Zobacz pełną wersję : Mieszek do makrofotografii
wojcieszko83
29-09-2010, 22:43
Witam,
Na dniach zdecyduję się na obiektyw Nikkor 50mm f1.8D. Obiektyw ma mi służyc do portretów. Jednak od jakiegoś czasu myślę by wykorzystac to szkło do makro. Cą sądzicie o mieszku, link poniżej:
http://www.foto-tip.pl/sklep/mieszek_do_makrofotografii_z_mocowaniem_nikon-p-1275.html
i czy dobrze współgra z w/w obiektywem (ew. przykładowe zdjęcia będą pomocne)
czy lepiej zainwestowac w jakis pierścień pośredni?
dziękuje
ten mieszek to bida. nie przenosi niczego. kadrowanie przy domknietej przyslonie to katorga. kup albo mieszek novoflexa albo pierscienie ze stykami.
Nie dosyć, że mało wart, to jeszcze mieszek nie sprawdza się w makrofotografii roślin i owadów w terenie. To jest typowy sprzęt studyjny. Lepiej inwestować w pierścienie, a najlepiej w prawdziwy obiektyw makro (używany, jeśli fundusze skromne).
wojcieszko83
01-10-2010, 00:56
no i kupiony zostal przeze mnie Nikkor 50mm 1.8D. proszę o podanie jakie pierścienie najlepiej kupic do makro. Mile widziane sample.
no i kupiony zostal przeze mnie Nikkor 50mm 1.8D. proszę o podanie jakie pierścienie najlepiej kupic do makro. Mile widziane sample.
z tego co wycztalem na forum to polecaja na dzien dobry te http://fotozakupy.pl/adapter-obiektywu/delta-pierscienie-posrednie-13mm-21mm-31mm-nikon,9069s
a jak masz wiecje kasy to takie http://fotozakupy.pl/adapter-obiektywu/kenko-extention-tube-set-dg-nikon,8868s
no i kupiony zostal przeze mnie Nikkor 50mm 1.8D. proszę o podanie jakie pierścienie najlepiej kupic do makro. Mile widziane sample.
Kolego było tyle tematów odnoscie pierścieni do makrofotografii ze wstydzilbys się zakładać nowy temat, normalnie szczyt lenistwa. Wysil się trochę i poszukaj na forum piercieni Kenko z przeniesieniem AF.
adolfik9501
02-10-2010, 12:01
no i kupiony zostal przeze mnie Nikkor 50mm 1.8D. proszę o podanie jakie pierścienie najlepiej kupic do makro. Mile widziane sample.
Leniuszek ;)
1. Manualne, bez styków: 50 PLN (Ceny Alledrogie)
2. Ze stykami, ECO: 180 PLN
3. Ze stykami, nie ECO: 280 PLN
4. Kenko (Soligor/Marumi): 500-700 PLN
O wszystkich tych pierścieniach są całe poematy na forum, więc wystarczy się zagłębić poszukiwaniach po czym, uprzednio przeanalizowawszy plusy dodatnie i ujemne oraz zasobność portfela coś zakupić.
Wysłano z domu. Południowo wschodnia część pokoju.
photoaddict
24-10-2010, 10:44
Witam,
Na dniach zdecyduję się na obiektyw Nikkor 50mm f1.8D. Obiektyw ma mi służyc do portretów. Jednak od jakiegoś czasu myślę by wykorzystac to szkło do makro. Cą sądzicie o mieszku, link poniżej:
http://www.foto-tip.pl/sklep/mieszek_do_makrofotografii_z_mocowaniem_nikon-p-1275.html
i czy dobrze współgra z w/w obiektywem (ew. przykładowe zdjęcia będą pomocne)
czy lepiej zainwestowac w jakis pierścień pośredni?
dziękuje
lepj kupi stary mieszem M42 ma on mozliwosc zbalansowania wagi, ze wzgledu na dodatkowa dolna szyne, ten nie jest do konca przemyslany
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.