Zobacz pełną wersję : D50 vs D70s
michaszek
09-01-2007, 09:12
Witam!
Od kilku tygodni przymierzam się do zakupu nikona D50. Cena nie jest wygórowana, za 2000 - 2200 można go dostać razem z obiektywem nikkora. Wczoraj zauważyłem Nikona D70s plus obiektyw, chyba sigma w cenie 2200. Porównując te dwa aparaty znalazłem różnice tylko w ilości dostępnych tematów i paru innych drobiazgach, generalnie nic specjalnego. W moim porównaniu lepiej wyszedł D50. I tutaj moja prośba, co polecacie? D50 czy D70? Ja już się troszkę pogubiłem
poczytaj wcześniej tutaj:http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=16237
albo tutaj: http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=16475
a może jeszcze tu:http://www.forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=14905
zmieniły się tylko ceny i to nie wiele od momentu założenia tych wątków, więc może warto poszukać zamiast zakładać od razu nowy wątek
Taki temat przewija się przez forum średnio raz na dwa tygodnie, więc jest mnóstwo postów na ten temat, polecam opcję 'szukaj'.
adrian.
starx napisaliśmy dosłownie w tym samym momencie :)
michaszek
09-01-2007, 09:41
ok, miałem nadpisać, że nie przeglądałem forum.
Posty, które podaliście znam.
A powiedzcie mi co sądzicie o tym: http://www.fotoplanet.pl/nikon-d70s-nikkor-1855mm-p-1761.html
Po prostu D70s z małym kitem (18-55). Jak masz na tyle kasy to dołóż sobie do dużego kita 18-70.
Adam Trzcionka
09-01-2007, 10:19
To jest niekorzystna oferta. Nowe body D70s to koszt ok. 1650-1700. odejmując tę kwotę od ceny 2299, wychodzi kalkulacja, że18-55 jest wart 600 PLN, a choć ma wielu entuzjastów, tyle wart nie jest. Kupowałbym nową puszkę (przy tych cenach, jeśli stać cię, żeby dołożyć, nie warto używanej) i do tego używany 18-70, na forum od 600 PLN w górę, zależnie od stanu lub widzimisię sprzedającego.
P.s. Choć ja i tak brałbym d50, wspaniała maszyna J
michaszek
09-01-2007, 10:43
P.s. Choć ja i tak brałbym d50, wspaniała maszyna J
No właśnie, dlaczego wspanialsza od d70??
Brachson
09-01-2007, 10:45
no to właśnie dostałeś linki z odpowiedziami na to pytanie!! na tym forum jest około 40 postów w tym temacie - błagam nie zakładaj 41-szego :(
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.