PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc WWW



BobbyX
09-05-2010, 22:27
Witam!

Na stronie ma być logo, które po najechaniu myszką np rozjaśni się itp. Wiem, że do tego potrzeba dwa obrazki właściwy oraz ten, który ma być po najechaniu myszką. Tylko nie wiem jak to zrobić. Byłbym wdzięczny jakby ktoś podrzucił jak to zrobić bo na szukałem na frazy "animowane menu" i coś nie mogę znaleźć a czasu mam mało.

sawi
09-05-2010, 22:32
Na stronie ma być logo, które po najechaniu myszką np rozjaśni się itp.

CSSem jeśli obiekt jest linkiem to ostylować "a" oraz "a:hover"
Na szybko obsłużyć zdarzenia onmouseover i onmouseout dla tagu "img".

sumerian_pl
09-05-2010, 22:33
Tutaj masz mały tutorial obrazujący to co chcesz zrobić.
KLIK (http://www.elated.com/articles/css-rollover-buttons/)

BobbyX
09-05-2010, 22:45
Ok, dzięki. Już sobie poradziłem - pajączek pozwolił ominąć mi ten spam ;d

docxxx
10-05-2010, 09:38
A zrobiles to jako jeden obrazek, czy dwa osobne?

BobbyX
10-05-2010, 16:11
Jako dwa osobne. Jeden właściwy drugi jako bardziej kontrastowy. Po najechaniu myszką pojawia się ten kontrastowy.

docxxx
10-05-2010, 17:06
No to zle. Przy pierwszej probie pobierania obrazka uzytkownik niz nie zobaczy. Stworz jeden obrazek z dwoma wariantami i uzyj wlasciwosci background-position

BobbyX
10-05-2010, 18:18
To tylko na informatykę i to jako opcjonalny "bajer" więc nie ma co się bawić. ;p