PDA

Zobacz pełną wersję : Konkurs FOTO '65



matteo_
05-05-2010, 22:20
Witam. Otóż na moim wydziale chemicznym organizowany jest konkurs foto z okazji 65. rocznicy jego bytności:) Może ktoś ma kilka luźnych pomysłów na połączenie liczby "65" i zagadnień chemicznych na zdjęciu?:) Bardzo dziękuję za jakieś przemyślenia:) pozdrawiam

c-man
05-05-2010, 22:24
65 setek wódki na stole. :mrgreen:

matteo_
05-05-2010, 22:29
hehe myślę że nawet akademiki by musiały kilka dni to produkować:P a tak serio?:)

Uysy.
06-05-2010, 09:38
Spytaj o pomysły za 4 lata :mrgreen:

Imago
06-05-2010, 09:45
A może coś zainspirowanego tym: liczba atomowa 65. ;)
Albo może jest jakiś pierwiastek wynaleziony 65 lat temu? Może nim się zainspirować?
No dobra wiem, że to banalne ale jeśli podejść do tego od niebanalnej strony może wyjdzie coś fajnego? :)

lavok
06-05-2010, 09:50
Foto 65 kojarzy mi sie od razy z radziecki filmem właśnie Foto 65... :)) może jakoś w tym kierunku.... :)

Rafał_Sz
06-05-2010, 14:53
Analiza chemiczna 65 przeterminowanych rolek ORWO?

gilvhs
06-05-2010, 16:45
Napisł 65 ułożony ze szkła chemicznego te wszystkie kolby, probówki mają różne kształty na pewno dało by się 65 ułożyć.

frostic
06-05-2010, 18:37
Mam taki jeden obraz w głowie:

Robotnik na budowie Zakładów Chemicznych zrobił sobie w pełni zasłużoną przerwę w kopaniu rowów, westchnął głęboko opierając się o łopatę i zapalił papieroska bez filtra. Inteligentnym spojrzeniem objął londyńskie niebo, po czym jak Rain Man zliczył plątające się pod stopami niedopałki - a było ich 65 - i powiedział (podpis pod zdjęciem):

"65 mi LATA, dyplom jest, lecz karmi mnie łopata"


To takie pierwsze co pojawiło mi się przed oczami ;)
Oczywiście to nieprawda jest i takich sytuacji nie ma, nie było i nigdy nie będzie!
Wiem, ze nie pomogłem - i pewnie nawet nie rozbawiłem - ale co tam. Poprawię się. Kiedyś ;)


O... jeszcze jeden scenariusz - teraz już poważniej (choć oczywiście nie do końca, jak to ze mną bywa):

Jeżeli chcecie przy okazji coś przekazać władzy uczelni, np że mogliby czasem lepiej posprzątać to może tak:
Zdjęcie przedstawia salę chemiczną - ujęcie tak, żeby było widać kilka okien i oczywiście to co w salce chemicznej powinno się znajdować. Na oknach natomiast, w kurzu wydrapany palcem napis: "Niby 65-latka, a wygląda na 200".
I to zachodzące słońce, romantycznie wpadające do sali przez wytarte w brudzie logo uczelni... Bezcenne!

Skoro jednak myją okna czasem, to można zastosować podobną technikę na odrapanym tynku. To już macie na pewno ;)

matteo_
06-05-2010, 18:46
heheh jeśli chodzi o rozbawienie to udało Ci sie:) szczerzy mi sie morda;p a co do pomysłu to troche nierealny:)

ajt
06-05-2010, 19:41
Tak jak wyżej, moje pierwsze skojarzenie po zobaczeniu tytułu wątku :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img203.imageshack.us/img203/992/foto65k.jpg)