PDA

Zobacz pełną wersję : problem z d50



klkd
28-11-2010, 16:48
mam problem z D50; otóż do tej pory zdjęcia nim robione były ostre, że czasem oczy bolały. Od niedawna coś się dzieje i zdjęcia nie mają już dawnej ostrości. W większości zdjęcia są dobre, ale brakuje im tej pierwotnej ostrości. Ostatnio robiłem kilka sesji plenerowych i to samo jest. Ma ktoś jakis pomysł??

c-man
28-11-2010, 17:00
Hmmm... Poprzestawiałeś coś w ustawieniach puszki? (reset ustawień albo coś w tym stylu?) Założyłeś inny obiektyw? Filtr na obiektywie? Starzejesz się i czas na okulary?

e=mc2
28-11-2010, 17:07
Pokaż przykładowe zdjęcia, lub wycinki zdjęć. Czy dzieje się to na tym samym obiektywie, czy może na innym? Może jest jakiś problem z zasilaniem, bateria na wyczerpaniu? Najgorsza możliwość to rozregulowany AF. Ile aparat zrobił już zdjęć?

klkd
29-11-2010, 11:34
nic nie zmieniałem, cały czas robie na tych samych nastawieniach, obiektyw owszem założyłem nowy, ale to działo się przed zmianą. I to jest dziwne, bo na przykład robiłem zdjęcia we wnętrzu na imprezie i z lampą było cacy, ostro jak cholera, a jak innego dnia poszedłem na plener to twarzom brakuje tej ostrości. Filtry stosuję tylko UV. Nie wiem jaki ma przebieg ten aparat, jak to sprawdzić??? Mam dwa obiektywy 18-70 nikona i 700-300 sigme i na obu ma takie kaprysy nieraz.

amirez
29-11-2010, 12:10
Tak to jest gdybanie.
Wstaw 2 zdjęcia - jedno Twoim zdaniem ostre, że oczy bolą, drugie felerne. Tylko fotki zrobione w miarę na jednakowych ustawieniach i podobnym miejscu.
Stawiam na starość ;) Z wiekiem łapki zaczynają drżeć. Walnij 100g i ponów sesje ;)
ps. Przebieg sprawdzisz Opandą. Było setki razy na forum.

klkd
29-11-2010, 15:51
21 lat to chyba nie starośc :) łapki mam podobno całkiem sprawne :d wybiore fotki i wrzucę:)

Kundzior
29-11-2010, 18:23
21 lat to chyba nie starośc :) łapki mam podobno całkiem sprawne :d

Nie wież Kobietom :P

zdjeciowiec
29-11-2010, 21:19
A czyściłeś kiedyś szło lub matrycę? Albo filtr? (najlepiej do testów go zdejmij).

amirez
29-11-2010, 21:45
... łapki mam podobno całkiem sprawne ...
Nie pytałem się co robisz łapkami, tylko prosiłem o wstawienie zdjęć ;)

jackrabbit
29-11-2010, 22:06
Nie wież Kobietom :P

dokladnie, tez mi tak jedna mowila a w koncu wyszla za innego :mrgreen:

danz1ger
30-11-2010, 08:20
Pewnie znalazła kogoś z wieżą.

klkd
30-11-2010, 11:34
czyściłem matrycę w serwisie nikona, nie wiem czy to dobra inicjatywa byłą, a co do rączek nie wiem, czy kilka osób może się mylic w ten sam sposób

zdjeciowiec
30-11-2010, 22:48
No to jeszcze Ci szkło zostało. Czyściłeś? :P