PDA

Zobacz pełną wersję : Adapter shift do nikona D200



martin204
08-08-2010, 16:25
Witam
Czy testował ktoś z Panstwa adapter shift ...tilt do nikona ...jest kilka aukcji na znanym portalu http://allegro.pl/item1176783226_shift_adapter_nikon_ai_af_pentacon_ six.html ... Czy jest sens inwestować w takie ustroistwo ....mam d200 i to co w stopce .... Jak ma się sprawa z jakością zdjęć z tym adapterem
Za wszelkie info z góry dziękuje
Pozdrawiam

Squier
08-08-2010, 18:07
W stopce to ja nie widzę szkieł ze średniego formatu (pentacon Six)...Więc trzeba jeszcze dokupić sobie to tego jakieś szkiełko...

kazzi
08-08-2010, 19:34
Daruj sobie ten reduktor.Musiałbyś jeszcze dokupić jakiś obiektyw z tam wymienionych.Druga sprawa to ,że przesuw osi optycznej jest wykorzystywany głównie przy fotografowaniu
architektury aby zlikwidować zniekształcenia perspektywy powodowane przez obiektywy szerokokątne tzw walące się budynki.Do tego reduktora obiektyw o najkrótszej ogniskowej jaki możesz podpiąć to 45mm /bo nie widzę jakoś sensu podpinania zodiaka 30mm,który jest rybim okiem dla średniego formatu/ co na cropowej matrycy nie będzie już szerokim kątem i przesuwanie osi optycznej praktycznie nic nie wniesie.Dzisiaj bardzo łatwo wyrównać perspektywę w większości programów do dedycji foto więc znaczenie tego typu obiektywów znacznie spadło.W cenie tego reduktora możesz znaleźć Arsata 2,8/35PC ale i tak zastosowanie do małej matrycy jest bezsensowne.

martin204
09-08-2010, 01:20
Dziękuje za odpowiedź
pozdrawiam