PDA

Zobacz pełną wersję : skrzypi D700



DonAlberto
10-04-2010, 22:51
Przy podnoszeniu lustra - ręcznie delikatnie skrzypią sprężynki - przebiegu 45 tyś - myślicie że coś się już dzieje?, druga sztuka 5 tyś nie skrzypi. To takie dziwne cpykanie jakby sprężynki ocierały o coś.

kZC_
10-04-2010, 23:34
sami onaniści sprzętowi na forum są :P

u siebie takiego przypadku nie zauważyłem.. nie polecałbym na siłę szukania problemów, aparat robi zdjęcia?
ewentualnie zadzwonić do serwisu w stolicy, wysłać sprzęt i czekać. Może coś poradzą ;]

DonAlberto
11-04-2010, 08:03
z onanistą sprzętowym to bym się wstrzymał na twoim miejscu, skoro w trakcje czyszczenia matrycy potrafię coś takiego zauważyć to chyba dobrze świadczy o mnie jako użytkowniku - a nie jeździć jak niektórzy z niedokręconym kołem - wiem że u ciebie nie skrzypi - u mnie w 2 też nie skrzypi tylko że on ma 5 tyś klapnięć a ten skrzypiący jakieś prawie 50 tyś. A mechanizm podnoszenia lustra czasami się sypie a jak to się w trakcje pracy zdarzy to chyba nie najlepszy moment.

eagis
11-04-2010, 10:07
Spryskac wd-40.

thor88
11-04-2010, 10:51
DonAlberto, wyślij na postępu. Najprostrze i najlepsze rozwiązanie.

turbo
11-04-2010, 10:55
Spryskac wd-40.
Najlepiej prosto z wiadra razem z matówką i matrycą.