PDA

Zobacz pełną wersję : sony nex



Pioter_
29-06-2010, 09:37
Hej!

Ostatnio wypatrzyłem na fotopolis test sony nex-3.
Ogólnie zabawka bardzo chwalona, ale to co koleżeństwo z sony pokazało jeśli chodzi o walkę z szumami rozwaliło mnie na łopatki..

poniżej wykresy pokazujące ilość szumu w nex-3, dla porównania wykres dotyczący d300s:

Sony nex-3

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.fotopolis.pl/obrazki/SonyNex3-szum.jpg)

Deczysta

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.fotopolis.pl/obrazki/NikonD300s-szum-wykres.jpg)

matryca z nex'a jest tej samej wielkości co dx nikona, więc może trafi do następców d90 i d300s :-)

dominikpl72
29-06-2010, 16:44
Mniej uważnym obserwatorom zwrócę tylko uwagę, że na obu wykresach są różnie wyskalowane wartości :)
Bo początkowo wpędziło to i mnie w lekką konfuzję...

zygmuntowicz
06-07-2010, 21:19
Jeżeli wykresy dobrze podpisane to szumy 2,5% D300 osiąga przy 3200 ISO a NEX ponad 12800 ISO.
Czyli 1:0 dla NEXa.

igsux3
06-07-2010, 21:43
Jeśli się nie mylę, to te wykresy pochodzą z fotopolis, które mierzy szum na jpegach :roll: więc za bardzo sensu to nie ma. Nie zmienia to faktu, że porządny test (http://www.dxomark.com/index.php/en/Camera-Sensor/Compare-sensors/%28appareil1%29/440|0/%28appareil2%29/651|0/%28onglet%29/0/%28brand%29/Nikon/%28brand2%29/Sony) wskazuje delikatną (choć naprawdę delikatną) przewagę NEX'a.

wyrwiflak
08-07-2010, 11:02
wskazuje delikatną (choć naprawdę delikatną) przewagę NEX'a.

przewagę ta daje pewnie technologia BSI

ska
08-07-2010, 13:24
No nieźle, chyba czas zacząć odkładać fundusze :)

domi
10-07-2010, 22:17
przewagę ta daje pewnie technologia BSI

Nie ma jeszcze tak dużych fizycznie matryc z BSI. Wedle komentarzy specjalistów ta technologia przy większych pikselach się nie sprawdza, więc narazie tylko kompakty są w to uzbrojone. Raczej kilka innych spraw decyduje o tym, że jakość jest dobra. Zresztą nikon współpracuje z sony, więc prędzej czy później matryca trafi do d90(bis) czy jakiegoś d300s dwa.

Grzybu
10-07-2010, 22:33
Jeśli się nie mylę, to te wykresy pochodzą z fotopolis, które mierzy szum na jpegach :roll: więc za bardzo sensu to nie ma. Nie zmienia to faktu, że porządny test (http://www.dxomark.com/index.php/en/Camera-Sensor/Compare-sensors/%28appareil1%29/440%7C0/%28appareil2%29/651%7C0/%28onglet%29/0/%28brand%29/Nikon/%28brand2%29/Sony) wskazuje delikatną (choć naprawdę delikatną) przewagę NEX'a.

W dodatku w pierwszym poście mowa jest o d300s więc test na DxO (klik (http://www.dxomark.com/index.php/en/Camera-Sensor/Compare-sensors/%28appareil1%29/614%7C0/%28appareil2%29/651%7C0/%28onglet%29/0/%28brand%29/Nikon/%28brand2%29/Sony)) wygląda nieco inaczej
(http://www.dxomark.com/index.php/en/Camera-Sensor/Compare-sensors/%28appareil1%29/614%7C0/%28appareil2%29/651%7C0/%28onglet%29/0/%28brand%29/Nikon/%28brand2%29/Sony)