Zobacz pełną wersję : Karta do D90
Witam
Troche poczytałem co tu sie łąduje do Nikona nacześciej ale znalazlem 2 pozycje ktore mnie by sie widzialy :)
1.http://allegro.pl/toshiba-sd-sdhc-8gb-extreme-fullhd-slc-class-10-i1245260407.html,
2. http://allegro.pl/karta-sdhc-a-data-8gb-klass-10-full-hd-niezawodna-i1241294291.html
wiem ze wiekszość używa Sandiska ale czy toshiba nie bedzie tez dobra albo ta A-data ???
Narazie wsadzilem do aparatu starego Kingstona(bo mam 5 latek i tylko 2GB) i daje rade ale wolabym cos wiekszego i nie wiem co wybrac moze pomożecie :)
rozumiem ze nie ma zanczenia co wezme ???
Valdek_Tychy
27-09-2010, 09:45
rozumiem ze nie ma zanczenia co wezme ???
Dla forumowiczów nie ma to żadnego znaczenia jakiej karty będziesz używał.Zastanów się jednak czy oszczędność rzędu 10-20 zł na karcie opłaci się kiedy jakaś karta m-ki nie wiadomo jakiej padnie i stracisz ważne zdjęcia.Wydaje mi się,że jeśli większość użytkowników poleca karty Sandisk to coś w tym musi być
Dla forumowiczów nie ma to żadnego znaczenia jakiej karty będziesz używał.Zastanów się jednak czy oszczędność rzędu 10-20 zł na karcie opłaci się kiedy jakaś karta m-ki nie wiadomo jakiej padnie i stracisz ważne zdjęcia.Wydaje mi się,że jeśli większość użytkowników poleca karty Sandisk to coś w tym musi być
jkaby to bla taka kwota to moze bym nie marudzil ale Toshiba byla testowana przez jednego z forumowiczow i bardzo dobrze wychodizla a druga sprawa umnie na wiosce * Scandiska kosztuje tylko 157 zeta sztuka wiec troche to jest i do tego jest to 20 Mb/s a nie 30 :)
marcinez
27-09-2010, 18:44
Poczta do Twojej wioski dochodzi? Jeśli tak to zamów coś w internecie i po problemie. Na pewno kupisz taniej.
Poczta do Twojej wioski dochodzi? Jeśli tak to zamów coś w internecie i po problemie. Na pewno kupisz taniej.
dochodiz i dlatego szukam :)
marcinez
27-09-2010, 19:08
Jak pisał kolega wyżej. Sandisk ultra 8 giga można kupić już za 76 zł. To tylko 11 zł drożej niż a-data. NIe wiem nad czym tu się zastanawiać. :confused:
Jak pisał kolega wyżej. Sandisk ultra 8 giga można kupić już za 76 zł. To tylko 11 zł drożej niż a-data. NIe wiem nad czym tu się zastanawiać. :confused:
daj linka ????
bo ja sie skupilem na Toshibie ale skoro mozna kupic za tyle to wezme scandiska tylko gdzie ????
marcinez
27-09-2010, 19:12
Na stronie skąpiec lub ceneo wszystko znajdziesz
Na stronie skąpiec lub ceneo wszystko znajdziesz
jakos nie moge namierzyc :9 chyba ze o jakies innej mysle niz powinienem :)
marcinez
27-09-2010, 19:21
Masz link (http://www.ceneo.pl/Karty_pamieci;017P0-242877P1-463-154412P2-2761.htm) :)
Masz link (http://www.ceneo.pl/Karty_pamieci;017P0-242877P1-463-154412P2-2761.htm) :)
ale rozumiem ze mowimy tu o predkosci 15 ??? bo ja chcialem kupic 20 ale czy jest sens przeplacac ???
marcinez
27-09-2010, 19:30
Podałem namiary na markowy zamiennik karty A-data. Myślę, że za kilkanaście złotych drożej znajdziesz odpowiednik sandiska dla tej toshiby
Podałem namiary na markowy zamiennik karty A-data. Myślę, że za kilkanaście złotych drożej znajdziesz odpowiednik sandiska dla tej toshiby
czyli jednak jestescie za scandiskami :)
marcinez
27-09-2010, 19:37
Ja tam nie mam sandiska :) jak już było w wątku, nikogo nie obchodzi jaką kartę kupisz, chyba, że sprzedawcę, bo najchętniej sprzeda Ci kartę na której najlepiej zarobi. Karty czasem się psują i lepiej kupić u pewnego sprzedawcy niż szukać wiatru na alledrogo :)
Ja tam nie mam sandiska :) jak już było w wątku, nikogo nie obchodzi jaką kartę kupisz, chyba, że sprzedawcę, bo najchętniej sprzeda Ci kartę na której najlepiej zarobi. Karty czasem się psują i lepiej kupić u pewnego sprzedawcy niż szukać wiatru na alledrogo :)
acha :)
a czemu to ma byc podpucha poprostu sie pytam bo znalazlem kilka testow i ta Toshiba bardzo dobrze wychodiz wedlug mnie a tego scandiska to sie boje bo jest go za duzo i moze byc podrabiany :(
marcinez
27-09-2010, 19:46
Wszystko może być podrabiane :) Do czego zamierzasz wykorzystać tak szybka kartę??
Wszystko może być podrabiane :) Do czego zamierzasz wykorzystać tak szybka kartę??
do robienia zdjec :):):)
a tak powaznie to nie lubie kupowac nigdy 2 razy i wole raz a porzadnie cos kupic i dlatego szukam zawsze dziury w calym :)
troche poczytalem zanim sie zapytalem i wszysty pisza ze tylko scandisk i to szybki bo reszta to be :(
wiec dlatego zaczolem szukac u siebie na wiosce kart i sie okazalo ze cos dobrego to za sztuke chca ponad 150 zeta wiec zaczolem na necie i wyszlo ze taka tosziba powinna byc OK
marcinez
27-09-2010, 19:55
Jeśli tylko zdjęcia to karta nie musi być szybka. Chyba, że seriami chcesz focić, ale pewnie zwykłe też dadzą radę.
Jeśli tylko zdjęcia to karta nie musi być szybka. Chyba, że seriami chcesz focić, ale pewnie zwykłe też dadzą radę.
pierw to sie musze nauczyc robic zwykle dobrze a potem reszta :)
a tak karta to cos jest warta http://www.sandisk.pl/Products/Item%282873%29-SDSDX3-008G-E21-Karty_pami%C4%99ci_SanDisk_Extreme_HD_Video_SDHC_8 GB.aspx ??
No to dotarla do mnie paczuszka a w niej:
2 karty Toshiba tak jak na tej aukcji http://allegro.pl/toshiba-sd-sdhc-8gb-extreme-fullhd-slc-class-10-i1245260407.html,
oraz czytnik kart http://allegro.pl/najszybszy-czytnik-swiata-sd-sdhc-pretec-i-disk-i1260573102.html
I teraz najwazniejsze zrobilem tes na czytniku tych kart i tak wyszlo :)
http://picasaweb.google.pl/106887690801975707248/Pulpit#5524641349649955298
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.