shadowArt
08-12-2006, 11:39
1. Tutaj: http://arturs.go3.pl/test/test.jpg znajduje się się plik jpg, prosto z mojego d50.
Widać na nim dziwne szumy czy coś.
Nie mam pojęcia co to jest. Zdjęcie robione było na nastawach ręcznych, automatycznym WB. Wszystkie info można przeczytać w EXIF'ifie tej foty.
Zastanawia mnie skąd biorą się te szumy i jak temu zaradzić. ISO w tym przypadku ustawiona była na 200, i wyłączone były opcje automatycznej korekcji ISO.
Takie artefakty zdarzają mi się dość często, kiedy jest niedoświetlam sceny.
2. O co chodzi z tm czyszczeniem filtra dolnoprzepustowego, i po co się to robi, i kiedy poznać, że nalezy to wykonać?
Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże, bo zdecydowałem się na zakup d50 (odrzuciłem 350d) na podstawie dobrych opinii z tego wlaśnie forum. A tu klapa, sporo zdjęć jest zwyczajnie gorsza niż Konica Minolta DiMAGE Z10, który zwyczajnie mi nie wystarczał.
Może jest coś o czym nie wiem, jakaś przypadłość aparatów cyfrowych (której nie posiadają analogi), albo innny powód ...
Widać na nim dziwne szumy czy coś.
Nie mam pojęcia co to jest. Zdjęcie robione było na nastawach ręcznych, automatycznym WB. Wszystkie info można przeczytać w EXIF'ifie tej foty.
Zastanawia mnie skąd biorą się te szumy i jak temu zaradzić. ISO w tym przypadku ustawiona była na 200, i wyłączone były opcje automatycznej korekcji ISO.
Takie artefakty zdarzają mi się dość często, kiedy jest niedoświetlam sceny.
2. O co chodzi z tm czyszczeniem filtra dolnoprzepustowego, i po co się to robi, i kiedy poznać, że nalezy to wykonać?
Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże, bo zdecydowałem się na zakup d50 (odrzuciłem 350d) na podstawie dobrych opinii z tego wlaśnie forum. A tu klapa, sporo zdjęć jest zwyczajnie gorsza niż Konica Minolta DiMAGE Z10, który zwyczajnie mi nie wystarczał.
Może jest coś o czym nie wiem, jakaś przypadłość aparatów cyfrowych (której nie posiadają analogi), albo innny powód ...