PDA

Zobacz pełną wersję : D40 + Tamron 90 Di Macro ?



atopos
22-11-2006, 22:22
Czy to dobry pomysl na tani zestaw do portretu i macro ?
Czy jakies ograniczenia D40 w zakresie wspolpracy z obiektywami moga dotknac takiego zestawu ?

Pozdrawiam

Cichy
22-11-2006, 22:26
Czy to dobry pomysl na tani zestaw do portretu i macro ?
Czy jakies ograniczenia D40 w zakresie wspolpracy z obiektywami moga dotknac takiego zestawu ?

Pozdrawiam

Wedle mojej wiedzy to działać nie będzie.

odie83
22-11-2006, 22:31
Nie lepiej D50? Body jest już za 1800zł a można do niego podpiąć stare tanie manuale...

Cichy
Chyba się niedługo do Ciebie zgłoszę po T28-75, ale nie podaję dokładnego terminu bo to może być dopiero za jakieś 2 tyg...

Vadim
22-11-2006, 22:35
To chyba bez AF-u będzie działać, bo tamron raczej nie ma wbudowanego silnika, więc tak średnio. Ale ja się nie znam, portrety i tak ręcznie ostrzę.
Tylko że w F3 to widać nawet czarną dziurę, a w wizjerze tego D40 to "ciemno jak w odbytnicy kałamarnicy", że tak zacytucję klasyka... ;-)

Pozdrawiam

Ps. Takie pytanie do Ciebie Cichy poza tematem wątku, ale nie odpowiadasz na poprzez PM, więc zapytam tutaj. Masz heliopana UV z powłokami w rozm. 62?

Cichy
23-11-2006, 11:28
Oczywiście, ze mam.. Kurcze, nie zauważyłem PM. SHPMC 205 zł.

Niedzwiedz
23-11-2006, 11:42
noo tak jeden maly krok nikona (pewnie podpatrzony sukces d50) zalatwil tamrona i tokine , idzie sie tylko cieszyc ze Tamron i tokina beda wkladali silniki , a i sigma bedzie teraz wiecej HSMów wrzucala. ciekawe czy nastepna generacja d80 bedzie miala silnik w body ?