PDA

Zobacz pełną wersję : ktora 50 do lajki?



HannaH
10-10-2010, 22:35
Te trzy obiektywy są w zbliżonych cenach i tu rodzi się pytanie który?
Leica summitar 50/2 - najbardziej dostępny
Voigtlander Nokton 50/1.1 - trzeba długo na niego czekać
Carl Zeiss 50/1.5 - w Polsce trudno dostępny

tomwidlak
10-10-2010, 22:41
Jako ze z tych trzech uzywalem tylko Zeissa, wypowiem sie bardzo krotko - czemu nie cos ze starszych Summiluxow ? :-) Leiki szkla to Leiki szkla a starsze wersje owego sa nieco tansze niz nowe, moze by wystarczylo. Zeiss jest fajnym szklem ale nie powalil mnie absolutnie, do tego ma problemy z ostroscia po przymknieciu przeslony ponoc (focus shift) o czym nie mialem okazji sie przekonac jako ze nie uzywam przeslony :-) Generalnie lubilem Summiluxa bardziej o wiele i jego bym polecal, nawet starsze wersje :D

HannaH
10-10-2010, 23:14
Starsze summiluxy nie są w cenie co te trzy. Zeiss ma ładny bokeh a natomiast nokton ma światło 1.1 ale za to jest mniej kontrastowy. Potrzebuję obiektywu kontrastowego o ładnej plastyce i z dobrym bokehem.

tomwidlak
10-10-2010, 23:27
Starsze summiluxy nie są w cenie co te trzy. Zeiss ma ładny bokeh a natomiast nokton ma światło 1.1 ale za to jest mniej kontrastowy. Potrzebuję obiektywu kontrastowego o ładnej plastyce i z dobrym bokehem.

Hm, faktycznie, myslalem ze sa nieco tansze - jakies $1350 sie zaczynaja widze.

Poprawie sie wpierw, uzywalem tej Leiki ktora wymieniasz i bardzo mi sie podobalo jak kresli. Jesli musial bym z tych trzech wybrac to chyba nadal wybral bym Leike. Z racji ze jest najciemniejsza bedziesz mial wieksza GO niz pozostale ale moim zdaniem bedziesz mial tez najlepsza plastyke i najprzyjemniejszy bokeh, mimo ze bedzie go mniej. f1.1 by mnie kusilo ale ja osobiscie nie jestem fanem Voigtlandera zbytnim i zawsze twierdze ze kupuje sie go jak brak funduszy na Zeissa czy Leike poprostu, uogolniajac moje doswiadczenia. Zeiss zdecydowanie na trzecim miejscu byl by. Jak bezwzglednie musisz miec jak najplytsza Go to Voigtlander, pod kazdym innym wzgledem Leica :-)

Bielik
11-10-2010, 00:40
Kup na początek Summitara, ja swojego w pięknym stanie za 150ojro wyrwałem na evilBayu. Na pełnej dziurze pięknie rysuje, a przymknięty jest bardzo ostry.

kris-basel
12-10-2010, 09:38
niewykluczone, że przejdziesz podobną drogę co i ja... najpierw Summitar, potem Summilux (bo nowszy), potem Voigtlander (bo jaśniejszy), a potem nie wiedząc kiedy sprzedajesz nerkę albo dwie i wyszukujesz na ebayu Summiluxa 1.4 ASPH... powiem tak: kup Summitara i postaraj się zapomnieć, że możesz chcieć coś więcej...

wpkx
12-10-2010, 17:16
niewykluczone, że przejdziesz podobną drogę co i ja... najpierw Summitar, potem Summilux (bo nowszy), potem Voigtlander (bo jaśniejszy), a potem nie wiedząc kiedy sprzedajesz nerkę albo dwie i wyszukujesz na ebayu Summiluxa 1.4 ASPH... powiem tak: kup Summitara i postaraj się zapomnieć, że możesz chcieć coś więcej...

Na początku był Summar:
http://www.antiquecameras.net/leicalensreviews.html
Zacznij od niego, a skończysz na Noctiluxie. :D

tomwidlak
12-10-2010, 17:31
Na początku był Summar:
http://www.antiquecameras.net/leicalensreviews.html
Zacznij od niego, a skończysz na Noctiluxie. :D

Ewentualnie mozna zaczac jak ja, od Noctiluxa (moje pierwsze Leiki szklo) poprzez Summiluxy, Summicrony, Summarity, Summary, Zeissy i skonczyc na Takumarze :D czuje sie oryginalnym :D

kris-basel
12-10-2010, 17:53
dzisiejszy post natchnął mnie dziś pomysłem, żeby do M9 przypiąć Elmara, bodajże z 1954 roku, a następnie pofocić nim nieco... i co? i daje radę!!!

tomwidlak
12-10-2010, 18:14
Natknalem sie na pare fot z Zeissa starych wiec pokaze i z Summara pare i z Zeissa, oczywiscie w pelni otwarte :-)

Leika:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://lh3.ggpht.com/_ErWqx7ONcy0/TLSH_bqRubI/AAAAAAAAgmQ/CRP4cNFEU5c/s800/IMG009914.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://lh5.ggpht.com/_ErWqx7ONcy0/TLSIDgkewyI/AAAAAAAAgmU/FaQrcnwOPjw/s800/IMG009577.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://lh4.ggpht.com/_ErWqx7ONcy0/TLSIOB3_XzI/AAAAAAAAgmg/LoFgngGUkNQ/s800/test50sI_009.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://lh3.ggpht.com/_ErWqx7ONcy0/TLSIS4bPKeI/AAAAAAAAgmk/ss0o6R7lTvc/s800/test50sI_051.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://lh3.ggpht.com/_ErWqx7ONcy0/TLSIW6yrlqI/AAAAAAAAgmo/RS2QNrpeycE/s800/test50sI_069.jpg)



Zeiss:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://lh4.ggpht.com/_ErWqx7ONcy0/TLSIzzdwi8I/AAAAAAAAgnE/zxe06o977Jk/s800/IMG004316.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://lh4.ggpht.com/_ErWqx7ONcy0/TLSI35echzI/AAAAAAAAgnI/WGDA9ZZOPag/s800/IMG004270.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://lh6.ggpht.com/_ErWqx7ONcy0/TLSI6ytydDI/AAAAAAAAgnM/lKdvpI1Nv18/s800/IMG005424.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://lh6.ggpht.com/_ErWqx7ONcy0/TLSI9Z7sdrI/AAAAAAAAgnQ/BSXLmplRMHk/s800/IMG005426.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://lh5.ggpht.com/_ErWqx7ONcy0/TLSI_1vJmBI/AAAAAAAAgnU/hmRn_rE5JQw/s800/IMG005444.jpg)

wpkx
12-10-2010, 19:16
dzisiejszy post natchnął mnie dziś pomysłem, żeby do M9 przypiąć Elmara, bodajże z 1954 roku, a następnie pofocić nim nieco... i co? i daje radę!!!

Elmar, Summar i inne M39, nawet z lat 1930-tych, też dają (bo czemu niby nie?), na przejściówce oczywiście. Ale nie radzę ich wsuwać, bo w diabelski sposób natryskują kurz na matrycę... :D


Natknalem sie na pare fot z Zeissa starych wiec pokaze i z Summara pare i z Zeissa, oczywiscie w pelni otwarte :-)

Tomku, jak nie lubię dzieci, tak przedostatnie zdjęcie jest zaje/biste. :D

tomwidlak
12-10-2010, 19:41
Tomku, jak nie lubię dzieci, tak przedostatnie zdjęcie jest zaje/biste. :D

Takie tam pstryki stare, nie mniej dziekuje pieknie :-)

Cichy
14-10-2010, 08:55
A ma ktoś doświadczenie z Noktonem 1.1 ?

Tu jest porównanie z Noctiluxem 1.0 i wydawać by się mogło, nie wypada tak źle.

http://www.stevehuffphoto.com/2009/11/24/leica-noctilux-classic-f1-vs-voigtlander-nokton-1-1/

ranbir kapoor
14-10-2010, 09:14
A ma ktoś doświadczenie z Noktonem 1.1 ?


ja mam doswiadczenie,ale na kliszy nie na M9
mimo ze ciekawy to bez zalu sie go pozbylem i zaczalem poszukiwac Noctiluxa
niby swiatlo podobne, niby obrazek podobny, ale jednak tylko podobny

Jai pur
14-10-2010, 10:18
Doświadczeń z Noktonem nie posiadam - podpinałem go tylko w sklepie, bo brałem pod uwagę przy wyborze 50ki.
Doszedłem jednak to wniosku, że jego światło nie zawsze przekłada się na obraz w sposób, w jaki bym oczekiwał.
Widać to na zalikowanym porównaniu np na zdjęciach starego wozu strażackiego lub portrecie żony autora. Nokton w bokehu, ale i całościowo bardziej przypomina obiektywy 1.4, może jest po prostu lepszy optycznie od Noctiluxa.

kris-basel
14-10-2010, 10:41
Voigtlander Nokton 1.1 jest w sumie nienajgorszym obiektywem, przypinam go od czasu do czasu, gdy potrzebuję więcej światła (kosztem kontrastu i ostrości na największej dziurze) niż przy LUX 1.4 ASPH, uważam, że jest wart swojej ceny, tym bardziej, że Nokton jednak kosztuje ułamek ceny Noctiluxa...

ranbir kapoor
14-10-2010, 10:47
tu moj stary watek o noktonie i kilka zdjec z niego
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=118181

Rycerz
14-10-2010, 11:28
może się wam przyda http://raffee.blogspot.com/

spiritwood
14-10-2010, 12:10
Miałem nie zabierać głosu w temacie (z powodu skrajnej nieobiektywności ;)), ale skoro rycerz wrzucił ten link, na którym sporo widać to napiszę tak. Dzięki uprzejmości Mariusza bawiłem się kilka dni jego Noctiluxem i wnioski są następujące. Jeżeli nie chcecie wydać sporej jakby nie było kwoty - nawet za używkę - nie bierzcie tego szkła do ręki. Jeden kontakt i jest pozamiatane... Ja od mniej więcej dwóch, trzech tygodni jestem ciężko chory na Nocta. To co ten obiektyw wyprawia z obrazkiem jest w zasadzie nieporównywalne z żadnym innym szkłem do małego obrazka. Powiem więcej, choć tutaj zdaję sobie sprawę z tego, że trochę naciągam: ten obiektyw robi temat z niczego. Tak, jak Mario napisał w innym wątku: od ostrości mam cyfrę, analoga mam po to, żeby było magicznie. Parafrazując napiszę tak: Nocti wlewa wanienkę magii do cyfry. Amen.

PS
Co ciekawe, podaż starszych wersji w Europie jest praktycznie znikoma.

Jai pur
14-10-2010, 13:10
spiritwood, zgadzam się z Tobą całkowicie, ale Cichy wspomniał tylko Noctiluxa...

...więc z tych trzech co polecacie ?
Ja jednak starą Leice.

ranbir kapoor
14-10-2010, 13:33
zawsze mozna kupic taka niepozorna walizeczke

http://cgi.ebay.de/M9-NEW-LEICA-DREAM-KIT-6-LENSES-NOCTILUX-SUMMILUX-MORE-/350398021810?pt=Film_Cameras&hash=item51955980b2#ht_13408wt_1338

i problem 50tki sie rozwiaze :)

Mavierk
14-10-2010, 13:33
Czemu nikt nie interesuje się Canonem 50/1.2 LTM albo po przejściówce 50/0,95 :D

Cichy
14-10-2010, 14:05
U nas tego Canona się nie dostanie, na eBayu jest troszkę przerobionych, ale na dobrą sprawę nie wiadomo, jak to chodzi... Szkło zasłania jedno okienko w M9 i sporą część wizjera.

Mavierk
14-10-2010, 14:13
ale mówisz o 50/1.2 czy 50/0,95? Bo ten pierwszy to maluszek.

Jai pur
14-10-2010, 14:27
zawsze mozna kupic taka niepozorna walizeczke

http://cgi.ebay.de/M9-NEW-LEICA-DREAM-KIT-6-LENSES-NOCTILUX-SUMMILUX-MORE-/350398021810?pt=Film_Cameras&hash=item51955980b2#ht_13408wt_1338

i problem 50tki sie rozwiaze :)

nie tylko 50ki :)

wpkx
14-10-2010, 14:34
nie tylko 50ki :)

Eee... Apo-Telyta nie ma.:mrgreen:

spiritwood
14-10-2010, 14:40
Eee... Apo-Telyta nie ma.:mrgreen:

Eee.. W porownaniu z ceną walizki Telyta można sobie kupić za drobne z kieszeni fartucha roboczego (kłania się Gajos z Czterdziestolatka - jedna z moich ulubionych scen).

Przeliczyłem na sztuki - walizeczka wcale nie jest jakąś okazją ...


.

kris-basel
14-10-2010, 16:31
ta walizeczka powinna mieć jeszcze tytanowy łańcuch i kajdanki do przypięcia do nadgarstka...

Andrzej Olender
14-10-2010, 21:36
ta walizeczka powinna mieć jeszcze tytanowy łańcuch i kajdanki do przypięcia do nadgarstka...

Żeby rękę stracić? :)

kris-basel
14-10-2010, 23:02
strata ręki to pryszcz, po tym jak oddało się obydwie nerki, pół wątroby i coś jeszcze, żeby cały ten zestaw skompletować...

wpkx
14-10-2010, 23:12
strata ręki to pryszcz, po tym jak oddało się obydwie nerki, pół wątroby i coś jeszcze, żeby cały ten zestaw skompletować...

Prometeusz i jaszczurki mogą sobie na taką walizkę pozwolić bez większego stresu. ;)

spiritwood
15-10-2010, 09:23
Prometeusz i jaszczurki mogą sobie na taką walizkę pozwolić bez większego stresu. ;)

Pojechałeś ;), choć przyznam, że Prometeusz na chwilę opóźnił zapłon. Sroga kara przypomniała, że pasuje do zestawu ;)

tomwidlak
15-10-2010, 17:10
Skromnie przypomne zainteresowanym Noctiluxem ze jest nieco tansza alternatywa do tego szkla w mocowaniu Nikona F na dodatek wiec nawet puszki nie trzeba zmieniac. Nie pamietam dokladnie modelu ale wiem ze ma jasnosc 1.8 i ze kosztuje nowy chyba okolo 900zl a uzywki na allegro kraza po 300-400zl. Pare osob na tym forum pisalo o nim ale nie pamietam watka, moze warto popytac :-)

Rycerz
15-10-2010, 17:15
nowy to nawet 744 zł kosztuje :-P
haha pojechałeś ;)

edit: ale trzymajmy się tematu bo nas wymoderują ;)

koniksk
15-10-2010, 19:02
Szczerze mówiąc nie rozumiem tego sarkazmu. Nie wiedziałem, że może sprawiać taką radochę podniecanie się zdjeciami przedstawiajacymi bokeh i koszmarną winietę. Normalnie TWA i do tego lizusostwo...

Rycerz
15-10-2010, 19:52
to jest bardziej humorystyczny wątek a twój wpis raczej nie był zbyt miły :(

a odnośnie radochy: może ją sprawiać wiele rzeczy. Dlaczego odmawiasz komuś czerpanie zadowolenia z małych kółeczek w tle ? ;)

wpkx
15-10-2010, 19:55
to jest bardziej humorystyczny wątek a twój wpis raczej nie był zbyt miły :(

a odnośnie radochy: może ją sprawiać wiele rzeczy. Dlaczego odmawiasz komuś czerpanie zadowolenia z małych kółeczek w tle ? ;)

Właśnie! Szczególnie, że drogie czegoś... :D

montini
15-10-2010, 21:32
a jest sens kupna m9 z najtańszą 50, summaritem? (pytam w imieniu tych bardziej związanych ze swoimi narządami)
;)

wpkx
15-10-2010, 21:41
a jest sens kupna m9 z najtańszą 50, summaritem? (pytam w imieniu tych bardziej związanych ze swoimi narządami)
;)

Współczesne Summarity są podobno poprawnie optycznie ale mechaniką odbiegają jakościowo od Luxów i Cronów. Podobno, bo nie macałem, ale cena też mówi sama za siebie. Na Twoim miejscu kupiłbym używkę ze starszych a kiedyś topowych szkieł Leitza.

Mavierk
15-10-2010, 22:17
jaaa... co złego w M9 z chociażby jupiterem-3?
Robić będzie całkiem fajne zdjęcia, mimo iż obiektyw jest wart jakieś 300zł... czy ktoś mi wytłumaczy na czym to wszystko polega, dlaczego do puszki za 22 tysiące TRZEBA przypiąć szkło za co najmniej 14k?

Albo czemu do d700 trzeba mieć co najmniej 50/1.4, bo 50/1.8 jednak zdjęć nie robi?

ranbir kapoor
15-10-2010, 22:26
Mialem przez jakis czas summarita 35 i bardzo sobie chwale
Bardzo malutkie, super ostre, do kupienia w sensownej cenie
Do streeta idealne

wpkx
15-10-2010, 22:27
jaaa... co złego w M9 z chociażby jupiterem-3?

M9 z "chociażby" Jupiterem-3:
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=143274
;)

spiritwood
16-10-2010, 09:04
czy ktoś mi wytłumaczy na czym to wszystko polega, dlaczego do puszki za 22 tysiące TRZEBA przypiąć szkło za co najmniej 14k?

Albo czemu do d700 trzeba mieć co najmniej 50/1.4, bo 50/1.8 jednak zdjęć nie robi?

Nie trzeba. I z tego wątku wcale coś takiego nie wynika. Ja na ten przykład do m9 podpinałem manualne Nikkory, ktore można na Alle kupić w miarę tanio (a w porównaniu do odpowiednika z Wetzlar - za bezcen wręcz). W/w Nikkory z lubością wręcz stosowałem na moim D700, sprzedając wcześniej 70-200 2.8, 17-35 2.8 i parę innych... I nie sprzedałem ich dlatego, że nie miałem na chleb tylko że leżały na półce pokryte warstewką kurzu, a trzydziestoletnie manuale były non stop w użyciu. Przykład Toma pokazuje, że można przebyć drogę od szkła za 20k do takiego za 499PLN. Można? Można. Wpxk jak widzisz wykręcił z Feda Jupitera, doinwestował 200PLN w przejściówkę i się cieszy, bo obrazek z tego szkła jest inny, niestandardowy i co najważniejsze - sprawia mu to frajdę. Podobnie jak obrazek z Nocta, który też raczej w ramy standardowego obiektywu się nie mieści. Wszystko zależy od tego co kto widzi i co się komu podoba. I właśnie taki wniosek wypływa z tych dyskusji. Ale trzeba to chcieć przeczytać i zrozumieć.

Mavierk
18-10-2010, 09:03
Zapomniałem, że ironia przez internet to sprawa ciężka do wychwycenia :)

Mimo wszystko nie zrezygnuję z twierdzenia, że sporo osób uważa, że drogie puchy wymagają drogich szkieł, mimo iż sam do nich nie należę :P

ranbir kapoor
18-10-2010, 10:04
drogie puchy wymagają drogich szkieł, mimo iż sam do nich nie należę :P
Nie jestes droga pucha czy drogim szklem? ( internetowa ironia :)

Jai pur
18-10-2010, 10:26
Mimo wszystko nie zrezygnuję z twierdzenia, że sporo osób uważa, że drogie puchy wymagają drogich szkieł, mimo iż sam do nich nie należę :P

Aby się nie zagubić w gąszczu ironii i sarkazmów :) napiszę tylko, że
wszystkie osoby jakie znam uważają, że "puchy wymagają szkieł".

Mavierk
18-10-2010, 12:36
Nie jestes droga pucha czy drogim szklem? ( internetowa ironia :)Nie jestem drogim szkłem :D

W każdym razie, jeśli ktoś zna jakieś strony z bardzo dobrymi samplami z Jupitera 3 albo Heliiosa 40-2 (na m39) to ja bym zobaczył chętnie..

spiritwood
18-10-2010, 15:21
Zapomniałem, że ironia przez internet to sprawa ciężka do wychwycenia :)

Ano ciężka. :-)
Ja natomiast powiem (dla wyjaśnienia sytuacji), że pisałem poprzedni post zupełnie na spokojnie ;) choć przyznam, że dziwi mnie, że na sporą grupę forumowiczów (to nie do Ciebie) aparat z czerwoną kropką działa jak czerwona płachta na byka. Chyba już lepiej mieć Canona - oni mają tu lżej ;)


.

Jai pur
18-10-2010, 15:58
Może więc podpinając do m9ki tanie szkła zyskamy trochę sympatii ?:)
Ekscentryzm nie kojarzy się tak źle, jak snobizm:)

ranbir kapoor
18-10-2010, 16:57
Ale to nie jest tak ze wszyscy posiadacze M9 maja tylko summiluxy i noctiluxy
Standardowym szklem jest jednak summicron ktory zawsze troche tanszy jest od tych topowych a rownie swietny

Zreszta zjawisko antyleikowe to chyba glebszy temat

wpkx
18-10-2010, 17:25
Ano ciężka. :-)
Ja natomiast powiem (dla wyjaśnienia sytuacji), że pisałem poprzedni post zupełnie na spokojnie ;) choć przyznam, że dziwi mnie, że na sporą grupę forumowiczów (to nie do Ciebie) aparat z czerwoną kropką działa jak czerwona płachta na byka. Chyba już lepiej mieć Canona - oni mają tu lżej ;)


Ale to nie jest tak ze wszyscy posiadacze M9 maja tylko summiluxy i noctiluxy
Standardowym szklem jest jednak summicron ktory zawsze troche tanszy jest od tych topowych a rownie swietny

Zreszta zjawisko antyleikowe to chyba glebszy temat

Mario, Ty się lepiej nie wychylaj, bo masz i Leicę i Canona. :D

jazco
18-10-2010, 17:38
Mario, Ty się lepiej nie wychylaj, bo masz i Leicę i Canona. :D

"wiecie co macie z nim zrobić" .

A tak serio to sprzęt jak sprzęt.. Mi się bardzo podoba to, co prezentują tu niektórzy członkowie forum.
Na miejscu autora wątku, kupiłbym Leica 50/2. Bardzo ładnie rysują te szkła...

Edit: niekoniecznie nowe

ranbir kapoor
18-10-2010, 18:15
Nie przypominaj ze mam canona bo o ile w studio jest ok to w temacie fotografia dziecieca ten sprzet nadaje sie tylko do serii " portret spiacego dziecka"

samek
18-10-2010, 18:43
Nie przypominaj ze mam canona bo o ile w studio jest ok to w temacie fotografia dziecieca ten sprzet nadaje sie tylko do serii " portret spiacego dziecka"

Jak się już nim wkurzysz to pojedź w góry. Odpoczniesz i jeszcze coś z pejzażu zrobisz - 5-ka się tam świetnie sprawdza :)

Dziurex
26-10-2010, 16:35
Wracając do tematu 50mm, to summilux jakoś specjalnie nie robi wrażenia. Bawiłem się wersją 3 i wcale nie jest dużo lepszy od nikkora 50 wersji G. Obrazy z obu obiektywów są bardzo zbliżone, bokeh wręcz taki sam. Więc o co chodzi z tą 50 najlepszą jaka powstała?

tomwidlak
26-10-2010, 17:27
Wracając do tematu 50mm, to summilux jakoś specjalnie nie robi wrażenia. Bawiłem się wersją 3 i wcale nie jest dużo lepszy od nikkora 50 wersji G. Obrazy z obu obiektywów są bardzo zbliżone, bokeh wręcz taki sam. Więc o co chodzi z tą 50 najlepszą jaka powstała?

A mozna pozerkac na te "Obrazy z obu obiektywów są bardzo zbliżone, bokeh wręcz taki sam." ?

Dziurex
26-10-2010, 17:34
A mozna pozerkac na te "Obrazy z obu obiektywów są bardzo zbliżone, bokeh wręcz taki sam." ?

Niestety nie jestem w posiadaniu teraz tych zdjęć, ale mogę się postarać o kilka w następnym tygodniu.

tomwidlak
26-10-2010, 17:39
Niestety nie jestem w posiadaniu teraz tych zdjęć, ale mogę się postarać o kilka w następnym tygodniu.

Oki, dzieki.

Jai pur
27-10-2010, 09:22
Mam L 50 1,4 ASPH i N 50 1,4 G - mogę zrobić kilka takich samych pstryków...oba lubię, więc jest mi obojętne, który okaże się lepszy:)

tomwidlak
27-10-2010, 11:08
Mam L 50 1,4 ASPH i N 50 1,4 G - mogę zrobić kilka takich samych pstryków...oba lubię, więc jest mi obojętne, który okaże się lepszy:)

Pytam z ciekawoscia o zdjecia poniewaz mialem Nikonowskie 50mm 1.8, 50mm f1.4 D oraz 50mm f1.2 AIS i versja 1.4 zdecydowanie najmniej mi sie podobala, lub wrecz nie podobala. Moja dziewczyna chciala zmienic 50mm 1.8 wlasnie na 1.4 ostatnio i mocno Jej to odradzilem, zastanowilo mnie wiec czy 1.4 G jest nieco lepszym ?

Jai pur
27-10-2010, 20:54
dałem parę obiecanych pstryków
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=162654

Jai pur
28-10-2010, 10:08
>>tomwidlak
i jak w/g Ciebie ten Nikon 1.4G, bo nowy summilux rozumiem nie w Twoim guście?

tomwidlak
28-10-2010, 15:47
>>tomwidlak
i jak w/g Ciebie ten Nikon 1.4G, bo nowy summilux rozumiem nie w Twoim guście?

Summiluxa kiedys uzywalem i osobiscie wole starsze wersje a Nikon, hm, chyba nieco lepszy niz stary bo stary - moze warto bedzie sprobowac samemu. Dzieki :-)