Słuchajcie jak robić zdjęcia portretowe czy ludzi - nie mówię już o streecie gdzie wszystko dzieje się szybko- ale czy ostawia się ostrość manualnie czy np ustawia na fotografowanej postaci blokuje AF i przekadrowuje wg uznania?
Szukaj
Słuchajcie jak robić zdjęcia portretowe czy ludzi - nie mówię już o streecie gdzie wszystko dzieje się szybko- ale czy ostawia się ostrość manualnie czy np ustawia na fotografowanej postaci blokuje AF i przekadrowuje wg uznania?
D750, D700, MB D10, Z 16 2.8, N 35 1.8G, N 50 1.8G, N 85 1.8D, SB-800
A to zależy, jak Ci wygodniej. Możesz używać bocznych punktów AF, możesz używać środkowego, możesz ustawiać ostrość manualnie.
W streetphoto podobnie - zależy, jak Ci wygodniej. Możesz używać centralnego i przekadrowywać (nie wszystko w streecie się dzieje na tyle szybko, że nie zdążysz), możesz korzystać z bocznych punktów, możesz ustawić szeroki kąt, przysłonę rzędu f5.6-f8, ustawić ostrość na odległość hiperfokalną i mieć to potem już w nosie i po prostu pstrykać.
Kwestia tylko jedna - jak Tobie wygodnie.
D300
Nikkor 24 2.8D, Nikkor 50 1.4G, SB-900
Skontaktuj się z nami