Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie Pytanie o format 30x45

    Witam
    Mam problem z formatem 30x45cm
    Posiadam d700 (12,1mln pikseli) . Z tego co rozumuję wychodzi to format 36cmx24cm...tzn że nie mogę zrobić odbitki 30cmx45cm???
    Musiałabym wtedy "powiększyć" fotę ale ona pewnie starci na jakosci
    Jak to jest? Prosze o podpowiedź.
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  2. #2
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    takie formaty to ja z d200 robię i nie martwię się

  3. #3

    Domyślnie

    Nie rozumiem, dlaczego nie możesz zrobić? Zmniejszasz rozdzielczość wydruku i już.
    Z6II|FTZII|N10-24|N14-24|N35|N24-70|N105VR|N70-200VRII|TC-14EIII|TC-17EII|SB800|YN-685|YN-460II|YN-622N-TX|YN-622N|YN RF-602|YN RF-603
    Było: D700+MB-D10|D200+MB-D200|

  4. #4

    Domyślnie

    Teoretycznie jeżeli zdjęcie miałoby być 300dpi to nie da się. Praktycznie dopiero jeżeli zejdzie poniżej 200dpi to zaczyna być widać utratę jakości.
    D600 | D750 | D7200 ||| 35/1.4 ART | 50/1.4 ART | 18-35/1.8 ART | 85/1.8 G | 135/2 D | 17-35/2.8 | 24-70/2.8 | 70-210/4
    było: D700 | D3100 | D5200 | CoolPix8800 | 14/2.8 HSM | 28/1.8G | 35/1.8 G DX | 50/1.5 HSM | 85/1.8 D | 135/2 bez D | 12-24/4.5-5.6 HSM | 28-200 D i G | 18-105 G | 18-200 G | 28-300 G | 200-500/5-6.3

  5. #5

    Domyślnie

    Spokojnie.
    Powiększenia 70/100 robiłem z d70 i d100 - obydwa 6Mpix.
    Wychodziły super.

    Nie ma się czym przejmować.

  6. #6

    Domyślnie

    Adu, po prostu powiększ do wymaganego rozmiaru, pod lupą chyba tego zdjęcia nie będziesz oglądać, jedynie wtedy zobaczysz jakieś różnice
    olender.me
    C5DmkII, C28/1.8, C85/1.8

  7. #7

    Domyślnie

    ok, dzięki za podpowiedzi, tak zrobię
    pozdrawiam
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej Olender Zobacz posta
    Adu, po prostu powiększ do wymaganego rozmiaru, pod lupą chyba tego zdjęcia nie będziesz oglądać, jedynie wtedy zobaczysz jakieś różnice
    W żadnym wypadku nie powiększać!
    D600 | D750 | D7200 ||| 35/1.4 ART | 50/1.4 ART | 18-35/1.8 ART | 85/1.8 G | 135/2 D | 17-35/2.8 | 24-70/2.8 | 70-210/4
    było: D700 | D3100 | D5200 | CoolPix8800 | 14/2.8 HSM | 28/1.8G | 35/1.8 G DX | 50/1.5 HSM | 85/1.8 D | 135/2 bez D | 12-24/4.5-5.6 HSM | 28-200 D i G | 18-105 G | 18-200 G | 28-300 G | 200-500/5-6.3

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Adu Zobacz posta
    Witam
    Mam problem z formatem 30x45cm
    Posiadam d700 (12,1mln pikseli) . Z tego co rozumuję wychodzi to format 36cmx24cm...tzn że nie mogę zrobić odbitki 30cmx45cm???
    podziel sobie 45/30 a potem sobie podziel 36/24 i porównaj co Ci wychodzi...

  10. #10

    Domyślnie

    Adu, jeśli zadajesz takie pytanie to lepiej niczego nie powiększaj, tylko oddaj to co masz do LABu i niech oni z tego zrobią najlepsze powiększenie jakie potrafią. Przy formacie 45x30 z d700, niezaleznie od tematu, nawet z lupą nie dojrzysz niedoskonałości.
    N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z24-70SII/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
    D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9

    Paweł

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •