PDA

Zobacz pełną wersję : Resolution w LR



neverhood
02-08-2010, 23:42
Czy 240 czy 300 pix/cal z Nef do Jpg podczas eksportowania

2pompony
03-08-2010, 00:59
Dokąd obrazek jest w domenie cyfrowej, to znaczy jest zapisany cyfrowo jako garstka bitów na nośniku takim jak dysk, CD, DVD, karta pamięci, itp, i tego cyfrowego świata nie opuszcza - tzw. rozdzielczość jest tylko nieistotną wartością logiczną. Może być dowolna (w granicach rozsądku od 1 do paru tysięcy powiedzmy) i jej zmiana nie będzie miała żadnego wpływu na obrazek jako taki. Każdy może się o tym empirycznie przekonać.

Rozdzielczość nabiera znaczenia wyłącznie tam, gdzie cyfrowy zapis przenosimy na niecyfrowy nośnik: papier, folię, tkaninę, tablicę - słowem tam, gdzie obrazek opuszcza świat cyfrowy i przechodzi do realnego.