PDA

Zobacz pełną wersję : Capture NX 2



milczek77
27-11-2010, 18:56
Witam

Jak poprawiacie WB generalnie kolorystyke w Capture NX 2?

Dzięki

hostman22
27-11-2010, 19:12
że co...??

Greg77
27-11-2010, 19:13
Jest kilka opcji, jedna to po prawej stronie na gorze masz opcje CAMERA SETINGS i tam mozesz wybrac WB ktore sa dostepne w puszce lub ustawic dowolny....druga opcja i to jest ta ktorej najczesciej uzywam (czesto selektywnie) to zaraz po prawej stronie od narzedzia do ciecia (kadrowania) sa trzy punkty, punkt bieli, szarosci i czerni, wybierasz punkt szarosci i stawiasz go na zdjeciu, przesuwajac widzisz zmiany WB;)
Kolorystyke....jest kilka opcji, ale najbardziej popularna jest color point;)

milczek77
27-11-2010, 20:05
Greg77: Dzięki. Ja do tej pory głównie używałem tylko Camera settings /wb/ set color temperature na set grey point ustawiałem i przeważnie i zmieniałem tam suwaki red i blue, a rzeczywiście twoja metoda działa dobrze.

Greg77
28-11-2010, 12:26
Greg77: Dzięki. Ja do tej pory głównie używałem tylko Camera settings /wb/ set color temperature na set grey point ustawiałem i przeważnie i zmieniałem tam suwaki red i blue, a rzeczywiście twoja metoda działa dobrze.

Warto tez zalozyc maske i pobawic sie selektywnie;)

milczek77
28-11-2010, 20:50
W niko capture? czy też w PS

szymku
28-11-2010, 22:27
W niko capture? czy też w PS
W NX też -> "Selection" i wybierasz sposób w jaki chcesz zaznaczyć obszar.

Szymon