PDA

Zobacz pełną wersję : Top Model na TVN



Strony : [1] 2 3

Leatherface
08-09-2010, 21:05
Macie zamiar oglądać?

messer
08-09-2010, 21:12
nie.

velaskez
08-09-2010, 21:18
Nie mam czasu na tv;)

everyman
08-09-2010, 21:21
...z czystej ciekawości zobaczę co to takiego ...jedno oko w telewizorze drugie w komputerze. :)

BoloSr
08-09-2010, 21:23
Macie zamiar oglądać?

generalnie nie ale małżonka bedzie wiec bede zmuszony popatrzec chyba ze na kompie bede dlubal cos :)

Ruppel
08-09-2010, 21:30
A co to takiego? Jakieś wybory?

Leatherface
08-09-2010, 21:35
Solidna dawka -1000IQ :D

Taki głupi żarcik. Chociaż nie do końca ;)

Jarek78
08-09-2010, 21:37
Heheh rozwalil mnie stroj Karoliny Piotrowskiej Korwin :D.. Niech zyje róz i warkocze!

Sabvel
08-09-2010, 21:40
Przyłączam się do pytania, czy to taki "Idol" ? Pytam poważnie.

monikad4M
08-09-2010, 21:42
to jest jakaś masakra!!!!

Korchez
08-09-2010, 21:49
Może być niezły ubaw :)

BoloSr
08-09-2010, 21:52
Może być niezły ubaw :)

jak narazie to masakra jakas :(

Jarek78
08-09-2010, 22:01
Murzynka rządzi... bejbe:)

eskimos
08-09-2010, 22:02
Nie mam polskiej TV :mrgreen:

Na norweskiej leci :
- top model america
- top model australia
- next top model
- top krawców
- Hells Kitchen ( top kucharzy)

jakiś program gdzie dwóch homoseksualistów remontuje domy i co tam jeszcze sobie wymyślicie (poważnie)

:cry:


p.s mam kobitę więc wiadomo, na szczęście ogląda to w słuchawkach :mrgreen:

KaleidoStar
08-09-2010, 22:19
Ja potem zerknę w necie, bo koleżanka próbowała się tam dostać (nawet jej portfolio robiłam na tę okoliczność :) ). Stwierdzili, że jest zbyt.. nienaturalna O_o Ale z tego co słyszałam, nieprzyjęcie powinna potraktować jako komplement...

everyman
08-09-2010, 22:32
Mówiąc delikatnie szału nie było. Po cichu liczyłem na coś bardziej profi. Teraz nie było ani na poziomie, ani śmieszne, ani nawet wybitnie 'chamskie'... Obejrzę jeszcze raz któryś odcinek jak skończą się już castingi, może pojawią się wtedy jakieś ciekawe fragmenty warte podpatrzenia odnośnie pracy fotograf-modelka.

Alonzo
09-09-2010, 02:13
Sieczkarnia intelektualna. Młodzi szukający swojej tożsamości jakoś to (niestety) łykają ale dla 30-to letniego starucha jak ja-wionie to straszliwym plastikiem, komercją , propagandą i papką dla leniwców. Lepiej już iść na spacer poszukując ciekawych widoczków. Przynajmniej nie mówią mi jak mam myśleć, jak się zachowywać w tym roku, w co się ubierać i co jest w moim guście a co podobać mi się nie powinno.

The Structorr
09-09-2010, 07:54
Nie mam polskiej TV :mrgreen:

Na norweskiej leci :
- top model america
- top model australia
- next top model
- top krawców
- Hells Kitchen ( top kucharzy)

jakiś program gdzie dwóch homoseksualistów remontuje domy i co tam jeszcze sobie wymyślicie (poważnie)

:cry:


p.s mam kobitę więc wiadomo, na szczęście ogląda to w słuchawkach :mrgreen:

Skąd ja to znam? ;) U mnie jeszcze next top model UK i wszystkie możliwe programy kulinarne.

fistaszek20
09-09-2010, 08:55
Obejrzałam ... było dokładnie tak denne jak się spodziewałam.

Lucid
09-09-2010, 09:50
fajny aparacik ma fotograf...taki profi!

coach_lodz
09-09-2010, 11:42
ten fotograf ponoć robi naprawde znanym foty... był z nim wywiad na TVN... więc może ja bym się wstrzymał z oceną... a człowiekiem wcale nie musi być wspaniałym... jest od fotografowania i tyle...

linkil
09-09-2010, 11:59
" szalu ni ma " z tym programem



tutaj fragmenty pierwszego odcinka dla tych , ktorzy nie widzieli (http://modelki.plejada.pl/37065,wideo,,197469,pierwszy_odcinek_top_model_za_ nami,newsdetal.html) ten ktory akurat Wam podlinkowalem to moge jedynie skomentowac tak : :o .
:D :D

Magda.K
09-09-2010, 15:20
Rzeczywiście straszna sieczka, to taki idol, tylko, że z modelkami. Myślałam, że to będzie coś jak supermodels na tvp2, ten program mi się podobał, trzymał przynajmniej jakiś poziom.

Leatherface
09-09-2010, 15:24
Obejrzałem zawartość powyższego linka. Ten program idealnie pasowałby do, już zresztą wystarczająco durnego, MTV. Żenada.

Demonek
09-09-2010, 18:59
Ten aparacik to chyba Canon G11.

Oglądam czasami programy Top Model z innych krajów, żeby podejrzeć jak pracują różni fotografowie - to mnie tam najbardziej interesuje (no i ładne dziewczyny :)
Jak na razie najlepsza IMHO edycja to Australia i Nowa Zelandia.

Macienty
09-09-2010, 22:14
Tyszka sesje na okładki hassem robi... i ponoć ceni się bardzo. A z hassebladem w takim programie latać to też tak średnio..

Andrzej Olender
09-09-2010, 22:18
Ja oglądam, a kto nie zna Tyszki ten kompletnie nie wie co to fotografia mody :). Dla mnie koleś wymiata. Sam program jak każdy inny o podobnej formule.

Blasius.G
09-09-2010, 22:22
A co to?
Od paru lat sporadycznie zaglądam do tv. Czasem wiadomości albo teleekspress. Czasem Drogówka na tv4 i to wszystko:)

stock
09-09-2010, 22:26
telewizja to zło. Jedyne godne obejrzenia programy dostrrzegam między 23 a 2 nad ranem. Czyli wtedy kiedy śpię. Reszta propozycji TV to niestrawna papka. Niestety

marszull
09-09-2010, 22:49
tyszka nie jest moim idolem, ale fotografie robi naprawde dobra i ktos kto choc troche ogarnia fotomode powinien go znac, tym bardziej na forum fotograficznym
program jak program, znowu szukanie kogos tam kosztem wysmiana paru osob, pokazania zenujacych zachowan uczestnikow, kilku niewybrednych zartow jury itd
i jak to w cyklu produkcyjnym pokazuja castingi, a wybrane modelki brykaly juz jakis czas temu po krakowskim przedmiesciu ;)
ps nie ogladam ale filmiki obejrzalem i rzeczywiscie jedna dziewczyna ma duze predyspozycje (i nie pisze o biuscie ;) )

Leatherface
09-09-2010, 22:54
ps nie ogladam ale filmiki obejrzalem i rzeczywiscie jedna dziewczyna ma duze predyspozycje (i nie pisze o biuscie ;) )

ta czarna :lol:

marszull
09-09-2010, 22:55
ta czarna :lol:

:)


czarna ma szanse w idolu czy tez mam talent ;)

kaba
09-09-2010, 23:03
:)


czarna ma szanse w idolu czy tez mam talent ;)

lub konkursie zgniatania puszek cyckiem :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

prz3mo
09-09-2010, 23:10
Program z gatunku idiotycznych. Ale obecnie głupota najlepiej się sprzedaje.

krzysztof jot
09-09-2010, 23:36
tyszka nie jest moim idolem, ale fotografie robi naprawde dobra i ktos kto choc troche ogarnia fotomode powinien go znac, tym bardziej na forum fotograficznym
........

niewątpliwie Tyszka w modowej branzy znaczy wiele jako fotograf, niestety po tym programie (no - odcinku ) muszę ze smutkiem stwierdzić, iż nie powinien. Jedni są medialni, drudzy niekoniecznie Wojewódzcy, a Tyszka chyba za bardzo chciał być WOW albo taki jest - co znaczy iż ta branża cała jest taka WOW niestety.

korsarz
10-09-2010, 02:40
Obejrzałem z ciekawości. Sam program jak i całe TeWu N kretyneria z deliliadą. Taka Telewizja Trwam tylko nawiedzona w drugą stronę.
Tyszka natomiast - z jego strony to wynika - robi zdjęcia ciekawe.
Mnie martwi co innego...
I skąd tu potem brać pięne duchowo i cieleśnie kobiety. Słowo "modelka" kojarzyć się będzie z pustą, plastikową dupą. A ja przed obiektywem chciałbym mieć nie tylko ciało ale i duszę - chciałbym fotografować KOGOŚ a nie COŚ. Jestem na MaxModels od jakiegoś czasu ale tam też pewnie te ciekawe osobowości giną w gąszczu matołkowatych lafirynd. I nie mówię tu o obyczajowości, bo nawet prostytutka może być cudowną i mądrą kobietą, ale o pustce, o miałkości, o plastikowatej tępocie.
I co tu zrobić....

Demonek
10-09-2010, 07:23
Poczekaj na odcinek, w którym będą już robić sesje zdjęciowe. Czyli już po castingach. Ciekawe czy Tyszka będzie to robił czy inny fotograf...

lukiii
10-09-2010, 11:20
On jest w jury, a z tego co widziałem w wersji amerykańskiej jury nie angażuje się w sesje, jest tylko od oceniania.

ASAHI
10-09-2010, 11:26
Nie szkoda Wam czasu na cos takiego?

Andy_O
10-09-2010, 11:29
Raaaany, ludzie! Przecież takie programy nie są od wybierania modelek, tylko od zabawiania publiczności..

Osoby które mają predyspozycje już dawno zostały zgarnięte przez dobre agencje.

Takie programy mają dwie następujące funkcje:
- danie ubawu widzom kosztem ludzi, którzy się zgłoszą
- wypromowanie osób zasiadających w jury (kto do tej pory wiedział, jak wygląda Tyszka?)

Tylko bardzo silne i bardzo przebojowe osoby wśród uczestników programu wyjdą z tego zwycięsko. Niekoniecznie będą to osoby z predyspozycjami ;-)
Zwłaszcza, jeśli w programie głosują widzowie - wtedy o predyspozycjach w ogóle zapomnijmy.

prz3mo
10-09-2010, 12:07
Raaaany, ludzie! Przecież takie programy nie są od wybierania modelek, tylko od zabawiania publiczności..



Zabawiania publiczności? Ja nic zabawnego w tym programie nie widzę. Niestety rolą mediów jest od jakiegoś czasu próba ogłupiania widzów i wmówienia, że tego chcemy..
Przecież programy tego typu to jest jakiś idiotyzm.

korsarz
10-09-2010, 12:15
@prz3mo: no cóż, święte słowa. Tylko dlaczego tego idiotyzmu jest teraz tak wiele...

marszull
10-09-2010, 12:21
Ale nikt przeciez nie zmusza do ogladania tych programow, ba nawet do ogladania telewizji nikt nie zmusza ;)
A telewiyja komercyjna z zalozenia ma byc komercyjna, pewnie jakies badania zrobili i wyszlo im ze takie program sie oplaci.
Gorzej jak taka papke serwuje telewizja publiczna, ktora ma byc z zalozenia misyjna, czyli pokazywac takie rzeczy ktore tym komercyjnym sie nie oplacaja...

Jacek_Z
10-09-2010, 12:22
Zabawiania publiczności? Ja nic zabawnego w tym programie nie widzę..Bo nie jesteś targetem :mrgreen: tego typu programów. Nie jesteś chyba nastolatką ? :mrgreen:
Ciut poważniej: Praca modelki wygląda inaczej niż wszyscy myslą. Oni sprawdzają czy toś sie sprawdzi na naprawdę wysokim poziomie. Czy dziewczyna jest otwarta, czy jest przebojowa, odporna na stresowe sytuacje, kreatywna.
Na pewno agencje nie wyłapały wszystkich fajnych dziewczyn, a TV ma w sobie większy magnes niz jakakolwiek agencja. Mogą złapac kilka perełek.
Pomyłką jest to, że o zwycięstwie decyduje publiczność SMSami, no ale stacje TV chcą zarobić, więc ....

marszull
10-09-2010, 12:26
Bo nie jesteś targetem :mrgreen: tego typu programów. Nie jesteś chyba nastolatką ? :mrgreen:
Ciut poważniej: Praca modelki wygląda inaczej niż wszyscy myslą. Oni sprawdzają czy toś sie sprawdzi na naprawdę wysokim poziomie. Czy dziewczyna jest otwarta, czy jest przebojowa, odporna na stresowe sytuacje, kreatywna.
Na pewno agencje nie wyłapały wszystkich fajnych dziewczyn, a TV ma w sobie większy magnes niz jakakolwiek agencja. Mogą złapac kilka perełek.
Pomyłką jest to, że o zwycięstwie decyduje publiczność SMSami, no ale stacje TV chcą zarobić, więc ....

Tez jestem zdania ze na pewno pare naprawde niezlych dziewczyn przez ten program trafi do dobrych agencji, i to one beda prawdziwymi wygranymi, bez wzgledu na glosy publicznosci ;)

Demonek
10-09-2010, 16:23
W wersji polskiej mają być SMSy? To wtedy tylko tutaj... w innych krajach kto odpadnie wybiera jury.

Magda.K
10-09-2010, 17:16
W wersji polskiej mają być SMSy? To wtedy tylko tutaj... w innych krajach kto odpadnie wybiera jury.

Smsami będzie wybrana tylko ta która wygra.

kux
12-09-2010, 18:26
obejrzałem jakies kawałki.... masakra.....
a jury.... no cóż.... żal..... chyba cała czwórka bardzo rozpaczliwie chce mieć w przyszłości swój własny program i jeździć ferrari....
ale tego typu historie raczej się nie powtarzają

marcinc
29-09-2010, 22:12
Dzisiaj w programie fotografował Robert Wolański.
Niezłe robactwa kładli na dziewuchach:D

prz3mo
29-09-2010, 22:20
Dzisiaj w programie fotografował Robert Wolański.
Niezłe robactwa kładli na dziewuchach:D

Można gdzieś zobaczyć w sieci te odcinki (całe) ?

vinci99
29-09-2010, 22:25
Właśnie leci w TVN... masakra jakaś

Marta Baranowska
29-09-2010, 22:26
Z tego mam dobrą polewkę ;D

blade78
29-09-2010, 22:29
No ale Tyszka osiągnął wiele i pewnie nie jeden z nas chciałby chociaż w połowie dojść do tego co on. Np. sesja z Milę Jovović. :)

darkmajin
29-09-2010, 22:30
ok właśnie program się dla mnie skończył moja wybranka odpadła :) , myślałem że więcej pokażą fotografii już nie oglądam tego padła

Magda.K
29-09-2010, 22:32
ok właśnie program się dla mnie skończył moja wybranka odpadła :)

Chyba żartujesz ? Ten babochłop ? Przecież ona była tragiczna :mrgreen:

blade78
29-09-2010, 22:33
Mi najbardziej przypadła do gustu Pani z Zbąszynia ;)

Leatherface
29-09-2010, 22:33
Też obejrzałem, ale jedyny argument za: już focą.

Intelektualne szambo. jedna w szpitalu wylądowala bo nie miała nigdy tak stresujących sytuacji - epic lol

darkmajin
29-09-2010, 22:35
Chyba żartujesz ? Ten babochłop ? Przecież ona była tragiczna :mrgreen:

ta była wybrana i kropka teraz same brzydactwa zostały ;)

swoją drogą tak pieszczą te zdjęcia że później nie poznaje "modelki"

emgieb
29-09-2010, 22:37
Program jest sensowny (tak samo jak Mam Talent, czy U Can Dance), ale niezwykle modne jest pozowanie na nie wiadomo kogo i krytykowanie wszystkiego, co da sie zobaczyc w TV. Ja te programy cenie, bo daja ludziom realna szanse. I, przede wszystkim, nie tylko tym wygranym :) i mnie to naprawde wali, czy jury sie promuje czy nie. Chylinska, Wojewodzki, czy Foremanik i be ztegoo byli znani. Pirógowi czy Egurroli i bez programu swietnie szlo. Karolina Korwin-Piotrowska, Joanna Krupa i pan fotograf tez sroce spod ogona nie wypadli. Nie rozumiem tego swietego oburzenia.

marcinc
29-09-2010, 22:42
Program jak program, ale Robert Wolański zdjęcia robi fajne.

Z dzisiejszego odcinka


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/09/674a8ea3324f3730d542a992c97cbe5d211-1.jpg
źródło (http://m.onet.pl/_m/674a8ea3324f3730d542a992c97cbe5d,21,1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/09/6d00a23ee9abff763c75fa6be892b4ae211-1.jpg
źródło (http://m.onet.pl/_m/6d00a23ee9abff763c75fa6be892b4ae,21,1.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/09/45709c0006d1b0f52370e9c9e1153015211-1.jpg
źródło (http://m.onet.pl/_m/45709c0006d1b0f52370e9c9e1153015,21,1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/09/1725dc6e3ca8caf35b38d7bfb05f2593211-1.jpg
źródło (http://m.onet.pl/_m/1725dc6e3ca8caf35b38d7bfb05f2593,21,1.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/09/c920b7ff912bc4bddb20095ffebcba7c211-1.jpg
źródło (http://m.onet.pl/_m/c920b7ff912bc4bddb20095ffebcba7c,21,1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/09/ce88db1a1bec17737eb2ed22b78c6348211-1.jpg
źródło (http://m.onet.pl/_m/ce88db1a1bec17737eb2ed22b78c6348,21,1.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/09/b35e0eb10c5ab0267e86acdefe320fa6211-1.jpg
źródło (http://m.onet.pl/_m/b35e0eb10c5ab0267e86acdefe320fa6,21,1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/09/82375931ad8cbfd00f3e6589e1a35e9c211-1.jpg
źródło (http://m.onet.pl/_m/82375931ad8cbfd00f3e6589e1a35e9c,21,1.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/09/ca58558ce3e43bb7663316cc87030add211-1.jpg
źródło (http://m.onet.pl/_m/ca58558ce3e43bb7663316cc87030add,21,1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/09/f14c5d5706e40c3d9f813b42275ec314211-1.jpg
źródło (http://m.onet.pl/_m/f14c5d5706e40c3d9f813b42275ec314,21,1.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/09/f3e822fa2d17200fe6463c579e351fdc211-1.jpg
źródło (http://m.onet.pl/_m/f3e822fa2d17200fe6463c579e351fdc,21,1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/09/5a527d51bc1b134f51103d7d60b7a57b211-1.jpg
źródło (http://m.onet.pl/_m/5a527d51bc1b134f51103d7d60b7a57b,21,1.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/09/93f5c974647ef2a5188a9ece15dc9cff211-1.jpg
źródło (http://m.onet.pl/_m/93f5c974647ef2a5188a9ece15dc9cff,21,1.jpg)

marcinc
29-09-2010, 22:43
:)

Laku
29-09-2010, 23:02
No tak tylko że Wojewódzki to się akurat wypromował w Idolu. Czyli w ten sam sposób tyle że trochę wcześniej to miało miejsce :). Kto go znał jak w trójce pracował? No i ferrari też pewnie z tej trójki nie miał. :D
Ale mniejsza o to.
Tak mi się wydaje że ten cały program to wielka ściema. Jakoś trudno mi uwierzyć że te dziewczyny są totalnymi amatorkami i początkującymi w modelingu. Przynajmiej na podstawie własnych doświadczeń z sesji.... one poprostu nie pozują jak żółtodzioby.... widać że miały już do czynienia z obiektywem. Więc hasło "zostań modelką" jakoś nijak ma się do rzeczywistości.

Łukaszzz
29-09-2010, 23:25
Można gdzieś zobaczyć w sieci te odcinki (całe) ?

vod.onet.pl - tutaj pojawiają się zaraz po emisji, całe i za free.

Moją faworytką jest Pamela. Ładna dziewczyna, ma charakter... Z tego co widziałem miała już do czynienia z obiektywem. Szkoda że odpadła ruda, wyróżniała się. Nie rozumiem kompletnie zachwycania się jury tą Beatą Szarłowską. Jak dla mnie pierwsza do odsiewu...
Ogółem fajny odcinek, bo w końcu focili. Zdjęcia wyszły świetnie i te wyraziste oczy.... nice.

Magda.K
29-09-2010, 23:32
Moją faworytką jest Pamela. Ładna dziewczyna, ma charakter...

... i "murzyńskie pośladki" :D Fajna jest, super wyszła na zdjęciach :)

Łukaszzz
29-09-2010, 23:51
ojtam ojtam... pośladki, ale jaka twarz, oczy, uroda. Bardzo fotogeniczna. Wróżę finał jak nie zawali czegoś...

turecky
30-09-2010, 00:31
Program jak program, ale Robert Wolański zdjęcia robi fajne.
Canonem ...

Jacek_Z
30-09-2010, 00:35
Niemożliwe !

Bonzo
30-09-2010, 00:53
a ja lubie takie programy :) i też widze że obecnie wszystko jest do dup... jak czytam na forum ;) nic nie jest warte oglądania słuchania zaraz pewnie i czytania ;) a 99% chciało by być znanym i lubianym tylko gra sie twardzieli ;) i też załuje że odpadła ta laska bo ona miała w sobie pałera :)

Korchez
30-09-2010, 06:46
Pałera? Zarozumiała i wulgarna laska.

superkomornik
30-09-2010, 08:10
Program jak program, ale Robert Wolański zdjęcia robi fajne.

Z dzisiejszego odcinka


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (...)

Zdjęcia kapitalne! Tylko pani na zdjęciu nr 3. wygląda przeokropnie.

stock
30-09-2010, 08:24
Ale co jest kapitalnego w tych zdjęciach. W dużej mierze to zasługa zwierzaków które tam sa, wizazu i ekipy która ustawiła światełko. Podejrzewam, ze każdy z nas mógłby takie foty pierdyknąc bo pewnikiem ograniczyło się to jedynie do wciśniecia spustu migawki.
Fakt - nr 3 wygląda jak stare próchno.

superkomornik
30-09-2010, 08:27
Ale co jest kapitalnego w tych zdjęciach. W dużej mierze to zasługa zwierzaków które tam sa, wizazu i ekipy która ustawiła światełko. Podejrzewam, ze każdy z nas mógłby takie foty pierdyknąc bo pewnikiem ograniczyło się to jedynie do wciśniecia spustu migawki.
Fakt - nr 3 wygląda jak stare próchno.

Tak to można spłycić każde zdjęcie glamour - bo to w dużej mierze jest właśnie wizaż, konkretna stylizacja i światło :)

bcrich77
30-09-2010, 08:38
Tak mi się wydaje że ten cały program to wielka ściema. Jakoś trudno mi uwierzyć że te dziewczyny są totalnymi amatorkami i początkującymi w modelingu. Przynajmiej na podstawie własnych doświadczeń z sesji.... one poprostu nie pozują jak żółtodzioby.... widać że miały już do czynienia z obiektywem. Więc hasło "zostań modelką" jakoś nijak ma się do rzeczywistości.

A kto powiedział, że one są czy mają być totalnymi amatorkami?
Podejrzewam że większość z nich miała doświadczenie w sesjach zdjęciowych.
Nawet więcej, dziwne żeby nie miały.

A hasło to nie zostań modelką tylko zostań top modelką.

snakemaycry
30-09-2010, 10:04
Nie rozumiem kompletnie zachwycania się jury tą Beatą Szarłowską. Jak dla mnie pierwsza do odsiewu...

Popieram, do tego na zdjęciu wygląda dla mnie jak zombie (w TV wyglądało, jakby ktoś pojechał obróbkę na maxa). Co do upodobań to dla mnie zdjęcie nr. 8 chyba Sonia Wesołowska (nie wiem nie do końca się orientuję, bo oglądam tak jednym okiem). Po prostu mi się podoba. Wyszło ładnie i naturalnie, bez plastiku.

rkaniews
30-09-2010, 11:48
Po zdjęciach widzę, że dziewczyny są PRZERAŻONE. Nie ma się co dziwić.
Mnie nic nie byłoby w stanie przekonać, żeby robala sobie na ciało położyć.

Demonek
30-09-2010, 11:51
... też załuje że odpadła ta laska bo ona miała w sobie pałera :)

Na zdjęciu kompletnie tego nie widać. "martwa twarz", no i jak w jury powiedzieli: "skorpion ją przyćmił" :)

Acha, tu: http://modelki.plejada.pl/38010,foto,,17372,1,0,modelki_w_bikini,newsdetal.h tml macie jeszcze zdjęcia w bikini.

Tutaj: http://modelki.plejada.pl/38010,foto,,17364,1,0,jak_zmienily_sie_uczestniczk i_top_model_zostan_modelka,newsdetal.html co potrafi zrobić makijaż, fryzjer, światło i Photoshop :)

marszull
30-09-2010, 12:04
kurcze te kulisy to ktos im komorka robi? mogli zatrudnic porzadnego fotografa

Korchez
30-09-2010, 14:54
NIe wie ktoś co to za robal w przedostatnim zdjęciu???

tharkun
30-09-2010, 15:47
NIe wie ktoś co to za robal w przedostatnim zdjęciu???


Jest to straszyk a dokładniej Eurycantha calcarata.

Bielik
30-09-2010, 15:56
Pa-me-la! Pa-me-la!

bez PSa to byście Vogue nie chcieli nawet otworzyć. laski się tak masakrują kosmetykami od wręcz dzieciństwa, że potem strach patrzeć. nie to co my zawsze piękni mężczyźni :mrgreen:

eagis
30-09-2010, 18:16
No nie? my się nie musimy poderkować żeby być pięknymi;)

blade78
30-09-2010, 18:45
Ale co jest kapitalnego w tych zdjęciach. W dużej mierze to zasługa zwierzaków które tam sa, wizazu i ekipy która ustawiła światełko. Podejrzewam, ze każdy z nas mógłby takie foty pierdyknąc bo pewnikiem ograniczyło się to jedynie do wciśniecia spustu migawki.
Fakt - nr 3 wygląda jak stare próchno.

Kolego to dlaczego nikt z nas takich zdjęć nie robi :) i nie zaszedł tak daleko jak np. Tyszka :).

prz3mo
30-09-2010, 20:24
Kolego to dlaczego nikt z nas takich zdjęć nie robi :) i nie zaszedł tak daleko jak np. Tyszka :).

Bo my jesteśmy artystami, a nie jakimiś kolesiami na posyłki producentów magazynów mody :mrgreen:
Jakbym chciał to bym zrobił, ale... mi się nie chce. Nie zaszedłem tak daleko, bo musiałem zajść po ziemniaki do warzywniaka :)

coach_lodz
01-10-2010, 07:57
Ja tam bym się brzydził robić Canonem ;)

stock
01-10-2010, 08:00
tych zdjęc nie robił Tyszka :P

superkomornik
01-10-2010, 08:31
tych zdjęc nie robił Tyszka :P

Gdyby chciał to by zrobił, przecież każdy umie ;)

prz3mo
01-10-2010, 10:09
Gdyby chciał to by zrobił, przecież każdy umie ;)

Dokładnie :-D

Macienty
01-10-2010, 10:17
koleżanka od skorpiona - Poznaniacy akurat mogliby się odezwać, chcąc pstryków z tą panią: http://www.maxmodels.pl/zulaay.html

bcrich77
01-10-2010, 11:58
koleżanka od skorpiona - Poznaniacy akurat mogliby się odezwać, chcąc pstryków z tą panią: http://www.maxmodels.pl/zulaay.html

Hehehe, ale portfolio do tej pory miała rewelacyjne ;-)

amirez
01-10-2010, 13:52
Bez makijażu i komputera /PS-a/ większość zdjęć wygląda jak z kroniki policyjnej.
Poszukiwana za.... ;)

Piotrek 77
01-10-2010, 14:07
Mnie tam takie programy sie podobają, młodzi ludzie moga zaistnieć. Fakt jury sie bardzo promuje, ale przy okazji niektórzy uczestnicy także moga sie wypromować.

Jedyne co to smuci mnie fakt że to wszystko to programy ściagniete z zagranicznych stacji.

A gdzie sie podziały polskie programy ? Niedawno leciał autorski program Juzefowicza. Co z tego zę kobieta która śpiewała nie bardzo dawała sie lubieć. Ale śpiewać umiała. Gdzie programy typu Kwant, Pan Kracy - jeszcze był ciekawy o nowożeńcach.

manfred
01-10-2010, 14:15
Nie ma miejsca dla Nikona w TopModel ino Hasele i C....y( strach powiedzieć)

prz3mo
01-10-2010, 14:19
Gdzie programy typu Kwant, Pan Kracy - jeszcze był ciekawy o nowożeńcach.

Pan Kracy to był program dla dzieci, a nie o nowożeńcach :)

Fakt, raczej wszystko kopiujemy, a nie wymyślamy swoje.
Ja np. bardzo lubiłem "Wielką grę", ale program był chyba za mało "wow" i go ściągnęli...

swider
01-10-2010, 14:20
Nie ma miejsca dla Nikona w TopModel ino Hasele i C....y( strach powiedzieć)
Oglądałeś chyba mongolskie wydanie tego programu bo akurat pasek Nikona pojawił się kilka razy. A tak w ogóle to co z tego? Niech nawet Martyna ze swoim Sorry robi tam zdjęcia, co to obchodzi pospolitego zjadacza chleba...

Piotrek 77
01-10-2010, 14:26
Pan Kracy to był program dla dzieci, a nie o nowożeńcach :)

...
WIem co to Pan Kracy - tam powinien być przecinek lub kropka a nie myślnik. Ale pamietam lata mojego dzieciństwa - pełno było programów do dzieci i to o róznej tematyce. A teraz MTV w innym wydaniu.

manfred
01-10-2010, 14:38
Oglądałeś chyba mongolskie wydanie tego programu bo akurat pasek Nikona pojawił się kilka razy. A tak w ogóle to co z tego? Niech nawet Martyna ze swoim Sorry robi tam zdjęcia, co to obchodzi pospolitego zjadacza chleba...

Oglądałem wszystkie wydania oprócz Strefy Gazy i właśnie Mongolskiego ale zaraz to naprawię. Co z tego? No w sumie się strasznie załamałem. Co do Martyny to nawet nie wiem co Ci powiedzieć. Jeśli Ciebie nie obchodzi to już Twój problem pospolity zjadaczu chleba.

prz3mo
01-10-2010, 14:40
"Spokój mnie tu" :)

swider
01-10-2010, 14:41
Jeśli Ciebie nie obchodzi to już Twój problem pospolity zjadaczu chleba.
Nie pozwalaj sobie, dobrze Ci radzę.

freefly
01-10-2010, 15:04
Jedyne co to smuci mnie fakt że to wszystko to programy ściagniete z zagranicznych stacji.



Kupuje się licencje programów, które na 100% już się gdzieś sprawdziły i miały dużą oglądalność.
Wszystko jest ustawiane pod reklamodawców.
Taniej jest kupić format programu, który był hitem w innych krajach, nić wymyślać własny z wielką niewiadomą, czy znajdzie odbiorców. Jak jest duża oglądalność, to stawki za minutę emisji reklam rosną kilkukrotnie.

Dark
01-10-2010, 15:16
http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=2091754&postcount=60

O fuuuu... ale oszpecili takie ładne zwierzątka :shock: Mówię oczywiście o faunie terrarystycznej :lol: Osobiście wolę je oglądać w naturze...

...a programu nie oglądam. Większość programów w TV to zbędny zjadacz czasu, wolę komputer ;)

messer
01-10-2010, 19:51
Większość programów w TV to zbędny zjadacz czasu, wolę komputer ;)

bo komputer to _niezbędny_ zjadacz czasu. ;)

fistaszek20
04-10-2010, 12:45
bo komputer to _niezbędny_ zjadacz czasu. ;)

hm... można by dyskutować czy zbędny czy nie ;-) ja swoją drogą też wolę komputer :P

Demonek
07-10-2010, 10:19
Jak się podobają nowe zdjęcia?
http://modelki.plejada.pl/17579,1,1002,poglady_polityczne,foto_detal.html

Kto był fotografem?

maly5
07-10-2010, 11:09
Kto był fotografem?
Piotr Porębski - podpisane jest pod zdjeciem..

conik
07-10-2010, 11:50
niektore lepsze niektore forsze ale generalnie jest kilka ciekawych to moje ulubione;)
http://m.onet.pl/_m/dc7db0dca9f1d9349ad8a7731e261e6d,14,1.jpg
choc za cholere nie przychodzi mi do glowy co moze oznaczac ssanie ogona;)

prz3mo
07-10-2010, 11:58
niektore lepsze niektore forsze ale generalnie jest kilka ciekawych to moje ulubione;)
http://m.onet.pl/_m/dc7db0dca9f1d9349ad8a7731e261e6d,14,1.jpg
choc za cholere nie przychodzi mi do glowy co moze oznaczac ssanie ogona;)

hmm.... ja nigdy nie zrozumiem artystów ;)

JK
07-10-2010, 12:28
Obejrzałem to wczoraj i mam taką jedną refleksję. Z wielu wypowiedzi szanownego jury wynika, że fotograf to głównie małpa do naciskania spustu. Ktoś zrobił tym dziewczynom wizaż, ktoś je uczesał, ktoś je ustawił, ktoś to wszystko wymyślił (raczej nie pytając modelek o zdanie), ale to właśnie modelka jest winna, że nie wyszło. Nie zauważyliście tego? Zgadzam się, że one muszą współpracować, muszą się starać, ale to nie one są tu podmiotem sprawczym. Jedna panienka ma pociągłą twarz, makijaż jej twarz jeszcze bardziej wydłuża, ale szanowna jurorka komentuje, że modelka się nie postarała, bo twarz jakoś tak dziwnie długa wyszła na zdjęciu. Przecież to się kupy nie trzyma.

prz3mo
07-10-2010, 12:46
Obejrzałem to wczoraj i mam taką jedną refleksję. Z wielu wypowiedzi szanownego jury wynika, że fotograf to głównie małpa do naciskania spustu. Ktoś zrobił tym dziewczynom wizaż, ktoś je uczesał, ktoś je ustawił, ktoś to wszystko wymyślił (raczej nie pytając modelek o zdanie), ale to właśnie modelka jest winna, że nie wyszło. Nie zauważyliście tego? Zgadzam się, że one muszą współpracować, muszą się starać, ale to nie one są tu podmiotem sprawczym. Jedna panienka ma pociągłą twarz, makijaż jej twarz jeszcze bardziej wydłuża, ale szanowna jurorka komentuje, że modelka się nie postarała, bo twarz jakoś tak dziwnie długa wyszła na zdjęciu. Przecież to się kupy nie trzyma.

JK, pamiętaj, że to jest z założenia głównie zabawa dla widzów, zabawa, na której mają zarobić.
Oczekujesz po dzisiejszych mediach czegoś "lepszego"? :)

everyman
07-10-2010, 12:47
JK: Obejrzałem jeden odcinek castingowy, same zdjęcia z poprzedniego odcinka i ostatni kątem oka znowu w całości, żeby zobaczyć czy zmienił się poziom programu od czasu castingu... i stwierdziłem dokładnie to samo co Ty... tylko to jest program pod publikę w stylu TVN. Robiony dla pieniędzy (aż dziw, że nie krzyczą co 5min o wysłanie sms'a), a nie dla wiedzy. Zwróć uwagę jeszcze na coś innego: w każdym odcinku muszą być cycki (w zapowiedzi kolejnego też były). Nie żeby było w tym coś złego, ale kurde czy modelka/fotomodelka jest tylko od tego? Ten program jest spłycony do granic możliwości, żeby tylko zwiększyć oglądalność i żeby ludzie po pracy mogli poślinić się przed telewizorem. Kogo w dzisiejszych czasach interesowałaby cała technika sesji, pracy... to jak i dlaczego się robi (począwszy od koncepcji, przez wizaż ,a na ustawieniu sceny skończywszy) - chyba tylko garstkę zapaleńców takich jak my. Dla ludu zrobiłyby się wtedy to flaki z olejem. Ech, przydałoby się w końcu w telewizji coś na profi poziomie z czego można by się uczyć i co by inspirowało... te czasy chyba jednak bezpowrotnie minęły.

durom
07-10-2010, 13:49
"Poglądy polityczne". Dobre sobie ;)

marszull
07-10-2010, 13:57
ale TVN to nie kanal tematyczny, ani telewizja edukacyjna
jak kogos interesuje jak bardziej od kuchni wyglada sesja to szuka na innych kanalach (czesto mozna zobaczyc np. na fashiontv) ewentualnie w necie (jest tego naprawde sporo) albo idzie na kurs takiej fotografii
program nie jest zachwycajacy i jego fanem na pewno nie zostane, ale jako tlo do posiedzenia przy dobrym jedzonku, piwku, wodeczce czy co tam kto lubi, jest jak najbardziej ok
przynajmniej ja, ze znajomymi, dawno tak sie nie usmialem (ale przyznaje, ze czesto w takich momentach, kiedy target tego programu czyli dziewczyny 14-19 pewnie mialy lzy w oczach ;) )

maly5
07-10-2010, 14:30
mnie rozwalil komentarz w programie do tego zdjecia:
http://modelki.plejada.pl/17579,5,poglady_polityczne,foto_duze.html (http://modelki.plejada.pl/17579,5,poglady_polityczne,foto_duze.html)
- zle sie dziewczyna przylozyla bo jej w ogole oczu nie widac i ma worki pod oczami. no poniekad jury ma racje.. ale jak dla mnie to poniekad ;)

(http://modelki.plejada.pl/17579,5,poglady_polityczne,foto_duze.html)

prz3mo
08-10-2010, 00:23
Mam pytanie do znawców.. ta modelka co jest w jury ile lat jest w USA? Bo komicznie brzmi ten jej akcent made in USA i wtrącanie angielskich słówek...

darsedz
08-10-2010, 00:52
maybe dziesienc, pietnascie years...who cares kogo to obchodzi
;)

PS: wiem, ze to możliwe bo mam kumpla w Niemczech, od 20 lat i ma już podobne naleciałości -wszystko zależy od kontaktu z językiem

Bielik
08-10-2010, 00:54
wyjechała jak miała 5 lat bodajże.

Pa-me-la! Pa-me-la!

prz3mo
08-10-2010, 01:16
wyjechała jak miała 5 lat bodajże.


Aha, no to jest usprawiedliwiona :)

korsarz
08-10-2010, 02:06
Oglądałem pierwszy odcinek, nic, skusiłem się na piąty. No cóż, takie radio maryja tylko w mianowniku tzn. ekstremistyczna i fanatyczna odwrotność.
Jeśli tak wygląda świat mody - a mam nadzieję (patrząc na sporo zdjęc znanych fotografów jak Szymon Brodziak, czy Marcin Twardowski), że nie - to ja tam nie mam czego szukać.
Uwłaczanie godności tych dziewczyn, chociaż w sumie same się na to godzą, płacz przed kamerami, plastik fantastik top idiotyzm. Taki "big burder" tylko o innej tematyce.
Co ciekawe, jak specjaliści od make-upu zrobili z dziewczynami wszystko wg swego uznania zawsze podobał mi się efekt przed - naturalność, spokój, a nie te paskudne zdjęcia po makeupie.

ramzey
08-10-2010, 03:11
Mam pytanie do znawców.. ta modelka co jest w jury ile lat jest w USA? Bo komicznie brzmi ten jej akcent made in USA i wtrącanie angielskich słówek...


Po kilku latach w stanach tez byś tak miał. brzmi może komicznie ale zajmuje trochę czasu zanim człowiek się przestawi. Zresztą w jej wypadku widać że dużo się w domu po polsku mówiło.


Przejrzałem migawki. Program jest tragiczny. Pani Krupa jako top model , ubaw po pachy. To kreowanie jej na wielką amerykańską gwiazdę to duża przesada. Mignęła chwile przy okazji taca z gwiazdami. Ale top modelką to ona nigdy nie była.

Nie mam możliwości oglądania całego programu tylko fragmenty dostępne w sieci. Jednak momentalnie rzuca sie w oczy chamstwo prowadzących. To w jaki sposób odnoszą się do dziewczyn. W stanach ten program nie został by dopuszczony do emisji w żadnej ogólnokrajowej sieci. Szczególnie dziwi mnie sposób wyrażania się pani Krupy i innych. Bardzo nieuprzejmy, pretensjonalny i protektorski.

Z tego co widzę z amerykańskiej wersji top model została tylko nazwa. Bo program steruje bardziej w stronę japońskich gotowych na wszystko niż w to o co w modelingu chodzi naprawdę.


Aha, sprawy cycków to nawet szkoda komentować. Tylko dziewczynom robią krzywdę. Co innego prawdziwa modelka a co innego amatorki które nie mają szans w biznesie.

eskimos
08-10-2010, 07:08
Bez żartów z tym "po kilku latach w Stanach tez byś tak miał", znam cala masę ludzi którzy wyjechali z Polski w wieku pieluchowym czy przedszkolnym a w języku dziadków mówią lepiej niż nie jedna osoba w centrum Warszawy. Z drugiej strony znam dziewczynę która po dwu tygodniowych wakacjach we Włoszech, miała problem z polskim językiem.

Najlepiej ten fenomen był pokazany w filmie pt "Kochaj albo rzuć" .

ramzey
08-10-2010, 07:16
Zależy, jeśli przebywasz w polskim towarzystwie nie będziesz mieć problemu . Jeśli zdarza ci się tylko czasem rozmawiać po polsku będziesz miał nalot
Znam ludzi którzy po 20 latach w stanach nie potrafią sklecić zdania po amerykańsku.
Wyjedź na Śląsk i zobacz po jakim czasie zaczniesz zaciągać gwarą.

coach_lodz
08-10-2010, 07:28
niektore lepsze niektore forsze ale generalnie jest kilka ciekawych to moje ulubione;)
http://m.onet.pl/_m/dc7db0dca9f1d9349ad8a7731e261e6d,14,1.jpg
choc za cholere nie przychodzi mi do glowy co moze oznaczac ssanie ogona;)


jako, że o poglądy polityczne chodziło to może biega o to że polityka ssie ? ;)

bahuone
13-10-2010, 15:02
http://film.onet.pl/zwiastuny/0,70173,1,1,322,fotonews.html wreszcie cos w temacie, mysle ze bedzie dobra bania :)

dlugas1982
13-10-2010, 19:44
a ja się zastaniawiam jak tam trafiło dziewczę, które boi się toples
to jakby pójść na przedstawiciela handlowego a bać się prowadzić i być nieśmiałym

amirez
13-10-2010, 22:16
a ja się zastaniawiam jak tam trafiło dziewczę, które boi się toples...
... przy tak gburowatym fotografie, trudno się dziwić. "Głupawe" teksty, pełno ludzi.

korsarz
13-10-2010, 22:32
Od średniowiecza nic się nie zmieniło. Po dzisiejszym odcinku stwierdzam, że modelkami do tego typu fotografii jakie prezentowano dziś są damy takiej samej proweniencji jak ongiś.

Antonioo
13-10-2010, 22:32
kurna.....trzeba było jeszcze studentów asp zaprosić, bo za mało ludzi tam było...!

kisio
13-10-2010, 22:33
Przesłanie dzisiejszego odcinka: telefon robi lepsze zdjęcia niż mark 3 ;)

dlugas1982
13-10-2010, 22:47
... przy tak gburowatym fotografie, trudno się dziwić. "Głupawe" teksty, pełno ludzi. to już drugi fotograf, więc chyba nie w tej kwesti leży wina
a po drugie w każdej pracy można trafić na złamasa, więc jak komuś brakuje charakteru i "twardej d..y" to niech się nie pcha na "szkło" - to chyba jest proste


Czy tam by był 1 fotomagik czy 100 statystów raczej nie powinno stanowić problemu fotomodelce
Są pokazy z dużo większą ilością tłumu i modelki chodzą bez bluzek czy z bardzo prześwitującymi rzeczami i im to jakoś zbytnio chyba nie przeszkadza i nie wymusza ogromnych łez

Ogólnie się nieznam i się nie mądrze ale potrzymuję swoją tezę, nie czujęsię w czymś dobrze nie pcham się tam na siłę, ale parcie na szkło i na piedestał czyni cuda dla niektórych jak to widać


Przesłanie dzisiejszego odcinka: telefon robi lepsze zdjęcia niż mark 3 :) przeważnie jest tak, że ujęcie robi fotograf a sprzęt je tylko wypluwa

Łukaszzz
14-10-2010, 01:11
Jednak ten tasiemiec to szambo... a tak fajnie się zapowiadało.
Bardzo pomyliłem się co do swojej ex-faworytki Pameli.
Uważam że profesjonalnie podeszły do sprawy w ostatnim odcinku Ola Kuligowska, Anna Piszczałka i Kasia Smolińska.
Jak zaczęła się afera ze zdjęciem z komórki to myślałem że parsknę śmiechem...

moro
14-10-2010, 01:44
mnie rozwalil komentarz w programie do tego zdjecia:
http://modelki.plejada.pl/17579,5,poglady_polityczne,foto_duze.html (http://modelki.plejada.pl/17579,5,poglady_polityczne,foto_duze.html)
- zle sie dziewczyna przylozyla bo jej w ogole oczu nie widac i ma worki pod oczami. no poniekad jury ma racje.. ale jak dla mnie to poniekad ;)

(http://modelki.plejada.pl/17579,5,poglady_polityczne,foto_duze.html)

Też wyłapałem ten komentarz. I tacy ludzie jak ona są w jury ...

Demonek
14-10-2010, 08:50
Zdjęcia z ostatniej sesji:
http://modelki.plejada.pl/17781,1,1002,uczestniczki_top_model_nago,foto_deta l.html

marszull
14-10-2010, 12:07
Zdjęcia z ostatniej sesji:
http://modelki.plejada.pl/17781,1,1002,uczestniczki_top_model_nago,foto_deta l.html

Kto robil zdjecia? Bo jeszce nie ogladalem ;)

chomiczkus
14-10-2010, 12:28
Kto robil zdjecia? Bo jeszce nie ogladalem ;)

Wojtek Wojtczak

Pozdrawiam
Michal

Demonek
14-10-2010, 14:03
Jego inne zdjęcia:
http://www.wojtekwojtczak.pl/produkcja/pl/fotografowie/wojtek_wojtczak/im_watching_you.html

korsarz
14-10-2010, 18:54
Te zdjęcia z TM badziewne, ale te na stronie ma bardzo ciekawe.
BTW, chcielibyście, żeby Wasza dziewczyna/żona/córka tak pozowała? Temat w caffe, więc pozwoliłem sobie was zapytać.
Niby dzisiaj gołych d... jest wszędzie pełno, ale czy dziś nikt już nie traktuje nagości jako jakiegoś sacrum, intymności, nie ze względów religijnych czy kulturowych, ale po prostu - czegoś, do czego jednak nie sięga się z byle powodów. Akt to chyba najtrudniejsza sztuka w fotografii, bo naprawdę niesamowicie trudno jest stworzyć dzieło, które będzie usprawiedliwiało sięgnięcie do tak wielkiej tajemnicy.
Jak to jest Waszym zdaniem?
Pozdrawiam
Korsarz ;]

Jacek_Z
14-10-2010, 19:09
. czy dziś nikt już nie traktuje nagości jako jakiegoś sacrum, intymności, nie ze względów religijnych czy kulturowych, ale po prostu - czegoś, do czego jednak nie sięga się z byle powodów...Pytasz nastolatek czy staruszków? Bo dostaniesz inne odpowiedzi. Niestety one już nawet sex traktują wyłącznie w kategoriach przyjemności. No, może nie wszystkie, ale w zbyt dużej częsci, jak na moje staroświeckie podejście do takich tematów.

coach_lodz
14-10-2010, 19:51
ja kiedyś rozmawiałem ze swoją (już od jakiegoś czasu) żoną na ten temat... Chciała by mieć ładne akty, aby na starość móc sobie zobaczyć jaka była piękna... to jej słowa :)

korsarz
14-10-2010, 21:49
Nie no OK, żonie, jak najbardziej, ale jak intymność jest dla każdego to co jest dla niekażdego?

@Jacek_Z, no pytam generalnie wszystkich, bez podziału na wiek. Bo mnie to ciekawi. Jak takie panny pokazują się w imię kariery przed całą Polską, to gdzie jest niby ich intymność? W tym, że zaczną gadać o czymś poważniejszym niż TVN Style czy najnowsze szminki? Albo że pokażą emocje, które normalnie skrywają?
Rozumiem akt, zamysł dobrego fotografa, przedstawiony modelce, ona zafascynowana wizją się godzi bo widzi że naprawdę jest sens sięgania aż tak daleko. Ale tanie gnioty po konwersji do BW na hurtowej sesji? W imię jakiegoś plastikowego programu w TVN? Tak jakoś mnie to przeraża....

Jacek_Z
14-10-2010, 23:05
Nie tylko ciebie. Kariera kusi. Takie czasy, że najlepiej się ją robi jak się jest kontrowersyjnym. Wtedy cie zauważają. Szarej myszki nikt nie zauważy. W zawodzie modelki jest to jeszcze jakoś wytłumaczalne. Niestety jak sie patrzy na celebrytów to .. szkoda gadać. Jedna lansjerka. Przykład idzie z góry. No i dziewczyny się pchają na ekran. Co mają robić, jak inaczej się przebić? Szczególne te z małych miast ?

korsarz
14-10-2010, 23:20
Jacku, ale to już nie jest kontrowersyjne :) Może 60 lat temu było, ale dziś ani aktów w sieci nie brak, ani modelek do aktów, ani nic... Chodzi o intymność, skromność, o to, że taka dziewczyna szkodzi samej sobie, swojej wstydliwości... Nikomu więcej. Wielka nie będzie, historia nawet nie splunie w jej stronę gdy zatoczy koło, a straci coś, co można szanować.
Nie chciałbym różnicować ludzi na tych z małych miast i z wielkich chociaż coś jest na rzeczy. Jeżdżąc po małych miastach i poznając ludzi obserwuje takie zjawisko.
Chociaż korzenie były u "staruszków" - pamiętam swojego szefa, jak wspominał, że w latach 70 w akademiku obcokrajowiec mógł mieć większość studentek za 10 dolarów...

dlugas1982
14-10-2010, 23:24
Mnie tam nie dziwi, że sobie robią bez problemu tam takie sesje, przecież to nie ujęcia rodem z pornogazetki gdzie WSZYSTKO widać. Tu tylko kawałek cycka widać i pół pośladka, więc sory panowie to żaden obciach, nie wiele mniej pokazują dziewczyny na ulicach.

Chcą się czegoś "dorobić" to muszą się godzić na zasady programu, proste

i tak to lepsze jak jakieś BARY czy BIG BROTHERY gdzie po uczestniczeniu w czymś takim można najwyżej pooglądać swoją gołą dupkę na jiutiubie

Do mnie też ten program nie trafia, bo po pierwsze jest kiepsko zrobiony, bez polotu itp. ale nie dziwcie się dziewczynom, że chcą w taki sposób zaistnieć.

na "max models" też są setki panien toples i cała Polska też może je zobaczyć i co też są jakieś "be" że tak się dały zdjąć ?

więcej luzu w szelkach :D

Jacek_Z
14-10-2010, 23:25
Gdyby one się przejmowały opiniami to by do niczego nie doszły.
Nawet ja mówię dziewczynom, że nie mają się oglądać na innych. Bo koleżanki są zawistne i tak je będa obgadywać i tak. Bez różnicy, czy będą biegać gołe czy nie.

Mnie nic nie dziwi jeśli chodzi o postępowanie dziewczyn. Co nie znaczy, że wszystko mi sie podoba.

Bartek - NinoVeron
15-10-2010, 02:38
kiedyś oglądałem odcinek pilotarzowy - i niezbyt mi przypadł do gustu ...
po prostu jury realizuje to co każą im producenci ... a dla producentów liczy się przede wszystkim show - modelki i tak ich nic nie obchodzą

pewnie gdybym miał możliwość obejrzeć więcej odcinków to napisałbym coś więcej ... ale niestety na telewizje nie mam czasu a nie wiem czy gdzieś w necie można obejrzeć poprzednie odcinki???


ale i tak (po jednym odcinku TOPMODELS) mam wrażenie, że SUPER MODELS było dużo lepszym programem bo faktycznie nastawili się na wyłowienie modelek modowych (dobrych tak sama na wybiegu jak i przed obiektywem) - a do tego jury było dużo sensowniejsze jak na tego typu program
a wszystkie odcinki Super Models można obejrzeć za free na - http://sophisti.tv/super-models-supermodelki/

ThomasVoland
15-10-2010, 07:48
nie wiem czy gdzieś w necie można obejrzeć poprzednie odcinki???
http://vod.onet.pl/top-model-zostan-modelka,6135,serial.html#odcinki

coach_lodz
16-10-2010, 11:46
ale jak intymność jest dla każdego to co jest dla niekażdego?

...ja uważam, że "sprzedając" swoją nagość niekoniecznie sprzedajemy intymność... intymność to jest coś nie do końca określonego... kurcze nie wiem jak to opisać, ale tak czy siak nie ganił bym modelek za to, że chcą realizować swoje marzenia o wielkim świecie mody... Jak już to ganić autorów programu, że chcą go lansować na plecach tych dziewczyn...

Piotrek 77
16-10-2010, 19:09
Oglądałem pierwszy odcinek, nic, skusiłem się na piąty. No cóż, takie radio maryja tylko w mianowniku tzn. ekstremistyczna i fanatyczna odwrotność.
Jeśli tak wygląda świat mody - a mam nadzieję (patrząc na sporo zdjęc znanych fotografów jak Szymon Brodziak, czy Marcin Twardowski), że nie - to ja tam nie mam czego szukać.
Uwłaczanie godności tych dziewczyn, chociaż w sumie same się na to godzą, płacz przed kamerami, plastik fantastik top idiotyzm. Taki "big burder" tylko o innej tematyce.
Co ciekawe, jak specjaliści od make-upu zrobili z dziewczynami wszystko wg swego uznania zawsze podobał mi się efekt przed - naturalność, spokój, a nie te paskudne zdjęcia po makeupie.

Nie znam się na modzie. Ale wiem ze każda nastolatka marzy by być modelką. Wydaje mi się ze ten program jest dobrym przygotowaniem do zawodu, może trochę przerysowanym. Ale szkolę daje niezłą. Niestety większej liczbie panienkom wydaje się że to takie przyjemne chodzić po wybiegu i pozować do zdjęcia- trochę je ten program sprowadza na ziemię.

Z drugiej strony będąc zawodowym fotografem i przyszłaby do was modelka na sesję która z góry wie jak ma wyglądać ta sesja i nie chce sie podporządkować ( bo bardzo dobrze wychodzi jej prawo profil - a ty chcesz z lewego) to nie wiem czy tacy spokojni bylibyście

robin102
18-10-2010, 21:34
Program o obrzydliwej formule kiepsko zrealizowany :( dobrze, że robią tam jeszcze dość ciekawie zdjęcia więc idzie na co popatrzeć. Ma jednak dużo plusów dodatnich. Taka produkcja dla ludzi fotografujących bardziej lub mniej zawodowo, czy zarobkowo to woda na młyn. Emisja tego dziadostwa wyryje piętno na młodych ludziach szczególnie pannicach i zrodzi potrzebę na świadome fotografowanie się dla siebie, dla koleżanek, dla nie wiadomo czego, dla mody. Podobnie jak po programie tanecznym JU KANT Dancer ;) cala Polska zaczęła tańczyć, taniec jest prawie jak religia. Teraz przybędzie za pewne fotografów, ale i chętnych do uwieczniania swoich facjat czy rozebranego ciała też przybędzie więc sapacze ;) focący małolaty będą mieli przy czy posapać sobie.

Demonek
23-10-2010, 11:16
Nowe fotki:
http://modelki.plejada.pl/17949,1,1002,zamiana_rol,foto_detal.html

Demonek
28-10-2010, 08:54
I kolejne:
http://modelki.plejada.pl/39340,foto,,18150,1,0,sesja_ice_beauty,newsdetal.h tml

manfred
28-10-2010, 08:57
I co mają się podobać?

lukiii
28-10-2010, 18:12
I co mają się podobać?
Nie rozumiem pytania, w swojej kategorii zdjecia udane, tak uważam :)

Eloi
29-10-2010, 08:29
Katastrofa. Dziewczyny muszą być naprawdę zdesperowane że pozwalają się traktować jak bydło. Nie wiem tylko dlaczego coś takiego się lansuje w XXI wieku. I to w publicznej telewizji. Czekam aż jakaś dziewczyna poczuje jeszcze trochę godności w sobie, wyrwie aparat z łap tej szumowiny co to nazywa siebie "fotografem" i rozwali ten aparat na jego szpetnej mordzie.
Nie wiem jakie ci goście robią zdjęcia, pewnie na forach fotograficznych wywołują zachwyty, bo większość tych forów to takie same menty jak i oni, ale u mnie wywołują oni po prostu pogardę. Jak każdy zresztą który nie traktuje drugiego człowieka z godnością i szacunkiem.
Tak więc sumując - ten tzw Tyszka to zwykły żałosny karzeł. Jak i reszta tych "fotografów".
A już nie rozumiem jak dziewczyna może wylecieć z programu bo jej zdjęcie wyszło źle. Toż to fotograf przede wszystkim powinien za to wylecieć, a nie dziewczyna.
Skandal że coś takiego idzie w telewizji. I że w ogóle coś takiego przechodzi gdziekolwiek. I że nikt za to nie beknie.

fafniak
29-10-2010, 08:55
ekhm. to nie jest publiczna telewizja tylko komercyjna i im więcej szumu tym lepiej dla programu.Szacunek do człowieka się nie liczy

donkiszot
29-10-2010, 09:12
[...]

Odważna ocena, szczególnie biorąc pod uwagę, że została wystawiona na podstawie tego co pozwolili Ci zobaczyć w szklanym pudełeczku. Przecież to tylko wycinki, reżyseria, duble i scenariusze...

A dziewczyna wylatuje, bo została podjęta taka decyzja. To, że w programie powiedzą o złym zdjęciu, jeszcze o niczym nie świadczy. Kto jak kto, ale osoby, które zasiadają w jury tego programu doskonale wiedzą, co jest kogo winą, a co kogo zasługą -- jeśli chodzi o efekty sesji.

Skandal! Najlepiej na stos ich wszystkich, od razu, przede wszystkim tych, którzy ośmielają się oglądać!

ThomasVoland
29-10-2010, 09:54
Nie wiem jakie ci goście robią zdjęcia, pewnie na forach fotograficznych wywołują zachwyty
Za każdym razem jest mówione z kim współpracują/dla kogo robią zdjęcia. Musiałem przegapić odcinki, w których fotografowali jacyś amatorzy wrzucający zdjęcia jedynie na fora.

BTW. Masz jakieś osiągnięcia na poziomie zwykłego żałosnego karła (jakieś okładki Vogua cy coś)?

Rozumiem że powinni słodzić tym dziewczynom, mówić jakie to wspaniałe i nie wypominać im nawet największych błędów.

Dziewczyny może nie są zdesperowane, tylko ambitne i zdają sobie sprawę, że może to być dla nich jedyna okazja żeby tak szybko się wybić i zamiast się rozczulać nad sobą, dążą do tego żeby być coraz lepsze?

Bartek - NinoVeron
29-10-2010, 11:07
... Dziewczyny muszą być naprawdę zdesperowane że pozwalają się traktować jak bydło. Nie wiem tylko dlaczego coś takiego się lansuje w XXI wieku.
... Czekam aż jakaś dziewczyna poczuje jeszcze trochę godności w sobie, wyrwie aparat z łap tej szumowiny co to nazywa siebie "fotografem" i rozwali ten aparat na jego szpetnej mordzie.


jak pisząc w tym tonie możesz pisać o szacunku???

Przecież to jest show i biznes
reguły gry są proste i każdy je zna
dziewczyny dobrze wiedzą o co chodzi i na czym to polega (tym bardziej, że ten program miał już wiele zagranicznych edycji), chcą być częścią tego świata mody i biznesu i wiele z nich jest wstanie robić o wiele gorsze rzeczy aby tylko zaistnieć.

aaaa... zgadnij jak mocno Tyszka przejmuje się takimi opiniami jak Twoja? :)
Jego oceniają przede wszystkim fotoedytorzy największych gazet modowych na świecie i jak widać są nim zachwyceni a on sam ma życie o jakim marzy wielu z nas ... podróżuje po całym świecie (szczególnie po tych najpiękniejszych miejscach) i non stop spotyka się z najpiękniejszymi modelkami i jeszcze mu za to płacą. Przecież gdyby nie ten jego charakter i podejście do ludzi to by tego nie osiągnął.

eskimos
29-10-2010, 11:24
Fakt, dawniej mówiło się "Z wielką dupą wszędzie wejdziesz z wielką mordą nigdzie", teraz świat stanął na głowie.

marszull
29-10-2010, 11:38
jak czytam co niektore posty to nie wiem czy sie smiac czy plakac
ale net ma to do siebie ze mozna poujadac anonimowo, przy okazji piszac o szacunku
ps to ze pisze pod postem eskimosa to nie znaczy ze do niego jest skierowany
ps2 napisalem tu jeszcze troche, ale stwierdzilem ze to i tak nie dotrze

Grzybu
29-10-2010, 11:48
Fakt, dawniej mówiło się "Z wielką dupą wszędzie wejdziesz z wielką mordą nigdzie", teraz świat stanął na głowie.

Nie wiem czy zrobiłeś to świadomie czy nie, ale ten tekst wyszedł Ci znakomicie ;)

elanek
29-10-2010, 13:30
No to chyba obejrzę ten program.
BTW. Taki świat, takie zasady, taka rozrywka dla oglądających, którzy to akceptują. Nic nowego. W pornosach jest tego szacunku jeszcze mniej, a to przemysł bardzo dobrze funkcjonujący i popłatny.

donkiszot
29-10-2010, 14:09
No to chyba obejrzę ten program.[...]

Jeśli spodziewasz się specjalnych emocji, to raczej się zawiedziesz. Ot kilka dziewczyn, kilka zdjęć i tyle -- zwykły program.


W każdym razie, wszystkie odcinki są do obejrzenia na vod.onet.pl.

chomiczkus
29-10-2010, 14:51
Jeśli spodziewasz się specjalnych emocji, to raczej się zawiedziesz. Ot kilka dziewczyn, kilka zdjęć i tyle -- zwykły program.


W każdym razie, wszystkie odcinki są do obejrzenia na vod.onet.pl.

Jakmis czas temu na VH1 byl program - Zdjecie zycia czy cos podobnego.
To juz o niebo ciekawiej sie ogladalo niz ten program.

Pozdrawiam
Michal

marszull
29-10-2010, 15:52
Tak w temacie KLIK (http://www.plotek.pl/plotek/1,78649,8535691,Ranking_najsmieszniejszych_wpadek_ Dzolany_Krupy,,ga.html) :)
Moj typ : "Dżefczyno, don't worry about it, teraz jestem w****iona" ;)

bognik
29-10-2010, 16:00
Tak w temacie KLIK (http://www.plotek.pl/plotek/1,78649,8535691,Ranking_najsmieszniejszych_wpadek_ Dzolany_Krupy,,ga.html) :)
Moj typ : "Dżefczyno, don't worry about it, teraz jestem w****iona" ;)
http://www.tapmadl.pl/ :mrgreen:

spiritwood
29-10-2010, 16:10
Aj chse taka koszulka!

Eloi
29-10-2010, 16:56
Oto link: http://www.plotek.pl/plotek/1,78649,8587691,W__Top_model_2__bedzie_NOWE_JURY.h tml
Jak widać to może ktoś jednak przeczytał mój poprzedni wpis (http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=2132061). :)
Chociaż to jeszcze nie jest jasne czy to w dobrą stonę. Chociaż wobec faktu że Joanna zostaje, która jako jedyna jest osobą sympatyczną w tych szemranym gronie, to może jednak idzie w dobrym kierunku.
A swoją drogą jak czytam tutaj na tym forum oburzenie na mój wpis, to jenak potwierdza się przysłowie "Uderz w stół, a nożyce się odezwą". To było a propos tekstu o mętach na forach fotograficznych.

Jacek_Z
29-10-2010, 17:14
Jesli chcesz się wypowiadac na temat modelingu, to powinieneś miec o tym jakies pojęcie. Bo nie masz. O czym świadczy twoja polemika z ludźmi mówiącymi ci jak jest. To nie od nas zależy jak ten świat wygląda. Jeśli ci cos tłumaczymy, o wcale nie znczy, że to pochwalamy. Nie myl tych 2 spraw ze sobą.
I najgrzeczniejszy nie jesteś. Jesli chcesz wymagac tego od innych to dawaj przykład.

ALF
29-10-2010, 17:20
Wyczuwasz za co będzie karteczka?

u mnie wywołują oni po prostu pogardę. Jak każdy zresztą który nie traktuje drugiego człowieka z godnością i szacunkiem.
Tak piszesz o sobie, a tak o innych:

rozwali ten aparat na jego szpetnej mordzie.

to takie same menty jak i oni

ten tzw Tyszka to zwykły żałosny karzeł.

Eloi
29-10-2010, 18:54
OK, daję tzw przeprosiny do tych co tylko "tłumaczą" bez "pochwalania" (cokolwiek ten eufemizm niby ma oznaczać). Granica pomiędzy "tłumaczeniem" a "pochwalaniem" jest bardzo cienka.
Najciekawsze jest to że ktoś tutaj już wrzucił do jednego worka świat mody i świat porno-biznesu. I to jest istota - bo one rzeczywiście należą do jednego worka. I jedno i drugie opiera się na tym samym - braku szacunku, albo wręcz pogardzie, do kobiety. Czy ktoś się nazywa Tyszka czy Laggerfield, czy też ktokolwiek z porno (tutaj żadnych nazwisk nie znam i nie zamierzam znać), to są wszystko w mniejszym czy większym stopniu szemrane charaktery. Kobieta jest towarem na sprzedaż. Kobietami się handluje. I to że wiele z nich same na to idą nie zmienia faktu że się nimi handluje depcząc całkowicie ich godność. I program jak polska wersja "Top Model" ten skandal instytucjonalizuje. Prawdziwy talent kobiety, jej osobowość, jej charakter, jej unikalność, jej szacunek do siebie samej, jest równana z gównem. Liczy się jej posłuszeństwo, uległość, gotowość na bycie mięsem na haku.
Naga sesja była kryminalnym skandalem. W USA za to ktoś by porządnie beknął, włącznie z całą stacją która to pokazała, a program w jednej chwili by został zdjęty z anteny. A Tyszka by pocałował klamki wszystkich renomowanych pracodawców. I na to zresztą ten żałosny łepek zasługuje.
Taki jest świat mody, jak mówicie? Może i jest. Czyli należy do półswiatka, tej samej kategorii co porno? Tym gorzej dla tych co w nim występują, a także tych co go "tłumaczą" (nawet bez "pochwalania"). Wiem że jest wielu z Was którzy marzą o karierze w tym półświatku. Może wielu z was już w tym siedzi. Tak, to prawda, pięknie ułożone światełko oraz właściwe techniczne proporcje i kompozycja są ważniejsze niż godność, osobowość, konktakt emocjonalno-intelektualny. Znam wielu z Was od lat i wiem że na tych fundamentach wielu z was stoi.
A karteczki? A dawaj sobie ile karteczek ile chcesz. Skasuj moje konto jak masz ochotę. Tym bardziej to pokaże kim jesteś i po jakiej stoisz stronie.

velaskez
29-10-2010, 19:04
Kobieta jest towarem na sprzedaż. Kobietami się handluje.

Same sobą handlują. Może ktoś im kazał wziąć udział w programie?



Naga sesja była kryminalnym skandalem. W USA za to ktoś by porządnie beknął, włącznie z całą stacją która to pokazała, a program w jednej chwili by został zdjęty z anteny.

Nie sądzę. Byłem tam przez rok, wiem jak Amerykanie myślą. Lud to uwielbia.

A poza tym nie rozumiem Twojej krucjaty a'la Don Kichot...

Jacek_Z
29-10-2010, 19:21
...Tym bardziej to pokaże kim jesteś i po jakiej stoisz stronie.Nic nie zrozumiałeś. Szkoda.

R0bert
29-10-2010, 19:58
Naga sesja była kryminalnym skandalem. W USA za to ktoś by porządnie beknął, włącznie z całą stacją która to pokazała, a program w jednej chwili by został zdjęty z anteny.
A pod jakim paragrafem? Wszystkie uczestniczki miały powyżej 18 lat.
W stanach też leci Top Model, i co prawdą nie ogladalem wszystkich odcinkow, ale nie wątpie, że w którejś edycji były akty.

donkiszot
29-10-2010, 20:01
A pod jakim paragrafem? Wszystkie uczestniczki miały powyżej 18 lat.
W stanach też leci Top Model, i co prawdą nie ogladalem wszystkich odcinkow, ale nie wątpie, że w którejś edycji były akty.

Nie zrozumiałeś. ;) One zostały zmuszone do tego aby mieć 18 lat i aby być kobietami, tylko po to, abyśmy my, niegodziwi fotografowie, mogli je publicznie rozbierać z resztek godności.

Jacek_Z
29-10-2010, 20:03
Wiesz dziwne jest tylko to, że modelek fashion nikt nie przymusza do aktów. Żadna agencja. A w programie było to obowiązkiem, bo inaczej odpada. Po prostu TV chce by było kontrowersyjniej (oglądalność). Świat modelingu nie do końca wygląda tak, jak w tym programie.

donkiszot
29-10-2010, 20:11
[...]Świat modelingu nie do końca wygląda tak, jak w tym programie.

Jeśli o mnie chodzi, to już dawno zauważyłem różnicę pomiędzy prawdą a prawdą ekranu. Myślałem, że jest to powszechne rozróżnienie, ale wdać instynktowna siła pojmowania mediów jako rzeczywistości jest silniejsza. W tym wypadku na tyle silna, że z polemiki przestawiłem się na uśmiech, bo inaczej nie jestem wstanie zrozumieć tej sytuacji.

Eloi
29-10-2010, 20:25
A pod jakim paragrafem? Wszystkie uczestniczki miały powyżej 18 lat.


Jedna miała 17. Nie pamiętam jej imienia, chyba Pamela, ona zresztą odpadła tydzień później. Powiedziałbym nawet że chciała odpaść. Praktycznie po prostu sama odeszła od programu. Szkoda że nie zrobiła tego wcześniej i przy okazji nie rozwaliła aparatu na łysej łepetynie fotografa. I jeszcze go oskarżyła o molestowanie. Ona dla mnie była najciekawszą uczestniczką.
Jestem za tym aby uczestniczki, jak Paulina, po odpadnięciu upubliczniły wszystkie brudy i skandale jakie się tam odbywały za zamkniętymi drzwiami. Ten program zasługuje na upadek, włącznie ze smrodem na karierze tego tzw Tyszki.

Jacek_Z
29-10-2010, 20:33
Jeśli o mnie chodzi, to już dawno zauważyłem różnicę pomiędzy prawdą a prawdą ekranu. Myślałem, że jest to powszechne rozróżnienie,..Ten program chyba wcale nie ma na celu pokazywac na czym polega praca modelki. Choc niektórzy tego nie rozróżniają i dlatego mój wpis. Program TV to ... program w TV, ma mieć oglądalność i to tyle. W Tańcu z Gwiazdami do następnych etapów przechodzili świetni tancerze - Pudzianowski czy Gołota.Z tego należy wyciągac jakies wnioski :)

Co do dziewczyn - one sa bardzo, ale to bardzo różne. Nie wrzucajcie ich do jednego wora. Większość nie wie na czym polega modeling, choc by chciało byc modelkami. Tutaj się co nieco dowiedzą, ale ... nie do końca tego jak to jest w agencjach. Ten program pokazuje, że najważniejszy jest klient, a modelka (prawie) najmniej istotna. Tego dziewczyny nie wyłapują, mino, że to program chyba wyraźnie pokazuje. Bo potem przyjdzie jakaś kandydatka i będzie chciała gwiazdorzyć i stawiac warunki. Tak naprawdę jedyny warunek jaki dziewczyna może stawiać (i nie zrazi tym agencji) to właśnie to, że się nie rozbiera. A poza tym musi słuchać, słuchac i słuchać. Przynajmniej na poczatku. Taka branża. Większość ładnych dziewczyn nie lubi słuchac poleceń. I przez to wiele fajnych (wg warunków fizycznych) dziewczyn się nie nadaje do pracy modelki. Niestety chłopacy je "psują". W programie TV, gdy jest duża stawka (pamiętajcie o nagrodzie) one cierpiąc zgadzaja się na wszystko.
Zapomnijcie by poczatkujaca modelka pozwoliła na siebie połozyć na nagim ciele robala jedynie za stawki jakie dostaje początkująca dziewczyna za sesje. Mając sporą nagrodę zgadzają sie - dostają w tym programie przyspieszoną lekcję pokory.

prz3mo
29-10-2010, 20:41
Jecek, co jest w tym programie nagrodą? Szczerze mówiąc nie widziałem żadnego całego odcinka, ale ten temat czytam :)

R0bert
29-10-2010, 20:45
Co do brudów i skandali, nawet jeśli były, to myslę, że w umowie była odpowiednia klauzula dotyczaca tego typu informacji.

A nagroda jest zdaje się, kontrakt na 2 lata? z Max Factor, i jedną z agencji modelingowych.

prz3mo
29-10-2010, 20:47
Co do brudów i skandali, nawet jeśli były, to myslę, że w umowie była odpowiednia klauzula dotyczaca tego typu informacji.

Spoko, spoko... taki np. Fakt pokrywa jakby co koszty sądowe i ew. kare :)

donkiszot
29-10-2010, 20:59
[...]dostają w tym programie przyspieszoną lekcję pokory.

Otóż to, i moim zdaniem to jest duży plus tego typu programów. Przy wszystkich wadach i niuansach programów TV, nastolatki mają okazje zweryfikować marzenia i zdolności. Odnoszę ważenie, że Top model wziął sobie za zadanie również wychowywać. Choćby ostatni przekaz: "uczcie się języków!", czy sam dobór kandydatek z ciekawymi historiami do sprzedania (tancerka gogo, licealistka katolickiego LO, wiejskie pochodzenie itd.).

Niestety, wiele osób uważa, że modelka ma leżeć i pachnieć, i czasem przejść się do końca wybiegu i z powrotem w fajnym ciuchu, a przecież to jest praca (jak każda inna), która bywa ciężka i wymagająca.


Jecek, co jest w tym programie nagrodą? Szczerze mówiąc nie widziałem żadnego całego odcinka, ale ten temat czytam :)

Kontrakt z Max Factor, sesja zdjęciowa na okładkę "Glamour" i międzynarodowy kontrakt z agencją modelek. A i przy okazji można się załapać na inne drobiazgi, znajomości, sesje, okładki.

R0bert
29-10-2010, 21:01
Apropo drobiazgow, to wlasnie w ostatnim odcinku, Tyszka razem z Anja Rubik zaprosil jedna z dziewczyn do sesji dla Apartu.

prz3mo
29-10-2010, 21:02
Kontrakt z Max Factor, sesja zdjęciowa na okładkę "Glamour" i międzynarodowy kontrakt z agencją modelek. A i przy okazji można się załapać na inne drobiazgi, znajomości, sesje, okładki.

Czyli w sumie super sprawa dla takiej dziewczyny, która marzy o takiej pracy modelki.

donkiszot
29-10-2010, 21:06
Czyli w sumie super sprawa dla takiej dziewczyny, która marzy o takiej pracy modelki.

Pewnie Jacek sprecyzuje lepiej... W kilka tygodni jesteś na poziomie (kontraktów, zaawansowania kariery), na który trzeba pracować kilka lat. Taki kurs przyspieszony, tym bardziej nie ma co się dziwić, że dziewczyny są rzucane na głęboką wodę.

Jacek_Z
29-10-2010, 21:14
Dokładnie tak. Mają o co się bić. Inaczej by się nie poświęcały.

ThomasVoland
29-10-2010, 21:24
Jedna miała 17. Nie pamiętam jej imienia, chyba Pamela, ona zresztą odpadła tydzień później.
Nieistotne. Miała skończone 15 lat więc i w porno może legalnie 'grać'.

Jacek_Z
29-10-2010, 21:35
Jeśli rodzice (prawni opiekunowie) się zgodzą, bo inaczej - nie.
Przestańcie z tym porno. Elanek wtrącił to w kontekście moralności i biznesu, a nowy kolega tego nie wyłapał.

dlugas1982
29-10-2010, 22:42
jeśli oni pokazują porno to co 2 reklama szamponu w tv jest conajmniej erotykiem :D

kawałek biustu i porno, dajcie już sobie na luz

Eloi
29-10-2010, 22:45
Nieistotne. Miała skończone 15 lat więc i w porno może legalnie 'grać'.

Odrażają mnie te komentarze. Ciekawe czy osoba je pisząca taka sama jak i komentarz... Czy więcej jest tutaj podobnie myślących?


Przestańcie z tym porno. Elanek wtrącił to w kontekście moralności i biznesu, a nowy kolega tego nie wyłapał.
Nie miałem co wyłapywać. Jedno i drugie, choć na pozór różne, to oba się opierają na handlu kobietą i traktowaniu jej jak mięso na haku. Ale biznes faktycznie jest, ludzie zarabiają, i pewnie sporej ilości osób z tego forum ten szemrany półświatek imponuje. Bo wiadomo - sprzęt, światła, technika. Bo to forum fotograficzne, jakby nie było.
Podobnie z paparazzi. Też niby fotografia plus pieniądze, ale poziom moralny wątpliwy.
Mojego szacunku ani jedno ani drugie nie zdobędzie. Niezależnie od poziomu technicznego.

prz3mo
29-10-2010, 22:51
BTW - na Canon Board też dyskusja o programie
http://canon-board.info/showthread.php?t=70044
:)

elanek
29-10-2010, 22:54
Najciekawsze jest to że ktoś tutaj już wrzucił do jednego worka świat mody i świat porno-biznesu. I to jest istota - bo one rzeczywiście należą do jednego worka. I jedno i drugie opiera się na tym samym - braku szacunku, albo wręcz pogardzie, do kobiety.
Kobieta jest towarem na sprzedaż. Kobietami się handluje. I to że wiele z nich same na to idą nie zmienia faktu że się nimi handluje depcząc całkowicie ich godność. I program jak polska wersja "Top Model" ten skandal instytucjonalizuje. Prawdziwy talent kobiety, jej osobowość, jej charakter, jej unikalność, jej szacunek do siebie samej, jest równana z gównem. Liczy się jej posłuszeństwo, uległość, gotowość na bycie mięsem na haku.
Naga sesja była kryminalnym skandalem.

No nie wiem co myśleć... Piszesz piramidalne bzdury, w dodatku z punktu widzenia faceta.
Chyba masz spory problem w temacie: "Kobiety". W dodatku nic o nich nie wiesz.



Taki jest świat mody, jak mówicie? Może i jest. Czyli należy do półswiatka, tej samej kategorii co porno? Tym gorzej dla tych co w nim występują, a także tych co go "tłumaczą" (nawet bez "pochwalania"). Wiem że jest wielu z Was którzy marzą o karierze w tym półświatku. Może wielu z was już w tym siedzi. Tak, to prawda, pięknie ułożone światełko oraz właściwe techniczne proporcje i kompozycja są ważniejsze niż godność, osobowość, konktakt emocjonalno-intelektualny. Znam wielu z Was od lat i wiem że na tych fundamentach wielu z was stoi.
A karteczki? A dawaj sobie ile karteczek ile chcesz. Skasuj moje konto jak masz ochotę. Tym bardziej to pokaże kim jesteś i po jakiej stoisz stronie.

Szkoda Ci tłumaczyć cokolwiek.
Mam nadzieję, że nie masz Walthera.


Elanek wtrącił to w kontekście moralności i biznesu, a nowy kolega tego nie wyłapał
No dokładnie.

Eloi
29-10-2010, 22:59
... bełkot...

Haha, tym razem jaki awatar, taki wpis, taki autor! :)

eskimos
29-10-2010, 23:01
BTW - na Canon Board też dyskusja o programie
http://canon-board.info/showthread.php?t=70044
:)

Jakos tam inaczej dyskusja sie potoczyla, tak weselej np forfiter :mrgreen:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img543.imageshack.us/img543/3715/37156117912848267787100.jpg)

Eloi
29-10-2010, 23:11
Jakos tam inaczej dyskusja sie potoczyla, tak weselej np forfiter :mrgreen:


Joanna jest jedyną pozytywną osobą w tym show. Oczywiście mówi z akcentem, a my w swoim zakompleksieniu szybko to wychwytujemy. Amerykanie są bardziej cywilizowani - za publiczne wyśmiewanie akcentu idzie się tam do sądu. Ale my jeszcze w dżungli.
Joanna wyjechała z Polski w wieku 5 lat. Całe jej wychowanie, edukacja, rozwój fizyczny, duchowy i kulturowy to były szkoły amerykańskie. Biorąc pod uwagę te okoliczności mówi ona znakomicie po polsku i bardzo mi w tym imponuje.
Jak ktoś z was potrafi tak mówić po angielsku jak ona po polsku, to ja osobiście przed tym kimś uklęknę i oddam własne D700.
Poza tym ma ona najwyższą kulturę spośród wszystkich tych łebków jacy siadają w jury tego programu.

Bartek - NinoVeron
29-10-2010, 23:12
Odrażają mnie te komentarze. Ciekawe czy osoba je pisząca taka sama jak i komentarz... Czy więcej jest tutaj podobnie myślących?


Nie miałem co wyłapywać. Jedno i drugie, choć na pozór różne, to oba się opierają na handlu kobietą i traktowaniu jej jak mięso na haku. Ale biznes faktycznie jest, ludzie zarabiają, i pewnie sporej ilości osób z tego forum ten szemrany półświatek imponuje.

"szemrany półświatek" ???
z choinki się urwałeś?

w każdym biznesie są mniej lub bardziej podejrzane i często nie moralne działania
w każdym biznesie są różne układy i układziki często polegające na starych znajomościach czy interesach dogadywanych przy wódce i panienkach
przetargi, zmowy cenowe, balangi itp...

to, że Tyszka powiedział, że dziewczyna ma obwisły biust czy widoczny celulit - to nie jest przestępstwo! bo praktycznie w każdym przypadku mówił szczerą prawdę.
Czy rozbieranie się w tej branży jest czymś unikatowym? NIE!
zarówno Dżoana Krupa rozbierała się wiele razy (kilka m-cy temu była w polskiej edycji Playboya). Ania Rubik też wiele razy pozowała rozebrana (np. http://www.cocumag.com/2009/10/05/anja-rubik-for-self-service-31/ http://www.cocumag.com/2009/11/01/anja-rubik-by-alex-cayley/ )
Naomi Campbell ( http://www.naomicampbellnude.com/ ) , Kate Moss ( http://www.cocumag.com/2010/03/21/kate-moss-nude-by-mario-sorrenti-for-vogue-hommes-international-spring-2010-issue/ ) , Adriana Lima ( http://www.cocumag.com/2010/04/20/adriana-lima-by-ellen-von-unwerth/ ) i setki innych modelek w tym większość znanych TOP też mają rozbierana zdjęcia.
To jest show telewizyjny i gdyby dziewczyny nie chciały wziąć w nim udziału to by się nie zgłosiły i nie jechały często setki kilometrów. Zgłosiły się dobrowolnie i ponoszą często duże koszty aby właśnie być tam gdzie są!

Skoro za nie nie umrzesz to nie mów im jak mają żyć! :)

eskimos
29-10-2010, 23:16
Joanna jest jedyną pozytywną osobą w tym show. Oczywiście mówi z akcentem, a my w swoim zakompleksieniu szybko to wychwytujemy. Amerykanie są bardziej cywilizowani - za publiczne wyśmiewanie akcentu idzie się tam do sądu. Ale my jeszcze w dżungli.
Joanna wyjechała z Polski w wieku 5 lat. Całe jej wychowanie, edukacja, rozwój fizyczny, duchowy i kulturowy to były szkoły amerykańskie. Biorąc pod uwagę te okoliczności mówi ona znakomicie po polsku i bardzo mi w tym imponuje.
Jak ktoś z was potrafi tak mówić po angielsku jak ona po polsku, to ja osobiście przed tym kimś uklęknę i oddam własne D700.
Poza tym ma ona najwyższą kulturę spośród wszystkich tych łebków jacy siadają w jury tego programu.

Eloi, daruj sobie chłopie, weekend jest, uśmiechnij się, weź na luz, jak nie umiesz sam się zrelaksować to napij się, albo zapal coś, bo inaczej umrzesz niedługo na zawal.

R0bert
29-10-2010, 23:18
Jak ktoś z was potrafi tak mówić po angielsku jak ona po polsku, to ja osobiście przed tym kimś uklęknę i oddam własne D700.
Gdzie mieszkasz, bo D700 chetnie przygarne?
A co do Krupy, to ona po polsku mowi ładnie i bez akcentu, a przynajmniej takiego jak w Tap Madl
http://www.youtube.com/watch?v=WAO2s7GksRE

Eloi
29-10-2010, 23:24
Eloi, daruj sobie chłopie, weekend jest, uśmiechnij się, weź na luz, jak nie umiesz sam się zrelaksować to napij się, albo zapal coś, bo inaczej umrzesz niedługo na zawal.

Pierwszy pozytywny wpis na tym całym wątku od samego początku. I tak trzeba było od razu :)

Jacek_Z
29-10-2010, 23:38
.. Ale biznes faktycznie jest, ludzie zarabiają, i pewnie sporej ilości osób z tego forum ten szemrany półświatek imponuje
1. Nie imputuj nam czegoś, czego nie napisaliśmy.
2. O jakim półświatku mówisz?
3. Oczywiście, że imponują nam (OK - co niektórym - tobie nie muszą) rzeczy takie naprawdę topowe (nie ten program). Podziwiam kilka dziewczyn, które zrobiły dużą karierę (mówię o polkach), natomiast polscy fotografowie za granicą chyba jeszcze specjalnie nie zaszaleli. Nikt tam sobie chyba jeszcze nazwiska nie wyrobił. Sprzedanie pojedyńczych sesji to nie kariera. Ale zazdroszczę paru (więcej niz paru :)) polskim fotografom tego co robią, jakie mają możlwości.

.Mojego szacunku ani jedno ani drugie nie zdobędzie. Niezależnie od poziomu technicznego.To oczywiście twoja prywatna sprawa i w to się nie wcinamy.

prz3mo
30-10-2010, 00:29
Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że media tworzą i kreują rzeczywistość.
Jeśli ta cała Krupa potrafi mówić wyraźnie i ładnie po polsku, a jej maniery językowe i idiotycznie brzmiący akcent są dodane na potrzeby programu i taki był wymóg (???) to jest to już debilizm. Tylko należy wtedy zadać pytanie, czy jest tak dlatego, że widzowie tego właśnie oczekują i media wiedzą, że takie właśnie coś się sprzeda... Czy może to media ludziom wmawiają, że tak będzie "fajnie" i "cool" ;)
Siła mediów w obecnych czasach jest niesamowita, to druga władza i nie ma w tym przesady. Ogłupiają bo głupcami się sprawniej manipuluje i można im wcisnąć kit.
Tak jak wspomniałem wcześniej nie widziałem żadnego odcinka w całości (tylko urywki), ale po tym co piszecie to ten program to ma być show i tyle. Pewnie docelowa grupa tego programu to ludzie bardzo młodzi i oni to "kupują", nie kupią już natomiast melancholijnej "Wielkiej Gry". Niestety...
Można by też napisać wytarty, ale trafny slogan - "Chcieliśmy zachodu? To go mamy...". Czerpiemy garściami, nie tylko to co wartościowe i dobre, ale (a może przede wszystkim) to co głupie i mało wartościowe.

Eloi
30-10-2010, 00:40
Można by też napisać wytarty, ale trafny slogan - "Chcieliśmy zachodu? To go mamy...". Czerpiemy garściami, nie tylko to co wartościowe i dobre, ale (a może przede wszystkim) to co głupie i mało wartościowe.

Otwierasz puszkę, a tu
Słyszysz "How do you do"

ALF
30-10-2010, 00:50
Jeszcze nie mamy zachodu...karetki pogotowia mamy mniejsze ;) Ale jeśli trochę pociągniemy w tym kierunku to u nas też wkrótce będą większe :(

spiritwood
30-10-2010, 00:58
Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że media tworzą i kreują rzeczywistość.
Jeśli ta cała Krupa potrafi mówić wyraźnie i ładnie po polsku, a jej maniery językowe i idiotycznie brzmiący akcent są dodane na potrzeby programu i taki był wymóg (???) to jest to już debilizm. Tylko należy wtedy zadać pytanie, czy jest tak dlatego, że widzowie tego właśnie oczekują i media wiedzą, że takie właśnie coś się sprzeda...

Z Pascalem (tym co gotuje) grałem kilka razy w squasha kort w kort. Mówi normalnie (a w szczególności słowa na k i tym podobne - te się na squashu krzyczy dość głośno), nie mam mowy o przesadnym zabarwieniu francuszczyzną. Nie wiem, jak w przypadku Frau Krupy ale może być podobnie ;)

offthe
30-10-2010, 02:26
Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że media tworzą i kreują rzeczywistość.
Najsmutniejsze jest to, że ludzie wchłaniają wszystko jak leci bez żadnej oceny, krytyki..


Tylko należy wtedy zadać pytanie, czy jest tak dlatego, że widzowie tego właśnie oczekują i media wiedzą, że takie właśnie coś się sprzeda... Czy może to media ludziom wmawiają, że tak będzie "fajnie" i "cool"
Jest popyt, jest podaż. Jak widać ludzie lubią być ogłupiani i otumaniani. Jest zapotrzebowanie na takie programy. No i wielu usilnie twierdzi, że wszystko co zachodnie, jest fajne. To potęguje sukces tych programów Niedługo będzie to drugie MTV. Niewielki jest procent ludzi, którzy patrzą na to wszystko krytycznym okiem.
Jak najbardziej zgadzam się z tym, że media mają ogromną siłę.. Jednak to wszystko nie wyglądałoby tak, gdyby ludzie choć trochę poddali w wątpliwość to co mówią w telewizji. Dlatego ja się telewizora pozbyłem już jakiś czas temu. Jedynie brakuje mi trochę discovery.

amirez
30-10-2010, 11:01
Jest zapotrzebowanie na "odmienny" akcent. W ten sposób buduje się swój /lepszy?/ "image".
Mam znajomego, który mieszka na stałe w Australii. Jak odwiedza rodziców w Polsce, to rzeczywiście ma nieco inny akcent. Wszystko jednak wraca do normy po 2-3 dniach mówienia w ojczystym narzeczu. Akcent Krupy jest głupawo udawany i ją ośmiesza.

dlugas1982
30-10-2010, 16:26
Ale fakt faktem, trzeba być dobrym "aktorem" żeby tak dobrze udawać ten akcent i wstawiać bezwiednie słowa po inglisznemu w polskie zdania, w czasie szybkiej płynnej rozmowy.

Ja dont bilif, że ona udaje amerikan akcent
ogólnie łotewer :)

Eloi
30-10-2010, 16:30
Jest zapotrzebowanie na "odmienny" akcent. W ten sposób buduje się swój /lepszy?/ "image".
Mam znajomego, który mieszka na stałe w Australii. Jak odwiedza rodziców w Polsce, to rzeczywiście ma nieco inny akcent. Wszystko jednak wraca do normy po 2-3 dniach mówienia w ojczystym narzeczu. Akcent Krupy jest głupawo udawany i ją ośmiesza.

Jak czytam ten bełkot to ręce opadają. Wyjedź mądralo z Polski w wieku 5 lat i się wychowaj w całości za granicą. Wtedy będziesz miał prawo wypisywać mądrości.

eskimos
30-10-2010, 16:46
Jak czytam ten bełkot to ręce opadają. Wyjedź mądralo z Polski w wieku 5 lat i się wychowaj w całości za granicą. Wtedy będziesz miał prawo wypisywać mądrości.

Bartek i Mateusz wiek 36 lat, wyjechali w wieku 2 lat, obydwoje mówią płynna polszczyzna, aczkolwiek z ortografia maja niewielkie kłopoty , jak się chce to można, ale jak już wcześniej pisałem, Kargul i Pawlak określili takie zachowanie idealnie ;-)

ALF
30-10-2010, 17:09
Bartek i Mateusz wiek 36 lat, wyjechali w wieku 2 lat, obydwoje

To który z nich jest kobietą? ;)

eskimos
30-10-2010, 17:11
To który z nich jest kobietą? ;)

To bliźniaki hetero :mrgreen:

ALF
30-10-2010, 17:14
To bliźniaki hetero :mrgreen:

W takim razie "obydwaj" :D

eskimos
30-10-2010, 17:19
W takim razie "obydwaj" :D

Mea culpa, mogę edytować ale zapisać już nie chce, chociaż z drugiej strony po kilkunastu latach tułaczki chyba mogę kiepsko pisać po polsku ? Tylko że nie jestem gwiazdą, wiec chyba niektórzy mi tego nie wybaczą ;-)

ALF
30-10-2010, 17:27
Na tego wielbłąda jestem szczególnie uczulony...resztę zostawiam ekonetowi ;)
Często spotyka się taki kwiatek w telewizji...i pewnikiem stąd moje uczulenie. Bo takich dziennikarzy jak ekonet, którzy potrafią powiedzieć/napisać tekst bez błędu już niewielu zostało :D

R0bert
30-10-2010, 19:12
Jak czytam ten bełkot to ręce opadają. Wyjedź mądralo z Polski w wieku 5 lat i się wychowaj w całości za granicą. Wtedy będziesz miał prawo wypisywać mądrości.

Eloi, pare postow wyzej wrzucilem linka do wywiadu z Joanną Krupą, w ktorym mowila piekna polszczyzna, a na pewno nie z takim akcentem jak w programie.

krzysztof jot
30-10-2010, 21:19
Jak czytam ten bełkot to ręce opadają. Wyjedź mądralo z Polski w wieku 5 lat i się wychowaj w całości za granicą. Wtedy będziesz miał prawo wypisywać mądrości.

znam takie osoby mówiące wręcz z teatralną dykcja po polsku, po prostu genialnie, aż mnie jako radiowca z piętnastoletną praktyka po prostu zazdrość, i znam takie, co po pięciu latach pobytu w USA ledwie mówić po polski.
Nie będę się starał teraz tego logicznie uzasadnić, ale pewne swoje teorie w tym temacie mam. A Krupa jest żałosna, niestety.

freefly
30-10-2010, 22:27
znam takie osoby mówiące wręcz z teatralną dykcja po polsku, po prostu genialnie, aż mnie jako radiowca z piętnastoletną praktyka po prostu zazdrość, i znam takie, co po pięciu latach pobytu w USA ledwie mówić po Polski.
Nie będę się starał teraz tego logicznie uzasadnić, ale pewne swoje teorie w tym temacie mam. A Krupa jest żałosna, niestety.

Znam naszych rodaków za granicą, których dzieci w ogóle nie mówią po polsku. Nawet w domu z dzieciakami nie rozmawiają w ojczystym. Na pytanie, dlaczego dzieci nie uczą po polsku chociażby mówić, odpowiadają, że dzieci nie mają kolegów Polaków, w szkole sami tubylcy, więc polski nie będzie im do niczego potrzebny.

ekonet
30-10-2010, 23:36
Odrażają mnie te komentarze.
[...]
poziom moralny wątpliwy.
Mojego szacunku ani jedno ani drugie nie zdobędzie. Niezależnie od poziomu technicznego.


Ten program zasługuje na upadek, włącznie ze smrodem na karierze tego tzw Tyszki.
A można wiedzieć, po co to oglądasz, lulasku? :)


Z Pascalem (tym co gotuje) grałem kilka razy w squasha kort w kort. Mówi normalnie (a w szczególności słowa na k i tym podobne - te się na squashu krzyczy dość głośno), nie mam mowy o przesadnym zabarwieniu francuszczyzną. Nie wiem, jak w przypadku Frau Krupy ale może być podobnie ;)
Prawie dziesięć lat temu jadłem śniadanie w którymś z hoteli w Warszawie (Mariott?) i pól metra za mną, plecami do mnie siedział Andrzej Gołota. Mówił idealnie po polsku, chociaż gwarą knajacką, nie było cienia obcego akcentu. A w tym samym okresie można było zobaczyć w telewizorze wywiady z nim, w których biedaczysko zapominał co pół zdania polskich słów.
Podobnie, nie wiem, czy ktoś z Was zwrócił uwagę na niejakiego Piotra Kraśko (Kraśkę?) - gdy spikeruje w programach informacyjnych, polszczyznę ma bezbłędną, natomiast gdy się produkuje jako korespondent z obczyzny, wtedy gwałtownie dostaje obcego akcentu. ;)

prz3mo
30-10-2010, 23:40
Prawie dziesięć lat temu jadłem śniadanie w którymś z hoteli w Warszawie (Mariott?) )

No teraz to Cię poniosło... To nie mógł być Mariott :-P
Przypomniała mi się scena z "Misia", gdy goniec biegł zjeść do mega restauracji, a tak naprawdę był w barze mlecznym "Apis".... :-P :-D

ekonet
30-10-2010, 23:43
No teraz to Cię poniosło... To nie mógł być Mariott :-P
Przypomniała mi się scena z "Misia", gdy goniec biegł zjeść do mega restauracji, a tak naprawdę był w barze mlecznym "Apis".... :-P :-D

No faktycznie - taka nędza, jak ekonet, to mogła jeść wyłącznie w barze "Smaczek" czy "Puchatek". ;)
Rozgryzłeś mnie jak pestkę dyni. ;)

prz3mo
30-10-2010, 23:45
No faktycznie - taka nędza, jak ekonet, to mogła jeść wyłącznie w barze "Smaczek" czy "Puchatek". ;)
Rozgryzłeś mnie jak pestkę dyni. ;)

Nooo... :)

Umbra
30-10-2010, 23:47
W takim razie "obydwaj" :D

Raczej obydwoje.

ekonet
30-10-2010, 23:49
Raczej obydwoje.
A jak to uzasadnisz?

prz3mo
30-10-2010, 23:52
W "Top Model" WYMIENIAJĄ JURY!
http://www.pudelek.pl/artykul/28190/w_top_model_wymieniaja_jury/

;)

Umbra
31-10-2010, 00:01
Bliźniacy hetero - rozumiem, że różnopłciowi? Zbiór dwóch osób różnej płci określa się właśnie takim mianem (obydwoje). Obydwaj mogą być panowie.

Edit: A, sorry. Przejrzałem wcześniejszą stronę (od poprzedniej) i już wiem, o co chodzi. :P

ekonet
31-10-2010, 00:06
Bliźniacy hetero - rozumiem, że różnopłciowi? Zbiór dwóch osób różnej płci określa się właśnie takim mianem (obydwoje). Obydwaj mogą być panowie.
Jeśli, jak sam rzekłeś, "bliźniacy", to obaj są płci męskiej. Płci różnej to byłyby "bliźnięta". A płci żeńskiej - "bliźniaczki".
Zaś tutaj mowa konkretnie, o ile mnie pamięć i słabawy wzrok nie mylą, o dwóch delikwentach nazywanych imionami Bartek i Mateusz.
:)
(i po co ja się produkuję? ;))

Eloi
31-10-2010, 06:27
A można wiedzieć, po co to oglądasz, lulasku? :)



Po pierwsze bo chcę, bo takie moje prawo.
Po drugie nie rozumiem co to znaczy to ostatnie słowo. Nie znam tego slangu. Z brzmienia nie brzmi pochlebnie, ale nie odpowiem w podobnym stylu bo po wielu latach na forum mam do Ciebie zbyt dużo szacunku. W roli jak powyżej widzę Ciebie po raz pierwszy, co jest czymś nowym dla mnie. Ale wciąż masz dużo u mnie kredytu i wiele razy byś musiał używać powyższych słów aby ten kredyt stracić.

Co do języka polskiego, to musicie kochani zrozumieć, że dla wielu emigrantów sprawy polskie nie są najważniejsze w ich życiu. Niektórzy rzeczywiście siedzą w polskim getcie przez całe życie i mówią tam wyłącznie po polsku, a asymiliacja w lokalnym społeczeństwie ich zupełnie nie obchodzi.
Jest jednak bardzo dużo ludzi którzy mają większe ambicje. Kończą uczelnie, robią kariery. Dla nich wbijanie na siłę ich dzieciom w głowy różnych Dziadów i Rejtanów ma bardzo niski priorytet. Oni wolą aby ich dzieci odniosły prawdziwy sukces w społeczeństwie w jakim żyją. A za to niestety jest cena oderwania się od polskich korzeni. Albo jedno, albo drugie, moi kochani. Niestety nie da się i jednego i drugiego. Żyję za granicą ponad dwiadzieścia lat i jeszcze takiego przypadku nie spotkałem. Albo żyjesz w getcie, albo się asymilujesz.

A do Joanny mam najwyższy szacunek że całkowicie asymilując się w społeczeństwie amerykańskim, że mając niezależną karierę w amerykańskim show-biznesie, poczuwa się Polką i z własnej woli otwiera się na polską kulturę. I chce w niej działać i być jej częścią. Chylę przed nią głowę. I mam nadzieję że polskie społeczeństwo powita ją z gościną.
Moje dzieci też się całkowicie zasymilowały w lokalnym społeczeństwie, skończyły lokalne uniwerstytety, ale ceną za to była utrata dużej części polskiego języka. Pociechą jest że po latach jak człowiek dojrzewa, to czuje w sobie własną niezależną wolę pobratania się z ojczyzną rodziców. I u moich dzieci też to następuję. Ale niestety po polsku nie mówią nawet w części tak dobrze jak Joanna.
I boję się że jak pewnego dnia pojadą do ojczyzny rodziców z otwartym sercem, to powitają je drwiny z ich akcentu jakie tutaj się serwuje Joannie. I wtedy już się tak zrażą, poczują się tak zranione, że zerwą z Polską na zawsze. Ale to już nie będzie ich wina, ale w stu procentach wasza.

Psychotrop
31-10-2010, 09:55
Co do języka polskiego, to musicie kochani zrozumieć, że dla wielu emigrantów sprawy polskie nie są najważniejsze w ich życiu. Niektórzy rzeczywiście siedzą w polskim getcie przez całe życie i mówią tam wyłącznie po polsku, a asymiliacja w lokalnym społeczeństwie ich zupełnie nie obchodzi.


znaczy moja rodzina jest wyjątkiem, w każdym przypadku którym napisałeś :)
no i siedzą na obczyźnie trochu dłużej niż ty napisałeś :)

ku6i
31-10-2010, 12:06
Co do języka polskiego, to musicie kochani zrozumieć, że dla wielu emigrantów sprawy polskie nie są najważniejsze w ich życiu. Niektórzy rzeczywiście siedzą w polskim getcie przez całe życie i mówią tam wyłącznie po polsku, a asymiliacja w lokalnym społeczeństwie ich zupełnie nie obchodzi.
Jest jednak bardzo dużo ludzi którzy mają większe ambicje. Kończą uczelnie, robią kariery. Dla nich wbijanie na siłę ich dzieciom w głowy różnych Dziadów i Rejtanów ma bardzo niski priorytet. Oni wolą aby ich dzieci odniosły prawdziwy sukces w społeczeństwie w jakim żyją. A za to niestety jest cena oderwania się od polskich korzeni. Albo jedno, albo drugie, moi kochani. Niestety nie da się i jednego i drugiego. Żyję za granicą ponad dwiadzieścia lat i jeszcze takiego przypadku nie spotkałem. Albo żyjesz w getcie, albo się asymilujesz.

Nie wiem czy sobie uświadamiasz, ale kilka pokoleń polskich naukowców pracujących od dziesiątek lat za granicą śmieje Ci się w twarz.

offthe
31-10-2010, 13:38
. A za to niestety jest cena oderwania się od polskich korzeni. Albo jedno, albo drugie, moi kochani.
A ja uważam, że to nieprawda. Można łączyć życie codzienne z byciem polakiem. Mogę to udowodnić na przykładzie mojego brata. Wyjechał z kraju 13lat temu...Mieszka na drugim końcu świata. Polskiego nie zapomniał, przyjeżdża tu, czyta polskie książki. Jest po prostu polakiem. A dziecko zamierza uczyć 3 języków. Dwóch lokalnych, i polskiego. Bo znajomość języków jest przydatna zawsze. Na dodatek jest częścią tamtejszego społeczeństwa. Nie trzeba wybierać między jednym a drugim. Nauka języka ojczystego to bardzo ważna rzecz.Pomijając chęć powrotu dzieci do rodzinnego kraju, polski to dość trudny język, i jego dobra znajomość może być bardzo przydatna, ot, choćby w roli tłumacza.
Także pomimo tego, że jesteś za granicą już długo, wychowałeś dzieci, nie zgadzam się z twoją opinią.

Eloi
31-10-2010, 17:01
Nie wiem czy sobie uświadamiasz, ale kilka pokoleń polskich naukowców pracujących od dziesiątek lat za granicą śmieje Ci się w twarz.

Znam tych naukowców. I to sporo. I ich dzieci mówią po polsku z ciężkim akcentem. Lepiej lub gorzej, ale z ciężkim akcentem. Zwłaszcza te które się wychowały w całości za granicą.


A dziecko zamierza uczyć 3 języków. Dwóch lokalnych, i polskiego.

Nie mówię o nauce języka polskiego. To oczywiste. W domu językiem jest język polski. Przynajmniej do czasu - najdłużej jak się da. Ja mówię o akcencie.
Ale nawet jeśli chodzi o język polski w domu, to jest bardzo ciężko. Jest to z czasem walka z wiatrakami. Do wieku 5 lat rzeczywiście język polski jest dominujący. Ale potem dziecko idzie do szkoły i musi znaleźć własną adaptację z rówieśnikami. I rodzice mają wybór - albo język polski za wszelką cenę, nawet kosztem wyobcowania dziecka wśród lokalnych rówieśników, albo postawienie na dobro dziecka i jego pozycję w lokalnym społeczeństwie.
Ale nawet samo dziecko podejmuje decyzję i nawet jeśli rodzice mówią do niego po polsku, ono odpowiada lokalnym. Z czasem staje się to normą. I nie ma siły aby to przezwyciężyć. I język polski wtedy dla dziecka staje się językiem biernym - ono go rozumie, potrafi się porozumieć, ale samo mówi z dużym akcentem i z wtrącaniem lokalnych słów.

Duże też ma znaczenie gdzie się mieszka. Jak ktoś mieszka w Chicago albo Nowym Yorku, to jest łatwiej na prowadzenie dwóch równoległych żyć. Jedno nastawione na adaptację od poniedziałku do piątku, drugie polskie w weekendy - polska szkółka niedzielna, polskie zespoły, parafia. Ale nawet wtedy w miarę dorastania dzieci zaczynają już wyraźnie odchodzić od polskości. W wieku dorosłym wracają, ale najgorszy jest okres nastoletni.
Najgorzej jest jednak jak się mieszka w miejscu gdzie lokalna Polonia jest znikoma - wtedy pozostaje jedynie dom. I nawet przy dużej konsekwencji rodziców pewne procesy są po prostu nieuniknione.

ekonet
31-10-2010, 18:36
Po pierwsze bo chcę, bo takie moje prawo.
Po drugie nie rozumiem co to znaczy to ostatnie słowo. Nie znam tego slangu. Z brzmienia nie brzmi pochlebnie
Światło, sam zrezygnowałeś z tego forum, więc po co wracałeś?
Nikt Cię nie wyrzucał, ale trzeba być konsekwentnym.
Lubiłem Cię, Ty mnie nie, ale to nie ma znaczenia.

Piotrek 77
31-10-2010, 20:08
Jak czytam ten bełkot to ręce opadają. Wyjedź mądralo z Polski w wieku 5 lat i się wychowaj w całości za granicą. Wtedy będziesz miał prawo wypisywać mądrości.

Chyba nie oglądałeś wywiadu z tą panią. Skoro tam ma inny akcent a tu inny to coś jest nie tak

Grzybu
04-11-2010, 12:28
Wracając do samego programu...
Co prawda nie oglądałem większości wczorajszego programu, ale miałem okazję słyszeć (jednym uchem) co się dzieje. Mam jakieś dziwne wrażenie, że te dziewczyny non stop tam płaczą. O co chodzi?? Zacząłem oglądać od którejś tam sesji. Najbardziej rozbawił mnie tekst fotografa podczas odtwarzania sceny z "Nagiego Instynktu". Powiedział, że modelka musi być bez majtek, żeby bardziej wczuła się w rolę.

prz3mo
04-11-2010, 12:45
Najbardziej rozbawił mnie tekst fotografa podczas odtwarzania sceny z "Nagiego Instynktu". Powiedział, że modelka musi być bez majtek, żeby bardziej wczuła się w rolę.

No właśnie ! Też to wczoraj mnie zaskoczyło. Bo moim amatorskim okiem wyglądało to tak, że przez to ta dziewczyna była mega spięta.... Jakim cudem zdjęcie majtek przez amatorke, którą będą oglądały potem miliony ludzi ma "lepiej zagrać" właśnie dzięki temu ??? Ten fotograf to ktoś, tak wynikalo z jego opisu, bardzo dobry, więc chyba wiedział co mówi i robi, ale nadal nie mogę zrozumieć czy to rzeczywiście modelce pomoglo. Moim zdaniem bardzo przeszkodziło..

ps. To byl pierwszy odcinek tego problemu, który obejrzałem cały.

McSimus
04-11-2010, 14:12
A może mi ktoś wyjaśnić dlaczego one cały czas się rozbierają ?? Zaczynam mieć wrażenie, jakby to był konkurs na jakąś dziewczynę z Playboya a nie modelkę.

JK
04-11-2010, 14:16
No właśnie ! Też to wczoraj mnie zaskoczyło. Bo moim amatorskim okiem wyglądało to tak, że przez to ta dziewczyna była mega spięta.... Jakim cudem zdjęcie majtek przez amatorke, którą będą oglądały potem miliony ludzi ma "lepiej zagrać" właśnie dzięki temu ??? Ten fotograf to ktoś, tak wynikalo z jego opisu, bardzo dobry, więc chyba wiedział co mówi i robi, ale nadal nie mogę zrozumieć czy to rzeczywiście modelce pomoglo. Moim zdaniem bardzo przeszkodziło..

ps. To byl pierwszy odcinek tego problemu, który obejrzałem cały.

A może tu chodziło o "pomoc" dla fotografa. Może bez tego nijak nie idzie zdjęcia zrobić. :wink:

prz3mo
04-11-2010, 14:20
A może tu chodziło o "pomoc" dla fotografa. Może bez tego nijak nie idzie zdjęcia zrobić. :wink:

Czyli, że co? Że musi być podniecony, fajka musi mu stanąć by móc dobrze fotografować.... Może i masz rację... hmmm... :lol:

himi
04-11-2010, 14:31
Gdzie mieszkasz, bo D700 chetnie przygarne?
A co do Krupy, to ona po polsku mowi ładnie i bez akcentu, a przynajmniej takiego jak w Tap Madl
http://www.youtube.com/watch?v=WAO2s7GksRE

Problemy ze słuchem? Ma ewidentny akcent dokładnie taki sam jaki pokazuje w programie. A że jest zabawnie:) no cóż.

Psychotrop
04-11-2010, 14:31
Czyli, że co? Że musi być podniecony, fajka musi mu stanąć by móc dobrze fotografować.... Może i masz rację... hmmm... :lol:

no wiecie co ?
przeca tu są dzieci ;)

p.s.
nie ważne jak dobrym fotografem jest ten gość, ale zboczeńcy trafiają się wszędzie - ot moje zdanie na temat wypowiedzi tego pana i niego samego.

McSimus
04-11-2010, 14:35
Nowy sposób na wylansowanie się fotografa - robić zdjęcia w "Top Model" ;)

Michal_C
04-11-2010, 15:26
Miałem okazję widzieć 2 odcinki. Robią z tymi dziewczynami co chcą. A Krupa jeszcze wczoraj wygłosiła jakieś zdanie o braku klasy dziewczyn, które obgadywały jedną z nich. Ja patrząc na zdjęcia zazdroszczę umiejętności ludziom od postprocessingu.

Pozdr

amirez
04-11-2010, 17:26
Ciekawi mnie, kto decyduje o doborze zdjęcia przedstawianego jurorom? Czy modelka ma też - a właściwie winna mieć głos decydujący?
Fakt, z kilku odcinków wynika, że dobra modelka, to modelka bez majtek ;)

dlugas1982
04-11-2010, 18:26
Ciekawi mnie, kto decyduje o doborze zdjęcia przedstawianego jurorom? zastanawiam się nad tym od kilku odcinków już

ktoś im wybiera nieraz te kaszaloty fotki przecież, albo to specjalnie bo przeta każda nie może mieć bjutiful foto bo by kogo wywalili ? :)

BTW> i trzeba mieć na uwadze zawsze że "TELEWIZJA KŁAMIE ! - UWIERZ REKLAMIE !" jak śpiewał kiedyś całkiem zacny zespół :D

R0bert
04-11-2010, 21:34
Najbardziej spodobal mi sie ostatnio link znaleziony gdzies w necie :
http://modelki.plejada.pl/17364,4,jak_zmienily_sie_uczestniczki_top_model_zo stan_modelka,foto_duze.html
szczegol, ze pierwsze zdjecie wyglada na zwykla fotke, a przy drugim jest profi makijaz, swiatlo etc...

Andrzej Olender
04-11-2010, 21:42
Najbardziej spodobal mi sie ostatnio link znaleziony gdzies w necie :
http://modelki.plejada.pl/17364,4,jak_zmienily_sie_uczestniczki_top_model_zo stan_modelka,foto_duze.html
szczegol, ze pierwsze zdjecie wyglada na zwykla fotke, a przy drugim jest profi makijaz, swiatlo etc...

Nic w tym dziwnego, to pierwsze to po prostu zwykłe zdjęcie tzw. polaroid, modelka ma być bez upiększeń, kosmetyków, photoshopa itp. pozwala to ocenić np. agencji prawdziwą twarz modelki. Normalna praktyka stosowana na całym świecie przy naborach modelek.

R0bert
04-11-2010, 21:50
Andrzej, oczywiscie ja to wiem i rozumiem, tylko bawi mnie forma tego 'artykulu', "metamorfoza modelek" na podstawie polaroida, i profesjonalnego zdjecia z porzadnym make-upem etc. Zapewne gdyby zrobic polaroidy teraz to zadnej przemiany by nie bylo.

Andrzej Olender
04-11-2010, 21:56
Andrzej, oczywiscie ja to wiem i rozumiem, tylko bawi mnie forma tego 'artykulu', "metamorfoza modelek" na podstawie polaroida, i profesjonalnego zdjecia z porzadnym make-upem etc. Zapewne gdyby zrobic polaroidy teraz to zadnej przemiany by nie bylo.

Te portale to wiadomo szukają sensacji, nie przywiązywał by do nich kompletnie uwagi, zwłaszcza do ich nazewnictwa bo często piszący te artykuły nie mają o tematyce pojęcia :)

dlugas1982
04-11-2010, 23:11
Po mojemu ona się wcale tak dużo nie zmieniła pomimo tych upiększaczy. Rysy ma te same, oczy także wi ęc powiedzmy "progres" jest na poziomie 20%

A czasem są takie progresy o ponad 80% i wygląda wtedy modelka jak inna osoba

http://modelki.plejada.pl/17364,7,jak_zmienily_sie_uczestniczki_top_model_zo stan_modelka,foto_duze.html tu już jest poważniejsza zmiana, bo była nawet u dermatologa przy okazji jak widać :D

de Fresz
05-11-2010, 00:16
Najbardziej spodobal mi sie ostatnio link znaleziony gdzies w necie :
http://modelki.plejada.pl/17364,4,jak_zmienily_sie_uczestniczki_top_model_zo stan_modelka,foto_duze.html
szczegol, ze pierwsze zdjecie wyglada na zwykla fotke, a przy drugim jest profi makijaz, swiatlo etc...

Przywykłem już, że mam specyficzny gust, ale IMHO na części zdjęć "przed" dziewczyny wyglądają znacznie korzystniej niż "po". Nad tymi "polaroidami" wystarczyłoby posiedzieć z 5 minut w Szopie, aby wyciągnąć z nich znacznie więcej (leży WB, trochę ekspozycja).

Leatherface
05-11-2010, 00:23
Ponoć jedna z uczestniczek w ostatnim programie rozkładała nogi przed obiektywem bez bielizny... Prawda to? :/