Michaelg
19-04-2010, 17:47
Słuchajcie jak robić zdjęcia portretowe czy ludzi - nie mówię już o streecie gdzie wszystko dzieje się szybko- ale czy ostawia się ostrość manualnie czy np ustawia na fotografowanej postaci blokuje AF i przekadrowuje wg uznania?
Karl Johansson
19-04-2010, 17:58
A to zależy, jak Ci wygodniej. Możesz używać bocznych punktów AF, możesz używać środkowego, możesz ustawiać ostrość manualnie.
W streetphoto podobnie - zależy, jak Ci wygodniej. Możesz używać centralnego i przekadrowywać (nie wszystko w streecie się dzieje na tyle szybko, że nie zdążysz), możesz korzystać z bocznych punktów, możesz ustawić szeroki kąt, przysłonę rzędu f5.6-f8, ustawić ostrość na odległość hiperfokalną i mieć to potem już w nosie i po prostu pstrykać.
Kwestia tylko jedna - jak Tobie wygodnie.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.