PDA

Zobacz pełną wersję : Lowepro Reporter - który dla mnie?



Błażej
15-10-2010, 20:27
Szukałem zdjęć, opinii i tak dalej - nic z tego nie wiem.

Chcę kupić torbę, wymyśliłem sobie że będzie to lowepro reporter - bo to lowepro, bo solidna, bo dobrze pomyślana i wygodna... Wszystko ładnie pięknie ale nie wiem jaki rozmiar odpowiedni. Kilka pytań do użytkowników:

1. Czy do 550 da się wcisnąć notebooka 15,6', czy też musiałbym kupić 650? - sprzeczne informacje znalazłem...
2. Zeszyt/książka formatu a4 - wejdzie dopiero do d400 czy do d300 też?
3. Czy lenscase przypięty na stałe do tej torby da się używać? Czy lepiej kupić większą torbę?
4. D200+grip, 2 lampy w pokrowcach, 70-200, 10-20 i 3 stałki - zmieszczę do d300?

Pinczer
15-10-2010, 22:58
a dlaczego fiksacja na lowerpro? W porownaniu np. Kata i Lowepro jakoś żydzi wygrali dla mnie, używam obu systemów.

zakwas
15-10-2010, 23:04
a dlaczego fiksacja na lowerpro? W porownaniu np. Kata i Lowepro jakoś żydzi wygrali dla mnie, używam obu systemów.


1. Coś nie tak z Lowepro??

2. Słowo "żydzi" oznacza osoby wyznania mojżeszowego, a "Żydzi" to obywatele państwa Izrael. Pilnuj się, bo jak nie to gazeta wybiórcza zrobi nagonkę na nasze forum za "antysemityzm" a Mosad wykona "operację pokojową" na serwerownię i skończy się wrzucanie postów forum.

bikeart
15-10-2010, 23:13
Szukałem zdjęć, opinii i tak dalej - nic z tego nie wiem.

Chcę kupić torbę, wymyśliłem sobie że będzie to lowepro reporter - bo to lowepro, bo solidna, bo dobrze pomyślana i wygodna... Wszystko ładnie pięknie ale nie wiem jaki rozmiar odpowiedni. Kilka pytań do użytkowników:

1. Czy do 550 da się wcisnąć notebooka 15,6', czy też musiałbym kupić 650? - sprzeczne informacje znalazłem...
4. D200+grip, 2 lampy w pokrowcach, 70-200, 10-20 i 3 stałki - zmieszczę do d300?

Mam 550ke od 4 lat, i wyglada jak nówka, najpierw był w tym e1 i e3 i e30 i kilka szkieł, teraz mam tam sb900, d90, d700 bez gripa (nie mam), 70-200 2,8 vrII (z odwrotmie założonym tulipanem), 24-70 2,8, 14-24 i 85 1,4 i 35 1,8 wszystko się mieści, macbook 13,3 wchodzi bez problemu inny nie wiem, ale jak zmierzyłem kieszeń to jeśli ma 34-35 centymetrów powinien wejść

pozdro

lodzermensch
15-10-2010, 23:14
(...) D200+grip, 2 lampy w pokrowcach, 70-200, 10-20 i 3 stałki - zmieszczę do d300?

Chyba nie.
Ja do swojej Lowepro Reporter D200 pakuję D200 z zoomem + 2 stałki + 1 zoom + 1 lampa i zasadniczo miejsce się kończy.
L. D300 jest rozmiar większa, ale chyba bez przesady.


(...) Pilnuj się, bo jak nie to gazeta wybiórcza zrobi nagonkę na nasze forum za "antysemityzm" a Mosad wykona "operację pokojową" na serwerownię i skończy się wrzucanie postów forum.

Nie specjalnie śmieszne...

Pinczer
15-10-2010, 23:40
A tam nie przejmuje sie Żydzi na propozycje nazwania sie na nowo czyli pedaly- geje, murzynie -afroamerykanie, itd powiedzieli ale my jestesmy Żydami i już. I szacunek bo obojętnie jak nzawiesz gówno nie stanie sie szrlotką.

lodzermensch
15-10-2010, 23:57
A tam nie przejmuje sie Żydzi na propozycje nazwania sie na nowo czyli pedaly- geje, murzynie -afroamerykanie, itd powiedzieli ale my jestesmy Żydami i już. I szacunek bo obojętnie jak nzawiesz gówno nie stanie sie szrlotką.

:-?

zakwas
16-10-2010, 08:41
A tam nie przejmuje sie Żydzi na propozycje nazwania sie na nowo czyli pedaly- geje, murzynie -afroamerykanie, itd powiedzieli ale my jestesmy Żydami i już. I szacunek bo obojętnie jak nzawiesz gówno nie stanie sie szrlotką.

My, Jasnogrodzianie, wytresowani na marksizmie kulturowym zwanym także "polityczną poprawnością", nie możemy nawet czytać takich rzeczy.

zakwas
16-10-2010, 08:45
Nie specjalnie śmieszne...


A czy ja się śmieję??
BTW, "nie" z przysłówkami odprzymiotnikowymi w stopniu równym piszemy razem.

wosik
16-10-2010, 09:49
wróćmy do torby? fajnie :) ja osobiście wybieram D300 reportera bo jest dość obszerna, używa jej kilku fotoreporterów u mnie i z tego co widzę, to jest mega pojemna maksymalnie co w takowej widziałem to było D300/D700/grip/70-200 VR 2.8/16-35/14-24/samyang fish/17-50 2.8/SB 900 i jeszcze luzu było

ramzey
16-10-2010, 10:09
Pewny jesteś? D300 to mała torba
http://www.youtube.com/watch?v=3LfJfMjfAkA
nie włożysz puszki z zapiętym 70-200 do niej

Błażej
16-10-2010, 10:28
W zasadzie to mam 2 możliwości: albo kupię dużą, taką żeby wszedł laptop i wtedy o objętość martwić się nie muszę - o ile 550 jeszcze ujdzie, o tyle jeśli miałbym kupować 650 to wolę już mniejsza na sprzęt i osobną na laptopa. No a jeżeli mniejszą, to wnioskuję że chyba jednak 400?

No i wciąż pytanie czy do 550 wejdzie normalniej wielkości laptop?

ramzey
16-10-2010, 10:35
Zdefiniuj "normalny"
masz specyfikacje, zmerz laptopa i będziesz wiedzieć
http://products.lowepro.com/product/Stealth-Reporter-D550-AW,2048,20.htm

Błażej
16-10-2010, 10:51
Komora ma 35 na 24 cm, czyli po 1cm mniej niż mają zwykle najpopularniejsze laptopy 15'6 cala - i właśnie dlatego pytam czy da się tam takiego wcisnąć, czy nie...

zakwas
16-10-2010, 12:40
To może Kata serii CS?

Błażej
16-10-2010, 12:57
Kata całkiem fajna, ale ciężko dostępna i droga, pozostanę przy lowepro.

Miałem w zakładkach, ale zgubiłem - może ktoś podrzucić link do tej strony ze zdjęciami toreb?

zakwas
16-10-2010, 13:18
cambags.com
taschenfreak.de

Błażej
16-10-2010, 13:35
I chyba już wszystko wiem. Kupuję d300/d400 - czy do 300 wejdze cieńka książka a4?

wosik
16-10-2010, 14:15
jak dla mnie D300 jest duża, nawet jeśli masz 15 obiektywów to ich wszystkich nie zabierasz ze sobą, jest to typowo reporterska torba na 2 puszki tele 2.8 szerokiego zoom-a i coś jeszcze + lampa i pierdoł w piórniku jak ja to nazywam, jeżeli nosisz w torbie 20 kilo sprzętu to współczuje Twojemu kręgosłupowi poza tam z tego co zdążyłem przyuważyć nikt normalny nie chodzi z zapiętym na stale tele jeśli tak chodzisz to kup sobie torbe specjalną Lowepro w której nosisz zapiętą trzysete i masz mniejsze pokrowce na krótsze szkła, należy także zaznaczyć praktyczny suwak na klapie Stealth Reporter, jak dla mnie jedna z lepszych propozycji dla fotoreporterów

ramzey
16-10-2010, 17:13
...........z tego co zdążyłem przyuważyć nikt normalny nie chodzi z zapiętym na stale tele..............


No to ja nie jestem normalny, bo chodzę z tele zapiętym na body prawie cały czas. Zamiennie ze standardowym zoomem. Co mi po torbie która nie umożliwia mi wyciągnięcia aparatu gotowego do pracy? A wyciągniecie puszki, odpięcie jednego słoika i zapięcie drugiego zajmuje czas. Jak ktoś tak chce to równie dobrze może kupić sobie plecak, nie torbę na ramię.

Błażej
30-10-2010, 21:17
Ostatecznie kupiłem D300 - sprawdza się znakomicie, jestem zadowolony. Dzięki wszystkim za pomoc.

Z mojej strony koniec tematu - można zamknąć, usunąć czy co tam moderatorzy uznają za stosowne.

Yova
31-10-2010, 15:52
Czy mógłbyś jeszcze tylko wrzucić zdjęcie ze sprzętem zapakowanym do torby? Bo też się trochę zastanawiam a nie mam jak pomacać torby.