PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z bracketingiem - d300s



chrisos
25-04-2010, 14:20
Witam, wczoraj chciałam sobie włączyć możliwość wykonania zdjęć w BKT, niby wszystko zrobiłam tak jak w instrukcji, czyli ustawiłam ilość zdjęć i krok EV po czy za każdym razem gdy pstrykam wychodzi tylko jedna fotka, co jest nie tak.... przewertowałam już całą instrukcję ale tam są tylko te kroki które wykonuje, tak jak jest napisane :? w moim poprzednim nikonie d80 działało bez zarzutów nie wiem co w d300s mogę więcej zrobić, skołowana jestem :-|.... Pozdrawiam.

gromi
25-04-2010, 14:55
Włącz tryb seryjny i trzymaj wciśnięty spust migawki.

W D200 na wyświetlaczu monochromatycznym pokazywany jest postęp bracketingu (na drabince ekspozycji; plus pojawia się ikonka BKT) - przypuszczam, że w D300s jest identycznie, choć pewności nie mam :-)

JacekM
25-04-2010, 14:56
A zdjecia seryjne masz wlaczone?

chrisos
25-04-2010, 18:24
No ok, mam włączone seryjne, czyli tylko w ten sposób robi się BKT w d300s ???? W d80 robiłam jeden pstryk i pokazywał mi się w 3 fotkach, w zależności jak sobie ustawiłam EV, teraz tu mam większe pole do popisu bo mogę zrobić więcej fot w BKT a boję się poruszenia, czy skazana jestem na statyw w tym przypadku....nie noszę go ze sobą często grrrrrr....dzięki za podpowiedzi... :)

hawk
25-04-2010, 18:55
No ok, mam włączone seryjne, czyli tylko w ten sposób robi się BKT w d300s ???? W d80 robiłam jeden pstryk i pokazywał mi się w 3 fotkach

Coś chyba pomieszałaś, w żadnym modelu bracketing tak nie działa. Jak przy jednym wyzwoleniu migawki możesz dostać 3 zdjęcia z różną ekspozycją?

gromi
25-04-2010, 20:19
może to była wielokrotna ekspozycja? (multiple exposure)

Można zrobić zdjęcie w RAWie (NEFie) i wywołać z różną kompensacją ekspozycji - będzie podobny efekt z jednego zdjęcia.

Jatin
26-04-2010, 09:41
Jak chcesz mieć 3 foty w bkt to musisz zrobić 3 foty :)

lechu92
26-04-2010, 13:38
Pewnie chodzi o BKT WB , bo na 99% w D90 BKT Wb wygląda tak że robisz jedno zdjecie, a dostajesz trzy.

Jatin
26-04-2010, 13:56
Kolega pisał o ustawianiu kroku EV więc raczej na pewno nie chodzi o BKT WB

Calme
27-04-2010, 13:25
W d80 robiłam jeden pstryk i pokazywał mi się w 3 fotkach, w zależności jak sobie ustawiłam EV,... :)
Cuda i dziwy ;) Miałem też d80 i nigdy nie pamiętam żeby tak tam działało to o czym piszesz

pewex
27-04-2010, 13:35
Klikasz guzik od bkt ( ja to mam na guziku funkcyjnym) jednym kółkiem zmieniasz stope, a drógim ilość zdjęć i cykasz sobie albo seryjnie albo jedno po dróim. Korzystając z okazji, w D300 można robić BKT + wielokrotna ekspozycja ?

grzehuu
20-12-2010, 12:44
a ja ma inne pytanie odnosnie BKT i d300s

czy da się tak ustawić żeby aparat z wyzwoleniem czasowym zrobił 3 zdjęcia z BKT-ngu z jednym nacisśnięciem spustu migawki??
czy trzeba mieć pilota lub wężyk spustowy i trzymać ;p

cervandes
20-12-2010, 13:04
bo tak nie działało, na 100%. Robi się kolejne zdjęcia, albo cynglem albo seryjnie, liczba zdjęć = liczbie kłapnięć.

a wywoływanie z jednego RAWA 3 czy więcej zdjęć z różnym EV to "prawie jak" HDR z tego będzie.

grzehuu
20-12-2010, 13:14
no tak ale mnie chodzi o wyzwalanie czasowe - czy da się BKT wyzwolić czasowo...

bo wiem ze z interwałometrem sie da - tam sie daje czas rozpoczęcia teraz - i po 3s rozpoczyna serie z interwalem - albo wpisuje sie czas o której godzinie ma zacząć interwał...

z tego wnioskuje ze czasowo sie BKT nie da wyzwolić - jedynie pilot podczerwieni i trzymać a aparat ustawić na serie
lub
jak mówisz wywołać 1 rawa 3x