Zobacz pełną wersję : Transmiter danych do aparatu
GrzesiekH
05-08-2010, 13:23
Witam,
Proszę o pomoc w temacie bezprzewodowej transmisji danych.
Moje pytanie jest takie: czy jest inna możliwość transmisji niż NIKON WT-4 gdzie zasięg to tylko kilkaset metrów ?
Taki sposób który nie jest ograniczony zasięgiem urządzenia (satelitarny itp.) ?
Kolego, nie wiem co brales, ale odstaw to swinstwo. :mrgreen:
GrzesiekH
05-08-2010, 14:37
nie bądź burak, tylko pomóż jeśli umiesz.
Urządzenie, technika sposób etc. o lepszym zasięgu (nieograniczonym) niż WT-4
nie wiem czy wymyślono coś innego niż lapek czy tam netbook z dostępem do netu...ja korzystam tylko z takiego rozwiązania. I tak sobie myślę, że cokolwiek by to ewentualnie nie było i tak musiałoby się opierać na istniejącej sieci gsm, więc pewnie do następnej rewolucji komunikacyjnej pozostanie ten lapek
WT4 przy pasku w plecaku netbook z modemem 3G i jakiś soft do synchronizacji ze światem, np. Dropbox.
GrzesiekH
05-08-2010, 15:18
Czyli można zrobić taki motyw ? WT4 laptop z netem i automatyczne przegrywanie na ftp ?
Czy już z tego korzystaliście, czy tylko podajecie pomysł do sprawdzenia ?
WT4 przy pasku w plecaku netbook z modemem 3G i jakiś soft do synchronizacji ze światem, np. Dropbox.
Ew. Lightroom na netbooku (tryb tethering), modem 3G + Dropbox. W lightroomie jako folder docelowy podajesz folder Dropboxa i fotki leca w swiat.
marszull
05-08-2010, 15:29
podobny myk mozna zrobic z kartami wifi
http://support.eye.fi/eye-fi-setup/uploading-photos/uploading-overview/how-to-send-photos-and-videos-to-an-ftp-server/
zadna odpowiedz (poza moja oczywiscie :mrgreen:) do tej pory nie jest na temat. przypominam ze fragment pytania brzmi:
czy jest inna możliwość transmisji niż NIKON WT-4 [...] Taki sposób który nie jest ograniczony zasięgiem urządzenia (satelitarny itp.) ?
GrzesiekH
05-08-2010, 21:08
Czyli można zrobić taki motyw ? WT4 laptop z netem i automatyczne przegrywanie na ftp ? (...)
zadna odpowiedz (poza moja oczywiscie :mrgreen:) do tej pory nie jest na temat. przypominam ze fragment pytania brzmi:
czy jest inna możliwość transmisji niż NIKON WT-4 [...] Taki sposób który nie jest ograniczony zasięgiem urządzenia (satelitarny itp.) ?
Pytanie sformułowałem tak ponieważ, nie wiedziałem o możliwości transmisji poprzez wt4-laptop-net-ftp
o której piszą Panowie powyżej.
Natomiast ty kolego R... szkoda się odnosić do tego co "piszesz"
Dzięki wszystkim za podpowiedzi - spróbuję w ten sposób rozwiązać tę kwestię :-D
Czyli można zrobić taki motyw ? WT4 laptop z netem i automatyczne przegrywanie na ftp ?
Czy już z tego korzystaliście, czy tylko podajecie pomysł do sprawdzenia ?
Osobiście nie korzystałem, ale nie ma bata, działać musi.
A czy jest jakiś zamiennik WT-4 który byłby tańczym rozwiązaniem (oczywiście bezprzewodowym) :)
Nie znam się na tym i nigdy tego nie używałem ale to świetne rozwiązanie takia transmisja na lapsa i pełny rozmiar zdjęcia oglądany na 15 calach.
Motorniczy
06-08-2010, 01:01
A czy jest jakiś zamiennik WT-4 który byłby tańczym rozwiązaniem (oczywiście bezprzewodowym) :)
Nie znam się na tym i nigdy tego nie używałem ale to świetne rozwiązanie takia transmisja na lapsa i pełny rozmiar zdjęcia oglądany na 15 calach.
Soft Nikona + kabel USB :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.