PDA

Zobacz pełną wersję : "Obcisła" kabura do D300



Hektor
23-09-2010, 12:44
Witam wszystkich,

Wstęp:
Z racji moich pozostałych hobby zbliżonych do wiszenia nad tatrzańskimi urwiskami lub marźnięcia w alpejskich śniegach, z każdym wyjazdem pojawia się ten sam problem: jak zapakować aparat? Mam x różnych futrałów, kabur i plecaków, ale niestety, wszystkie one raczej nie sprawdzają się podczas wspinaczki. Najbliższy (z posiadanych) optimum jest Lowepro TL 65AW, ale jest on po prostu zbyt duży (i ciężki). Któregoś razu po kilkudniowej walce (z pogodą, ciężarem i własnymi słabościami) zakupiłem nawet Panasonica LX3, który jest fajnym aparatem, ale niestety jakościowo nie jest to D300.

Pytanie:
Czy ktoś mógłby polecić kaburę która jest mała i mieści D300 + 18-200VR (może być bez osłony)? Dobrze aby miała szlufkę do wpięcia w nią pasa (ale nie koniecznie) i pewny zaczepy do paska (koniecznie). Pasek nie musi być zbyt szeroki i wygodny, ale musi być pewnie przytwierdzony, bo tutaj nie ma miejsca na margines błędu - jeśli się urwie lub odepnie to raczej na pewno aparat będzie nie do odzyskania. Kabura nie musi być wodoodporna lub
grubo wyściełana, musi być możliwie mała, bo oprócz niej mam na sobie plecak, uprząż i kilka kilogramów szpeju (zwykle jestem prowadzącym). Z tego samego powodu odpadają także wszelkie systemy Lowepro noszenia sprzętu na piersi, biodrach, plecach i kabury TL AW. Mam to wszystko i do wspinaczki nie nadaje się. Widziałem kilkukrotnie gości wspinających się z lustrzankami, ale niestety innych gabarytów. Może ktoś używa jakiejś prostej, leżącej na D300 "jak ulał" kabury?

grudzinsky
23-09-2010, 19:59
ja uzywam takiej kabury (http://products.lowepro.com/product/Off-Trail-2,1981,7.htm), ale ja sie nie wspinam ;)
watek nie w tym dziale
mozna go przeniesc do odpowiedniego dzialu ;)

Hektor
23-09-2010, 22:31
ja uzywam takiej kabury (http://products.lowepro.com/product/Off-Trail-2,1981,7.htm), ale ja sie nie wspinam ;)

Mam tę kaburę, ale ona wisi na biodrach (odpada), a przy podpięciu paska nie ma co zrobić z jej "uszami".

seler
24-09-2010, 13:28
Wspinać się z kaburą?
Albo wspinanie albo zdjęcia, nie da się inaczej.
Jak jadę na dłuższy wyjazd i mam miejsce to biorę do swojej s5pro TL Lowe'a z obiektywem T 17-50 i filtrami i czasem "rybę".
Na "akcję" biorę w kieszeń analogowego miu "mydelniczkę" i musi wystarczyć a s5 zostaje w "obozie".
W drodze wyjątku na krótszych np. tatrzańskich turach jeśli zespół jest trzyosobowy wrzucam s5 "luzem" do wora, zawinięty w gore lub puchówkę zależy czego akurat nie używam, natomiast do szybkiego wspinu na długich drogach gdzie liczy się czas to tylko jakieś maleństwo do kieszeni bo i tak nie ma czasu na zdjęcia bo trzeba zapie...lać :)

czarekk
24-09-2010, 15:26
Też szukam takiej małej torby w którą wcisnę na styk D300 z 17-55 . Ważne aby D300 był w poziomie . Może ktoś ma cos takiego sprawdzonego ?

Czarek

Altro
24-09-2010, 16:03
nie wspinam się z racji wieku ale sporo jeżdżę rowerem; problem z ciasną torbą ale gwarantującą amortyzację dla aparatu rozwiązała mi torba na kierownicę Topeak Guide Handle Bar Bag gdzie D 300 z 18-135 umieszczam bokiem. Torba ma pasek na ramię antyślizgowy. Może trochę dokuczać przy noszeniu na ramieniu sztywne plastikowe łącze do kierownicy na tylnej ściance torby ale to można wytrzymać. Wodoszczelna i z sympatyczną wyściółką. 199 złotych. Pozdrawiam

Hektor
25-09-2010, 19:41
Wspinać się z kaburą?
Albo wspinanie albo zdjęcia, nie da się inaczej.
Jak jadę na dłuższy wyjazd i mam miejsce to biorę do swojej s5pro TL Lowe'a z obiektywem T 17-50 i filtrami i czasem "rybę".
Na "akcję" biorę w kieszeń analogowego miu "mydelniczkę" i musi wystarczyć a s5 zostaje w "obozie".
W drodze wyjątku na krótszych np. tatrzańskich turach jeśli zespół jest trzyosobowy wrzucam s5 "luzem" do wora, zawinięty w gore lub puchówkę zależy czego akurat nie używam, natomiast do szybkiego wspinu na długich drogach gdzie liczy się czas to tylko jakieś maleństwo do kieszeni bo i tak nie ma czasu na zdjęcia bo trzeba zapie...lać :)

Też działałem z "maleństwem" ale zawsze jak zerknę na fotki zrobione D300 to stwierdzam, że kompaktom "trochę" jeszcze brak. Pewnie ktoś się odezwie, że któryś z mistrzów zrobił jakiś superalbum małpką, ale mnie się to nie udaje. Za to ze zdjęć wykonanych D300 jestem bardzo zadowolony.
Widziałem nawet chłopaków taszczących 5D i profi-słoiki, więc pomyślałem sobie, że może jednak spróbowałbym targać lustrzankę. Ale zasadniczo, zdaję sobie sprawę, że w dwójkowym zespole na poważniejszych turach to "albo wspinanie albo zdjęcia".

Erie
25-09-2010, 19:50
a może http://www.kata-bags.com/product.asp?Version=photo&p_Id=436

Hektor
26-09-2010, 11:13
a może http://www.kata-bags.com/product.asp?Version=photo&p_Id=436

Wygląda nieźle. Sprawdziłem wymiary wewnętrzne i rzeczywiście może nieźle pasować. Niestety nie mam możliwości wykonania przymiarki, ale pewnie zaryzykuję tę stówę i kupię w ciemno. Dzięki!

seler
26-09-2010, 22:15
Wygląda nieźle. Sprawdziłem wymiary wewnętrzne i rzeczywiście może nieźle pasować. Niestety nie mam możliwości wykonania przymiarki, ale pewnie zaryzykuję tę stówę i kupię w ciemno. Dzięki!

Toż to rozmiarowo właściwie toploader lowe'a a i mocowanie "do biodra" do wspinania się średnio nada.
Jak koniecznie chcesz na wspin to ultra lekki plecaczek 30L i zawinięcie aparata w jakiś ciuch który i tak targasz.
Tak czy inaczej aparat wyciągniesz tylko na stanie więc nie musi być "pod ręką" a naplecach najmniej przy wspinie przeszkadza.
No chyba że mówimy wspinie w terenie max PD do D no to wtedy nie ma żadnego znaczenia, nawet TL da radę.

Eryko
28-09-2010, 14:32
przymieżałem ja do d90 z gripem i trochę brakowało goły d300 wejdzie bez porblemów naprawdę fajna kabura nie odstaje tak jak TL Lowe pro

jo44
29-09-2010, 21:25
Może to się "nada"? http://www.swiatobrazu.pl/kata-grip-dl-nowe-lekkie-kabury-dla-lustrzanek-21670.html

Erie
29-09-2010, 21:37
Może to się "nada"? http://www.swiatobrazu.pl/kata-grip-dl-nowe-lekkie-kabury-dla-lustrzanek-21670.html

najpierw muszą być dostępne :)

flat.eric
06-10-2010, 00:22
Mam coś takiego.
http://products.lowepro.com/product/Toploader-Pro%2070%20AW,2130.htm
Wchodzi D300 z gripem + nie zadługie szkło. Aparat z gripem "siedzi" dość ciasno, pasek na ramię i taki pośredni stabilizujący.

seler
06-10-2010, 10:08
Wchodzi D300 z gripem + nie zadługie szkło. Aparat z gripem "siedzi" dość ciasno, pasek na ramię i taki pośredni stabilizujący.


Cokolwiek by to było, to wspinanie się terenie V i więcej z lustrem u pasa to aberracja. I tak się nie zrobi zdjęcia gdy się wspinasz a jak jestś na stanie to możesz spokojnie z wora aparat wyciągnąć by zrobić parę ujęć i schować z powrotem.

seler
06-10-2010, 10:16
Na łatwiejszych turach sprawdzają się porady tego pana http://www.gdargaud.net/Photo/ClimbingPhotoTips.html i tego
pana: http://www.luminous-landscape.com/tutorials/mountain-climbing.shtml
(http://www.luminous-landscape.com/tutorials/mountain-climbing.shtml)