PDA

Zobacz pełną wersję : Foto w drewnie



zikson
28-08-2010, 14:47
Witam, będę robił fotki w całości drewniamy domu . podłoga, ściany, sufit i ogólnie wszystko :)
Jak użyć lapmy ( SB800 ) aby zdjęcia były jak najbardziej naturalne.
W zestawie mam d90 i jasnego tamrona.

Przemek Paśnik
28-08-2010, 14:56
Uzupełniłbym ten zestaw o statyw i wiedzę w zakresie zdjęć DRI/HDR a lampę zostawił w plecaku no chyba że ni o architekturę tu chodzi, przy ludziach sprawa się lekko komplikuje :)

zikson
28-08-2010, 16:48
właśnie chodzi o ludzi którzy tam będa :) jak ostatnio robiłem przy całkiem dobrym oświetleniu pomieszczenia to wszystkie twarze były pomarańczowe i jakies nienaturalne...

Marcin Borkowski
28-08-2010, 18:05
poprawnie ustaw balans bieli

zikson
28-08-2010, 19:41
balans bieli mam włączony AUTO . Nie mam pojęcie na jaki miałbym zmienić.
Robiłem fotki na chrzcinach i na ekranie były całkiem ok ale jak juz wrzuciłem na kompa to wyszło kiepsko a totalna plapa wyszła jak dałem do wywołania kilka fotek.
Jakie parametry pozmieniac żeby wyszło ok ?

salviae
28-08-2010, 20:39
w trybie manualnym wb zmień temperaturę barwową na taką aż kolory będą naturalne:)

elanek
06-09-2010, 08:12
lampa z mydelniczką - to zniweluje trochę zafarb

sokrates
06-09-2010, 09:44
albo lampa z doniczką - (dyfuzor fonga) + wysokie ISO + f2,8 i da radę :-) Balans bieli PRE

amirez
08-09-2010, 16:46
Jak bez lampy, to auto nie ustawi poprawnego balansu bieli. W drewnianej chatce wszystko będzie "balansowało" miedzy czerwonym a pomarańczowym ;)
Trzeba balans skorygować ręcznie !

swider
08-09-2010, 23:08
Zawsze możesz też przy wywołaniu (np. w ACR) pobawić się suwaczkami i zdjąć trochę żółcieni i oranży.

Motorniczy
08-09-2010, 23:27
lampa z mydelniczką - to zniweluje trochę zafarb

Bez sensu... nie lepiej wódkę z mydelniczki w samo południe na plaży +30 stopni celsjusza ? :)

Jędrula
09-09-2010, 10:21
Szkoda, zainteresowałem się tematem, bo myślałem, że autor będzie robił odbitki w drewnie... :-(

l.g
09-09-2010, 11:14
Zalezy w jakim celu te zdjecia ida... Bo ja, szczerze mowiac, bardzo lubie ten zafarb idacy z odbietego w drewnie swiatla. Wiec jesli nie jest to sesja ktora wymaga naturalnych kolorow skory, ubran itd, to ten kolorek calosci moze byc na plus, moze budowac klimat.

Jacek S
10-09-2010, 10:15
Światło z lampy oczywiście odbite, od sufitu, może być też trochę od ścian. Balans bieli zostaw sobie na auto, ale rób zdjęcia koniecznie w RAWach, potem przy obróbce poszukaj właściwego balansu bieli, zmieniając jego ustawienia, najlepiej i najłatwiej robi się to w Capture NX, powinno udać się znaleźć właściwe ustawienie, potem wystarczy przenosić ustawienia na następne zdjęcia, czasem może być konieczna mała korekta. Generalnie MZ nie warto tak do końca likwidować ciepłego zafarbu, gdyż oddaje on klimat takiego miejsca, oczywiście nie chodzi o to, żeby wszystko było pomarańczowe.