PDA

Zobacz pełną wersję : Facebook - profil dla firmy



Leatherface
15-11-2010, 17:47
Mam problem. Założyłem na szybko na FB profil dla firmy ale jako zwykły... Stworzyłem drugi, ten dla korporacji itd. ale teraz nie wiem jak je połączyć lub zalogować się tylko na ten drugi. Pierwszy docelowo ma być usunięty, bo zależy mi na budowaniu jakiejś tam sieci, fanpage itd.

Nie wiem jak to ogarnąć, pomoże jakiś spec od fb? :)

teh_14m3
15-11-2010, 19:18
ja przy obsłudze tego cholerstwa czuję się jak osiemdziesięciolatek który dostał do ręki iPhona jako pierwszą komórkę, za cholerę nie potrafiący ogarnąć dlaczego nie ma kabla i guzików z cyferkami :> MASAKRA :twisted:

dzejms
15-11-2010, 19:30
Mam problem. Założyłem na szybko na FB profil dla firmy ale jako zwykły... Stworzyłem drugi, ten dla korporacji itd. ale teraz nie wiem jak je połączyć lub zalogować się tylko na ten drugi. Pierwszy docelowo ma być usunięty, bo zależy mi na budowaniu jakiejś tam sieci, fanpage itd.

Nie wiem jak to ogarnąć, pomoże jakiś spec od fb? :)

Profil powininec byc jeden.

Zakladasz np profil Jan Kowalski. Nastepnie Jan Kowalski zaklada strone (nie profil) firmy np JohnKovalskyCorp. Potem po nazbieraniu bodajze 30 fanow mozna sobie zalozyc


www.facebook.com/JohnKovalskyCorp

To tak w skrocie.


Jakby co to zapraszam na GG. 725725

Leatherface
16-11-2010, 20:06
Pomogła mi obca osoba, autor tutoriala na necie który zostawił do siebie kontakt. Miło.

Na FB nie siedziałem prawie wcale. Teraz będe siedział nieco więcej ale muszę przyznać, że moje odczucia zbliżone sa do tego co napisał teh... Ciężko to ogarnąć na początku.

Strus
16-11-2010, 20:16
Ja nawet jak tam wchodze to jestem przerazony balaganem jaki widze na rozych profilach. A to fotka a to cos innego... Nijak nie idzie sie w tym polapac

agawytka
16-11-2010, 20:40
Ja nawet jak tam wchodze to jestem przerazony balaganem jaki widze na rozych profilach. A to fotka a to cos innego... Nijak nie idzie sie w tym polapac

Kwestia przyzwyczajenia ;), ale niestety to kolejny pochłaniacz cennego czasu ;)

@Leatherface
Też ostatnio z kumplem mieliśmy z tym problem bo nam potem cuda sie porobiły, ale jakos w końcu to ogarnęliśmy :)
Spod swojego konta możesz założyć konto firmowe możesz tam potem dodać administratorów jeśli ma byc więcej osób biorących w tym udział, ale ja mimo czestego tam zaglądania i udzielania się też nie mogłam na początku tego ogranąć ;)
Powodzenia!

MR
16-11-2010, 20:45
Profil powininec byc jeden.

Zakladasz np profil Jan Kowalski. Nastepnie Jan Kowalski zaklada strone (nie profil) firmy np JohnKovalskyCorp. Potem po nazbieraniu bodajze 30 fanow mozna sobie zalozyc


www.facebook.com/JohnKovalskyCorp

To tak w skrocie.


Jakby co to zapraszam na GG. 725725

hej, ja mam u siebie adres strony np. faceboo.com/marcinrutkowski//107501915964798?v=wall

da sie zrobic tak, zeby usunac /107501915964798?v=wall ? niektorzy tego nie maja ;)


swoja strona, jestem wielkim zwolenikiem FB jako zrodla promocji, swietna sprawa !

admin
17-11-2010, 09:53
Jak napisano musisz zdobyć fanów. Chyba faktycznie 30 osób wystarczy.
Przyznam że losowość informacji na FB bywa wkurzająca ale jak się to choć w połowie ogarnie to da się z tym żyć. Nasz kanał http://facebook.com/nikoniarze ma się doskonale ;)

MR
17-11-2010, 11:38
własnie chodzi o to, ze mam ponad 30 znajomych. Jak to się zmienia ?

chodzi mi o http://www.facebook.com/pages/Marcin-Rutkowski-Photography/107501915964798?v=wall

marcinc
17-11-2010, 11:43
A czy za konto firmowe na FB ponosi się jakieś koszty, czy tak samo jak prywatne jest darmowe?

MR
17-11-2010, 11:58
nie wiem czy sa jakies inne konta firmowe, ale takie jak ja mam, jest za darmo, poprostu dorabiasz do swojego konta.

admin
17-11-2010, 12:09
Dodajesz stronę do swojego konta, włączasz zarządzanie stronami i po robocie. Może musi minąć jakiś czas żeby profil na FB zmienił się na własny (adres). U mnie to poszło jakoś bardzo szybko.

MR
17-11-2010, 21:52
u mnie nadal nie chce pojsc, troche wkurzony jestem tylki liczbami po adresie. Oby samo sie zmienilo, chociaz watpie zeby samo adres zmienilo. Jak ktos ogarnia temat to prosze o sugestie

marszull
17-11-2010, 22:17
jak jestes zalogowany wchodzisz
http://www.facebook.com/username/
i zmieniasz na co chcesz, tak to przynajmniej powinno dzialac

MR
17-11-2010, 22:25
czizes, nie mozna miec spacji -.- ok zrobione. http://www.facebook.com/Marcin.Rutkowski.Photography

marszull
17-11-2010, 22:37
psze bardzo :) jak lubisz to zapraszam do fanowania azjatyckiemu jedzeniu (http://www.facebook.com/slodkokwasna.peel) (choc na razie przede wszystkim wietnamskie ;) )

J@sió
18-11-2010, 21:40
To może ktoś mi powie, co się dzieje z linkami wstawianymi na FB. Na swojej stronie (http://www.facebook.com/pages/Zamki-w-Polsce/131774493522244) wpisuję linki zawsze w tej samej postaci. I raz pojawia mi się miniaturka ze zdjęciem i ładny opis witryny, do której prowadzi link, a raz nie. O co chodzi?

Tommy
18-11-2010, 23:53
no ja pamiętam że też zanim stworzyłem sobie fansajta to chyba go z 10 razy przez przypadek usunąłem ;)
ale wracając do tych ładnych końcówek w linku to czy Wasze fansajty to są osobne twory czy połączone z prywatnym profilem - bo ja mam jako artysta czy coś takiego i nie widziałem nigdzie gdzie mogę uatrakcyjnić link tylko mam takiego brzydala:
http://www.facebook.com/pages/tommysuperstarcom/253949372308 :(
natomiast w prywatnym profilu mam ładną końcówkę :P

marszull
19-11-2010, 01:20
bedac zalogowanym wejdz na link ktory podalem i mozesz wybrac strone dla fanow i ustawic nazwe

Tommy
19-11-2010, 01:26
o super - dzięki ! pewnie mega banalny sposób żeby wejść w to menu, ale ja nie znalazłem - teraz tylko muszę zmienić sobie profilowego linka na innego bo obecnie mam taki jak chce na fansajcie ;)


ale jednak coś miernie mi to idzie - chyba oleję żeby znowu nie skasować sobie fansajta

marszull
19-11-2010, 02:07
:)
innego sposobu nie ma ;)

Władca Pixeli
19-11-2010, 08:32
własnie chodzi o to, ze mam ponad 30 znajomych. Jak to się zmienia ?

chodzi mi o http://www.facebook.com/pages/Marcin-Rutkowski-Photography/107501915964798?v=wall
Nie potrzeba 30 osób. Ja to zmieniałem w dniu założenia.

Jedyny problem o ile pamiętam to nie można tego zmienić więc trzeba uważać.

Niestety na internecie jest bardzo dużo bzdur na ten temat.
Tu masz nieco informacji. O ile pamiętam to musiałem robić weryfikację.
http://www.bukisa.com/articles/239989_how-to-change-facebook-url-into-your-own-username

Zmieniałem nazwy na serwisach YouTube, myspace, twitter, facebook więc da się to zrobić bez żadnych warunków. W jednych jest prosto. W innych trzeba poszperać w google :mrgreen:

MR
19-11-2010, 08:36
o super - dzięki ! pewnie mega banalny sposób żeby wejść w to menu, ale ja nie znalazłem - teraz tylko muszę zmienić sobie profilowego linka na innego bo obecnie mam taki jak chce na fansajcie ;)


ale jednak coś miernie mi to idzie - chyba oleję żeby znowu nie skasować sobie fansajta

ja wykorzystałem ostatnią opcje gdzie wypujesz sam nazwe. Pamietaj ze nie moze byc spacji.

PeterWolf
19-11-2010, 11:13
Z innej beczki pytanie, bo nie ogarniam tego tworu:
mam profil i mam stronę (na Facebook). Jeśli coś mi się podoba i chce się z tym podzielić to wstawiam na profil choćby przez zakładkę "Udostępnij" w FireFox. Tyle że wtedy pojawia się to w profilu a nie na stronie - jak wstawić takie coś na stronę lub jednocześnie i tu i tu?

Tommy
19-11-2010, 17:04
ja jak ostatnio udostępniałem info o akcji charytatywnej na moim fansajcie to po prostu wszedłem na profil tej akcji na FB skopiowałem linka i normalnie wkleiłem, a serwis sam ładnie wszystko wrzucił z obrazkiem i opisem :)

marcinc
19-11-2010, 17:11
Z innej beczki pytanie, bo nie ogarniam tego tworu:
mam profil i mam stronę (na Facebook). Jeśli coś mi się podoba i chce się z tym podzielić to wstawiam na profil choćby przez zakładkę "Udostępnij" w FireFox. Tyle że wtedy pojawia się to w profilu a nie na stronie - jak wstawić takie coś na stronę lub jednocześnie i tu i tu?

Pojawia się na stronie u znajomych, a u Ciebie w profilu.

sorry, ale chyba coś zamieszałem;)

Boryszuk
19-11-2010, 17:29
U mniekiedyś wyswietliło się info, ze mogę przeciągnąć szary pasek z FB do zakładek. Utworzyło mi to nową zakłądkę


Udostępnij na Facebooku
Zawiera to w sobie następujący kod.

javascript:var%20d=document,f='http://www.facebook.com/share',l=d.location,e=encodeURIComponent,p='.php?s rc=bm&v=4&i=1285534281&u='+e(l.href)+'&t='+e(d.title);1;try{if%20(!/^(.*\.)?facebook\.[^.]*$/.test(l.host))throw(0);share_internal_bookmarklet( p)}catch(z)%20{a=function()%20{if%20(!window.open( f+'r'+p,'sharer','toolbar=0,status=0,resizable=1,w idth=626,height=436'))l.href=f+p};if%20(/Firefox/.test(navigator.userAgent))setTimeout(a,0);else{a( )}}void(0)


Nie jestem pewien ale chyba "1285534281" w kodzie to ID mojego profilu.

sheva
26-11-2010, 13:32
Mam pytanie: założyłem takie konto firmowe na FB i teraz jeśli chciałbym coś napisać pod materiałami wystawionymi na tym koncie (w sensie komentarz) to dopisuje to jako firma a nie jako ja Sheva... jak to ugryźć?

Leatherface
26-11-2010, 15:16
Musisz z profilu firmy dodać siebie (osobe prywatną z imienia i nazwiska) jako administratora. Wtedy logujesz się na konto prywatne i pisząt posta na tablicy firmy zostawiasz ślad jako ekipa firmy a nie Iksiński :) Nie wiem czy pomogłem i czy oby na pewno mam rację, ale chciałem dobrze :P

sheva
26-11-2010, 15:20
Leatherface ja namieszałem widzę... przepraszam. Nie założyłem oczywiście całkowicie nowego konta a jedynie stronę firmową z pod mojego konta prywatnego. I teraz nawet jak z mojej prywatnej tablicy chce coś skomentować na tablicy firmy to komentuje to jako firma a nie jako Sheva. A chciałbym jako Sheva i nie umiem...