Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Capture NX 2

  1. #1

    Domyślnie Capture NX 2

    Witam

    Jak poprawiacie WB generalnie kolorystyke w Capture NX 2?

    Dzięki

  2. #2

    Domyślnie

    że co...??
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  3. #3

    Domyślnie

    Jest kilka opcji, jedna to po prawej stronie na gorze masz opcje CAMERA SETINGS i tam mozesz wybrac WB ktore sa dostepne w puszce lub ustawic dowolny....druga opcja i to jest ta ktorej najczesciej uzywam (czesto selektywnie) to zaraz po prawej stronie od narzedzia do ciecia (kadrowania) sa trzy punkty, punkt bieli, szarosci i czerni, wybierasz punkt szarosci i stawiasz go na zdjeciu, przesuwajac widzisz zmiany WB
    Kolorystyke....jest kilka opcji, ale najbardziej popularna jest color point

  4. #4

    Domyślnie

    Greg77: Dzięki. Ja do tej pory głównie używałem tylko Camera settings /wb/ set color temperature na set grey point ustawiałem i przeważnie i zmieniałem tam suwaki red i blue, a rzeczywiście twoja metoda działa dobrze.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez milczek77 Zobacz posta
    Greg77: Dzięki. Ja do tej pory głównie używałem tylko Camera settings /wb/ set color temperature na set grey point ustawiałem i przeważnie i zmieniałem tam suwaki red i blue, a rzeczywiście twoja metoda działa dobrze.
    Warto tez zalozyc maske i pobawic sie selektywnie

  6. #6

    Domyślnie

    W niko capture? czy też w PS

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez milczek77 Zobacz posta
    W niko capture? czy też w PS
    W NX też -> "Selection" i wybierasz sposób w jaki chcesz zaznaczyć obszar.

    Szymon
    Nikon D90 | S 17-70 2,8-4,0 OS HSM | N 50 1.8 | Metz AF 48-1 | pasja

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •