PDA

Zobacz pełną wersję : Karta do D90



BoloSr
26-09-2010, 17:23
Witam
Troche poczytałem co tu sie łąduje do Nikona nacześciej ale znalazlem 2 pozycje ktore mnie by sie widzialy :)
1.http://allegro.pl/toshiba-sd-sdhc-8gb-extreme-fullhd-slc-class-10-i1245260407.html,
2. http://allegro.pl/karta-sdhc-a-data-8gb-klass-10-full-hd-niezawodna-i1241294291.html

wiem ze wiekszość używa Sandiska ale czy toshiba nie bedzie tez dobra albo ta A-data ???
Narazie wsadzilem do aparatu starego Kingstona(bo mam 5 latek i tylko 2GB) i daje rade ale wolabym cos wiekszego i nie wiem co wybrac moze pomożecie :)

BoloSr
27-09-2010, 09:26
rozumiem ze nie ma zanczenia co wezme ???

Valdek_Tychy
27-09-2010, 09:45
rozumiem ze nie ma zanczenia co wezme ???
Dla forumowiczów nie ma to żadnego znaczenia jakiej karty będziesz używał.Zastanów się jednak czy oszczędność rzędu 10-20 zł na karcie opłaci się kiedy jakaś karta m-ki nie wiadomo jakiej padnie i stracisz ważne zdjęcia.Wydaje mi się,że jeśli większość użytkowników poleca karty Sandisk to coś w tym musi być

BoloSr
27-09-2010, 15:52
Dla forumowiczów nie ma to żadnego znaczenia jakiej karty będziesz używał.Zastanów się jednak czy oszczędność rzędu 10-20 zł na karcie opłaci się kiedy jakaś karta m-ki nie wiadomo jakiej padnie i stracisz ważne zdjęcia.Wydaje mi się,że jeśli większość użytkowników poleca karty Sandisk to coś w tym musi być

jkaby to bla taka kwota to moze bym nie marudzil ale Toshiba byla testowana przez jednego z forumowiczow i bardzo dobrze wychodizla a druga sprawa umnie na wiosce * Scandiska kosztuje tylko 157 zeta sztuka wiec troche to jest i do tego jest to 20 Mb/s a nie 30 :)

marcinez
27-09-2010, 18:44
Poczta do Twojej wioski dochodzi? Jeśli tak to zamów coś w internecie i po problemie. Na pewno kupisz taniej.

BoloSr
27-09-2010, 19:03
Poczta do Twojej wioski dochodzi? Jeśli tak to zamów coś w internecie i po problemie. Na pewno kupisz taniej.

dochodiz i dlatego szukam :)

marcinez
27-09-2010, 19:08
Jak pisał kolega wyżej. Sandisk ultra 8 giga można kupić już za 76 zł. To tylko 11 zł drożej niż a-data. NIe wiem nad czym tu się zastanawiać. :confused:

BoloSr
27-09-2010, 19:10
Jak pisał kolega wyżej. Sandisk ultra 8 giga można kupić już za 76 zł. To tylko 11 zł drożej niż a-data. NIe wiem nad czym tu się zastanawiać. :confused:

daj linka ????
bo ja sie skupilem na Toshibie ale skoro mozna kupic za tyle to wezme scandiska tylko gdzie ????

marcinez
27-09-2010, 19:12
Na stronie skąpiec lub ceneo wszystko znajdziesz

BoloSr
27-09-2010, 19:16
Na stronie skąpiec lub ceneo wszystko znajdziesz

jakos nie moge namierzyc :9 chyba ze o jakies innej mysle niz powinienem :)

marcinez
27-09-2010, 19:21
Masz link (http://www.ceneo.pl/Karty_pamieci;017P0-242877P1-463-154412P2-2761.htm) :)

BoloSr
27-09-2010, 19:25
Masz link (http://www.ceneo.pl/Karty_pamieci;017P0-242877P1-463-154412P2-2761.htm) :)

ale rozumiem ze mowimy tu o predkosci 15 ??? bo ja chcialem kupic 20 ale czy jest sens przeplacac ???

marcinez
27-09-2010, 19:30
Podałem namiary na markowy zamiennik karty A-data. Myślę, że za kilkanaście złotych drożej znajdziesz odpowiednik sandiska dla tej toshiby

BoloSr
27-09-2010, 19:33
Podałem namiary na markowy zamiennik karty A-data. Myślę, że za kilkanaście złotych drożej znajdziesz odpowiednik sandiska dla tej toshiby

czyli jednak jestescie za scandiskami :)

marcinez
27-09-2010, 19:37
Ja tam nie mam sandiska :) jak już było w wątku, nikogo nie obchodzi jaką kartę kupisz, chyba, że sprzedawcę, bo najchętniej sprzeda Ci kartę na której najlepiej zarobi. Karty czasem się psują i lepiej kupić u pewnego sprzedawcy niż szukać wiatru na alledrogo :)

BoloSr
27-09-2010, 19:39
Ja tam nie mam sandiska :) jak już było w wątku, nikogo nie obchodzi jaką kartę kupisz, chyba, że sprzedawcę, bo najchętniej sprzeda Ci kartę na której najlepiej zarobi. Karty czasem się psują i lepiej kupić u pewnego sprzedawcy niż szukać wiatru na alledrogo :)

acha :)
a czemu to ma byc podpucha poprostu sie pytam bo znalazlem kilka testow i ta Toshiba bardzo dobrze wychodiz wedlug mnie a tego scandiska to sie boje bo jest go za duzo i moze byc podrabiany :(

marcinez
27-09-2010, 19:46
Wszystko może być podrabiane :) Do czego zamierzasz wykorzystać tak szybka kartę??

BoloSr
27-09-2010, 19:48
Wszystko może być podrabiane :) Do czego zamierzasz wykorzystać tak szybka kartę??

do robienia zdjec :):):)
a tak powaznie to nie lubie kupowac nigdy 2 razy i wole raz a porzadnie cos kupic i dlatego szukam zawsze dziury w calym :)
troche poczytalem zanim sie zapytalem i wszysty pisza ze tylko scandisk i to szybki bo reszta to be :(
wiec dlatego zaczolem szukac u siebie na wiosce kart i sie okazalo ze cos dobrego to za sztuke chca ponad 150 zeta wiec zaczolem na necie i wyszlo ze taka tosziba powinna byc OK

marcinez
27-09-2010, 19:55
Jeśli tylko zdjęcia to karta nie musi być szybka. Chyba, że seriami chcesz focić, ale pewnie zwykłe też dadzą radę.

BoloSr
27-09-2010, 19:57
Jeśli tylko zdjęcia to karta nie musi być szybka. Chyba, że seriami chcesz focić, ale pewnie zwykłe też dadzą radę.

pierw to sie musze nauczyc robic zwykle dobrze a potem reszta :)

BoloSr
27-09-2010, 21:12
a tak karta to cos jest warta http://www.sandisk.pl/Products/Item%282873%29-SDSDX3-008G-E21-Karty_pami%C4%99ci_SanDisk_Extreme_HD_Video_SDHC_8 GB.aspx ??

BoloSr
05-10-2010, 21:11
No to dotarla do mnie paczuszka a w niej:
2 karty Toshiba tak jak na tej aukcji http://allegro.pl/toshiba-sd-sdhc-8gb-extreme-fullhd-slc-class-10-i1245260407.html,
oraz czytnik kart http://allegro.pl/najszybszy-czytnik-swiata-sd-sdhc-pretec-i-disk-i1260573102.html

I teraz najwazniejsze zrobilem tes na czytniku tych kart i tak wyszlo :)
http://picasaweb.google.pl/106887690801975707248/Pulpit#5524641349649955298