PDA

Zobacz pełną wersję : Gry na netbooki



Wojciech
28-11-2010, 19:28
Czesc

Jestem strasznie ciekaw w jakie gry pocinacie na swoich malych netbookach.
Oczywiscie oprocz sapera i kart.

pozdrawiam
Czesc

mini21
28-11-2010, 20:21
Polecam Kulki :) (na serio).
A jak już mi się znudzą, to wchodzę na serwisy typu Gry.pl i tam szukam czegoś ;)

Wojciech
28-11-2010, 20:54
Hmn, normalne szał

Aczkolwiek kazda uwaga jest cenna

jackrabbit
28-11-2010, 21:12
a jakiego masz netbooka?

di_
28-11-2010, 22:00
Ja gram w kalambury na kurniku, albo w football managera.

kh29228
28-11-2010, 22:06
gry.jeja.pl :D

c-man
28-11-2010, 22:12
Assassins Creed II.
Z mniej wymagających to Brothers in Arms: Hell's Highway ;)

sokrates
28-11-2010, 22:13
gry JAVA, a jak mi się znudzi to przesiadam się na C#.... :-P

szelas
28-11-2010, 22:19
turborisk

Facet
28-11-2010, 23:16
Crisis ma fajną grafę :) W sieci najbardziej mi ostatnio odpowiada Left 4 Dead 2

lukiii
28-11-2010, 23:41
Assassins Creed II.
Z mniej wymagających to Brothers in Arms: Hell's Highway ;)


Crisis ma fajną grafę :) W sieci najbardziej mi ostatnio odpowiada Left 4 Dead 2
Niektórzy zupełnie nie wiedzą co to netbook :mrgreen:

mateo912
28-11-2010, 23:47
diablo 2 :D

costi
29-11-2010, 00:02
Czesc

Jestem strasznie ciekaw w jakie gry pocinacie na swoich malych netbookach.
Oczywiscie oprocz sapera i kart.

pozdrawiam
Czesc

Jak mialem netbooka, to Heroes III, Baldury, Fallouty, Arcanum itd. ;)

c-man
29-11-2010, 00:12
Niektórzy zupełnie nie wiedzą co to netbook :mrgreen:

No jasne, nigdy nie widziałem ;)

Kolega nie napisał jakiego ma netbooka, a od tego wiele zależy... Nie napisał też polećcie mi coś konkretnego pod mój model, bez podpinania zewnętrznego monitora... ;)

costi
29-11-2010, 00:16
A co ma monitor do rzeczy? Wydajnosci karty graficznej to nie zmieni, a te w netbookach sa slabe, graniczace z tragicznymi ;)

c-man
29-11-2010, 00:17
No, zależy... ;)

mini21
29-11-2010, 01:08
Worms'y RULEZ :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

emgieb
29-11-2010, 02:12
Na netbookach z GF9400 od biedy mozna w cos starszego 3D pociac... lepiej niz na Intelu GMA4500. Chociaz i tak, jezeli chodzi o male sprzety do grania, to na razie nie do pobicia jest Alienware M11x - wyglada jak choinka ;> ale:
- jest magnezowy
- wazy niecale 2 kg
- ma GF 335, ktory ma wydajnosc taka jak powiedzmy desktopowy radek 3850, a wiec spokojnie sie na nim gra nawet w nowsze gry 3D ;]
- ma 11,6" bodajze, wiec jest maly
- na Allegro widzialem "kupteraza" za 2300 :D aczkolwiek zwykle chodza za 3000
- ma dwurdzeniowego Core 1,3 GHz, ktory automagicznie kreci sie sam do 1.8 GHz, jak trzeba mocy :) nowsze (drozsze) wersje maja Core iCostam, do 2,26 chyba podkrecalne :)

offeath
29-11-2010, 02:26
Na netbooku dobrze się gra w StarCrafta, poza tym jeszcze Twierdza;)

KaeF
29-11-2010, 02:45
http://www.officegamespot.com/flashgames/crush-the-castle-2.htm

I ogólnie java-gierki z sieci. Bez zbędnego instalowania, a jest tego od groma. Kiedyś jeszcze męczyłem dużo escape games:D

marki
29-11-2010, 09:33
Worms'y RULEZ :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Dokładnie, nieśmiertelne wormsy rządzą :d

costi
29-11-2010, 11:12
Na netbookach z GF9400 od biedy mozna w cos starszego 3D pociac... lepiej niz na Intelu GMA4500. Chociaz i tak, jezeli chodzi o male sprzety do grania, to na razie nie do pobicia jest Alienware M11x - wyglada jak choinka ;> ale:
- jest magnezowy
- wazy niecale 2 kg
- ma GF 335, ktory ma wydajnosc taka jak powiedzmy desktopowy radek 3850, a wiec spokojnie sie na nim gra nawet w nowsze gry 3D ;]
- ma 11,6" bodajze, wiec jest maly
- na Allegro widzialem "kupteraza" za 2300 :D aczkolwiek zwykle chodza za 3000
- ma dwurdzeniowego Core 1,3 GHz, ktory automagicznie kreci sie sam do 1.8 GHz, jak trzeba mocy :) nowsze (drozsze) wersje maja Core iCostam, do 2,26 chyba podkrecalne :)
Moim zdaniem to juz sie w kategorii "netbook" nie miesci... niecale 2kg to wazy moj Dell XPS M1330 ;)

emgieb
29-11-2010, 11:18
Ja nie twierdze, ze sie miesci, z drugiej strony, wobec istnienia laptopow takich jak MSI Wind U200 czy Acer Timeline 1810TZ, czyli 1,3-kilowych zabawek, dzialajacych 6-8h na baterii, z porzadnymi dwurdzeniowymi SU4100 1,3 GHz lub SU7300 1,4 GHz, netbooki nie kwalifikuja sie jako uzywalne komputery, ktore warto kupic do czegokolwiek :)

Paprycjusz
29-11-2010, 12:26
Worms Armagedon, Heroes 3, Diablo 2 ;)

Wojciech
29-11-2010, 13:13
Diablo 2 to faktycznie moze byc dobry pomysl dzieki za wszystkie podpowiedzi

emgieb
29-11-2010, 14:09
Sa juz nowe Wormsy i smigaja na integrach intela :) Polecam :) Na GMA 4500HD przeszedlem tez Starcrafta II :)

BTW w DII jesli zamierzasz grac na BN, polecam wydanie jakichs 15 zlotych na Allegro i zaopatrzenie sie w odpowiedni setup ;> normalnie by sie go szukalo przez rok ;]

Mavierk
29-11-2010, 14:13
w jaki sposób diablo to 'może' być dobry pomysł? Ta gra zawsze będzie świetnym pomysłem :P

Facet
29-11-2010, 16:54
Niektórzy zupełnie nie wiedzą co to netbook :mrgreen:

No ok.... ale. Z klasyków 3d polecam System Shock II. Ma wymagania podobne do Quake II, więc na pewno pójdzie. Gra ponadto jest genialna - Bio Shocki, które są jego "następcą", chowają się ze wstydu.

http://www.sshock2.com/

Nie pamiętam, czy z tej strony można pobrać, ale chyba gdzieś tak. Na starcie najlepiej grę dopalić instalując dodatek poprawiający grafikę i modele postaci. Dobrze też sprawdzić, czy animowane przerywniki działają, ponieważ wzbogacają grę i szkoda to robić, jak już się wciągnie w grę. Grafika i tak będzie "lekko wczorajsza", ale grywalność, scenariusz, czas rozgrywki - pierwsza klasa. No i dla mnie najciekawsza "zła postać" - SHODAN :)

Zresztą polecam tę grę także na normalne maszyny. Jak ktoś lubi 3d, cRPG to może zna, a na pewno musi poznać.

System Shock 2 – gra komputerowa stworzona przez Looking Glass Studios i Irrational Games, wydana w 1999 roku przez Electronic Arts. Jest kontynuacją gry System Shock z 1994 roku i stanowi połączenie gry FPP z elementami cRPG i survival horroru. Przez krytykę przyjęta bardzo pozytywnie, otrzymała liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. szereg tytułów gry roku. W CD-Action 10/99 dostała maksymalną ocenę.

Wymagania
Windows 9x, Pentium lub K6 200+ MHz, 32 MB RAM, 4X CD/DVD-ROM, DirectX 6+, karta graficzna 4 MB PCI lub AGP, karta dźwiękowa

http://pl.wikipedia.org/wiki/System_Shock_2

costi
29-11-2010, 21:46
Ja nie twierdze, ze sie miesci, z drugiej strony, wobec istnienia laptopow takich jak MSI Wind U200 czy Acer Timeline 1810TZ, czyli 1,3-kilowych zabawek, dzialajacych 6-8h na baterii, z porzadnymi dwurdzeniowymi SU4100 1,3 GHz lub SU7300 1,4 GHz, netbooki nie kwalifikuja sie jako uzywalne komputery, ktore warto kupic do czegokolwiek :)

Taka tylko uwaga: procesory z serii SU (dawniej ULV - Ultra Low Voltage) nie sa niestety "porzadne". Stoja ledwo oczko wyzej od Atoma (a i tak nowsze dwurdzeniowe Atomy dorownuja im wydajnoscia), bo ich konstrukcja nastawiona jest na energooszczednosc, a nie wydajnosc. Te netbooki nie pracuja 8h na beterii bez powodu.

Co do System Shock 2 - bardzo polecam mody ulepszajace tekstury. Praktycznie nie zwiekszaja obciazenia nawet na netbooku, a gra wyglada duzo lepiej.

jackrabbit
29-11-2010, 21:58
.

System Shock 2 – gra komputerowa stworzona przez Looking Glass Studios i Irrational Games, wydana w 1999 roku przez Electronic Arts. Jest kontynuacją gry System Shock z 1994 roku i stanowi połączenie gry FPP z elementami cRPG i survival horroru. Przez krytykę przyjęta bardzo pozytywnie, otrzymała liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. szereg tytułów gry roku. W CD-Action 10/99 dostała maksymalną ocenę.



to ja polece jeszcze Deus Ex

costi
30-11-2010, 15:20
Dzizas, jak moglem zapomniec... przeszedlem to z 5 razy.

Jak ktos ma sprzet z nieintelowa grafika, to polecam tez Elder Scrolls III: Morrowind. Genialna gierka, choc przyznaje, ze jak ktos nie zalapie klimatu to sie bardzo odbije.

Dalej: Torchlight jest sympatyczny i pojdzie na prawie wszystkim. Z gier wyscigowych to Flatout daje duzo frajdy a wymagania ma bardzo niskie.

No i niezapomniany Half-Life :)

emgieb
30-11-2010, 15:31
Poprawka - Morro dziala na GMA4500HD - czasem skacze, ale da sie grac :)

emgieb
30-11-2010, 15:41
Taka tylko uwaga: procesory z serii SU (dawniej ULV - Ultra Low Voltage) nie sa niestety "porzadne". Stoja ledwo oczko wyzej od Atoma (a i tak nowsze dwurdzeniowe Atomy dorownuja im wydajnoscia), bo ich konstrukcja nastawiona jest na energooszczednosc, a nie wydajnosc. Te netbooki nie pracuja 8h na beterii bez powodu.

Nie moge sie z tym zgodzic. Sa zoptymalizowane pod katem oszczedzania energii, ale wylacznie tym, ze maja nizsze taktowanie i pracuja na nizszych napieciach. Niektore sa tez jednordzeniowe, ale tych nie biore pod uwage bo sa zupelnie bez sensu. Architektura jest ta sama co w przypadku zwyklych mobilniakow - SU4100 to Pentium Dual-Core 1,3 GHz, SU7300 to Core 2 Duo 1,3 GHz. Oba mają szynę 800 MHz, a nie 1066 MHz jak ich starsi, mobilni bracia :) cache taki sam, architektura taka sama. To cos zupelnie innego niz Atomy :) Zreszta to widac jak sie popracuje na jednym i na drugim.

drdln
30-11-2010, 16:13
Z takich małych (ale dobrych!) geierek sprawdź sobie Plants vs. Zombies i Peggle, obie wciagaja jak cholera.

elanek
30-11-2010, 16:28
Heroes III

Zink
02-12-2010, 14:48
Ja też polecam Diablo 2. Sam nie mam netbooka, ale sprawdzałem u kolegi (chyba Acer Aspire One) i śmigał bardzo ładnie. Do tego parę przydatnych modyfikacji: Resolution Hack (pozwala grać na dowolnej rozdzielczości ekranu), PlugY (kilka ułatwiaczy, np. skrzynka w mieście o prawie nieskończonej pojemności), Median XL (moim zdaniem najlepszy mod, jaki powstał do D2. Jak się zacznie z nim grać, to potem trudno się nadziwić, jak można było żyć bez niego :). Wada: nie można grać na Battle.net).

arttie
03-12-2010, 10:23
Diablo 2 to faktycznie moze byc dobry pomysl dzieki za wszystkie podpowiedzi

Jak diablo to może i Torchlight - ta sama ekipa to robiła co D II. I na pewno zadziała na netbook-u

m3
03-12-2010, 16:39
NFS Underground 2 tez powinien na takin nowszym netbooku zadzialac, tata kiedys na lapku gral ktory ma karte graficzna intela na ktorej nie dziala zadna noza gra :D ale nfs u2 dziala :)