PDA

Zobacz pełną wersję : 15x21 d5000 Empik



Antua
27-10-2010, 11:32
Witam postanowiłem wywołać zdjęcia rodzinne 15x21 zrobione nikonem d5000.
Lab który wybrałem to empik foto.
Po wgraniu zdjęć kiedy to nadchodzi sposób kadrowania głupieje :)
Do wyboru mam :
10x15 - automatyczne kadrowanie centralne
10x15 - pełen kadr z białymi paskami
10x15 - pełen kadr przycięty
Biała ramka
Mimo ,iż zmieniłem rozmiar zdjęcia na te 15x21.
Teraz problem z tym jaką opcje mam wybrać ? Przecież mój aparat zapisuje zdjęcia w formacie 2:3 ale 15x21 to chyba nie jest takie 100% 2:3.
I czemu za przykład podają marne 10-x15 (strasznie mi to namieszało !)
Pamiętam jak kiedyś robiłem zdjęcia u nich ( 3:4 ) 1. 10-15 (automatyczne kadrowanie centralne) i 2. 15-21( pełen kadr przycięty) baa trzymam je teraz i porównuję do pliku jpg i zauważam że w 1 jak i 2 opcji skroili sporo prawie tyle samo . Więc gdzie ta różnica w sposobie kadrowania ?
Mniejsza z tym, teraz liczy się dla mnie to aby zdjęcia które chce wywołać nie zostały zbytnio obcięte, ponieważ zepsuje to kadr wybrany podczas robienia photo.

Czy jak zaznaczę 15x21 z automatycznym kadrowaniem centralnym to znów mi coś obetną , przecież to już jest dobry kadr (ten z puszki) Czy problem nie tyczy się tego 15x21.
Wiem, wiem namieszałem ale czy ktoś jest w stanie pomóc i doradzić jaką opcje najlepiej wybrać ? :)

MiX
27-10-2010, 11:36
Należy odpalićprgoram graficzny i samemu przyciąć/interpolować/przekształcić fotke do odpowiedniego formatu i modlić się żeby nic nie spieprzyli.

plusfoto
28-10-2010, 15:10
zadzwoń do labu i zapytaj się o dokładny rozmiar zdjęcia ( z reguły będzie to 15,2*20,4 do 21,5) potem przykadruj w jakimś programie i wyślij. Pamiętaj jednak iż pomimo dokładnego wykadrowania każdy lab trochę tnie po brzegach (1 do 2 mm)

darko
29-10-2010, 13:25
Ja sobie odpuściłem empik, bynajmniej w Gdyni, tak spitolonych zdjęć pod względem kolorów dawno nie widziałem

Kasandra
01-11-2010, 10:46
ja też w Olsztynie, nie polecam Empiku nawet tym, których nie lubię;-)

Semati
01-11-2010, 11:09
Ja wybrałem Lab ,w którym wiedzą co to jest ICC

marius_m
02-11-2010, 15:34
Ja wybrałem Lab ,w którym wiedzą co to jest ICC
Czyli który? jeśli można wiedzieć. Sam jestem na etapie przesiadki na jakiś sensowny lab we Wrocławiu

Demonek
02-11-2010, 16:59
Ja sobie odpuściłem empik, bynajmniej w Gdyni, tak spitolonych zdjęć pod względem kolorów dawno nie widziałem

Darko - to jaki lab w Gdyni polecasz? Albo coś z internetu z wysyłką typu np. labpolska.pl ?
Bo będę musiał niedługo wywołać sporo zdjęć (sam pewnie wiesz jakich :) i muszę coś wybrać...

darko
02-11-2010, 18:36
OStatnio korzystałem z labpolska i odbitki były super jak dla mnie, dimlab na włądysława IV też całkiem ładnie robią ale drogo, masz jeszcze ankarę w gdańsku, fuji na 3-maja w gdyni tylko tam pani kazała mi przycinać zdjęcia
Kiedyś wysyłałem do słupska przez stronę cyfrowych z gdańska i wyglądało ok

Demonek
02-11-2010, 19:02
To zostanę pewnie przy labpolska (dla mnie najwygodniej). Dzięki.