micher
20-04-2010, 20:20
Pomóżcie proszę bo już nie wiem czego szukać. Goglałem i przeglądałem grupę ale jakoś bezskutecznie :(
Robię zdjęcia w sRGB, wywołuję w Capture NX i zapisuję sobie jpg-a (dołączam profil ICC). Okazuje się, że jak potem owego jpg-a otworze w NX-ie i w PS-ie to ten sam jpg ma rożne kolory. W PS-ie ma jakby takie bardziej ciemne i trochę mniej nasycone. Monitor mam raczej dobry, Eizo CG222W z kalibracją sprzętową, kalibrowany co 200 godzin pracy.
Ustawienia CM w Capture NX:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img265.imageshack.us/img265/2441/ustawienianx.jpg)
W PS-ie zrobiłem tak, żeby mieć to samo:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img444.imageshack.us/img444/7298/ustawieniacs.jpg)
Podpowiedzcie proszę gdzie błądzę ?
Robię zdjęcia w sRGB, wywołuję w Capture NX i zapisuję sobie jpg-a (dołączam profil ICC). Okazuje się, że jak potem owego jpg-a otworze w NX-ie i w PS-ie to ten sam jpg ma rożne kolory. W PS-ie ma jakby takie bardziej ciemne i trochę mniej nasycone. Monitor mam raczej dobry, Eizo CG222W z kalibracją sprzętową, kalibrowany co 200 godzin pracy.
Ustawienia CM w Capture NX:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img265.imageshack.us/img265/2441/ustawienianx.jpg)
W PS-ie zrobiłem tak, żeby mieć to samo:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img444.imageshack.us/img444/7298/ustawieniacs.jpg)
Podpowiedzcie proszę gdzie błądzę ?