Close

Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Color management - problem

    Pomóżcie proszę bo już nie wiem czego szukać. Goglałem i przeglądałem grupę ale jakoś bezskutecznie

    Robię zdjęcia w sRGB, wywołuję w Capture NX i zapisuję sobie jpg-a (dołączam profil ICC). Okazuje się, że jak potem owego jpg-a otworze w NX-ie i w PS-ie to ten sam jpg ma rożne kolory. W PS-ie ma jakby takie bardziej ciemne i trochę mniej nasycone. Monitor mam raczej dobry, Eizo CG222W z kalibracją sprzętową, kalibrowany co 200 godzin pracy.

    Ustawienia CM w Capture NX:

    W PS-ie zrobiłem tak, żeby mieć to samo:


    Podpowiedzcie proszę gdzie błądzę ?

  2. #2

    Domyślnie

    hmmm... dziwne. W obu programach masz ustawiona przestrzeń roboczą sRGB więc powinno być ok. Ustaw w PSie politykę zarządzania barwą tak żeby program krzyczał za każdym razem jak osadzony profil w pliku nie będzie zgodny z przestrzenią roboczą i jak w ogóle nie będzie załączonego profilu...
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •