PawelR
11-06-2010, 15:52
Krótko i na temat - aby pozbyć się dominanty czerwonego koloru w N D300 stosuję profil Reala Skin, który moim zdaniem dość ładnie sobie radzi i wypluwa JPG wg. moich oczekiwań.
Jeśli używam np. View NX to tam również są rozpoznawane i aplikowane profile i efekt przetworzenia NEF jest OK.
I tu dochodzimy do sedna sprawy - bardzo lubię Capture One (mam licencję z karty kingston'a) i tam za cholerę nie mogę sobie z "czerwonką" poradzić ? Pytanie - czy jest jakiś sposób zaaplikowania profili PC albo inny sposób na sprawne pozbycie się czerwonej dominanty ? Dodam, że jakbym nie kombinował suwakami, nie umiem uzyskać takiego efektu jak JPG wypluty przez puszkę albo NX.
poniżej dwa przykłady:
1. JPG z zastosowaniem Reala Skin:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img10.imageshack.us/img10/4969/prt10781.jpg)
2. JPG z Capture One Pro
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img811.imageshack.us/img811/5479/prt107821.jpg)
pozdrawiam,
Jeśli używam np. View NX to tam również są rozpoznawane i aplikowane profile i efekt przetworzenia NEF jest OK.
I tu dochodzimy do sedna sprawy - bardzo lubię Capture One (mam licencję z karty kingston'a) i tam za cholerę nie mogę sobie z "czerwonką" poradzić ? Pytanie - czy jest jakiś sposób zaaplikowania profili PC albo inny sposób na sprawne pozbycie się czerwonej dominanty ? Dodam, że jakbym nie kombinował suwakami, nie umiem uzyskać takiego efektu jak JPG wypluty przez puszkę albo NX.
poniżej dwa przykłady:
1. JPG z zastosowaniem Reala Skin:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img10.imageshack.us/img10/4969/prt10781.jpg)
2. JPG z Capture One Pro
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img811.imageshack.us/img811/5479/prt107821.jpg)
pozdrawiam,