynać. Trochę czytałem na ten temat i zauważyłem że takie minim na statyw to 200-300 zł. Niestety sporo się wykosztowałem na aparat i niezbedne do niego akcesoria i na statpyw przynajmniej narazie nie moge przeznaczyc takiej sumy. Na allegro znalazłem cos takiego http://allegro.pl/prof-statyw-nikon-d90-d300-d300s-d3100-d40-d7000-i1386508304.html i chciałby aby ktoś z Was podpowiedział mi czy na poczatek wystarczy, czy nie warto nim sobie głowy zawracać i czekać aż uzbieram na cos lepszego.

Marcin Borkowski
30-12-2010, 23:01
proponuję slik 330dx

Ralfik
30-12-2010, 23:30
a co z tym do którego dałem link... mógłby mi ktoś wymienić jego najwieksze wady i ewentualne zalety?

Marcin Borkowski
30-12-2010, 23:54
bałbym się na nim telefon położyć, a co dopiero sprzęt za kilka tysięcy..

Ralfik
31-12-2010, 00:38
bałbym się na nim telefon położyć, a co dopiero sprzęt za kilka tysięcy..

heheh i to mi wystarczy żeby z niego zrezygnować :P. Ten który polecasz znalazłem za 169 zł. Wydałem juz tyle to i to jakoś przezyje ;-)

Marcin Borkowski
31-12-2010, 00:49
ale pamiętaj zeby kupić razem z głowicą a nei same nogi xd

Gamegirl
04-01-2011, 10:12
szukam statywu:
- lżejszego niż mam (velbon DF40 - waga 1,2 kg),
- najlepiej z hakiem do podwieszenia obciążnika,
- z motylkiem w gorącej stopce (mam coś co trzeba wkręcać w aparat i dokręcać co chwila bo się luzuje i bez bilonu lub śrubokręta lepiej nie wychodzić..:( ),
- żeby uniósł D90 powiedzmy z 70-300, w sumie udźwig 5 kg będzie wystarczający.
- miał wysokość do 150-160.
- mieścił się w kwocie - do 400 zł.
Ktoś coś poradzi? Z góry dziękuję.

Gamegirl
04-01-2011, 10:53
nim ktoś zacznie się czepiać mojego posta:idzie o motylka nie w gorącej stopce, a szybko-złączce- w każdym razie wiadomo o co idzie..

adolfik9501
04-01-2011, 18:20
szukam statywu:
- lżejszego niż mam (velbon DF40 - waga 1,2 kg),
- najlepiej z hakiem do podwieszenia obciążnika,
- z motylkiem w gorącej stopce (mam coś co trzeba wkręcać w aparat i dokręcać co chwila bo się luzuje i bez bilonu lub śrubokręta lepiej nie wychodzić..:( ),
- żeby uniósł D90 powiedzmy z 70-300, w sumie udźwig 5 kg będzie wystarczający.
- miał wysokość do 150-160.
- mieścił się w kwocie - do 400 zł.
Ktoś coś poradzi? Z góry dziękuję.

Jakbyś przy okazji Świętego Graala znalazła to daj znać ;)

Gamegirl
05-01-2011, 13:18
Jakbyś przy okazji Świętego Graala znalazła to daj znać ;)

rozumiem,że ta wypowiedź ma coś wnosić prócz uszczypliwości? Bo ja nie odkryłam co. Jeśli uważasz,że taki statyw nie istnieje to napisz wprost. Gdyby znalezienie statywu o tych cechach było proste nie prosiłabym o pomoc.

Pershing
05-01-2011, 13:28
Ktoś kiedyś podzielił statywy na dwa rodzaje: lekkie i dobre. O tych pierwszych pisał nie będę, a te drugie muszą swoje kosztować i ważyć, nie ma się co czarować.

pastwisko
05-01-2011, 13:57
Ktoś kiedyś podzielił statywy na dwa rodzaje: lekkie i dobre. O tych pierwszych pisał nie będę, a te drugie muszą swoje kosztować i ważyć, nie ma się co czarować.

ten podział to chyba z przed epoki karbonu :)

Pershing
05-01-2011, 15:03
ten podział to chyba z przed epoki karbonu :)

Zrób swoim karbonowym cudem techniki nieporuszone zdjecie przy mocno wietrznej pogodzie.
No chyba, że na ramieniu z przyjemnością nosisz niewiele ważący karbonowy statyw a w ręku targasz worek z kamieniami żeby go dociązyć.

pastwisko
05-01-2011, 16:19
Ale nie wszyscy robią zdjęcia przy mocno wietrznej pogodzie :)

Staram się sobie przypomnieć taką sytuację, ale nic mi nie świta, a prawie cały 2010 biegałem ze statywem. Są rózne statywy do rożnych zastosowań. Ja robię zdjecia w miescie, tam nie wieje jak w górach na odsłoniętej przestrzeni. Więc spokojnie mogę mieć statyw i lekki i dobry.

Pershing
05-01-2011, 16:38
I tu się zgodzę z Tobą, że każdemu wedle potrzeb. Ja jeśli robię krajobraz to najczęściej właśnie góry lub morze w ekstremalnych warunkach. Do tzw. memłania nad wodą im bardziej wieje tym lepiej.

gregter48
05-01-2011, 16:38
Zgadzam sie z Pershingem, warto od razu zainwestowac w dobry statyw, aby uniknac nieprzewidzianym okolicznosciom.Mam zestaw Manfrotto 190XDB + glowica Manfrotto 804RC2 - polecam wszystkim ktorzy szukaja stabilnego zestawu na lata. U mnie kosztuje 248$, w kraju nie wiem.

adolfik9501
05-01-2011, 16:59
rozumiem,że ta wypowiedź ma coś wnosić prócz uszczypliwości? Bo ja nie odkryłam co. Jeśli uważasz,że taki statyw nie istnieje to napisz wprost. Gdyby znalezienie statywu o tych cechach było proste nie prosiłabym o pomoc.

Napiszę wprost (tak będzie łatwiej): nie ma statywów o takich parametrach za taką kasę jak założyłaś. Masz chciane parametry poszukaj do nich statywu i głowicy, a następnie popatrz na cenę. Będzie z lekka odbiegała o Twojej założonej. Oczywiście nie mam na myśli super hiper profesjonalnych statywów o udźwigu 25 kg i cenie 70 PLN.