Zobacz pełną wersję : Capture NX 2
milczek77
27-11-2010, 18:56
Witam
Jak poprawiacie WB generalnie kolorystyke w Capture NX 2?
Dzięki
hostman22
27-11-2010, 19:12
że co...??
Jest kilka opcji, jedna to po prawej stronie na gorze masz opcje CAMERA SETINGS i tam mozesz wybrac WB ktore sa dostepne w puszce lub ustawic dowolny....druga opcja i to jest ta ktorej najczesciej uzywam (czesto selektywnie) to zaraz po prawej stronie od narzedzia do ciecia (kadrowania) sa trzy punkty, punkt bieli, szarosci i czerni, wybierasz punkt szarosci i stawiasz go na zdjeciu, przesuwajac widzisz zmiany WB;)
Kolorystyke....jest kilka opcji, ale najbardziej popularna jest color point;)
milczek77
27-11-2010, 20:05
Greg77: Dzięki. Ja do tej pory głównie używałem tylko Camera settings /wb/ set color temperature na set grey point ustawiałem i przeważnie i zmieniałem tam suwaki red i blue, a rzeczywiście twoja metoda działa dobrze.
Greg77: Dzięki. Ja do tej pory głównie używałem tylko Camera settings /wb/ set color temperature na set grey point ustawiałem i przeważnie i zmieniałem tam suwaki red i blue, a rzeczywiście twoja metoda działa dobrze.
Warto tez zalozyc maske i pobawic sie selektywnie;)
milczek77
28-11-2010, 20:50
W niko capture? czy też w PS
W niko capture? czy też w PS
W NX też -> "Selection" i wybierasz sposób w jaki chcesz zaznaczyć obszar.
Szymon
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.