PDA

Zobacz pełną wersję : Photoshop - Rzeczpospolita



messer
09-11-2010, 18:48
Nie wiem czy taki wątek się już pojawił czy nie - nie znalazłem. (w razie czego ten wyślijcie w kosmos)

Dziś w Rzeczpospolitej (oczywiście, że o gazetę chodzi) dołączano płytkę "Photoshop - kurs obróbki kolorystycznej zdjęć". Akurat udało mi się upolować, więc jeśli ktoś jest zainteresowany, a nie miał szczęścia trafić w kiosku tej gazetki -- zapraszam na PW :-) Przykłady są w wersji CS4.

Chyba, że udostępnienie obrazu w postaci .iso jest legalne - wtedy mogę tu podlinkować; ale niech się może jakiś spec od prawa wypowie... bo znów nas/mnie będą ścigać jakieś złe moce.

UPDATE:
Wszystkim zainteresowanym odpowiem na PM jak tylko wykona się operacja wysyłania odpowiednich plików na odpowiedni FTP :-)

UPDATE 2:
Powariowaliście!! :-)

Jakieś zapisy, kolejka, panie w ciąży przodem... no nie wiem.

... się kopiuje...

Shreku
09-11-2010, 21:45
Hehehe,a ja miałem przyjemność zakupić gazetkę razem z płytą po uprzednim odwiedzeniu 10 kiosków.
Taaaaak tylu,bo kuźwa o 8.00 rano zabrakło Rzeczpo........hmmm:/.

messer
09-11-2010, 22:09
Bo to trzeba mieć "znajomości", Panie.
Ja uprzedziłem dzień wcześniej znajomą panią z kiosku osiedlowego z prośbą o "towar spod lady" dnia następnego... jak się okazało - skutecznie :-)
Zatem w drodze po bułki o poranku gazetka z płytką podczepioną gumką aptekarską czekała dzielnie, łypiąc spod lady stęsknionym wzrokiem... ulitowałem się, zaś. Zanabyłem. I dobrem podzielić się zechciałem. A co!

... swoją drogą w życiu bym nie przypuszczał, że nagle tylu nikoniarzy jest "przy nadziei"!! :-D

emet_b
09-11-2010, 22:20
lepiej powiedzcie czy warto, bo ani ja w ciąży, ani kombatant a kolejka jak się czyta to kawałek ma;)

messer
09-11-2010, 22:25
lepiej powiedzcie czy warto, bo ani ja w ciąży, ani kombatant a kolejka jak się czyta to kawałek ma;)

Znając Twoje zdjęcia -- nie warto.
Co prawda IMO jest to dość fajnie zrobione (dobra jakość, sensowna forma, bardzo przystępnie pokazane, dużo skrótów klawiszowych np.), jednak merytorycznie to raczej podstawy i próba "natchnienia" młodych adeptów photoshopa do eksperymentów (np. poprzez zaprezentowanie pracy na maskach, różne tryby krycia warstw itp.)

Ponadto w większości gość pracuje na JPG, dopiero na końcu jest wzmianka o Camera RAW.

UPDATE:
Odpisuję na PMki :-)

emet_b
09-11-2010, 22:27
Znając Twoje zdjęcia -- nie warto.


ojej, dziękuję:D
w takim razie nie robię sztucznego tłoku.

bartekk
09-11-2010, 22:37
ja zamówiłem w kiosku ale niestety nie dotarła ani jedna sztuka. Jak nie znajdę u znajomych to ustawie się w kolejce

ale mam wczorajszą płytę sztuka robienia zdjęć

login_87
09-11-2010, 22:39
a wczoraj byl kurs robienia zdjec, chcialem kupic ale juz nie mieli ale za to zamowilem sobie dzisiejsza gazetke i rano odebralem:) Wiec niedlugo pierwsze kroki z ps...

messer
09-11-2010, 22:42
Dobra. Słuchajcie. U mnie koniec zapisów.
Na te PMki które dostałem - odpowiedziałem.

Jeśli wśród tych co pobiorą znajdzie się ktoś, kto będzie chętny dalej się dzielić - proszę bardzo. Myślę, że w wątku pojawią się info...
Plik pod linkiem który podałem powisi do jutra do 11 rano. Później zniknie.

EDIT:
Aha; Dodam oczywiście, że wszelkie datki w postaci dobrego alkoholu (i tak; piwo _jest_ dobre) na ten przykład przy okazji wizyty w Krakowie mile widziane :)

EDIT2:
Aaaaa!! No nie dziękujcie mi każdy z osobna via PM! Już raz skrzynkę zapchaliście, chcecie to koniecznie powtórzyć?! :-D
Wiem, wiem, na pewno każdy jest bardzo wdzięczny :)

bahuone
09-11-2010, 22:46
W sumie troche PS znam ale maski to dla mnie czarna magia, wiec chocby dla tego warto, moze jeszcze uda sie dostac poprzednia czesc. A i Panie messer dziekowac bardzo, dobry czlowieku.

bartekk
09-11-2010, 22:50
Jak ktoś jest zainteresowany wczorajszą płytą to mogę przesłać na maila

messer
09-11-2010, 22:51
Jak ktoś jest zainteresowany wczorajszą płytą to mogę przesłać na maila

No; Szczerze mówiąc - to nie jest chyba najlepszy pomysł... mail tego nie udźwignie. Znacznie lepiej jakiś ftp, torrent (jeśli masz możliwość) itp.

m_cudny
09-11-2010, 22:57
Orientujecie się, czy będzie więcej części tego kursu?

messer
09-11-2010, 23:10
Orientujecie się, czy będzie więcej części tego kursu?

Zgaduję, że tak.
Już kiedyś w RP było coś o photoshopie -- nie pamiętam dokładnie co, niestety wtedy nie udało mi się zdobyć gazety (a nie było Messera, który by się podzielił :-)

docxxx
09-11-2010, 23:10
Jesli chcecie zobaczyc najlepsze kursy video to tylko Linda.com

messer
09-11-2010, 23:19
Jesli chcecie zobaczyc najlepsze kursy video to tylko Linda.com

kelbytv.com -- można też sporo ciekawego zobaczyć.

Literówkę masz; lYnda.com

m3
09-11-2010, 23:19
Ja również był bym zainteresowany tą płytką z Rzeczpospolitej.Więc jak ktoś może to prosił bym o link via PM :)

velaskez
09-11-2010, 23:37
Boooże...wszystkie nastki w drodze do szkoły wykupiły gazetę i teraz na fotce będzie można obejrzeć full wypas zdjęcia;)

Kasandra
09-11-2010, 23:52
A gdzie jest ten magiczny link???
plisssss

DonArturo
09-11-2010, 23:53
Boooże...wszystkie nastki w drodze do szkoły wykupiły gazetę i teraz na fotce będzie można obejrzeć full wypas zdjęcia;)

nk.pl- też znacznie podniesie poziom :)

messer
09-11-2010, 23:54
A gdzie jest ten magiczny link???
plisssss

No dobra!
Ale tylko i wyłącznie z seksistowskich powodów :-)

costi
09-11-2010, 23:54
A moze by ktos klecil jakiegos torrenta z tym iso albo wrzucil np. na hotfile, zeby messerowi lacza nie zabijac? ;)

messer
09-11-2010, 23:55
A moze by ktos klecil jakiegos torrenta z tym iso albo wrzucil np. na hotfile, zeby messerowi lacza nie zabijac? ;)

Ooo to to.
Ja niestety nie mam na to teraz czasu, bo oglądam filmiki z takiego fajnego kursu, co dołączali go do...... ;-D

Kasandra
09-11-2010, 23:57
Dzięki, nie będę słać PMek, ale tnx ;-)))

bahuone
10-11-2010, 00:12
Chetnie wrzuce ale pozostaly czas pobierania to ~8-9h, mam nadzieje ze wyrobie sie przed 11 jutrzejszego dnia to postaram sie wrzucic na jakis serwer.

velaskez
10-11-2010, 00:49
Gdybym miał plik, to jutro na uczelni bym wrzucił w 10min na ftp, a tak dupa.

docxxx
10-11-2010, 08:47
kelbytv.com -- można też sporo ciekawego zobaczyć.

Literówkę masz; lYnda.com

Tak, literowka. Sory.

ps. Kelby to takie cukierki "5min i gotowe". Tak samo jak jego ksiazki (a przeczytalem ich troche).
Lynda.com to prawdziwe warsztaty.

Rafał_Sz
10-11-2010, 08:51
ps. Kelby to takie cukierki "5min i gotowe". Tak samo jak jego ksiazki (a przeczytalem ich troche).
Lynda.com to prawdziwe warsztaty.
I Scott ma rację, obróbka w PS to nie misja ONZ, nie ma się co pie..ć.

;)

Valdek_Tychy
10-11-2010, 09:46
Też nie udało mi się dostać Rzepy z CD a chętnie zobaczyłbym owe kursa więc jeśli ktoś miałby ......... moja wdzięczność będzie...... noo,będzie......

ars
10-11-2010, 10:00
Boooże...wszystkie nastki w drodze do szkoły wykupiły gazetę i teraz na fotce będzie można obejrzeć full wypas zdjęcia;)

:mrgreen: teraz po rzepie i po tpmdl to dookola beda sami fotografowie i same modelki :) co za czasy... jakby to newton helmut zobaczyl to by sie za glowe zlapal :)

TristisAnima
10-11-2010, 12:59
Zrobiłem Torrenta z tego poradnika, więc jak są chętni to pisać, na maile porozsyłam. W między czasie plik na Chomika wrzucam, jak się zakończy to linka tu wkleję.

bahuone
10-11-2010, 13:03
http://wyslijto.pl/plik/q4abrjxx23 link do tego kursu. Nie wiem jakie transfery.

bartekk
10-11-2010, 13:54
Nie wiem czemu ale nie mogę ściągnąć z tego linka. Czy też tak macie czy tylko ja mam pecha ?

Valdek_Tychy
10-11-2010, 14:30
W między czasie plik na Chomika wrzucam, jak się zakończy to linka tu wkleję.
Zadawaj,zadawaj ;)

bahuone
10-11-2010, 14:33
Bardzo prosze o sprawdzenie czy link podany przeze mnie dziala jak powinien.

TristisAnima
10-11-2010, 14:41
Zadawaj,zadawaj ;)

Zadawam zadawam, cały czas, jednak trochę ten plik waży :???:. Mam nadzieję że gdzieś tak koło 15.00 będzie już na chomiku.

Valdek_Tychy
10-11-2010, 15:03
Bardzo prosze o sprawdzenie czy link podany przeze mnie dziala jak powinien.
Niestety nie działa,przynajmniej w moim przypadku

bahuone
10-11-2010, 15:09
To bardzo mi przykro niestety nie wiem co jest ;/

Valdek_Tychy
10-11-2010, 15:12
Chyba za duży jest,z tego co doczytałem to jest ograniczenie do 250Mb

bahuone
10-11-2010, 15:36
Tak ale jestem zarejestrowany i pisze ze do 1000mb, wiec nie wiem.

costi
10-11-2010, 16:15
Pewnie tylko zarejestrowani moga sciagac tak duze pliki.

TristisAnima
10-11-2010, 16:17
%$*@!&#% Chomik. Okazało się, że ponad 3 godziny nie dodawało się a jedynie próbowało połączyć się ze stroną. Cała robota na nic. Ale ja nie poddaję się tak łatwo. Ściągnąłem jakiś debilny program ChomikBox i teraz już na pewno się na stronkę dodaje. Za ok 5 godzin będzie. Jakby co ok. 20.00 kto chce niech znajdzie chomika o nazwie VigiloAnima i w zakładce Photoshop będzie rar do ściągnięcia z poradnikiem.

TristisAnima
10-11-2010, 20:59
Ok. udało się zamieścić na Chomiku. http://chomikuj.pl/VigiloAnima zakładka Photoshop.

Valdek_Tychy
10-11-2010, 22:09
Ok. udało się zamieścić na Chomiku. http://chomikuj.pl/VigiloAnima zakładka Photoshop.
ale transfer bliski zeru :(

Andrzej Olender
10-11-2010, 22:13
Hmm, zobaczył bym ten kursik z ciekawości oraz jak merytorycznie on stoi :)

Obi
10-11-2010, 22:16
http://chomikuj.pl/Obi/dla+koleg*c3*b3w+od+N
pass:nikon

jak się transfer skończy dać znać :) mam 5mln punktów :) póki co jest tam jakieś 20gb na wolnym transferze :)

TristisAnima
10-11-2010, 22:18
ale transfer bliski zeru :(

Może dlatego, że 6 osób na raz ściąga, choć to raczej nic do rzeczy nie ma.

messer
10-11-2010, 22:20
... no i się rozlazło.
Jako zwolennik OpenSource i Wolnego Oprogramowania - bardzo mnie to cieszy. I to bez względu na restrykcyjną licencję!

W końcu mawiają, że prawo jest po to, żeby go łamać. W przypadku oprogramowania i licencji - to nawet jest racjonalne.

TristisAnima
10-11-2010, 22:36
Hmm, zobaczył bym ten kursik z ciekawości oraz jak merytorycznie on stoi :)

Merytorycznie to on stoi tak, że jest baaardzo podstawowy, ale jakoś tam zawsze systematyzuje wiedzę. Ogólnie dla początkujących całkiem ok.

slkr
10-11-2010, 23:14
dzięki koledzy za linki do chomika :)

drhardware
10-11-2010, 23:29
Przyłaczam sie do podziekowań za linki.

Brazilianpitbull
11-11-2010, 00:34
kursik całkiem przyjemny, stałem się szczęśliwcem posiadającym płytę, aczkolwiek też cieszę się razem z Wami, skoro możecie ją pobrać : ) Podstawy, bo podstawy, aczkolwiek jasno i klarownie przedstawione, a i coś ciekawego też się znajdzie. Ciągnijcie i oglądajcie, skoro Wam dane :D

Andrzej Olender
11-11-2010, 10:35
Przejrzałem cały kurs i nawet przyzwoicie się prezentuje, bardziej zaawansowani nie mają zbytnio czego szukać bo pewnie każdą lekcję będą znać ze swojego podwórka w poszerzonej tematyce. Z kilkoma sprawami bym się tam do końca nie zgodził bądź podążył inną drogą lecz ogólne wrażenie jest pozytywne.

Maciek R
11-11-2010, 15:25
Obi, serdeczne dzięki, bo zapomniałem o tym kursie w gazecie i nie kupiłem. ;)

Szymon-00
11-11-2010, 15:48
wielkie dzięki

Obi
11-11-2010, 19:03
kolejne 20gb "doładowane" :) sam muszę w to w końcu się zaopatrzyć :D

TristisAnima
11-11-2010, 19:17
Ktoś wie, czy to był taki jednorazowy zryw z tym kursem, czy będzie to jakoś dalej rozwijane przez gazetę?

Obi
11-11-2010, 19:28
Acha i żeby było jasne :D ja zachomikowałem od kolegi tutaj naszego :) Ino transferem się dzielę :) Jak zabraknie dajcie znać!

arecki
11-11-2010, 19:52
Ktoś wie, czy to był taki jednorazowy zryw z tym kursem, czy będzie to jakoś dalej rozwijane przez gazetę?

już wcześniej w RP były płyty z kursami PS :-) mam nawet jakąś

oldman
11-11-2010, 20:44
Dołączam sie z podziekowaniem za link na chomiku