PDA

Zobacz pełną wersję : Mieszek do makrofotografii



wojcieszko83
29-09-2010, 22:43
Witam,

Na dniach zdecyduję się na obiektyw Nikkor 50mm f1.8D. Obiektyw ma mi służyc do portretów. Jednak od jakiegoś czasu myślę by wykorzystac to szkło do makro. Cą sądzicie o mieszku, link poniżej:
http://www.foto-tip.pl/sklep/mieszek_do_makrofotografii_z_mocowaniem_nikon-p-1275.html
i czy dobrze współgra z w/w obiektywem (ew. przykładowe zdjęcia będą pomocne)
czy lepiej zainwestowac w jakis pierścień pośredni?

dziękuje

HYPER
30-09-2010, 00:04
ten mieszek to bida. nie przenosi niczego. kadrowanie przy domknietej przyslonie to katorga. kup albo mieszek novoflexa albo pierscienie ze stykami.

markB
30-09-2010, 13:57
Nie dosyć, że mało wart, to jeszcze mieszek nie sprawdza się w makrofotografii roślin i owadów w terenie. To jest typowy sprzęt studyjny. Lepiej inwestować w pierścienie, a najlepiej w prawdziwy obiektyw makro (używany, jeśli fundusze skromne).

wojcieszko83
01-10-2010, 00:56
no i kupiony zostal przeze mnie Nikkor 50mm 1.8D. proszę o podanie jakie pierścienie najlepiej kupic do makro. Mile widziane sample.

BoloSr
01-10-2010, 08:04
no i kupiony zostal przeze mnie Nikkor 50mm 1.8D. proszę o podanie jakie pierścienie najlepiej kupic do makro. Mile widziane sample.

z tego co wycztalem na forum to polecaja na dzien dobry te http://fotozakupy.pl/adapter-obiektywu/delta-pierscienie-posrednie-13mm-21mm-31mm-nikon,9069s

a jak masz wiecje kasy to takie http://fotozakupy.pl/adapter-obiektywu/kenko-extention-tube-set-dg-nikon,8868s

tomdoe
01-10-2010, 21:25
no i kupiony zostal przeze mnie Nikkor 50mm 1.8D. proszę o podanie jakie pierścienie najlepiej kupic do makro. Mile widziane sample.

Kolego było tyle tematów odnoscie pierścieni do makrofotografii ze wstydzilbys się zakładać nowy temat, normalnie szczyt lenistwa. Wysil się trochę i poszukaj na forum piercieni Kenko z przeniesieniem AF.

adolfik9501
02-10-2010, 12:01
no i kupiony zostal przeze mnie Nikkor 50mm 1.8D. proszę o podanie jakie pierścienie najlepiej kupic do makro. Mile widziane sample.

Leniuszek ;)

1. Manualne, bez styków: 50 PLN (Ceny Alledrogie)
2. Ze stykami, ECO: 180 PLN
3. Ze stykami, nie ECO: 280 PLN
4. Kenko (Soligor/Marumi): 500-700 PLN

O wszystkich tych pierścieniach są całe poematy na forum, więc wystarczy się zagłębić poszukiwaniach po czym, uprzednio przeanalizowawszy plusy dodatnie i ujemne oraz zasobność portfela coś zakupić.


Wysłano z domu. Południowo wschodnia część pokoju.

photoaddict
24-10-2010, 10:44
Witam,

Na dniach zdecyduję się na obiektyw Nikkor 50mm f1.8D. Obiektyw ma mi służyc do portretów. Jednak od jakiegoś czasu myślę by wykorzystac to szkło do makro. Cą sądzicie o mieszku, link poniżej:
http://www.foto-tip.pl/sklep/mieszek_do_makrofotografii_z_mocowaniem_nikon-p-1275.html
i czy dobrze współgra z w/w obiektywem (ew. przykładowe zdjęcia będą pomocne)
czy lepiej zainwestowac w jakis pierścień pośredni?

dziękuje

lepj kupi stary mieszem M42 ma on mozliwosc zbalansowania wagi, ze wzgledu na dodatkowa dolna szyne, ten nie jest do konca przemyslany