PDA

Zobacz pełną wersję : Pokaz mody - Kadrowanie



johny_85
10-10-2010, 18:35
Hej. Ostatnio amatorsko zdarzyło mi się fotografować na pokazie mody (BCC). i teraz czy są jakieś konkretne wytyczne co do kadrowania? Mam sporo zdjęć całej sylwetki, duży procent stanowią zdjęcia od kolan w górę - i właśnie czytakie kadrowanie jest poprawne? Wiem że nie powinno się ucinać kończyn.... ok zapodam przykład:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img801.imageshack.us/i/dsc1264j.jpg/)

prz3mo
10-10-2010, 18:49
Wiem że nie powinno się ucinać kończyn....

Można ciąć, byle nie w stawach bo to wygląda najgorzej. Tak jak na powyższym zdjęciu jest moim zdaniem OK.

jacoslavgth
10-10-2010, 18:51
nie wiem czy stosuje się to do zdjęć modowych, ale ja znam zasadę że jak już tniemy to w stawach, czyli kolana w tym przypadku, myślę ze akurat to zdjęcie jest kadrowane w miarę ok. :)

johny_85
10-10-2010, 18:55
Dzięki za odpowiedzi... kadry takie bo miałem przy sobie: 35 i 85, a przydała by się 60...

ryszkut
12-10-2010, 00:06
modowe to na ogół w przodu wybiegu cała sylwetka, ew. tak jak ty zrobiłeś (z tego co ja wiem)
na pokazach raczej się nie błyska, a szkła to raczej tele

adrian
12-10-2010, 08:15
W stawach nigdy nie tnę, bo dla mnie to wygląda pokracznie.

boob
12-10-2010, 22:24
na pokazach sie i błyska i używa krótszych - niekoniecznie tele....wszystko zależy od warunków.
a co do kadru - tu pytanie dla kogo fotografujesz. jezeli dla producenta obuwia to zaprezentowany kadr ciut ciasny będzie :)

johny_85
12-10-2010, 22:33
Robiłem to dla siebie amatorsko...oby więcej takich pokazów w Krakowie

Czyli jak modelka "reklamuje" okulary (bo też takie coś miało miejsce) to należy fotografować głównie górną część ciała... A co do szkła to idealne by było takie 24-120 ale to ze światełkiem 4 to trochę za ciemne...

boob
12-10-2010, 22:54
dlugi obiektyw pozwala uzyska czysty kadr...taki bez publicznosci /tło kotara - cokolwiek/ a to ważne czasem.
idealnie miec dwa aparaty jeden z krotszym, drugi z dluzszym i oczywiscie swiatlem 2,8....

a jezeli reklamuja okulary...to spodnie zbedne - fakt :)

johny_85
12-10-2010, 23:11
OK. To jeszcze się spytam co do ciasnych ujęć.

Czy takie obcięcie modelki jest ok? To nie jest CROP


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img819.imageshack.us/i/dsc0592i.jpg/)

marszull
13-10-2010, 11:28
moim zdaniem tylko przy pokazie fryzur, albo jak po pokazie chcesz dac zdjecie tej pani ;)
przy pokazie mody to takie zdjecie nic nie mowi o tej modzie

AMI
25-10-2010, 15:38
Na pewno nie tnie się w stawach, chyba, że świadomi chcesz efekt kadłubka zastosować na zdjęciu. Tak jak koledzy napisali, powinny być koniecznie całe postacie ale i od połowy ud w górę czy ciut węższe kadry mogą być byle nie w nadmiarze. Wszystko zależy od miejsca które się wywalczyło, czasem tylko długi pomoże, czasem musisz mieć coś szerszego jeśli np. najlepsze światło jest pod koniec wybiegu ( i tak mi się zdarzało np. na bardzo artystycznych oświetleniowo pokazach mody ).

Pozdrawiam,
AMI