Antua
27-10-2010, 11:32
Witam postanowiłem wywołać zdjęcia rodzinne 15x21 zrobione nikonem d5000.
Lab który wybrałem to empik foto.
Po wgraniu zdjęć kiedy to nadchodzi sposób kadrowania głupieje :)
Do wyboru mam :
10x15 - automatyczne kadrowanie centralne
10x15 - pełen kadr z białymi paskami
10x15 - pełen kadr przycięty
Biała ramka
Mimo ,iż zmieniłem rozmiar zdjęcia na te 15x21.
Teraz problem z tym jaką opcje mam wybrać ? Przecież mój aparat zapisuje zdjęcia w formacie 2:3 ale 15x21 to chyba nie jest takie 100% 2:3.
I czemu za przykład podają marne 10-x15 (strasznie mi to namieszało !)
Pamiętam jak kiedyś robiłem zdjęcia u nich ( 3:4 ) 1. 10-15 (automatyczne kadrowanie centralne) i 2. 15-21( pełen kadr przycięty) baa trzymam je teraz i porównuję do pliku jpg i zauważam że w 1 jak i 2 opcji skroili sporo prawie tyle samo . Więc gdzie ta różnica w sposobie kadrowania ?
Mniejsza z tym, teraz liczy się dla mnie to aby zdjęcia które chce wywołać nie zostały zbytnio obcięte, ponieważ zepsuje to kadr wybrany podczas robienia photo.
Czy jak zaznaczę 15x21 z automatycznym kadrowaniem centralnym to znów mi coś obetną , przecież to już jest dobry kadr (ten z puszki) Czy problem nie tyczy się tego 15x21.
Wiem, wiem namieszałem ale czy ktoś jest w stanie pomóc i doradzić jaką opcje najlepiej wybrać ? :)
Lab który wybrałem to empik foto.
Po wgraniu zdjęć kiedy to nadchodzi sposób kadrowania głupieje :)
Do wyboru mam :
10x15 - automatyczne kadrowanie centralne
10x15 - pełen kadr z białymi paskami
10x15 - pełen kadr przycięty
Biała ramka
Mimo ,iż zmieniłem rozmiar zdjęcia na te 15x21.
Teraz problem z tym jaką opcje mam wybrać ? Przecież mój aparat zapisuje zdjęcia w formacie 2:3 ale 15x21 to chyba nie jest takie 100% 2:3.
I czemu za przykład podają marne 10-x15 (strasznie mi to namieszało !)
Pamiętam jak kiedyś robiłem zdjęcia u nich ( 3:4 ) 1. 10-15 (automatyczne kadrowanie centralne) i 2. 15-21( pełen kadr przycięty) baa trzymam je teraz i porównuję do pliku jpg i zauważam że w 1 jak i 2 opcji skroili sporo prawie tyle samo . Więc gdzie ta różnica w sposobie kadrowania ?
Mniejsza z tym, teraz liczy się dla mnie to aby zdjęcia które chce wywołać nie zostały zbytnio obcięte, ponieważ zepsuje to kadr wybrany podczas robienia photo.
Czy jak zaznaczę 15x21 z automatycznym kadrowaniem centralnym to znów mi coś obetną , przecież to już jest dobry kadr (ten z puszki) Czy problem nie tyczy się tego 15x21.
Wiem, wiem namieszałem ale czy ktoś jest w stanie pomóc i doradzić jaką opcje najlepiej wybrać ? :)