PDA

Zobacz pełną wersję : Sony- jakie szkielko



domelmel
08-04-2010, 21:34
Kolezanka poprosila mnie o doradzenie jakie szkielko powinna kupoic do swoje puszki Sony ALfa.
Jako Nikoniarz nie za bardzo sie orientuje w szklarni Soniarzy.
Mialo to by byc szkelko portretowe, mysle ze ogniskowa cos w okolicy 85 mm no i przyslona okolice 1.8 - 2.0, czy znajdzie sie cos u Soniarzy za rozsadne pieniadze dla amatora? Moze jakies inne propozycje odnosnie szkielek portretowych?

z gory dzieki za sugestie
Daniel

Mavierk
08-04-2010, 21:42
Przecież posiadasz szkło z ogniskową 85mm, które ma f1.4, za pieniądze dla amatora i jest na mocowanie Sony ;)

domelmel
08-04-2010, 21:44
Przecież posiadasz szkło z ogniskową 85mm, które ma f1.4, za pieniądze dla amatora i jest na mocowanie Sony ;)

No tak, dlatego podalem taka ogniskowa i przyslone bo wiem ze do portretow jest ok. No ale tera pytanie jakie konkternie szklo dla tej marki. Ja mam Nikkora a ona na pewno nie bedzie pasowal do Sony :)

Błażej
08-04-2010, 21:46
Chodzilo zapewne o samyanga...

domelmel
08-04-2010, 21:50
Chodzilo zapewne o samyanga...
O ja glupol, nie przeczytalem ze zrozumieniem, lekkie przemeczenie po pracy... sorki :)
No fakt Samyang jest bardzo fajny. Jednak bardziej adekwatne bedzie cos z AF. Samyang odpada.
Podejzewam ze nie trafione zdjecia z ostroscia moglyby kolezanke kompletnie zniechecic do fotografii, jakby nie patrzec poczakowo wymaga to sporo wysilku

Azazel85
08-04-2010, 22:51
1. Jaka puszka? FF czy aps-c?
2. Zeiss 85/1,4 albo ciaśniejszy Zeiss 135/1,8 pewnie odpada? :)

Bo z 1,8 w Sonym przy tej ogniskowej jest właśnie problem... ;) Z 1,4 premierę miała Sigma, zobaczymy jaka będzie cena... Może Tamron 90/2,8? A jeśli nie musi być koniecznie stałka, może Sigma 50-150/2,8...?
Od biedy jak aps-c zawsze jest 50/1,8...

domelmel
08-04-2010, 23:33
puszka aps-c
alfa 350

Azazel85
09-04-2010, 03:36
Zatem jaka kasa, i czy koniecznie stałka?

wyrwiflak
09-04-2010, 10:00
W systemie sony nie ma odpowiednika tanich 85/1,8. Najbliżej jest Minolta 100/2 która uzywana krąży za ok. 2000, ale trudno utrafić. Na aps-c do portretu sprawdza się całkiem-całkiem klasyczna 50tka- do wyboru minoltowska 50/1,7 lub sony 50/1,8DT, niezłym amatorskim szkłem portretowym jest też tamron 90/2,8 lub "flinta" czyli minolta 70-210/4. Można też rozważyć nowego Tamrona 60/2 który na apsc daje w przeliczeniu ekwiwalent 90/2,8 lub sigmę 70/2,8

domelmel
09-04-2010, 12:06
Zatem jaka kasa, i czy koniecznie stałka?
Kasa to max 1,5k PLN . Mysle ze nie koniecznie stalka. W sumie to ja jej doradzam stalke. Ale jak to zazwyczaj bywa "normaly" uzytkownik to preferuje zoomy.
Teraz tak sobie pomyslalem ze moze Tamron 17-50 albo jakis odpowiednik Sigmy. Na Soniaku dobrze taki Tamron dziala?
Z Nikonowskiego jestem nawet calkiem zadowolony.

pawulon
09-04-2010, 12:57
Do Sony możesz kupić portretówki:
SONY 85/1.4 ZA - 4500zł (Ja sprzedaje swoją za 500zł mniej na gwarancji jeszcze)
Minolta 85/1.4 - używki od 2400zł - najlepsze rozwiązanie

Dłuższy obiektyw będzie już za długi do APS-C.

Jako zamiennik KITa to Tamron 17-50/2.8 lub nowa Sigma 17-50/1.8 HSM któej jeszcze niema na rynku. Bardzo dobra jest też Sigma 17-70/28-4 HSM ale z tego portretówki nie będzie.

Od biedy portrety można robic 50/1.4 Sony lub Minolta. Ale jak się podejdzie za blisko juz deformuje twarz.

domelmel
09-04-2010, 16:04
Przedstawie te propozycje kolezance, obaczymy co odpowie :)

Demonek
09-04-2010, 17:31
Znajomy ma 50/1.8DT do A200 i nie narzeka, a chodziło mu o tanią stałkę do portretów (ok. 500 zł).

domelmel
09-04-2010, 18:37
Znajomy ma 50/1.8DT do A200 i nie narzeka, a chodziło mu o tanią stałkę do portretów (ok. 500 zł).
Masz moze jakies przykladowe zdjecia od znajomego robione na pelnej dziurze?

ulro
09-04-2010, 19:11
Od Tamrona 17-50 w portrecie lepiej sprawdzi się Tamron 28-75/2.8. Z ceną akurat sie zmieści.

pawulon
09-04-2010, 19:18
Ale Tamron 28-75/2.8 KITa nie zastąpi a bez sensu mieć KITa i Tamrona 28-75/2.8 jednoczesnie.

Demonek
09-04-2010, 20:00
Masz moze jakies przykladowe zdjecia od znajomego robione na pelnej dziurze?

Parę zdjęć mam, ale nie ma EXIFów i ciężko powiedzieć dokładnie na jakiej przysłonie były robione.

hostman22
09-04-2010, 21:19
Kolezanka poprosila mnie o doradzenie jakie szkielko powinna kupoic do swoje puszki Sony ALfa.
Jako Nikoniarz nie za bardzo sie orientuje w szklarni Soniarzy.
Mialo to by byc szkelko portretowe, mysle ze ogniskowa cos w okolicy 85 mm no i przyslona okolice 1.8 - 2.0, czy znajdzie sie cos u Soniarzy za rozsadne pieniadze dla amatora? Moze jakies inne propozycje odnosnie szkielek portretowych?

z gory dzieki za sugestie
Daniel

Sony AF 100 F2.8 Macro- 2550,
Minolta AF 85 F1.4 G D, - ok. 3tyś
Sony AF 28-75 F2.8 SAM - 2800

(jest jeszcze 50 1.8 sam - 600 zł ale ogniskowa już nie ta)

Tyle powiedzmy ze szkieł systemowych, jakoś nic innego nie przychodzi mi do głowy.
A najtaniej.., to co masz w stopce pod bagnet A ;)

robustus
10-04-2010, 19:27
Biorąc pod uwagę budżet (max 1500zł), przeznaczenie (portret) i oczekiwania koleżanki (zoom, autofocus) to ja polecam 28-75/2.8. Można poszukać wersji pod marką Konica Minolta (ok. 1000zł) ewentualnie nowy Tamron trochę drożej. Dobrze jest sprawdzić przed zakupem konkretny egzemplarz. Jeśli koleżanka da się przekonać do stałki to warto pomyśleć również nad Sony 50/1.4 lub tańszą alternatywą Minolta 50/1.7.