PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka jest u Was zima?



Strony : 1 [2]

camrak
05-12-2010, 14:01
U mnie 32C - autko tez odpalilo :) Klima na max ;)

Rafał_Sz
05-12-2010, 14:23
U mnie 32C - autko tez odpalilo :) Klima na max ;)
Wyjdź!

:);)

M_B
05-12-2010, 14:30
na lodzie się nie ślizgają tak jak normalne buciki (trzeba się mocno namęczyć żeby się poślizgnąć)

A na dworze piękne słońce mimo -15*C na liczniku...


Moje Timberlandy też się nie ślizgają, tylko troszkę przemakają mimo impregnacji, więc jako zastępcze odkopałem w szafie CATy.

U nas teraz idzie halny na zmianę pogody. Ma być ocieplenie...

camrak
05-12-2010, 14:33
Może od nas powiało ;) ... o sorry miałem wyjść :D

credka
05-12-2010, 15:50
Wracając do butów, szukam tych najlepszych i mam pytanie, czy zamszowe zdają egzamin jako zimówki? Mam wrażenie, że przemokną przy pierwszym kontakcie ze śniegiem.

Sapphiron
05-12-2010, 16:00
Zamszowych nie polecam, mimo że są impregnaty. Jeśli codziennie chodzisz po mieście itp to zamszowe mijają się z celem bo byś musiała codziennie czyścić z soli i na nowo impregnować... Lepiej wydać ciut więcej na skórzane i pastować dobra pasta raz na jakiś czas i mieć wszystko gdzieś...

credka
05-12-2010, 16:09
Ciepłych potrzebuję na wielogodzinne plenery w śniegach. Na szybki spacer do sklepu wystarczają glany ;)

rooner
05-12-2010, 16:11
Jak ma być ciepło to polecam;)
http://www.weld.pl/SCARPA-PHANTOM-8000,,1122.html

Sapphiron
05-12-2010, 16:13
Tylko miśkowo podbijana skóra... Na to robra pasta i wio. No chyba że dobre buty trekingowe z hydrofobizowanego nubuku, czy jak to się tam nazywa. Wtedy jest miodzio, no ale kaska do miodnych nie należy...

np takie: Protektor Castor (http://www.protektorsa.pl/index.php?mact=Products,cntnt01,details,0&cntnt01detailpage=obuwie-mysliwskie-i-dla-lesnikow&cntnt01pagelimit=10&cntnt01category=Obuwie%20my%C5%9Bliwskie%20i%20dla %20le%C5%9Bnik%C3%B3w&cntnt01summarytemplate=main-cat&cntnt01detailtemplate=pol&cntnt01lang=pl_PL&cntnt01sortorder=asc&cntnt01cd_origpage=224&cntnt01productid=217&cntnt01returnid=224)

Patrzyłem takie w sklepie i wydają się nie do zarypania przez jeden sezon...

wolnyslimak
06-12-2010, 22:37
Zagadka, w domu jest 24 stopnie, ile jest na zewnatrz jesli klamka po wewnetrznej stronie wyglada tak :mrgreen:

Jaka jest w końcu odpowiedź?

eskimos
06-12-2010, 22:53
Jaka jest w końcu odpowiedź?

-38, ale juz jest cieplutko, tylko -18 :mrgreen:

stock
06-12-2010, 23:41
Ciepłych potrzebuję na wielogodzinne plenery w śniegach. Na szybki spacer do sklepu wystarczają glany ;)

ja polecam coś z tych http://www.zamberlan.com/catalog/index.php?lang=en&pg=cat&idcat=2

Sam śmigam w Zamberlanach na goretexie i mam gdzieś śniegi, błoto, wodę, syf, strumienie itp. I zimą po mieście i latem po górach.

Sapphiron
06-12-2010, 23:43
Ciekawe jak z ceną. Mimo wszystko wybrałbym Protektory :)

Majek
06-12-2010, 23:50
Tak z ciekawości, ile takie Protektory kosztują? Żeby jeszcze Gore membranę miały.

credka
06-12-2010, 23:52
Dzięki Stock :) Widać konkret.
Saphi, uzasadnij swoją wypowiedź ;)

stock
06-12-2010, 23:55
ja z tego co pamiętam w outlecie i na jakiejś dodatkowej wyprzedazy dałem około 400zł rok temu. Aktualnych cen nie znam niestety.

Sapphiron
06-12-2010, 23:57
credka, a dostałaś kiedyś w górach kamieniem po palcach? bo ja tak... A te buty są nie do zarżnięcia.

A cenę podam wam jutro, podejdę do sklepu i się dopytam bo strona im szwankuje niestety...

MR
07-12-2010, 00:59
jezeli buty to polecam meindla. Sam nosze Burme Pro MTFs na woskowanej licowce oraz Dovre Extreme GTX i te buty sa niezniszczalne. Wg mnie sa buty .... dlugo nic i meindl ;)

ciekawe czy inne firmy daja mozliwosc wymiany podeszwy na nowa za 10$ :)

M_B
07-12-2010, 09:32
jezeli buty to polecam meindla. Sam nosze Burme Pro MTFs na woskowanej licowce oraz Dovre Extreme GTX i te buty sa niezniszczalne. Wg mnie sa buty .... dlugo nic i meindl ;)

ciekawe czy inne firmy daja mozliwosc wymiany podeszwy na nowa za 10$ :)


Meindl jest spoko, tylko cena...

MR
07-12-2010, 12:43
niestety jak jak w przypadku body jednocyfrowego i obiektywów np. z czerwonym paskiem placi sie, ale przynajmniej wie za co sie placi. To sa buty na lata, dlugie lata 5-10-15 lat a znam takich co maja je juz i 20, a takze daja Ci komfort, gdy chodzisz w zimnej wodzie albo na 4k m.n.p.m. to poprostu but Cie nie ograniczy.

a jak ktos szuka kompromisow, to na polskie warunki to praktycznie wszystko bedzie dobre...

fotograf58
07-12-2010, 12:47
W Katowicach +3 i deszcz pada.

freefly
07-12-2010, 12:49
To sa buty na lata, dlugie lata 5-10-15 lat a znam takich co maja je juz i 20, a takze daja Ci komfort, gdy chodzisz w zimnej wodzie albo na 4k m.n.p.m. to poprostu but Cie nie ograniczy.



Czy producent zaleca zdejmowanie tych butów w ciągu tych lat.:wink:

dem
07-12-2010, 13:06
Meindl'e są świetne. Sam używam modelu Island Pro. Nie mogę im nic zarzucić. Dodatkowo zaimpregnowane woskiem Meindla, sa absolutnie wodoodporne. Latem stałem w nich kilkanaście minut w Czarnym Stawie pod Rysami. Poza tym, że zrobiło mi się przyjemnie chłodno w stopy, po wyjściu żadnego śladu wilgoci na butach. Zimą, największe mrozy i najokrutniejsze śniegowe błoto, nie robi na nich żadnego wrażenia. Jedyna wada, to sztywna podeszwa, na śliskich schodach :) Ostatnio w ułamku sekundy zobaczyłem swoje stopy powyżej głowy i nie mogłem usiąść na tyłku, przez jakiś czas ;)

MR
07-12-2010, 13:16
fakt bo tak jak u mnie masz podeszwe, b/c w propoecjach 1/3, 2/3. Ale przyznaj, ze jezeli trafi sie chociazby mala chropowatosc to one ja wychwyca i zaczepia sie na niej. Na lod poprostu zaklada sie raki. Nizsze modele typu jersy maja miekka podeszwe i tam jest inaczej.

rooner
07-12-2010, 13:22
Ja polecem obuwie firmy Scarpa.
Firma - legenda. Jako pierwsza z topowych marek outodrowych na świecie, weszła na polski rynek po 1989r.
Pomogły bliskie związki z Polską - firma dostarczała butów na wyprawy J. Kukuczce i K. Wielickiemu.
Od lat używam Scarp. Miałem już 6 modeli różnych butów - od niskich za 400 zł po zimowe pod automaty za 1300 zł.
Zapewniam - takie modele jak Cinque terre, nepal czy liskammm - żaden germański szit im nie podskoczy:)
Choć ja - jestem przeciwnikiem używania butów trekingowych w zimie, nawet tak śnieżnej w mieście, i tego nie robię.
To są inaczej wyprofilowane buty, niewygodnie się w nich chodzi po płaskim.
Dodatkowo - o ile góry takim butom nie szkodzą, to miasto jak najbardziej.
Sól niszczy skórę, a vibram ściera się na asfalcie szybko. Dużo szybiej niż w górach.
Poza tym - jest w nich najzwyczajniej w świecie ślisko ze względu na niezginającą się podeszwę
(np. pod raki)

MR
07-12-2010, 13:30
jak wlazilem na mak kinleja to mialem poza meindlami wlasnie skorupy scarpa. Chcialem o nich nawet wspomniec wczesniej. I dokladnie, sa swietne. Jednak jezeli chodzi o treki to meindla bardziej cenie.

Dobrze zainpregowanym i odpowiednio konserowanym/dbanym butom sol nic nie zrobi- nie przesadzajmy. Ja sie przyzwyczailem i nie wyborazam sobie chodzic w innych- sa wygodniejsze od adidasow...

rooner
07-12-2010, 14:06
jak wlazilem na mak kinleja to mialem poza meindlami wlasnie skorupy scarpa. Chcialem o nich nawet wspomniec wczesniej. I dokladnie, sa swietne. Jednak jezeli chodzi o treki to meindla bardziej cenie.

Dobrze zainpregowanym i odpowiednio konserowanym/dbanym butom sol nic nie zrobi- nie przesadzajmy. Ja sie przyzwyczailem i nie wyborazam sobie chodzic w innych- sa wygodniejsze od adidasow...

Jest w tym trochę racji - Meindl jest mocny ale na półce trekingowej. Jeśli chodzi o buty górskie czy wysokogórskie -liczy się już raczej tylko włoszczyzna typu Scarpa (np. Cumbre), zwłaszcza La sportiva (np. seria nepal) , Asolo etc :).
Poza tym, po ostatnich głosach na temat meindla od rłóżnych ludzi, ot np. - :
http://www.forum.outdoor.org.pl/buty-wysokie/(buty-wysokie)-meindl-himalaya-gtx-mfs/

- ja tę firmę trochę przestałem zaliczac do topu;) - jak Hanwag, LS, czy Scarpa. Co nie zmienia faktu, że i tak zawsze bardziej ceniłem Scarpę:)

Nie zgadzam się z drugą częścią wypowiedzi - stare buty, już nieużywane w górach poddałem takiemu testowi. Choć były zaimpregnowane i nieuszkodzone- sól robiła swoje i zajechała je szybko. Widać było ślady gdzie się wżera w skórę. A zaliczyły wcześniej m.in. Blanka:)

MR
07-12-2010, 14:25
ale nie wyczytalem tam zadnej sprzetowej winy- porostu gosc pewnie uszkodzil buty, a to ze albo zle dobral obowie albo noga mu urosla to co innego.

LS nigdy bym nie zaufal i nie stawial na polsce z meindlem, scarpa a tym bardziej asolo. To bardziej polka, tnf (amerykanskiej edycji), lafumy czy innych. Sam model himalaya tez mi sie nie spodobal meindla. wspomniane przezemnie Dovre to jedyne buty wysokogorskie jakie zabralbym na treking czy wbijanie sie. Bodajze do 4-5 m.n.p.m, potem ze wzgledu na podejscia i czapy sniezne musialy byc to juz skorupy. Jednakze scapra czy meindl to dalej polka powiedzmy ekonomiczna a nie hiendowa.

Majek
07-12-2010, 15:03
A teraz coś zupełnie innej beczki. U mnie taka zwierzyna na wyżerce zaczęła się pojawiać. :-)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/12/247-1.jpg
źródło (http://majkon.pl/blog/uploads/2010/12/247.jpg)

Wybierała się, wybierała, aż w końcu do mnie trafiła. ;-)

McSimus
07-12-2010, 15:18
Miałem do tej pory fajne buty trekingowe firmy Tuckland. Niestety po ośmiu latach niezbyt intensywnego używania (głównie zima w mieście) dosłownie rozsypały się vibramowe podeszwy :( Góra buta prawie jak nowa ... Szkoda :(

rooner
07-12-2010, 19:19
ale nie wyczytalem tam zadnej sprzetowej winy- porostu gosc pewnie uszkodzil buty, a to ze albo zle dobral obowie albo noga mu urosla to co innego.

LS nigdy bym nie zaufal i nie stawial na polsce z meindlem, scarpa a tym bardziej asolo. To bardziej polka, tnf (amerykanskiej edycji), lafumy czy innych. Sam model himalaya tez mi sie nie spodobal meindla. wspomniane przezemnie Dovre to jedyne buty wysokogorskie jakie zabralbym na treking czy wbijanie sie. Bodajze do 4-5 m.n.p.m, potem ze wzgledu na podejscia i czapy sniezne musialy byc to juz skorupy. Jednakze scapra czy meindl to dalej polka powiedzmy ekonomiczna a nie hiendowa.

To chyba jednak nie tak do końca...To były głosy wielu uzytkowników Meindli - nie tylko jednego czy na tym forum. Firma zaliczyła potężną wtopę - co może się zdarzyć każdemu, ale już sposób wybrnięcia z tego wołał o pomstę do nieba.
Co do Lasportivy - kompletnie się nie zgadzam. A już zestawianie tej firmy z lafumą to już kompletny paradoks. Kolega widział, jak mniemam tylko ich ofertę dla amatorów...
Ta firma w ostatnim czasie zdominowała rynek profesjonalnych butów górskich - zwłaszcza zimowych, pod automaty.
Bedąc w Alpach - widziałem te buty na nogach 70 % ludzi uderzających w góry - a żaden z nich laikiem raczej nie był.
Tu wrzucam link do ich właściwej oferty - ale w stacjonarnych sklepach w Polsce rzadko można ją oglądać...;)
http://www.weld.pl/producent/27,1.html

Sapphiron
07-12-2010, 20:47
A ja dzisiaj dzwoniłem do Protektora i niestety Castor został wstrzymany ze sprzedaży do poczatku stycznia :| Pani z info kazała się dowiadywać po 6 stycznia :|

masakra...

Tommy
07-12-2010, 21:04
ja od ponad 10 lat biegam w butach chiruca - zarówno w lecie jak i w zimie i nic im nie dolega, nie przemakają w lecie nie jest za gorąco - bajka. Mam też dwie inne pary: invicta i coś tam jeszcze, ale to są buty w których mogę co najwyżej iść odśnieżać - bez porównania z chirucą wygodą i parametrami :)
choć czas już coś nowego zakupić bo z moich bucików już trochę się mięciutkie pantofelki zrobiły, a czasem trzeba coś sztywnego

MR
08-12-2010, 00:24
Ta firma w ostatnim czasie zdominowała rynek profesjonalnych butów górskich - zwłaszcza zimowych, pod automaty.
Bedąc w Alpach - widziałem te buty na nogach 70 % ludzi uderzających w góry - a żaden z nich laikiem raczej nie był.
Tu wrzucam link do ich właściwej oferty - ale w stacjonarnych sklepach w Polsce rzadko można ją oglądać...;)
http://www.weld.pl/producent/27,1.html

jakies dane ?

No dobra, ale jacy to byli ludzie ? gdzie sie wspinali ?
Ja z kolei wchodzac ostatnio na st. elies, brooks czy mc kinley mountain widzialem albo meindla albo scarpa i w sumie rozmawiajac z ludzmi i znajomymi to glownie te marki wymieniali jako zaawansowane i kazdy zauwazal te obowie. Tak samo jak kurtki czy softshelle mamuta, puchy tnf. Ale generalnie to jest tak ze jezeli ktos sie wspina na cos i robi to profesionalnie to przewaznie ma sprzet od sponsora, inna grupa to ludzie ktorzy lansuja sie i ma cos z najnowszej kolekcji a ta najmniejsza grupa to samodzielni zapalency.
I generalnie uwazam, ze w kwestii butow i innego sprzetu trekkingowego jest podobnie jak z canonem i nikonem, jeden lubi to jeden tamto. Zarowno scarpa i meindl (wyzsze modele) a i pewnie LS (chociaz nie ufam tej firmie) na pewnym poziomie tak samo dadza rade i tak samo beda zajebiste, kwestia osobistych preferencji. Ja zaufalem Meindlowi, mialem buty 5 dni nonstop na nogach i po tych pieciu dniach ani buty nie walily, ani skarpeta, ani nigdy nie spocila mi sie stopa, takie polaczenie gumowca z kapciami ;)

reasumujac - na taka polska zime wszystko styknie praktycznie. Mi sie podobaja timberlandy ecco.

ekonet
08-12-2010, 00:40
Chłopaki, to w końcu "jaka jest u Was zima" czy "jakie u Was buty"? :)

polo
08-12-2010, 00:50
szczecin melduje: teraz -4 w dzień 1-2 na plusie robi się ciapa z tego to co spadło tydzień temu a na noc przymarza, buty czarne wojas lub bata ;)

c-man
08-12-2010, 00:54
Kraków melduje: w dzień na plusie i masa gówniastego błota pośniegowego.
Buty: wysokie, wojskowe, Wojas, nr 42, sznurowadła z włókien syntetycznych od Jacka Wolfskina ;)

ASAHI
08-12-2010, 00:58
Taka zima to w cztery litery.. Dziś cały dzień lało, a teraz jest mgła i plus 2. Jak zacznie to zamarzać..

2 pary butów przemoczyłem, w tym służbowe olejoodporne.. :-(

McSimus
08-12-2010, 01:06
Wojas nr 43, sznurowadła oryginalne z zestawu :) w sumie spoko ale na duży śnieg i mróz, na chwilę obecną (ok zera na słupku) raczej "letnie" (jak dla mnie to uniwersalne) DEMARY ;) stare "desanty" zdecydowanie poszły w odstawkę ;)

Strus
08-12-2010, 10:37
Londyn - wyczekuje sniegu STOP bez rezultatu STOP temp wciaz okolo 0 STOP lipa STOP

PS - przynajmniej komunikacja dziala :)

titus1
08-12-2010, 11:28
Strus, podaj adres, zapakuję coś i wyślę UPS-em...

fotograf58
08-12-2010, 11:51
W Katowicach pogoda marcowa, +4 i pada.

Sapphiron
08-12-2010, 11:59
Lublin melduje:

Wczoraj znów zasypało śniegiem z deszczem, w nocy łapnął mróz wszystko zamarzło, parę wypadków, a dzisiaj znów cieplej... Tak się zastanawiam, jak to wszystko teraz się stopi, to będzie kolejna powódź stulecia...

Art Erie
08-12-2010, 12:54
Dopadało 5cm śniegu, a temperatura oscyluje ;)

Strus
08-12-2010, 12:56
temperatura oscyluje ;)

To ladnie z jej strony :)

McSimus
08-12-2010, 15:40
Szaro, znów się ściemnia. Czas zbierać się do domu. Generalnie Generalnie pochmurno i -3 na słupku. Potrzebuję śniegu, słońca i trochę czasu wolnego na plenerek.

Calme
08-12-2010, 16:52
Mgła się zrobiła, że hoho - jak z filmów z Szarlotką ;)

M_B
08-12-2010, 17:22
W Katowicach pogoda marcowa, +4 i pada.

No i jeszcze mgła...

Facet
08-12-2010, 17:57
No i jeszcze mgła...
Czas ogłosić stan klęski żywiołowej :P

MR
08-12-2010, 22:47
w gdańsku ladnie pada. ulice biale samochody kreca sie i wierca :)

McSimus
09-12-2010, 00:04
Ooo, pada ;P, nawet mi podjazd do garażu zasypało ...ale temperaturka spoko, około zera ...

Art Erie
09-12-2010, 00:16
Pada deszcz :( Siąpiło całe popołudnie, i leje teraz. Jak w nocy przymrozi, to będzie [...]
Aż mi się nie chce do Wrocka jechać :(

Radek Radziszewski
09-12-2010, 00:23
u mnie dziś była straszna mgła i efekt tragiczny: http://fotoreportaz.ox.pl/fotoreportaz,3582,zdjecia-z-karambolu-w-miedzyswieciu-trasa-skoczow-cieszyn.html

Bartek - NinoVeron
09-12-2010, 01:32
u mnie dziś była straszna mgła i efekt tragiczny: http://fotoreportaz.ox.pl/fotoreportaz,3582,zdjecia-z-karambolu-w-miedzyswieciu-trasa-skoczow-cieszyn.html

niezłe "pukanko" :(

zresztą ta droga jest cholernie zdradliwa - bo z jednej strony w miarę nowa, dwa pasy w każdym kierunku, bardzo dobra nawierzchnia ... więc chce się szybko jechać ... a z drugiej strony non stop górki ... a jak jeszcze pojawi się lód czy śnieg (nie mówiąc o mgle) to robi się masakra. Jeden błąd i robi się efekt domina (czyli tak jak w tym karambolu).
Rok temu wracałem tamtędy dwa razy po śniegu i lodzie. Za pierwszym razem ... jadąc z Chorwacji na letnich oponach trafiłem na pierwszy atak zimy (był to 15 październik zeszłego roku) ... no i powiem, że nie było zbyt wesoło.

ekonet
09-12-2010, 01:52
Pada deszcz :( Siąpiło całe popołudnie, i leje teraz. Jak w nocy przymrozi, to będzie [...]
Aż mi się nie chce do Wrocka jechać :(
Szczęściarz. Tylko do Wrocka. A ja za chwilę ruszam z przyczepą, ponad 350 km i drugie tyle z powrotem. Jak coś, to miło było.

Greg77
09-12-2010, 01:59
Nie wiem czy moge sie wypowiedziec....... u mnie w Limerick (zach. Irlandia) jest ok 0,5 centymetra;)

Bartek - NinoVeron
09-12-2010, 02:01
Nie wiem czy moge sie wypowiedziec....... u mnie w Limerick (zach. Irlandia) jest ok 0,5 centymetra;)
czego? :)

McSimus
09-12-2010, 11:01
Kilka ujęć dzisiejszego poranka by Samsung Wave S8500 ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/12/Zima01-1.jpg
źródło (http://i8.photobucket.com/albums/a41/McSimus/Zima%202010/Zima-01.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/12/Zima02-1.jpg
źródło (http://i8.photobucket.com/albums/a41/McSimus/Zima%202010/Zima-02.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/12/Zima03-1.jpg
źródło (http://i8.photobucket.com/albums/a41/McSimus/Zima%202010/Zima-03.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/12/Zima04-1.jpg
źródło (http://i8.photobucket.com/albums/a41/McSimus/Zima%202010/Zima-04.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/12/Zima05-1.jpg
źródło (http://i8.photobucket.com/albums/a41/McSimus/Zima%202010/Zima-05.jpg)

prz3mo
09-12-2010, 11:07
Ja dziś rano odśnieżałem auto.... 35minut :-/

Sapphiron
09-12-2010, 11:23
Lubelski korespondent melduje że u nas pada mżawka, jest na plusie i zaczynają ulice płynąć... A chodniki jak były zawalone tak są nadal, szczególnie przy Politechnice, az można nogi połamać na tej kaszce która się zrobiła ze śniegu, piachu i soli...

marcinc
09-12-2010, 11:32
Rano koło godziny 7.00 w Rzeszowie temperatura oscylowała w granicach +4°C.
Teraz spadła do poziomu 0°C, zaczął prószyć śnieg i wieje mocny wiatr.
Niech spadnie jeszcze ze dwa stopnie poniżej zera i będzie w Rzeszowie jedno wielkie lodowisko ;)

Sapphiron
09-12-2010, 11:38
Marcinie, to samo w Lublinie. Jakby teraz chwycił mróz to paraliż totalny byłby...

ajt
09-12-2010, 11:55
W Radomiu mróz już chwycił. Przed chwilą o mało nie wywinąłem orła na podjeździe, który wczoraj do czysta odśnieżyłem :)

sheva
09-12-2010, 12:53
w Zabrzu temperatura w okolicach zera wszystko zamarzło... uchowaj nas Panie...

Boryszuk
09-12-2010, 13:14
Zimo wy......jdź stąd.

Nie mogę auta odmrozić. Niby w dzień świeci słońce i jest +3 ale w nocy temperatura spada do -5.

Majek
09-12-2010, 13:34
A próbowałeś ognisko pod miską napalić? :mrgreen: W Krazie to działało. ;-)

stock
09-12-2010, 13:48
we wrocławiu juz lodowisko ładne mamy wszedzie :(

fotograf58
09-12-2010, 14:47
Katowice meldują - temperatura 0 stopni przelotnie pada drobny śnieg.

bognik
09-12-2010, 14:55
A mnie zasypało. Pół wczorajszego dnia i całą noc sypało. Już patrzeć na to białe coś nie mogę.

marcinc
09-12-2010, 16:14
Marcinie, to samo w Lublinie. Jakby teraz chwycił mróz to paraliż totalny byłby...

Na szczęście jak na razie temperatura krąży w okolicach zera z tendencją na +.
Jest ślisko, ale nie ma tragedii. Jakoś można po mieście jeździć. Gorzej z uliczkami z kostki brukowej. Tu już wolna amerykanka;)
Wieczór może być prześlizgany;) Teraz dokładnie jest na moim termometrze +0.4°C

Życzę wszystkim zmotoryzowanym i nie tylko przyczepności;)

Sapphiron
09-12-2010, 16:29
teraz już jest o na liczniku... a zapowiada się gorzej...

amirez
09-12-2010, 20:41
Poznań -2 i sypie śnieg.
------------------------------------------
Poglądowo: Szwajcaria, okolice Alp, kilka lat temu, Zenith + slajd Fuji, skan na szybko, badziewnym skanerem.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.amirez.neostrada.pl/nikon/0001.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.amirez.neostrada.pl/nikon/0002.jpg)

Podsypało wówczas równo, chociaż według helwetów to "ichny" zimowy standard.

credka
09-12-2010, 22:03
i co, da się odśnieżyć drogę? Da się... pokazać te zdjęcia porządkowym Wawy to może będzie mniej korków zimowych, awantur i szukania winnych...

mac.serafin
10-12-2010, 00:57
Kraków melduje śnieg, przed chwilą nawet była mała zamieć śnieżna. W ciągu ostatniej godziny [na oko] spadło z (!) 5 centymetrów.
Ja się tylko modlę o śnieg na weekend w moim rodzinnym mieście :)
Także chciałbym dodać od siebie że w swoim życiu byłem już parę razy w alpach, i także prawie całe swoje życie mieszkałem w górach (nie super wysokich, ale mimo wszystko) to nie rozumiem skąd ta panika. Jak nadszedł ten "atak" zimy to nie do końca rozumiałem skąd te korki, problemy z podjazdami itp. To jeszcze nie jest koniec świata ;)

c-man
10-12-2010, 00:58
Kraków melduje śnieg, przed chwilą nawet była mała zamieć śnieżna. W ciągu ostatniej godziny [na oko] spadło z (!) 5 centymetrów.

Dobrze że ja nic nie wiem... :mrgreen:

mac.serafin
10-12-2010, 01:01
To może się poprawię; Kraków, dzielnica Ruczaj melduje.

c-man
10-12-2010, 01:02
To może się poprawię; Kraków, dzielnica Ruczaj melduje.

Nie o to chodzi - nie wyglądam za okno od kilku godzin. Siedzę sobie przy komputerze, owinięty kocykiem, słucham muzyki i piję Earl Greya ;)

mac.serafin
10-12-2010, 01:07
Ja miałem plany udokumentować zimę i wrzucić ją na forum, ale wiązałoby się to z wyjście na zewnątrz lub otwarciem okna. Dlatego z góry wszystkich przepraszam :(

MR
10-12-2010, 01:36
meldunek z gdańska- wlasnie wrocilem ze spaceru po Trojmiejskim PK. Piekna zima, snieg miejscami 70 cm, srednio 20 cm. Warunki wrecz idealne! (meindle sprawdzily sie ;))

credka
10-12-2010, 10:23
A ja bym chętnie wyszła pofocić piękną zimę, tylko że w Wawie nie ma śniegu, a jest błoto... masa błota, czarnego, mokrego, paskudnego błota. A pod błotem niespodzianki w postaci lodowiska.
Tak więc melduję się w grupie siedzących w kocyku przed kompem z herbatką...

kisio
10-12-2010, 11:23
credka> pójdź do pierwszego parku, albo na wały nad Wisłę, albo do lasu kabackiego, albo jeszcze lepiej w Kampinos się zapuść. Zima pełną gębą ;) Nie marudzić tylko focić ;)

ASAHI
10-12-2010, 13:38
W Katowicach coś tam sypie za oknem żeby było śmieszniej to jakoś tak poziomo i czasami do góry.. zimno jest.

McSimus
10-12-2010, 14:56
A u mnie nawet trochę się chmury przetarły i błękitne niebo miejscami wyziera ;) Wszystko w śniegu ;)

Sapphiron
10-12-2010, 14:59
W lublinie znowu rozpierducha... Wali śnieg, wieje wiatr że łeb urywa i znów mróz...

MR
10-12-2010, 16:05
w gdansku rano padalo ze hej, teraz jest drugi dzien swietnej pogody, troche mrozu ale bez wiatru wiec generalnie b. cieplo.

marcinc
10-12-2010, 20:31
W lublinie znowu rozpierducha... Wali śnieg, wieje wiatr że łeb urywa i znów mróz...

To dokładnie tak jak w Rzeszowie. Na wyświetlaczu -3.
Ja już jestem załatwiony. Nos zatkany i w gardle drapie;)

ASAHI
10-12-2010, 20:43
Sławków -4, delikatnie sypie białe z nieba. Musiałem z łopatą pobiegać.

marcinc
10-12-2010, 20:46
Musiałem z łopatą pobiegać.

Ja jak tydzień temu łopatę do samochodu zapakowałem tak cały czas już z nią jeżdżę;)
Jak dosypie to trzeba miejsce parkingowe na osiedlu sobie przygotować (tzn odkopać;))

ASAHI
10-12-2010, 20:54
No ja dlatego że pojechałem pandą, subaru zostawiając w domu.. A trochę dopadało. Tak to bym wjechal i tyle.

Tomeqp
11-12-2010, 00:14
U mnie wczoraj było bardzo ślisko. Doszło do wypadku i 5km do domu wracałem przez ponad 1h. Dzisiaj znowu nasypało śniegu, cały czas moja droga z domu do miasta jest na granicy nieprzejezdności. W sumie tak jak każdej zimy, nic nadzwyczajnego. Właśnie przed chwilą mnie odśnieżyli, żeby do poniedziałku znowu napadało.

credka
11-12-2010, 00:28
Odnośnie zimy >> http://www.vibox.ru/video/15744/ << :D

fumio
11-12-2010, 00:33
Odnośnie zimy >> http://www.vibox.ru/video/15744/ << :D

Dobre!!

Pozdr.

c-man
11-12-2010, 00:59
Mam gdzieś zimę.
Wino! ;)

kisio
11-12-2010, 19:58
W końcu trochę świeżego napadało. Od razu się lepiej biega :D

M_B
11-12-2010, 20:02
No, a u nas dużo świeżego śniegu i temperatura +1*C. Dzisiaj nie chciało mi się bawić z łopatą na parkingu, to zaspy taranowałem samochodem, nawet takie półmetrowe :D

credka
11-12-2010, 23:10
Jak przewidywania na jutro? Jest szansa, że zamkną Okęcie? :D

ASAHI
12-12-2010, 00:33
U mnie teraz pada deszcz i jest 0. Znowu wszystko topnieje.