PDA

Zobacz pełną wersję : Color management - problem



micher
20-04-2010, 20:20
Pomóżcie proszę bo już nie wiem czego szukać. Goglałem i przeglądałem grupę ale jakoś bezskutecznie :(

Robię zdjęcia w sRGB, wywołuję w Capture NX i zapisuję sobie jpg-a (dołączam profil ICC). Okazuje się, że jak potem owego jpg-a otworze w NX-ie i w PS-ie to ten sam jpg ma rożne kolory. W PS-ie ma jakby takie bardziej ciemne i trochę mniej nasycone. Monitor mam raczej dobry, Eizo CG222W z kalibracją sprzętową, kalibrowany co 200 godzin pracy.

Ustawienia CM w Capture NX:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img265.imageshack.us/img265/2441/ustawienianx.jpg)

W PS-ie zrobiłem tak, żeby mieć to samo:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img444.imageshack.us/img444/7298/ustawieniacs.jpg)


Podpowiedzcie proszę gdzie błądzę ?

swider
22-04-2010, 23:34
hmmm... dziwne. W obu programach masz ustawiona przestrzeń roboczą sRGB więc powinno być ok. Ustaw w PSie politykę zarządzania barwą tak żeby program krzyczał za każdym razem jak osadzony profil w pliku nie będzie zgodny z przestrzenią roboczą i jak w ogóle nie będzie załączonego profilu...