PDA

Zobacz pełną wersję : D90 i makro



BoloSr
01-10-2010, 13:58
Witam i sie zapytam :)
Poczytalem troche instrukcje i chciałem zrobic testa zdjec makro a tu maly zonk za kazdym razem aparat chce robic zdjecia z lampa :( czy tak mam byc czy cos musze przestawic zeby mozna bylo robic bez lampy ???

lodzermensch
01-10-2010, 14:30
Na początek ustaw sobie na cokolwiek innego niż zielony program...

BoloSr
01-10-2010, 14:34
Na początek ustaw sobie na cokolwiek innego niż zielony program...

nie kumam :(
robilem zdjecia na Auto potem na A i bez problemu wychodzily :)

lodzermensch
01-10-2010, 14:44
No właśnie, korzystaj z M, A, S albo P.
Przy tych ustawieniach lampa nie powinna sama się podnosić.
Chyba, że coś poprzestawiałeś w ustawieniach lampy.

BoloSr
01-10-2010, 14:45
No właśnie, korzystaj z M, A, S albo P.
Przy tych ustawieniach lampa nie powinna sama się podnosić.
Chyba, że coś poprzestawiałeś w ustawieniach lampy.

generlanie sama lampa sie nie podnosci tylko jak jest w trybie makro i mam domysle lampe i ja wylaczy to nie idzie zrobic makro tylko z lampa robi makr :(

lodzermensch
01-10-2010, 15:10
Czyli jest to ustawienie systemowe. Doczytaj w instrukcji. A najlepiej zapomnij o tym trybie jak i o innych programach tematycznych.

Żeby robić makro nie trzeba mieć takiego ustawienia w korpusie, tylko odpowiedni obiektyw. Po prostu.

BoloSr
01-10-2010, 16:05
Czyli jest to ustawienie systemowe. Doczytaj w instrukcji. A najlepiej zapomnij o tym trybie jak i o innych programach tematycznych.

Żeby robić makro nie trzeba mieć takiego ustawienia w korpusie, tylko odpowiedni obiektyw. Po prostu.

oki poczytam jeszcze i bede kombinowal :)