Close

Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Resolution w LR

  1. #1

    Domyślnie Resolution w LR

    Czy 240 czy 300 pix/cal z Nef do Jpg podczas eksportowania
    D700, N70-200/2.8, N50/1.4, N85/1.8, N35/2.0, SB800,

  2. #2

    Domyślnie

    Dokąd obrazek jest w domenie cyfrowej, to znaczy jest zapisany cyfrowo jako garstka bitów na nośniku takim jak dysk, CD, DVD, karta pamięci, itp, i tego cyfrowego świata nie opuszcza - tzw. rozdzielczość jest tylko nieistotną wartością logiczną. Może być dowolna (w granicach rozsądku od 1 do paru tysięcy powiedzmy) i jej zmiana nie będzie miała żadnego wpływu na obrazek jako taki. Każdy może się o tym empirycznie przekonać.

    Rozdzielczość nabiera znaczenia wyłącznie tam, gdzie cyfrowy zapis przenosimy na niecyfrowy nośnik: papier, folię, tkaninę, tablicę - słowem tam, gdzie obrazek opuszcza świat cyfrowy i przechodzi do realnego.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •