PDA

Zobacz pełną wersję : statyw do samolotu



Tomson
29-08-2010, 19:22
Chcę zabrać normalny statyw na wakacyjne wojaże - tani i lekki ersatz z D700 się nie sprawdza. Macie doświadczenia z wnoszeniem statywu (w pokrowcu) na pokład samolotu?
Manfrotto 055XPROB z głowicą panoramiczną, pokrowiec będzie miał ok. 90 cm długości. Niezależnie od tego podręczny i aparat w toploaderze (z tym nie było problemów).
Nie chce statywu pakować do miękkiej torby - generalnie na lotniskach nikt się nie pieści z bagażem głównym.
Więcej danych - czarter, w ramach Unii, wylot z Łodzi.
Mam obawy, że straż graniczna ma tak rzadko do czynienia z osobnikiem coś takiego targającym, że na wszelki wypadek mi to zblokuje.

Władca Pixeli
29-08-2010, 19:35
Latałem ze statywem w takim pokrowcu.
Wygląda to jeszcze gorzej niż bez pokrowca bo podobne jest do pokrowca na strzelbę. :mrgreen:
Nikt tego nie otwierał. Jedynie przechodziło przez maszyny do prześwietlania.
Oczywiście statyw brałem jako bagaż podręczny.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/08/508126-2.jpg
źródło (http://www.bhphotovideo.com/images/largeimages/508126.jpg)