Zobacz pełną wersję : Pytanie o format 30x45
Witam
Mam problem z formatem 30x45cm
Posiadam d700 (12,1mln pikseli) . Z tego co rozumuję wychodzi to format 36cmx24cm...tzn że nie mogę zrobić odbitki 30cmx45cm???
Musiałabym wtedy "powiększyć" fotę ale ona pewnie starci na jakosci
Jak to jest? Prosze o podpowiedź.
takie formaty to ja z d200 robię ;) i nie martwię się ;)
Nie rozumiem, dlaczego nie możesz zrobić? Zmniejszasz rozdzielczość wydruku i już.
Teoretycznie jeżeli zdjęcie miałoby być 300dpi to nie da się. Praktycznie dopiero jeżeli zejdzie poniżej 200dpi to zaczyna być widać utratę jakości.
Spokojnie.
Powiększenia 70/100 robiłem z d70 i d100 - obydwa 6Mpix.
Wychodziły super.
Nie ma się czym przejmować.
Andrzej Olender
13-09-2010, 13:04
Adu, po prostu powiększ do wymaganego rozmiaru, pod lupą chyba tego zdjęcia nie będziesz oglądać, jedynie wtedy zobaczysz jakieś różnice :)
ok, dzięki za podpowiedzi, tak zrobię
pozdrawiam
Adu, po prostu powiększ do wymaganego rozmiaru, pod lupą chyba tego zdjęcia nie będziesz oglądać, jedynie wtedy zobaczysz jakieś różnice :)
W żadnym wypadku nie powiększać!
Witam
Mam problem z formatem 30x45cm
Posiadam d700 (12,1mln pikseli) . Z tego co rozumuję wychodzi to format 36cmx24cm...tzn że nie mogę zrobić odbitki 30cmx45cm???
podziel sobie 45/30 a potem sobie podziel 36/24 i porównaj co Ci wychodzi...
Pawel Pawlak
13-09-2010, 13:28
Adu, jeśli zadajesz takie pytanie to lepiej niczego nie powiększaj, tylko oddaj to co masz do LABu i niech oni z tego zrobią najlepsze powiększenie jakie potrafią. Przy formacie 45x30 z d700, niezaleznie od tematu, nawet z lupą nie dojrzysz niedoskonałości.
Andrzej Olender
13-09-2010, 13:35
W żadnym wypadku nie powiększać!
Dlaczego? zrobienie tego umiejętnie i z pewną wiedzą która nie jest wiedzą z kosmosu gwarantuje że mamy przewidywalny i pewny efekt.
oczywiste jest, ze interpolacja zrobiona przez swiadomego uzytkownika z uzyciem odpowiedniego oprogramowania (fraktale) da duzo lepsze a przede wszystkim 100% przewidywalne efekty. uzysuje sie wtedy kontrole od momentu wykonania zdjecia do wydruku (jesli drukuje sie samemu). jesli jednak nie jest sie pewnym co trzeba i jak trzeba zrobic to lepiej to zostawic algorytmowi zaimplementowanemu w labie.
dominikpl72
13-09-2010, 14:58
Przy okazji - zapytuję, czy znacie jakieś godne polecenia linki do stron zawierających tutoriale dotyczące powiększania ?
Przy okazji - zapytuję, czy znacie jakieś godne polecenia linki do stron zawierających tutoriale dotyczące powiększania ?
Ja dużo maili odbieram codziennie na temat powiększania różnych rzeczy :D
przepraszam, nie mogłem się powstrzymać ;)
z takich polecanych stron to www.lupa.pl ale...serwer wolny, popularność wielka, więc trzeba być cierpliwym
Pawel Pawlak
13-09-2010, 15:52
Dlaczego? zrobienie tego umiejętnie i z pewną wiedzą która nie jest wiedzą z kosmosu gwarantuje że mamy przewidywalny i pewny efekt.
Oczywiście masz rację, ale osoba która potrafi to świadomie zrobić, nie ma takich wątpliwości jak autor tego wątku :)
e tam, ja mam w pokoju b0 fote z d90 :D
dostałam dziś zdjęcia. Powiększyłam normalnie do wielkości 30x45 i żadnej ale to żadnej różnicy w jakości nie widzę.
Można śmiało powiększać bez zadnego cwaniakowania, jakość super!
wczoraj odebralem zdjecia robione d40 - 6mln px, 30x45 wyszlo swietnie
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.