Close

Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Portret a AF

  1. #1

    Question Portret a AF

    Słuchajcie jak robić zdjęcia portretowe czy ludzi - nie mówię już o streecie gdzie wszystko dzieje się szybko- ale czy ostawia się ostrość manualnie czy np ustawia na fotografowanej postaci blokuje AF i przekadrowuje wg uznania?
    D750, D700, MB D10, Z 16 2.8, N 35 1.8G, N 50 1.8G, N 85 1.8D, SB-800

  2. #2
    Rozmowny Awatar Karl Johansson
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Kraków/czasem Gdańsk, ale na razie nie
    Posty
    714

    Domyślnie

    A to zależy, jak Ci wygodniej. Możesz używać bocznych punktów AF, możesz używać środkowego, możesz ustawiać ostrość manualnie.
    W streetphoto podobnie - zależy, jak Ci wygodniej. Możesz używać centralnego i przekadrowywać (nie wszystko w streecie się dzieje na tyle szybko, że nie zdążysz), możesz korzystać z bocznych punktów, możesz ustawić szeroki kąt, przysłonę rzędu f5.6-f8, ustawić ostrość na odległość hiperfokalną i mieć to potem już w nosie i po prostu pstrykać.

    Kwestia tylko jedna - jak Tobie wygodnie.
    D300
    Nikkor 24 2.8D, Nikkor 50 1.4G, SB-900

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •