PDA

Zobacz pełną wersję : Canon EOS 60D



rmd
26-08-2010, 06:21
http://www.dpreview.com/news/1008/10082620canoneos60d.asp

http://www.optyczne.pl/3226-nowość-Canon_EOS_60D.html

drosik
26-08-2010, 07:33
Seria dwucyfrowa celuje już w amatorów :?:

Gamling
26-08-2010, 09:52
Masakra jakaś, wykastrowali strasznie ten aparat.

Mariusz888
26-08-2010, 10:14
Dokładnie takie samo wrażenie odniosłem - jak zobaczyłem 50D gdy go wypuścili to było takie duże "HMMMM", że może nawet człowiek by się przesiadł... nowe 60D przypomina mi Sony Alfę z entry level :roll: i jeszcze ten kretyński wynalazek jak odchylany ekranik... kolejna rzecz wspaniale nadająca się do ustawicznego serwisowania... :roll: mam nadzieje że nikon tego nigdy nie wprowadzi w serii Dxxx i Dx... ;)

dem
26-08-2010, 10:28
Można przypuszczać, że cena 50D poszybuje w górę ;)


nowe 60D przypomina mi Sony Alfę z entry level

Dokładnie takie samo wrażenie odniosłem.

jaś
26-08-2010, 10:45
skończy się onanizm sprzętowy w temacie magnezowych korpusów i tak ich szczelność (XXD i 7D) jest iluzoryczna, tak naprawdę to mało który użytkownik XXD potrzebuje magnezowego korpusu, jak już wielokrotnie pisałem czekam na kolejny ruch czyli na pełnoklatkowca w wersji plastic-fantastic :) mały, lekki , oczywiście bez gripa.

TomaSzSz
26-08-2010, 10:56
Nie ma co się dziwić 50d był zbyt blisko 7D więć musieli obniżyć nieco półkę 60d w sumie szkoda ...

rainer
26-08-2010, 11:16
i jeszcze ten kretyński wynalazek jak odchylany ekranik... kolejna rzecz wspaniale nadająca się do ustawicznego serwisowania... :roll: mam nadzieje że nikon tego nigdy nie wprowadzi w serii Dxxx i Dx... ;)


Dlaczego od razu kretyński, to że nie potrafisz dla niego znaleźć zastosowania, nie znaczy że nie będzie przydatny dla innych. ;)

jaś
26-08-2010, 11:22
no i jest nowy ficzer:
zaawansowane funkcje kreatywne z Basic +
to wyraźnie pozycjonuje ten korpus :) i przy okazji dwucyfrową serię

Mariusz888
26-08-2010, 11:23
Ale ja wiem gdzie można go zastosować - tylko w praktycznie 2 miejscach - fotografując z nad głowy - osobiście jeszcze mi się nie zdarzyło i raczej mało komu się zdarza w ogóle kiedykolwiek tak robić, a drugi to macro i mimo że jakiś czas temu chyba z ponad 80% moich fotek to było macro i czasem owszem by się może przydało to łatwo się można bez tego obejść a dwa że jak się wie jak działa LV w Nikonie to od razu można to spisać na straty ;)

Remol71
26-08-2010, 11:24
Dlaczego od razu kretyński, to że nie potrafisz dla niego znaleźć zastosowania, nie znaczy że nie będzie przydatny dla innych. ;)

Przydatne bardzo przy fotografowaniu grzybków z poziomu ściółki leśnej. W końcu nie będzie trzeba się tarzać w liściach. Manualne szkiełko makro, LV, ekran w górę i pełen komfort :)

Remol71
26-08-2010, 11:27
....a dwa że jak się wie jak działa LV w Nikonie to od razu można to spisać na straty ;)

LV w Canonie działa bardzo dobrze. Jak miałem manualny 300/4.5 to przy 100% LV widzialem dokładnie na ekranie jak się GO przesuwa i można było szkiełko ustawić z dokładnością milimetra.

Merde
26-08-2010, 11:40
Seria dwucyfrowa celuje już w amatorów :?:

To jest IMHO próba zrównania półek z Nikonem. Po 7D który wreszcie można było nazwać odpowiednikiem D300 zrównano (tym razem w dół) 60D do poziomu Nikona D90, dodając mu kilka bajerów, żeby był bardziej atrakcyjny dla amatora.

żółto-czarny
26-08-2010, 11:49
no i jest nowy ficzer:
zaawansowane funkcje kreatywne z Basic +
Ale kosztem predefiniowania nastaw (zostało tylko jedno C). Tryb seryjny też trochę wolniejszy niż w 50D.

Pawel Pawlak
26-08-2010, 12:09
Ewidentnie 7D wytyczyło nową strategię pozycjonowania korpusów w canonie - 7D to 100% konkurencja dla D300. Oczywiście nowsza więc trochę więcej fjuczerów + kilka przewag marketingowych - 2procesory digic4, 18mpix itp + przedewszystkim jednocyfrowa nazwa. 50D był gdzieś pośrodku między D300 a d90, jednocześnie był stosunkowo blisko 7D. Więc rozijać się go nie dało - trzeba było go "zwinąć" do 60D - typowego konkurenta d90tki. Teraz trzebaczekać na ruch nikona; nikon d90(d7000) już pewnie niebawem będzie zbliżony specyfikacją do D60, ale ciekawe co będzie z następcą d300 ? może nikon pokusi się o podobny krok jak canon i pokaże jednocyfrowego DXa ?

qooba
26-08-2010, 12:24
Znajomy z PAP wykorzystuje intensywnie filmowanie w 7D, bardzo intensywnie 8kl/s, ale działa na zmniejszonych jpg ;) Przewaga nad D300s to lepsze filowanie i 1kl/s w jego wypadku ;)
A 60D to będzie pewnie idealny konkurent następcy D90 :)

punky
26-08-2010, 12:26
ale ciekawe co będzie z następcą d300 ? może nikon pokusi się o podobny krok jak canon i pokaże jednocyfrowego DXa ?

Tak czy inaczej podoba mi się to zagranie canona - wreszcie jest otwarta konkurencja, a nie zazębiające się korpusy. Może to owocować albo spadkiem cen (wątpliwe) albo pakowaniem nowych wodotrysków do puszek.
Te firmy muszą zacząć coś w tej kwestii robić bo Sony zalewa rynek entry level swoimi aparatami.

Mam jedynie nadzieję że podobna walką między C i N wywiąże się na poziomie pełnej klatki.

luxmin
26-08-2010, 12:52
no i im w [...] poszło. Wszystko przez 7D i Nikona ;) Już się witali z gąską w postaci taniego 5D a tu wszedł 5DII i został odcięty przez 7D. To jeszcze teraz na dodatek wykastrowali w dół serię xxD. Ale se canon w kulki leci. Teraz to nie będzie zarzutów że Nikon musi być najdroższy. Zaraz zobaczycie jak będą wprowadzać następców poszczególnych szkieł jak cena będzie pozycjonowana.
Nadzieja już tylko w Sony. Panasonic a szczególnie Olympus też mają nie tęgie miny na wieści z obozu Sony

Azazel85
26-08-2010, 13:09
Może to owocować albo spadkiem cen (wątpliwe)
Czemu wątpliwe - 50D już można dostać za ~2700zł, co jest praktycznie dokładnie ceną D90 - w FotoBasi czy FotoJokerze np D90 jest droższy od 50D :) Zbrodnia w biały dzień takie ceny robić.

Może tak D300s spadnie do ~ 4000zł? :) Marzenia ściętej głowy...

A sam C60D - ciekawe jak się go będzie trzymało w łapie. Zobaczymy jak się pojawi na rynku, co to to warte :)

punky
26-08-2010, 13:11
A sam C60D - ciekawe jak się go będzie trzymało w łapie. Zobaczymy jak się pojawi na rynku, co to to warte :)

http://web.canon.jp/imaging/eosd/samples/eos60d/
masz kilka sampli

Pawel Pawlak
26-08-2010, 13:16
sample jak sample - ta sama matryca + procek co w 7D, 550D więc musi być podobnie :)

punky
26-08-2010, 13:20
sample jak sample - ta sama matryca + procek co w 7D, 550D więc musi być podobnie :)
Tylko opakowanie inne i brak regulacji AF z poziomu body.
Tak czy inaczej po kupnie FX/FF do cropa nie wrócę, wszystkie te wodotryski jakoś zeszły na dalszy plan.

Pawel Pawlak
26-08-2010, 13:22
A dla mnie świetnie się DX z FX uzupełniają. Mimo wszystko chyba bardziej czekam na premierą jakiegośwypasionego i superobrazujacego następcy D300 niż na d4.

prz3mo
26-08-2010, 14:37
A dla mnie świetnie się DX z FX uzupełniają. Mimo wszystko chyba bardziej czekam na premierą jakiegośwypasionego i superobrazujacego następcy D300 niż na d4.

... a ja na następcę D700. Ma być z matrycą z D3s, dwoma slotami, lepszym pokryciem puntami AF, 12fps, lżejszy. Zakresem ISO od 100 do 12800.

Michal_C
26-08-2010, 14:45
prz3mo, a skąd takie "doniesienia" o nastepcy D700? Wiadomo coś o terminie ukazania się tego następcy?

Pozdrawiam

prz3mo
26-08-2010, 14:53
prz3mo, a skąd takie "doniesienia" o nastepcy D700? Wiadomo coś o terminie ukazania się tego następcy?

Pozdrawiam

To moje życzenia, nie doniesienia :)

Michal_C
26-08-2010, 15:44
Szkoda, szkoda a już myślałem :)

j_szczygiel
26-08-2010, 16:47
To jest IMHO próba zrównania półek z Nikonem. Po 7D który wreszcie można było nazwać odpowiednikiem D300 zrównano (tym razem w dół) 60D do poziomu Nikona D90, dodając mu kilka bajerów, żeby był bardziej atrakcyjny dla amatora.

Zwroc uwage na to, ze d90 (jak i d300s) nie wykorzystasz w zaden sposob do profesjonalnego filmowania. Dodam, ze 60D ma juz pelna kontrole nad nagrywana fonia (w przeciwienstwie do 7D), 1080i i pelny tryb manualny, ktorego poskapili nowemu N D3100 (ok, w pewnym sensie jest to entry level, ale dali 1080i). Odchylany monitor rowniez bedzie bardzo dobrym rozwiazaniem do celow video-DSLR. Ciekawe, czy nie bedzie miec problemu overheating`u wystepujacego w 550D przy filmowaniu ;) Jesli Nikon nam sie niebawem nie pozbiera z opcjami video, moze miec maly klopot.

tomdoe
27-08-2010, 06:41
W UK już się pojawił w przedsprzedaży w astronomicznej cenie 1099Ł http://www.camerapricebuster.co.uk/prod1603.html jak to ma być konkurencja dla D90 to nieźle pojechali z ceną.

km79
27-08-2010, 08:14
W UK już się pojawił w przedsprzedaży w astronomicznej cenie 1099Ł http://www.camerapricebuster.co.uk/prod1603.html jak to ma być konkurencja dla D90 to nieźle pojechali z ceną.
Czyli prawie tyle co D300s i 7D :smile:

Tommy
27-08-2010, 09:00
Mnie się bardzo podoba ta pozycja i jestem jej bardzo ciekaw:
"zintegrowany nadajnik zdalnego sterowania fleszami Speedlite"

czy to że nie piszą że to radiowy nadajnik to oznacza zwykłe sterowanie wbudowaną lampką?ktoś coś szerzej się doczytał o tej funkcji?- jeśli to nie radio to lipa i już mnie nie podnieca ;)

morzon
27-08-2010, 09:11
To chyba takie sterowanie jak w 7D...

Tommy
27-08-2010, 09:30
To chyba takie sterowanie jak w 7D...

a tzn to jakie? :)
bo ja to z Canona to znam się tylko na fax'ie ;)

hostman22
27-08-2010, 11:03
W UK już się pojawił w przedsprzedaży w astronomicznej cenie 1099Ł http://www.camerapricebuster.co.uk/prod1603.html jak to ma być konkurencja dla D90 to nieźle pojechali z ceną.

Raczej to są ceny dla napaleńców systemowych ;).
Już można kupić nowego canona 70-300 IS tylko, że cena jest nieznacznie niższa od 70-200mm f2.8L IS USM ;)

wosik
27-08-2010, 12:09
odbiegając od tematu jeśli chodzi o to co pokazał Canon to najbardziej zainteresował mnie fish 8-15 f4 .... jak dla mnie to jest masakra jakaś, spójrzmy jeszcze na 70-300 4-5.6 L IS USM po co amatorskie tele z nazwą L? chyba tylko po to, żeby się użytkownicy jarali, że mają L-kę przy swoim 30D chociaż pewnie też nie bo z ceną wywalą kosmicznie jak za L-kę więc wśród amatorów bym sie tego szkła nie spodziewał, to troszkę jak N70-300 VR tylko ma jeszcze znośną cenę jak za bardzo dobrej jakości szkło dla amatora.

andrstac
27-08-2010, 13:05
a tzn to jakie? :)
bo ja to z Canona to znam się tylko na fax'ie ;)

Tzn takie jak w Nikonie CLS-AWL - sterowanie za pomocą wbudowanej lampy

wojtas0009
27-08-2010, 13:36
no właśnie... to 70-300 L... ciekawe szkło :) uszczelnione... no i zakres... stabilizacja :) ale za 1500 funciaków to trochę przegięli ;) na taką cene trafiłem gdzieś na brytyjskiej stronce...
To ja już wole swoje nie uszczelnione 70-300 VR za 400 funtów ;)

wosik
27-08-2010, 13:50
a na polskie to będzie 1600zł tak więc sami widzicie, u Nikkora zaś jestem zainteresowany testami,cenami i opiniami na temat 24-120 f4 to może być ciekawe szkło dla pełnej klatki choć myślę, że ten wąski przód mógłby spasować także użytkownikom DX-a używających np. D300, D200

Locter
27-08-2010, 14:55
Wyścig zbrojeń trwa, szkoda tylko, że te nowe puszki co raz lepszych zdjec nie robią :D

jaś
27-08-2010, 18:06
Może to co powiem zostanie uznane za herezję ale uważam że byłby to zupełnie niezły aparat gdyby w niego wsadzili pełnoklatkową matrycę :)), a tak przestał być obiektem onanistycznych westchnień "semi-profesjonalistów" - puszka dla ludu czyli dla na przykład dla mnie (może mogłaby być trochę lżejsza - nie lubię dźwigać z zakupem poczekam na wersję 70D lub na taki sam plastik-fantastik z FF bo ani drugie kółko ani 3mpix ekstra ani dodatkowy program tematyczny Basic + (fajna nazwa ale marketingowo się nie sprawdzi zmienią w następnej wersji na np. Advanced Light and Time Control System lub coś na kształt) nawiasem mówiąc nigdy nie użyłem żadnego programu tematycznego muszę kiedyś spróbować a może lepiej nie próbować - nie robi mi wielkiej różnicy. Gdybym był na kupnie czegoś nowego (ale nie jestem) to przypuszczam że różnica 500-600zł mogłaby mnie skusić do zakupu tego czegoś zamiast wersji trzycyfrowej. Jedyny minus to koniec onanistycznych wątków w temacie kupiłem 50D z kitem (kity canona są trochę cieńsze niż kity nikona) bo myślałem że magnez na korpusie robi lepsze zdjęcia niż plastk na korpusie, a na lepsze szkło nie starczyło bo korpus łyknął calą kasę - a było się z czego pośmiac od czasu do czasu.