Zobacz pełną wersję : plecak - jaki?
tak sie rozgladam za plecakiem od kilku dni, przeczytalem chyba wszystkie tematy na forum i nadal nie wiem nic
potrzebuje czegos niskobudzetowego (w ramach rozsadku) i w miare pojemnego: d90 z gripem, f50, sb900, 18-105, 28-80, 50, a pozniej jeszcze 35 i 85 plus duperele i ew. jakis pasek na statyw
z gory dzieki za odpowiedz:)
witaj.rozglądałem ostatnio też za plecakami i wybrałem taki:http://allegro.pl/item1191935132_plecak_safepaq_nikon_d80_d90_d200_d 300_d700_d3.html powinien być dobry do twojego zestawu.pozdrawiam
Edgar Bungo
18-08-2010, 20:51
Najlepiej będzie jak odwiedzisz sklep w Twoim mieście i pomacasz wszystko dokładnie :) osobiście używam flipside 300 :)
Jak chcesz budżetowo tanio to rozgladnij sie za firmowa używką (LowePro, tamrac) czasem trafiaja sie na forum, jak coś nowego to może takie coś link alledrogo (http://allegro.pl/item1191761123_jpa_plecak_foto_na_canon_400d_nikon _d80_sony_alfa.html) - sam taki mam i co mogę powiedziec to to, że jest bardzo solidnie wykonany, gruby materiał odporny na przecieranie, mocne zamki i do tego bardzo pakowny.
SafePaq zaczał się koledze dosłownie rozłazić po roku używania
nie wiem jak sprzęt za kilka tysięcy można ładować do czegoś szajsowatego
no cóż... człowiek uczy się na błędach a podobno najlepiej na własnych...
dobrze to prawiono, że jak ma byc tanio to używka, ale lowepro bądź tamrac
wlasnie w tym problem ze moim miesce nie ma takich sklepow. faktycznie ten safepaq wydaje sie dosc ciekawy
a z lowepro badz tamraca jakie modele polecacie?
wlasnie w tym problem ze moim miesce nie ma takich sklepow. faktycznie ten safepaq wydaje sie dosc ciekawy
a z lowepro badz tamraca jakie modele polecacie?
Zalezy od zestawu. Wejdź sobie na stronkę Lowepro i przejrzyj modele - jest dużo zdjęć więc powinieneś sobie jako takie zdanie wyrobić. Jakośc produktów nie budzi zastrzeżeń, zresztą fakt, iż producent daje dożywotnią gwarancję o czyms świadczy.
A czy ktos ma / zna / uzywał Manfrotto MYPACK?
zestaw podalem w pierwszym poscie.
narazie chyba jednak i tak zostane przy tym safepaq
Edgar Bungo
19-08-2010, 17:54
taki zestaw jak chcesz nosić w plecaku to powiem szczerze, masakra ; ) sam noszę w moim flipside 300 d70s + tamron + 50mm + Sb600 + akcesoria i cieżki się zrobił ostatnio :) Na Twoim miejscu szukałbym tamraca bo podobno tańszy :)
Jak chcesz budżetowo tanio to rozgladnij sie za firmowa używką (LowePro, tamrac) czasem trafiaja sie na forum, jak coś nowego to może takie coś link alledrogo (http://allegro.pl/item1191761123_jpa_plecak_foto_na_canon_400d_nikon _d80_sony_alfa.html) - sam taki mam i co mogę powiedziec to to, że jest bardzo solidnie wykonany, gruby materiał odporny na przecieranie, mocne zamki i do tego bardzo pakowny.
Dokładnie , raz w życiu kupiłem plecak jakiejś "dziwnej" firmy, wyglądał jak Lowepro i kosztował ciut więcej niż ten Safepaq, na tym kończyło się podobieństwo. Urwały mi się szelki jak wbiegałem na skocznię w Lillehammer dobrze że było dużo śniegu bo jakby się tak sprzęt potoczył sto metrów po schodach to nadawałby się tylko na skup surowców wtórnych. Computrekker AW przy nim to kosmiczna technologia, robi za siedzenie, pływał w rzece kilka razy a z przebiegniętych kilometrów można by złożyć maraton. Więcej się nie "skuszę" na nic dziwnego.
nie ma co generalizować - nie każdy też potrzebuje maratony biegać z tym plecakiem. mi w kaburze tamraca pękł METALOWY karabinek przy pasku i na szczęście złapałem sprzęt, a używałem kabury dopiero 2-3 miesięcy :(
teraz używam jako podstawowego plecaka tamraca 8x i muszę przyznać że jest tak solidny i przez to kurewsko ciężki że cieszę się że na 90% wypadów mam jeszcze inne rozwiązania do transportu sprzętu ;)
zestaw podalem w pierwszym poscie.
narazie chyba jednak i tak zostane przy tym safepaq
Widziałem. Ale nie chodzi mi o samą listę sprzętu a bardziej o sposób jego upakowania w plecaku. To kwestia subiektywna i nikt Ci tu nie doradzi dobrze - sam najlepiej wiesz, co chcesz gdzie mieć. Ja np. od wczoraj jestem szczęśliwym właścicielem Vanguarda Up-rise 48 do którego weszło mi WSZYSTKO co miałem spakowane w Stealth Reportera D400 a do tego jeszcze stabilnie przytroczyłem duży i ciężki statyw. No i aparat jest w razie czego pod ręką jak w Slingshocie. Dla mnie bomba a dla Ciebie wcale niekoniecznie musi być...
littlekoala
21-08-2010, 20:56
Cześć, dołączam się do wątku plecakowego, gdyż od dawna kręcę się koło plecaka Lowepro i wreszcie przydałoby się go kupić. Jestem zdecydowana na Flipside, główna komora zapinana od strony plecków mówi sama za siebie. O plecaku myślę w ogóle dlatego, że od noszenia zwykłej damskiej torebki potrafią zaboleć ramiona, więc lepiej rozłożyć ciężar ważącego "trochę" sprzętu na dwie strony, prawda? Pytanie tylko -prośba o radę- jaki rozmiar wybrać? Chcę tam zmieścić korpus, coś dłuższego, 50tkę, w bliskiej przyszłości lampę i parę skarpetek. Dobrze myślę, że 200 za mały? Miałam i 200, i 300 w rękach (i na plecach), ale wciąż pewna nie jestem. Fajnie też, żeby po wyjęciu środka był pakowny do "normalnego" użtykowania.
Witam,
Polecam KATA 3N1-30. Bardzo wygodny, pojemny, dzięki pomysłowej uprzęży można "dobrać się" do sprzętu przesuwając go z pleców na klatkę piersiową. Jest też nowsza wersja, która poza sprzętem foto zmieści laptopa. Warto wejść na stronę firmy KATA i obejrzeć ich ofertę.
pzdr
Edgar Bungo
23-08-2010, 05:17
Jeśli chodzi o flipside to 200 na pewno jest mała. Do Flipside 300 wejdzie ten sprzęt powinien spokojnie wejść ) Może 400 będzię dobra?
littlekoala
23-08-2010, 21:44
Jeśli chodzi o flipside to 200 na pewno jest mała. Do Flipside 300 wejdzie ten sprzęt powinien spokojnie wejść ) Może 400 będzię dobra?
400tka dla kobiety? Łojezu! :D Ten link http://www.youtube.com/watch?v=bMOxvQledjQ przekonuje mnie jednak do 200tki, ale nie jestem pewna. Brać?
400tka dla kobiety? Łojezu! :D Ten link http://www.youtube.com/watch?v=bMOxvQledjQ przekonuje mnie jednak do 200tki, ale nie jestem pewna. Brać?
Tyle ze 400 jest jak zwykly plecak na oba ramiona a 300 jest na jednym pasku, moze byc to uciazliwe przy dluzszym noszeniu......
Mam 400 i moge tylko polecic;)
littlekoala
26-08-2010, 15:43
Tyle ze 400 jest jak zwykly plecak na oba ramiona a 300 jest na jednym pasku, moze byc to uciazliwe przy dluzszym noszeniu......
Mam 400 i moge tylko polecic;)
I don't think so. Flipside to nie sling. klik (http://www.maxwell.com.au/news/images/expand/9144MIA_LoweproFlipside_CAM.jpg)
wredniak1
29-08-2010, 17:15
Ma może ktoś plecak Naneu Pro K3? Ciekawi mnie czy bezproblemowo zmieszczę D90 z podpiętym gripem i np. szkłem 18-105? Zastanawiam się nad kupnem Naneu Pro K3 vs Tamrac Adventure 9 (ogólnie plecak w góry)...
Dziękuję za info! :)
Ma może ktoś plecak Naneu Pro K3? Ciekawi mnie czy bezproblemowo zmieszczę D90 z podpiętym gripem i np. szkłem 18-105? Zastanawiam się nad kupnem Naneu Pro K3 vs Tamrac Adventure 9 (ogólnie plecak w góry)...
Dziękuję za info! :)
EDIT//
Decyzja zapadła na kupno Naneu...
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.