PDA

Zobacz pełną wersję : Ocena galerii



Michał Jędrak
13-09-2010, 01:50
Mam taką drobną prośbę. Rzućcie okiem na tę oto galerię:

LINK (http://jedrak.com/wp-content/galeria/index.html)

Mam prośbę co do oceny technicznej. Wiele zdjęć nie jest zrobionych, więc nie chodzi mi o to, że nie pasuje kolor, albo że modelce wystaje metka/cycek/włosek. Albo, że mi się wrzuciły gdzieś jakieś osobiste kompromitujące zdjęcia przez przypadek.

Interesują mnie to czy wszystkim się galeria otwiera. Czy wszystkim się mieści na ekranie. Czy po kliknięciu na zdjęcie wchodzi full-screen. Czy tenże full-screen dobrze działa. Czy nawigacja strzałkami lewo/prawo działa. Czy nawigacja jest na tyle prosta, że się przeciętny widz skapuje itd.

Z góry dzięki.

tharkun
13-09-2010, 04:15
U mnie pod safari i chrome śmiga, wszystko mieści się na ekranie na rozdzielczości 2560x1440.
Przyciski menu działają, play, grupy oraz przerzucanie zdjęć klawiaturą także. Samo kliknięcie na full-screen działa, jednak przyzwyczajony jestem do wszystkich darmowych skryptów z galeriami i jak chciałem przerzucić fotke dalej/wcześniej myszką wyłączyłem f-screena kilkakrotnie.
Po przejściu z jakiejś konkretnej galerii do ogólnej listy wyświetlają się miniaturki przez które nie można obejrzeć sobie jakiegoś konkretnego ujęcia (będą to tylko miniaturki z galerii którą oglądaliśmy czy będą podlinkowane??)
Ogólnie nawigacja jest prosta i intuicyjna, przeciętny widz nie będzie miał problemu.

Pozdrawiam
Gracjan

lok_men
13-09-2010, 07:55
u mnie na explorerze 8 też wszystko śmiga.
Pozdr.

grudzinsky
13-09-2010, 08:39
nie miesci mi sie na ekranie :razz: pojawia sie pasek przewjania, a ja tego strasznie nie lubie ;) korzystam z laptoka 1440x900
ogolnie sam pomysl pokazu zdjec tez mi jakos tak nie lezy...

rafulec
13-09-2010, 08:40
mozilla 3.5 melduje również dobry odbiór :)

FajaR
13-09-2010, 08:42
1280x1024, FireFox 3.6.9 Skalowanie, fullscreen, nawigacja strzałkami i mychą działa.

costi
13-09-2010, 09:02
1280x1024, FireFox 3.6.9 Skalowanie, fullscreen, nawigacja strzałkami i mychą działa.

+1

conik
13-09-2010, 09:08
safari i firefox wszystko smiga ladnie.

linkil
13-09-2010, 09:42
+1a nawet +2

docxxx
13-09-2010, 10:30
Jako galeria na pewno tak, jako cala strona www na pewno nie. Pogubilem sie.

doktor
13-09-2010, 11:47
Generalnie jest OK, (MAC OS 10.5.8, mozilla 3.6.9, 1440x900), ale..., jak klikam klawisz full screen, przechodzi na FS, jak klikam w zdjęcie na FS nie przechodzi, pokazuje się duża fota, ale galeria pod nią nie mieści się*na screenie (przewijanie w dół), jak na focie kliknę na link GALERIA, to wraca na galerię, ale mały pasek z fotkami zostaje na górze nad galerią (to co jest pod dużą, pojedynczą fotką). Dla mnie znaczki +/- nie są intuicyjne, ja kliknąłem w strzałkę odpalającą slideshow chcąc przejść do następnego obrazka. Poza tym jakoś powoli to u mnie chodzi (pojawia się*między fotkami preloader)

costi
13-09-2010, 12:16
Jesli chodzi o szybkosc dzialania, to nie komentuje, bo obecnie siedze na dosc wolnym laczu. Natomiast oznaczenia faktycznie sa nieintucyjne.

Zink
13-09-2010, 12:57
Firefox 4.0 beta 5 - ogólnie ok. Na stronie głównej powinna być jakaś informacja, że to lista galerii, bo myślałem, że to lista zdjęć i dziwiłem się, że po kliknięciu na któreś w środku potem nie mogłem przejść do poprzedniego :).

W galerii aktu chyba brakuje kilku zdjęć na końcu, bo miniaturki pokazują puste miejsce po prawej stronie. Jak się wyświetli ostatnie zdjęcie, to przycisk + jest nadal aktywny, a jak się go kliknie, to pokazuje się puste kółko ładowania i tak stoi.

Mamrot
13-09-2010, 15:48
Safari 5.0.1. 1440x900 jakoś mi to nie pasuje.
Po otwarciu strony, część miniatur jest totalnie przeostrzona, część mydełko.
Pojawia się pasek przewijania.




https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img801.imageshack.us/img801/7862/abcq.jpg)



Po otwarciu pionowego zdjęcia, ucina mi połowę paska menu, albo górę zdjęcia.
Po wejściu na full screen jest O.K.
Wszystko ładuje się w żółwim tempie.



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img137.imageshack.us/img137/8299/abcdi.jpg)

docxxx
13-09-2010, 15:52
Safari 5.0.1. 1440x900 jakoś mi to nie pasuje.
Po otwarciu strony, część miniatur jest totalnie przeostrzona, część mydełko.

Moze to wina zaimplementowanych w S5 algorytmow wyostrzania?

DonArturo
13-09-2010, 16:08
mac OS X, Safari 5.0.2, imac 24" - otwiera się bardzo dobrze. Wygląda estetycznie.

Mamrot
13-09-2010, 16:09
Moze to wina zaimplementowanych w S5 algorytmow wyostrzania?

Na windzie żony XP IE 8.0 jest to samo, najbardziej to widać na włosach, szóste zdjęcie od prawej.

Edit. Się zaktualizowałem do 5.0.2. i jest to samo.

TMB
13-09-2010, 20:37
nie miesci mi sie na ekranie :razz: pojawia sie pasek przewjania, a ja tego strasznie nie lubie ;) korzystam z laptoka 1440x900
ogolnie sam pomysl pokazu zdjec tez mi jakos tak nie lezy...

u mnie tak samo, na laptopie trza wić się po pasku; a własnie galeria jak jeden z kolegów napisał nie jest "intuicyjna"...:roll:

ruffio
13-09-2010, 20:39
Chrome 6.0.472.55 - niektóre przeostrzone, ale i mydło widać. Fakt - mogłoby się lądować ciut szybciej biorąca pod uwagę małą ilość zdjęć.

Edit
Dodam, że wszystko na miejscu - żadnych przesunięć.