Zobacz pełną wersję : Problem z lapkiem - pixeloza...
Cześć,
może pomożecie mi rozwiązać problem - służbowy lapek :lol: jakiś FS Esprimo Mobile...
zainstalowane wszystkie sterowniki, przeinstalowany system od xp po vistę, różne przeglądarki - a ciągle widzę PIXELOZĘ na zdjęciach...no normalnie kwadraty...
lapek to Fujitsu Siemens Esprimo Mobile v5505
http://www.fujitsu-shop.pl/notebook-esprimo-mobile-v5505-c2d-t5450-154wxga-1gb-120gb-dvdrw-vhb-p-153.html
Zrob zdjecie ekranu, bo to moze byc objaw ogladania 100% cropow :mrgreen:
nie wiem czy też to zobaczycie ale...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img843.imageshack.us/img843/348/zrzutekranuk.jpg)
przepraszam za wielkość i proszę o nieusuwanie
pewnie asche (dobrze napisalem?) zle skompresowal zdjecie :mrgreen:
Zauwaz, ze te pasy sa tylko na skorce Firefoxa :)
te pasy to wiem...ale chodzi o kwadraty na zdjęciach... normalnie mi się odechciewa ale muszę coś z tym zrobić...
A z jakiego łącza korzystasz? Nie jakiś mobilny internet czasem?
A z jakiego łącza korzystasz? Nie jakiś mobilny internet czasem?
Bingo! Mysle, ze to moze byc przyczyna. Ew. Opera Turbo, ale widze, ze jest FF.
tak internet mobilny - raz w orange raz w iplus...i czasami stacjonarny..
to ma taki wpływ??????
Jakie masz łącze? Może to jakaś Era lub Orange, w takim przypadku może to być kwestia proxy kompresującego grafikę.
Edit: Orange na pewno używa takiego proxy, trzeba zadzwonić do BOKu, żeby uruchomić APN: VPN zamiast Internet.
Może mieć wpływ. Operatorzy jakoś w locie kompresują zdjęcia, żeby transfer odciążyć. Był tu nawet kiedyś na forum opisywany taki przypadek.
macie rację - to wina mobilnego...przełączyłem się na wifi w firmie i jest ok
dzięki za podpowiedzi i rozwiązanie problemu...
da się podziałać z orange na ten temat?
Tak, w opcjach soft do polaczenia jest opcja wylaczenia kompresji.
macie rację - to wina mobilnego...przełączyłem się na wifi w firmie i jest ok
dzięki za podpowiedzi i rozwiązanie problemu...
da się podziałać z orange na ten temat?
Rozwiązanie na cito - po załadowaniu zdjęcia naciśnij Ctrl-F5 i zdjęcie załaduje się już poprawnie.
no dobrze - działa ctrl+F5 - tylko co to za chwyt...? nie da się przeglądarki tak ustawić aby normalnie się tak ładowało?
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.