PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z lapkiem - pixeloza...



AsKier
17-09-2010, 08:00
Cześć,

może pomożecie mi rozwiązać problem - służbowy lapek :lol: jakiś FS Esprimo Mobile...

zainstalowane wszystkie sterowniki, przeinstalowany system od xp po vistę, różne przeglądarki - a ciągle widzę PIXELOZĘ na zdjęciach...no normalnie kwadraty...

lapek to Fujitsu Siemens Esprimo Mobile v5505

http://www.fujitsu-shop.pl/notebook-esprimo-mobile-v5505-c2d-t5450-154wxga-1gb-120gb-dvdrw-vhb-p-153.html

docxxx
17-09-2010, 08:59
Zrob zdjecie ekranu, bo to moze byc objaw ogladania 100% cropow :mrgreen:

AsKier
17-09-2010, 09:31
nie wiem czy też to zobaczycie ale...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img843.imageshack.us/img843/348/zrzutekranuk.jpg)

przepraszam za wielkość i proszę o nieusuwanie

R
17-09-2010, 09:37
pewnie asche (dobrze napisalem?) zle skompresowal zdjecie :mrgreen:

docxxx
17-09-2010, 09:39
Zauwaz, ze te pasy sa tylko na skorce Firefoxa :)

AsKier
17-09-2010, 09:48
te pasy to wiem...ale chodzi o kwadraty na zdjęciach... normalnie mi się odechciewa ale muszę coś z tym zrobić...

Majek
17-09-2010, 09:53
A z jakiego łącza korzystasz? Nie jakiś mobilny internet czasem?

docxxx
17-09-2010, 09:54
A z jakiego łącza korzystasz? Nie jakiś mobilny internet czasem?

Bingo! Mysle, ze to moze byc przyczyna. Ew. Opera Turbo, ale widze, ze jest FF.

AsKier
17-09-2010, 09:55
tak internet mobilny - raz w orange raz w iplus...i czasami stacjonarny..

to ma taki wpływ??????

kiemlo
17-09-2010, 09:56
Jakie masz łącze? Może to jakaś Era lub Orange, w takim przypadku może to być kwestia proxy kompresującego grafikę.

Edit: Orange na pewno używa takiego proxy, trzeba zadzwonić do BOKu, żeby uruchomić APN: VPN zamiast Internet.

Majek
17-09-2010, 09:57
Może mieć wpływ. Operatorzy jakoś w locie kompresują zdjęcia, żeby transfer odciążyć. Był tu nawet kiedyś na forum opisywany taki przypadek.

AsKier
17-09-2010, 10:01
macie rację - to wina mobilnego...przełączyłem się na wifi w firmie i jest ok

dzięki za podpowiedzi i rozwiązanie problemu...

da się podziałać z orange na ten temat?

docxxx
17-09-2010, 10:03
Tak, w opcjach soft do polaczenia jest opcja wylaczenia kompresji.

ekonet
17-09-2010, 12:15
macie rację - to wina mobilnego...przełączyłem się na wifi w firmie i jest ok

dzięki za podpowiedzi i rozwiązanie problemu...

da się podziałać z orange na ten temat?
Rozwiązanie na cito - po załadowaniu zdjęcia naciśnij Ctrl-F5 i zdjęcie załaduje się już poprawnie.

AsKier
17-09-2010, 23:31
no dobrze - działa ctrl+F5 - tylko co to za chwyt...? nie da się przeglądarki tak ustawić aby normalnie się tak ładowało?