PDA

Zobacz pełną wersję : Termos[Wybór termosu]



bulinko
09-12-2010, 14:41
No to jak w temacie:)

Szukam termosu, najlepiej 1 l. ew. 1,5 litrowego, który spokojnie wytrzyma 8 h , przy temperaturze do -10`C , bez znacznej straty temperatury napoju.

Więcej chyba nie trzeba się rozpisywać i liczę, że coś doradzicie z własnego doświadczenia.:D

Stach2008
09-12-2010, 15:06
ja mogę polecić z własnego doświadczenia termos firmy Tatonka. Swoje kosztuje ale wart każdej złotówki.
ja mam taki: http://www.tatonka.pl/index.php/produkty?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=3213&category_id=86
to co mi się w nim podoba - oprócz znakomitych właściwości termicznych - to zakręcany korek. Nie lubię takich pykanych bo często się psują i nie są do końca szczelne

Grzybu
09-12-2010, 15:23
ja mogę polecić z własnego doświadczenia termos firmy Tatonka. Swoje kosztuje ale wart każdej złotówki.
ja mam taki: http://www.tatonka.pl/index.php/produkty?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=3213&category_id=86
to co mi się w nim podoba - oprócz znakomitych właściwości termicznych - to zakręcany korek. Nie lubię takich pykanych bo często się psują i nie są do końca szczelne
Otóż to!
Zakręcany korek to MZ zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż te automaty.
Co do samego termosu to ja posiadam Warhead'a termite i jestem z niego zadowolony.
Ważne jest też, aby zachować długo temp. cieczy aby przed zalaniem termosu przepłukać go wrzątkiem.
PO prostu wlewasz trochę wrzątku, zakręcasz, trzepiesz trochę termosem i wylewasz.
Dopiero potem nalewasz herbatę, kawę czy co tam chcesz.

Jaskier
09-12-2010, 15:31
http://8a.pl/page,produkt,id,1550,termos-czarny.html
ja mam ten i też jestem bardzo zadowolony, i jak wcześniej było wspominane ma dwa rodzaje korków (choć mi nie sprawia problemu ten automat)

Pozdrawiam

krzysztofer
09-12-2010, 17:10
http://8a.pl/page,produkt,id,1550,termos-czarny.html
ja mam ten i też jestem bardzo zadowolony, i jak wcześniej było wspominane ma dwa rodzaje korków (choć mi nie sprawia problemu ten automat)

Pozdrawiam

Mam dwa takie Primusy: 1-litrowy i 0,5-litrowy. Polecam.

Sapphiron
09-12-2010, 17:12
To ja sie podczepię pod temat...

Jak to jest teraz z wrażliwością termosów na upadki, wstrząsy itp? jest tak samo jak kiedys że byle lekkie stuknięcie i w herbacie ma się kawałki szkła czy czego tam?

dzejms
09-12-2010, 17:26
Rzadko który termos ma obecnie szklany wkład, można nimi gwoździe wbijać.

A z wartych polecanie: Thermos z serii Everyday (tylko z korkiem) . Nie polecam serii Thermocafe z automatem.

Ja już wyżej ktoś wspomniał, przed nalaniem herbaty, zalać termos wrzątkiem na parę minut, dopiero potem kawę, herbatę, zupę.

MR
09-12-2010, 17:29
ja od siebie polecam tatanke, salewe i .... fiorda nansena (tak !! ale bez tych wiczerow nalewaczy, sa b. dobre, tylko troche slabsze niz ww.)

Swoja droga, bardziej wole salewe, jest wg mnie wytrzymalsza i strzez sie ficzerow automatow !!! nie nadaje sie to.

Do tego ze swojego doswiadczenie rozwazylbym na Twoim miejsciu 0.7 - to najbardziej optymalny rozmiar, 1L to juz duze bydle- ciezkie a poza tym, jezeli to nie piknik rodzinny to zwyczajnie nie wypijesz jego zawartosci .. goracej.


Sapphiron - termosy dobrych firm sa praktycznei neizniszczalne. Moja jedna salewa jest powgniatana, poobijana a dziala jak 1 dnia zakupu, spadla mi raz nawet z ok. 3 metrow i przezyla

tak jak koledzy pisali. przy nalewaniu termos musi trzymac temprature danego napaju, wiec jezeli to ma byc zimne to trzeba go zamrozic, jezeli gorace to katowac wrzatkiem.

tompsl
09-12-2010, 18:31
ciekawostka - posiadam termos 1L, kupiony w GB na wyprzedaży za zawrotne Ł10... : )
żadnej marki, żadnych oznaczeń. do rzeczy - okolice 5 rano zalałem wrzątkiem i wrzuciłem do auta - cały dzień w bieszczadach [jesień], zalałem dwie zupki instant itd.
po powrocie do domu ok 21 resztą zawartości zaparzyłem jeszcze herbatę ekspresową...
100% prawdy : )
oczywiscie - to szczesliwy traf, nie reguła; kumpel chyba już 2x reklamował Nansena, niby 3cia sztuka jest ok.


pozdrawiam.

Przemek Paśnik
09-12-2010, 18:34
Tatonka może być, lepiej termite. Korek tradycyjny

Andre
09-12-2010, 18:35
Mam dwa takie Primusy: 1-litrowy i 0,5-litrowy. Polecam.

Ze swojej strony tez polecę Primusy. Mam 1 litrowy i jestem bardzo zadowolony.

swider
09-12-2010, 19:06
ja mam taki: http://www.tatonka.pl/index.php/produkty?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=3213&category_id=86
I ja takiego używam, mogę polecić.

tomek s
09-12-2010, 19:20
Nie przepłacaj, kup Promisa lub Tadara można trafić w markecie, trzymają bardzo dobrze, a sporo tańsze od markowych.
pozdr

MR
09-12-2010, 19:32
swoja droga, moja salewa po kilku latach intensywnego uzytkowania

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img502.imageshack.us/img502/4645/img4056.jpg)

ASAHI
09-12-2010, 21:34
Ja polecam termos firmy Thermos. Metalowy, odporny na wszystko, kupiony w japonii, korek automat a cały dzień wrzątek trzyma.

Sebastianito
09-12-2010, 22:53
Ja polecam termos firmy Thermos. Metalowy, odporny na wszystko, kupiony w japonii, korek automat a cały dzień wrzątek trzyma.

Dokladnie mam taki sam! Polecam!

Warto pamietac, ze zalewajac termos najpierw nalezy do niego wlac wrzatek i zostawic na ok 1min, wylac i zalac ciecza wlasciwa... bedzie dluzej trzymal cieplo!

d3mane
10-12-2010, 00:04
a może taki? :D ze stabilizacją:D

http://allegro.pl/termos-kubek-nikon-70-200-wawa-i1351084401.html

Joa
10-12-2010, 00:07
A ja bardzo polecam Fiord Nansen - z korkiem automatycznym, tradycyjne nigdy się u mnie nie sprawdzały (zawsze się rozszczelniały i każdy termos wymagał dodatkowego owijania warstwami torebek plastikowych, bo przeciekał). Automatyczny z tej firmy jest idealnie szczelny. Oczywiście 1l - lepiej mieć więcej niż mniej :) Ciepło trzymają bardzo długo - 12 godzin spokojnie.

bulinko
10-12-2010, 10:29
Dzięki, za opinie na dniach rozglądnę się nad tymi termosami, które proponowaliście:)


Termos ze stabilizacją raczej się nie sprawdzi, jakiś amator by pomyślał, że to prawdziwy obiektyw i co(...)
Ani herbaty, ani obiektywu:P

a może taki? :D ze stabilizacją:D

http://allegro.pl/termos-kubek-nikon-70-200-wawa-i1351084401.html

nowart
10-12-2010, 10:59
Koledzy już polecali, polecam i ja - Primus. Dobra cena, 0.75l do kupienia w Poznaniu za 75zl ale co najważniejsze - w komplecie są dwa korki - zarówno automat (bardzo dobry, mocny i szczelny) jak i zakręcany.

Sapphiron
10-12-2010, 11:01
Buli, gorzej jak i aparatu już po tym niet :)

bulinko
10-12-2010, 12:15
Buli, gorzej jak i aparatu już po tym niet :)

Aparat głęboko zakopany w szafie i czeka na sezon, więc nie grozi mu nagła zmiana właściciela:)