PDA

Zobacz pełną wersję : D50 vs D70s



michaszek
09-01-2007, 09:12
Witam!

Od kilku tygodni przymierzam się do zakupu nikona D50. Cena nie jest wygórowana, za 2000 - 2200 można go dostać razem z obiektywem nikkora. Wczoraj zauważyłem Nikona D70s plus obiektyw, chyba sigma w cenie 2200. Porównując te dwa aparaty znalazłem różnice tylko w ilości dostępnych tematów i paru innych drobiazgach, generalnie nic specjalnego. W moim porównaniu lepiej wyszedł D50. I tutaj moja prośba, co polecacie? D50 czy D70? Ja już się troszkę pogubiłem

starx
09-01-2007, 09:21
poczytaj wcześniej tutaj:http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=16237
albo tutaj: http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=16475
a może jeszcze tu:http://www.forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=14905
zmieniły się tylko ceny i to nie wiele od momentu założenia tych wątków, więc może warto poszukać zamiast zakładać od razu nowy wątek

adrian
09-01-2007, 09:21
Taki temat przewija się przez forum średnio raz na dwa tygodnie, więc jest mnóstwo postów na ten temat, polecam opcję 'szukaj'.

adrian.

adrian
09-01-2007, 09:22
starx napisaliśmy dosłownie w tym samym momencie :)

michaszek
09-01-2007, 09:41
ok, miałem nadpisać, że nie przeglądałem forum.

Posty, które podaliście znam.

A powiedzcie mi co sądzicie o tym: http://www.fotoplanet.pl/nikon-d70s-nikkor-1855mm-p-1761.html

adrian
09-01-2007, 09:47
Po prostu D70s z małym kitem (18-55). Jak masz na tyle kasy to dołóż sobie do dużego kita 18-70.

Adam Trzcionka
09-01-2007, 10:19
To jest niekorzystna oferta. Nowe body D70s to koszt ok. 1650-1700. odejmując tę kwotę od ceny 2299, wychodzi kalkulacja, że18-55 jest wart 600 PLN, a choć ma wielu entuzjastów, tyle wart nie jest. Kupowałbym nową puszkę (przy tych cenach, jeśli stać cię, żeby dołożyć, nie warto używanej) i do tego używany 18-70, na forum od 600 PLN w górę, zależnie od stanu lub widzimisię sprzedającego.

P.s. Choć ja i tak brałbym d50, wspaniała maszyna J

michaszek
09-01-2007, 10:43
P.s. Choć ja i tak brałbym d50, wspaniała maszyna J

No właśnie, dlaczego wspanialsza od d70??

Brachson
09-01-2007, 10:45
no to właśnie dostałeś linki z odpowiedziami na to pytanie!! na tym forum jest około 40 postów w tym temacie - błagam nie zakładaj 41-szego :(