PDA

Zobacz pełną wersję : Stare aparaty



Blasius.G
11-09-2010, 21:57
Taki link http://www.polskieaparaty.republika.pl/ na początek.
Sam mam z ukazanych na tej stronie Start 66 ale ostatnio używałem go gdy byłem maleńki:)
Wiecie moze jak jest w dzisiejszych czasach z możliwością wywołania kliszy średnioformatowej i zrobienia z niej odbitek? Wydaje mi się, że większość fotozakładów nie bawi sie w to bo powszechne są maszyny do wywoływania, a one chyba preferują tylko mały obrazek.

Greg77
11-09-2010, 23:23
Taki link http://www.polskieaparaty.republika.pl/ na początek.
Sam mam z ukazanych na tej stronie Start 66 ale ostatnio używałem go gdy byłem maleńki:)
Wiecie moze jak jest w dzisiejszych czasach z możliwością wywołania kliszy średnioformatowej i zrobienia z niej odbitek? Wydaje mi się, że większość fotozakładów nie bawi sie w to bo powszechne są maszyny do wywoływania, a one chyba preferują tylko mały obrazek.

Mysle ze w tym dziale (http://forum.nikoniarze.pl/forumdisplay.php?f=60) najszybciej uzyskasz odpowiedz;)

teh_14m3
12-09-2010, 05:14
Wiecie moze jak jest w dzisiejszych czasach z możliwością wywołania kliszy średnioformatowej i zrobienia z niej odbitek? Wydaje mi się, że większość fotozakładów nie bawi sie w to bo powszechne są maszyny do wywoływania, a one chyba preferują tylko mały obrazek.

koreks+powiększalnik+chemia i papiery. Kosztuje to teraz grosze a zabawa i satysfakcja dużo większa. Informacje na te tematy znajdziesz w odpowiednim dziale tego forum.

Blasius.G
12-09-2010, 13:57
Ech. ...a liczyłem na jakąś duskusję o starych aparatach:) Podobają mi się te Alfy ( Sony ściagnęło;) )

PS. Cieszę się, że udało mi się znaleźć sklep, który klisze średnioformatowe oferuje i że jest to sklep, w którym już pare razy kupowalem w sieci więc godny mego zaufania.

Marcin Borkowski
12-09-2010, 14:16
a mi padł światłomierz w moim revuflexie tl1.. w domu wskazania są dobre a na dworze, jasnych powierzchniach na każdych ustawieniach pokazuje prześwietlenie.. :/

Blasius.G
12-09-2010, 18:27
Swiatlomierz. Nie mialem nigdy aparatu ze swiatlomierzem. Kiedys byl pozyczony Zenith. Ogolnie swiatla uczylem sie ustawiac dzieki wujowi i takiej fiszce z jakiegos pudelka po ORWO. Podobne chyba i dzis drukuja na pudelkach do filmow.