Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Konwerter tele 2x



adamku_25
16-09-2010, 14:56
Witam

jestem nowym użytkownikiem forum, przygodę z aparatem rozpocząłem stosunkowo niedawno od zakupu nikona d40 i fotografowaniem dziecka. Standardowo do Aparatu był dodany obiektyw Nikkor 18-55 mm 1:3,5-5,6 GII ED dzisiaj na
aukcji znalazłem takie coś

http://allegro.pl/konwerter-tele-2x-nikon-d5000-d3000-d60-d40x-d50-i1225028085.html

i moje pytanie jest takie czy to w ogóle działa, a jeżeli tak to jak przekłada się na jakość zdjęcia, czy w ogole warto to kupić. Z tego co rozumiem to taki konwerter zwiększa ogniskową obiektywu ok. 2x.
A do zakupu obiektywu z wiekszą ogniskową jeszcze nie dorosłem ;) (na ten moment brak funduszy)

misiobudrysio
16-09-2010, 15:10
szajs nie z tej ziemi takie zabaweczki to szkoda kasy przyloz szklo powiekszajace do obiektywu i bedzie taki sam efekt czyli beznadziejny obraz
odradzam tanich tandetnych zabawek bo to szmal wywalony w bloto

pozdr.

adamku_25
16-09-2010, 15:46
ok dzięki za podpowiedź, w takim razie zbieram kasiorkę na nowy obiektyw

darko
16-09-2010, 15:54
Konwerter współpracuje m.in. z takimi aparatami jak:

Nikon: D5000 / D3000 / D40 / D40x / D50 / D60 / D70 /D70s / D80 / D90 / D300 / D200

z obiektywami o średnicy 52mm.

Canon: Eos 550D / 1000D / 450D / 350D / 300D / 400D / 50D / 40D / 30D / 20D z obiektywami o średnicy 52mm.

Canon: S5 S3 S2 S1 IS / G7 / G6 / G10 / G9 itd. o średnicy 52mm

Pentax: K-x / K-7 / K100D / K200D / K20D / K10D / K110D / K-m itd. o średniy 52mm





fajny bajer :), odpuść sobie

marszull
16-09-2010, 16:04
To nie zaden konwenter tylko szklo powiekszajace ;) jak slusznie zauwazyl misiobudrysio
szkoda kasy

adamku_25
16-09-2010, 17:19
już odpuściłem