Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Mieszek do makrofotografii

    Witam,

    Na dniach zdecyduję się na obiektyw Nikkor 50mm f1.8D. Obiektyw ma mi służyc do portretów. Jednak od jakiegoś czasu myślę by wykorzystac to szkło do makro. Cą sądzicie o mieszku, link poniżej:
    http://www.foto-tip.pl/sklep/mieszek...on-p-1275.html
    i czy dobrze współgra z w/w obiektywem (ew. przykładowe zdjęcia będą pomocne)
    czy lepiej zainwestowac w jakis pierścień pośredni?

    dziękuje
    Ostatnio edytowane przez wojcieszko83 ; 29-09-2010 o 22:49
    wojcieszko83
    Nikon D90, N18-105VR, N50 f1.8D, UV

  2. #2

    Domyślnie

    ten mieszek to bida. nie przenosi niczego. kadrowanie przy domknietej przyslonie to katorga. kup albo mieszek novoflexa albo pierscienie ze stykami.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  3. #3

    Domyślnie

    Nie dosyć, że mało wart, to jeszcze mieszek nie sprawdza się w makrofotografii roślin i owadów w terenie. To jest typowy sprzęt studyjny. Lepiej inwestować w pierścienie, a najlepiej w prawdziwy obiektyw makro (używany, jeśli fundusze skromne).

  4. #4

    Domyślnie

    no i kupiony zostal przeze mnie Nikkor 50mm 1.8D. proszę o podanie jakie pierścienie najlepiej kupic do makro. Mile widziane sample.
    wojcieszko83
    Nikon D90, N18-105VR, N50 f1.8D, UV

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wojcieszko83 Zobacz posta
    no i kupiony zostal przeze mnie Nikkor 50mm 1.8D. proszę o podanie jakie pierścienie najlepiej kupic do makro. Mile widziane sample.
    z tego co wycztalem na forum to polecaja na dzien dobry te http://fotozakupy.pl/adapter-obiekty...mm-nikon,9069s

    a jak masz wiecje kasy to takie http://fotozakupy.pl/adapter-obiekty...dg-nikon,8868s
    Nikon D90, S18-200, N50 1.8 + Canon Powershot S3 IS

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wojcieszko83 Zobacz posta
    no i kupiony zostal przeze mnie Nikkor 50mm 1.8D. proszę o podanie jakie pierścienie najlepiej kupic do makro. Mile widziane sample.
    Kolego było tyle tematów odnoscie pierścieni do makrofotografii ze wstydzilbys się zakładać nowy temat, normalnie szczyt lenistwa. Wysil się trochę i poszukaj na forum piercieni Kenko z przeniesieniem AF.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wojcieszko83 Zobacz posta
    no i kupiony zostal przeze mnie Nikkor 50mm 1.8D. proszę o podanie jakie pierścienie najlepiej kupic do makro. Mile widziane sample.
    Leniuszek

    1. Manualne, bez styków: 50 PLN (Ceny Alledrogie)
    2. Ze stykami, ECO: 180 PLN
    3. Ze stykami, nie ECO: 280 PLN
    4. Kenko (Soligor/Marumi): 500-700 PLN

    O wszystkich tych pierścieniach są całe poematy na forum, więc wystarczy się zagłębić poszukiwaniach po czym, uprzednio przeanalizowawszy plusy dodatnie i ujemne oraz zasobność portfela coś zakupić.


    Wysłano z domu. Południowo wschodnia część pokoju.
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  8. #8
    photoaddict
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wojcieszko83 Zobacz posta
    Witam,

    Na dniach zdecyduję się na obiektyw Nikkor 50mm f1.8D. Obiektyw ma mi służyc do portretów. Jednak od jakiegoś czasu myślę by wykorzystac to szkło do makro. Cą sądzicie o mieszku, link poniżej:
    http://www.foto-tip.pl/sklep/mieszek...on-p-1275.html
    i czy dobrze współgra z w/w obiektywem (ew. przykładowe zdjęcia będą pomocne)
    czy lepiej zainwestowac w jakis pierścień pośredni?

    dziękuje
    lepj kupi stary mieszem M42 ma on mozliwosc zbalansowania wagi, ze wzgledu na dodatkowa dolna szyne, ten nie jest do konca przemyslany

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •