Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Nikon WT-4 wireless transmitter



blackfox_fm
11-11-2010, 17:39
Witam
Czy którys z obecnych tutaj fotografów używa? używał? tego wynalazku, bo chciałem wymienić opinie i zasiegnąc porady bo sam w końcu go uruchomiłem ale jak na razie bez rewelacji:P

Piotr.S
11-11-2010, 21:39
To znaczy czego się spodziewałeś?

blackfox_fm
12-11-2010, 11:44
liczylem ze czas przesyłu zdjęć bedzie zbliżony do tego jaki osiągam po zwykłym kablu usb:) ale sie przeliczylem, bo z tego co wyczytalem to jest to norma, bo mialem pewne obawy , że może źle skonfigurowałem urządzenie

docxxx
12-11-2010, 12:23
Wifi ma teoretycznie 54Mb/s (realnie 1/2 z tego) USB 480Mb/s, tak wiec 10 razy wolniej od USB to i tak dobry wynik.

streetfighter69
12-11-2010, 12:52
A nie zalezy to od predkosci polaczenia w sieci bezprzewodowej?

blackfox_fm
12-11-2010, 13:47
panownie z nikona wyjasnili sprawe:) i niestety taki urok urzadzenia:)

streetfighter69
12-11-2010, 19:29
W sumie bez sensu wydawac prawie 2500 zl na urzadzenie, ktore dziala 10x wolniej niz kabelek usb za 10zl :) I nawet bezprzewodowosc nic tu nie pomoze, chyba ze ktos na sesji np. fashion robi zdjecie co minute :)

blackfox_fm
12-11-2010, 23:08
calkiem bez sensu to urzadzenie nie jest jednak, i ma swoje plusy a bezprzewodowosc przydaje sie w plenerze i do tego pierwotnie mialo sluzyc:) tak czy inaczej dzieki za jakikolwiem odzew w tej sprawie

Piotr.S
12-11-2010, 23:16
Dokładnie "blackfox_fm" coś za coś. Ale długi kabel USB też spowalnia transmisję fotek do kompa. Eksperymentowałem z kablem 5m i 10m. To drugie jest rozwiązanie jest bardzo wolne.

cervandes
13-11-2010, 10:26
wystarczyło zrobić multiplex z wifi, za 2500pln można było dodać jeszcze dwie czy cztery końcówki mocy, podzielić dane na 4 kanały i do komputera dodawać np usb dongle z 4 kanałami do odbioru... Byłoby nadal wolno ale 4 razy szybciej niż obecnie. Już 6 lat temu firma US Robotics na to wpadła i mam w domu router oraz dwie karty pcimcia które mają dwa kanały i jeśli jest to potrzebne to działa toto w trybie turbo jako 108Mbps a nie jak zwykłe g czyli 54Mbps.

Piotr.S
13-11-2010, 14:54
"cervandes" - domyślam się, ze sam uzywasz takiego rozwiązania?